Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια ειδικα οσοι εχετε Cosmote καντε μερικες δοκιμες να δειτε πως συμπεριφέρεται στις κλησεις....λειτουργει αψογα στον τομεα αυτο η εχει προβληματα οπως το προηγουμενο?
To προηγούμενο τι προβλήματα είχε;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEO said:

To προηγούμενο τι προβλήματα είχε;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

2 ειχα αλλαξει και μεχρι και την αναβαθμιση του Ιανουαρίου μια δεν άκουγες καλα τον αλλο στις κλησεις μια εκανες διακοπες κλπ κλπ γενικα ειναι γνωστο οτι ειχε θεματα....μετα τον Ιανουάριο με καποιες αναβαθμισεις αλλοι λεγαν οτι βελτιώθηκε και αλλοι οχι ....Προσωπικα δε το ξανα πηρα απο τοτε 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eddiedimitris said:

2 ειχα αλλαξει και μεχρι και την αναβαθμιση του Ιανουαρίου μια δεν άκουγες καλα τον αλλο στις κλησεις μια εκανες διακοπες κλπ κλπ γενικα ειναι γνωστο οτι ειχε θεματα....μετα τον Ιανουάριο με καποιες αναβαθμισεις αλλοι λεγαν οτι βελτιώθηκε και αλλοι οχι ....Προσωπικα δε το ξανα πηρα απο τοτε 

Με cosmote δεν χάνει κλήσεις το 6προ σε μένα

κάποιες φορές αργεί να βγάλει την κλήση αλλά το είχα και με το zfold 3 αυτό 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikolasn80 said:

Με cosmote δεν χάνει κλήσεις το 6προ σε μένα

κάποιες φορές αργεί να βγάλει την κλήση αλλά το είχα και με το zfold 3 αυτό 

Α ναι το ξέχασα οτι περα απ τα κοψίματα στις κλησεις αργούσε χαρακτηριστικα να συνδεθεί οταν εκανες κλησεις σε σχεση με αλλα τηλεφωνα ...τεσπα ειναι σημαντικο να μην υπαρχουν τετοια θεματα....σκεψου επειδη το ειχα παρει απ το eBay ελεγα μηοως ειχα πεσει σε βλαμενη συσκευη αλλα ειχαν και 2 γνωστοί μου και τους εκανε ακριβως τα ιδια...ηθελα να μιλήσω για τη δουλεια και συχνα δεν μπορουσα να συνεννοηθώ 

Ολα αυτα μεχρι Ιανουάριο απο κει και περα δεν εχω αποψη 

Link to comment
Share on other sites




...ηθελα να μιλήσω για τη δουλεια και συχνα δεν μπορουσα να συνεννοηθώ 


Κρίμα, τι να πω :(


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το ξέχασα οτι περα απ τα κοψίματα στις κλησεις αργούσε χαρακτηριστικα να συνδεθεί οταν εκανες κλησεις σε σχεση με αλλα τηλεφωνα ...τεσπα ειναι σημαντικο να μην υπαρχουν τετοια θεματα....σκεψου επειδη το ειχα παρει απ το eBay ελεγα μηοως ειχα πεσει σε βλαμενη συσκευη αλλα ειχαν και 2 γνωστοί μου και τους εκανε ακριβως τα ιδια...ηθελα να μιλήσω για τη δουλεια και συχνα δεν μπορουσα να συνεννοηθώ 
Ολα αυτα μεχρι Ιανουάριο απο κει και περα δεν εχω αποψη 
Στο update Δεκεμβρίου είχε γίνει αυτό που λες. Εγώ προσωπικά δεν είχα καν σήμα με εκείνο το update. Στο Ιανουαρίου το είχαν διορθώσει κι από τότε παίζει μια χαρά, τουλάχιστον με Vodafone αυτά.

Στα 7αρια φαίνεται να έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα και το modem chip να είναι πιο σταθερό από των Pixels 6/6 Pro. Δεν έχουν ακουστεί περιπτώσεις με drop calls, απώλεια συνδεσιμότητας κλπ. Γενικά τα 7αρια είναι ότι θα έπρεπε να είναι τα 6.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε το setup του pixel 7 pro/watch.. ενώ  έχω ταυτόχρονα το 6 Pro.

Τό βράδυ κ τα δυο με άφησαν  από μπαταρία 🔋

Διάφορές με το 6 ...

Πιο φωτεινή οθόνη σε εξωτερικούς χώρους 

Face unlock, πολύ χρήσιμο εργαλείο..

κλήσεις, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, (ούτε κ με το 6 είχα τελευταία) κ σε δύσκολα σημεία. Υπάρχει μία ενημέρωση που θα προστεθεί σύντομα κ την αναφέρει σαν Clear Calling..??  5G not yet.. 

Με λίγα λόγια, είναι βελτιωμένο στα σημεία , στα ίδια ακριβώς χρήματα με πρόσθετο δώρο το ρολόι με ή χωρίς LTE .

Για την οθόνη διάλεξα την Domeglass κ για θήκη μια leather  με υποστήριξη magsafe.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα το πηρα απο ενα φιλο και το έστησα κλπ...

1)Ωραιο και ανετο στο χερι χωρις θηκη ομως γλιστραει απιστευτα....

2)Καλο ηχειο και ποιοτικό 

3)Καμερα δεν πρόλαβα να τη χρησιμοποιήσω ιδιαιτερα Επισης στο θεμα φωτογραφίας γενικα δεν ειμαι έμπειρος....προφανως θα ειναι καλη αλλα ηδη ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο s22 ultra και iPhone 

4)Παμε στην ουσια τωρα...Εχοντας cosmote εκανα δοκιμαστικά μερικες κλησεις ....Αργεί να συνδεθεί οπως και το 6....Κανει μικρα κρατς κρουτς στην κληση οπως στο 6 και γενικοτερα η ποιοτητα στην κληση δεν εχει καμμια σχεση με τις αλλες συσκευες ...δε μου εκλεισε κληση αλλα η ποιοτητα δεν...αισθητή διαφορα ..το ειχα στην επιλογη lte αφου 5g προφανως δεν υποστηριζει ....μεγαλη απογοητευση αφου δεν εχω καμμια διαθεση να απολαμβανω χειρότερη ποιοτητα σε κλησεις μονο και μονο για να εχω pixel.....Κριμα....

5)Οποιος δεν εχει προβλημα να δωσει λιγα χρηματα παραπανω το s22 ultra ειναι πολυ καλυτερη συσκευη 

 

Υ.Γ.Νταξει ειπαμε η cosmote δεν το υποστηριζει αλλα παλαιότερα ειτε με το pixel 4xl που το ειχα αρκετους μηνες ειτε με το 5 δεν ειχα τετοια θεματα δε ξερω τι στο καλο γινεται εδω και στο 6

Link to comment
Share on other sites



Λοιπον σημερα το πηρα απο ενα φιλο και το έστησα κλπ...
1)Ωραιο και ανετο στο χερι χωρις θηκη ομως γλιστραει απιστευτα....
2)Καλο ηχειο και ποιοτικό 
3)Καμερα δεν πρόλαβα να τη χρησιμοποιήσω ιδιαιτερα Επισης στο θεμα φωτογραφίας γενικα δεν ειμαι έμπειρος....προφανως θα ειναι καλη αλλα ηδη ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο s22 ultra και iPhone 
4)Παμε στην ουσια τωρα...Εχοντας cosmote εκανα δοκιμαστικά μερικες κλησεις ....Αργεί να συνδεθεί οπως και το 6....Κανει μικρα κρατς κρουτς στην κληση οπως στο 6 και γενικοτερα η ποιοτητα στην κληση δεν εχει καμμια σχεση με τις αλλες συσκευες ...δε μου εκλεισε κληση αλλα η ποιοτητα δεν...αισθητή διαφορα ..το ειχα στην επιλογη lte αφου 5g προφανως δεν υποστηριζει ....μεγαλη απογοητευση αφου δεν εχω καμμια διαθεση να απολαμβανω χειρότερη ποιοτητα σε κλησεις μονο και μονο για να εχω pixel.....Κριμα....
5)Οποιος δεν εχει προβλημα να δωσει λιγα χρηματα παραπανω το s22 ultra ειναι πολυ καλυτερη συσκευη 
 
Υ.Γ.Νταξει ειπαμε η cosmote δεν το υποστηριζει αλλα παλαιότερα ειτε με το pixel 4xl που το ειχα αρκετους μηνες ειτε με το 5 δεν ειχα τετοια θεματα δε ξερω τι στο καλο γινεται εδω και στο 6


Αυτό για τα κράτς κρουτς πρώτη φορά το διαβάζω. 11 μήνες με Pixel 6, ποτέ δεν άκουσα τέτοιους ήχους σε κλήση. Αντίστοιχα με άλλους γνωστούς που είχαν Pixel 6/6 Pro και τώρα κάποιοι με 7 Pro, πάλι δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο. Οπότε η ο φίλος σου σε προμηθεύει με περίεργες συσκευές, οι αυτοί με τους οποίους μιλάς στην άλλη πλευρά της γραμμής, τρώνε πατατάκια.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eddiedimitris said:

Λοιπον σημερα το πηρα απο ενα φιλο και το έστησα κλπ...

1)Ωραιο και ανετο στο χερι χωρις θηκη ομως γλιστραει απιστευτα....

2)Καλο ηχειο και ποιοτικό 

3)Καμερα δεν πρόλαβα να τη χρησιμοποιήσω ιδιαιτερα Επισης στο θεμα φωτογραφίας γενικα δεν ειμαι έμπειρος....προφανως θα ειναι καλη αλλα ηδη ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο s22 ultra και iPhone 

4)Παμε στην ουσια τωρα...Εχοντας cosmote εκανα δοκιμαστικά μερικες κλησεις ....Αργεί να συνδεθεί οπως και το 6....Κανει μικρα κρατς κρουτς στην κληση οπως στο 6 και γενικοτερα η ποιοτητα στην κληση δεν εχει καμμια σχεση με τις αλλες συσκευες ...δε μου εκλεισε κληση αλλα η ποιοτητα δεν...αισθητή διαφορα ..το ειχα στην επιλογη lte αφου 5g προφανως δεν υποστηριζει ....μεγαλη απογοητευση αφου δεν εχω καμμια διαθεση να απολαμβανω χειρότερη ποιοτητα σε κλησεις μονο και μονο για να εχω pixel.....Κριμα....

5)Οποιος δεν εχει προβλημα να δωσει λιγα χρηματα παραπανω το s22 ultra ειναι πολυ καλυτερη συσκευη 

 

Υ.Γ.Νταξει ειπαμε η cosmote δεν το υποστηριζει αλλα παλαιότερα ειτε με το pixel 4xl που το ειχα αρκετους μηνες ειτε με το 5 δεν ειχα τετοια θεματα δε ξερω τι στο καλο γινεται εδω και στο 6

Αυτό που γίνεται είναι ότι καταργήθηκε το 3g πλέον και οι κλήσεις βγαίνουν με 2g

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, baiosss said:


 

 


Αυτό για τα κράτς κρουτς πρώτη φορά το διαβάζω. 11 μήνες με Pixel 6, ποτέ δεν άκουσα τέτοιους ήχους σε κλήση. Αντίστοιχα με άλλους γνωστούς που είχαν Pixel 6/6 Pro και τώρα κάποιοι με 7 Pro, πάλι δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο. Οπότε η ο φίλος σου σε προμηθεύει με περίεργες συσκευές, οι αυτοί με τους οποίους μιλάς στην άλλη πλευρά της γραμμής, τρώνε πατατάκια.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

 

Κοιτα να δεις φιλε μου αυτη τη στιγμη εχω iphone 14 pro max-s22 ultra και pixel 7 pro...Η εγω λοιπον γραφω ανυπόστατα πραγματα η απλα εσυ δε θες να ακους κακά λογια για τη συσκευη σου γιατι καλως η κακως αυτη μπόρεσες να αγοράσεις ....ο καθενας κρίνει διαβάζοντας....

Τωρα ο καθε τυχάρπαστος να φέρεται με τετοιο τροπο σε αλλο μελος μαλιστα μελος του my phone εδω και κοντα 20 χρονια και να γινεται αποδεκτό οκ το αφήνω και αυτο στην κριση νηφάλιων συνφορουμιτων

 

Υ.Γ.Πιο πανω έγραφες οτι με το update Δεκεμβρίου δεν ειχες καν σημα αλλα τωρα λες 11 μηνες ολα αψογα....οκ καταλαβαινω...

 

Υ.Γ.2.Τις ιδιες ειρωνείες βεβαια ειχα ακουσει απο ιδιοκτήτες s22 ultra οταν τον πρωτο μηνα ειχε προβλημα το gps αλλα ακομα παραπανω απο ιδιοκτήτες Xperia 1 iv που ζεματανε και αυτοι το έβρισκαν σχεδον δροσερό....καλο θα ναι ομως αντι να κρύβουμε τα κουσούρια μιας συσκευης επειδη την εχουμε εμεις να σκεπτόμαστε και το φουκαρά που θα παει να δωσει  λεφτα να την παρει και να μη τον παραπλανουμε 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Την απάντηση την έδωσε ο leo06....απλά από Μάρτη-Απρίλη το 3G γιοκ, οπότε οι κλήσεις πέφτουν και βγαίνουν μέσω 2G, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, βλέπε καθυστέρηση, κενά, χρατς χρουτς, drop calls και άλλα ευχάριστα....προφανώς και δεν φταίει το πίξελ, αλλά ή μη υποστήριξή του...

Οπότε, προτείνω αντί να "αντιδικείτε" ,  πρήξτε την κοσμοτέ στα τηλέφωνα, στα σόσιαλ και στα μέιλ, μπας και δεήσουν να ασχοληθούν.

Πρίν κανά μήνα και μετά από παράπονό μου σε φόρμα επικοινωνίας, με κάλεσαν, τους έκραξα ευγενικά και βλέπουμε...έχω ξαναστείλει φόρμα και περιμένω....

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nikos_s3 said:

Την απάντηση την έδωσε ο leo06....απλά από Μάρτη-Απρίλη το 3G γιοκ, οπότε οι κλήσεις πέφτουν και βγαίνουν μέσω 2G, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, βλέπε καθυστέρηση, κενά, χρατς χρουτς, drop calls και άλλα ευχάριστα....προφανώς και δεν φταίει το πίξελ, αλλά ή μη υποστήριξή του...

Οπότε, προτείνω αντί να "αντιδικείτε" ,  πρήξτε την κοσμοτέ στα τηλέφωνα, στα σόσιαλ και στα μέιλ, μπας και δεήσουν να ασχοληθούν.

Πρίν κανά μήνα και μετά από παράπονό μου σε φόρμα επικοινωνίας, με κάλεσαν, τους έκραξα ευγενικά και βλέπουμε...έχω ξαναστείλει φόρμα και περιμένω....

Φιλε μου εγω δεν αντιδικω σε κατι....εγω εγραψα το γεγονος με σκοπο να βοηθήσω να μη την πατήσει και καποιος αλλος και αντιμετώπισα ειρωνεία...

Τελοσπαντων εχεις δικιο παντως για το 2g ,δοκιμασα πριν λιγο και έκλεισα το διακόπτη να μεταβαίνει σε 2g και δεν μπορουσε καν να κανει την κληση...Επισης σε αυτη τη φαση κατα διαστήματα έχανε εντελως το σημα του....Παντα μιλαω για Cosmote γιατι δεν εχω δοκιμασει με αλλη εταιρεία 

Link to comment
Share on other sites



Κοιτα να δεις φιλε μου αυτη τη στιγμη εχω iphone 14 pro max-s22 ultra και pixel 7 pro...Η εγω λοιπον γραφω ανυπόστατα πραγματα η απλα εσυ δε θες να ακους κακά λογια για τη συσκευη σου γιατι καλως η κακως αυτη μπόρεσες να αγοράσεις ....ο καθενας κρίνει διαβάζοντας....
Τωρα ο καθε τυχάρπαστος να φέρεται με τετοιο τροπο σε αλλο μελος μαλιστα μελος του my phone εδω και κοντα 20 χρονια και να γινεται αποδεκτό οκ το αφήνω και αυτο στην κριση νηφάλιων συνφορουμιτων
 
Υ.Γ.Πιο πανω έγραφες οτι με το update Δεκεμβρίου δεν ειχες καν σημα αλλα τωρα λες 11 μηνες ολα αψογα....οκ καταλαβαινω...
 
Υ.Γ.2.Τις ιδιες ειρωνείες βεβαια ειχα ακουσει απο ιδιοκτήτες s22 ultra οταν τον πρωτο μηνα ειχε προβλημα το gps αλλα ακομα παραπανω απο ιδιοκτήτες Xperia 1 iv που ζεματανε και αυτοι το έβρισκαν σχεδον δροσερό....καλο θα ναι ομως αντι να κρύβουμε τα κουσούρια μιας συσκευης επειδη την εχουμε εμεις να σκεπτόμαστε και το φουκαρά που θα παει να δωσει  λεφτα να την παρει και να μη τον παραπλανουμε 


Τον Δεκέμβριο δεν είχα σήμα. Με το patch Ιανουαρίου το σήμα έφτιαξε. Και ξαναγράφω πως κράτς και κρουτς δεν συνάντησα ούτε εγώ δε κλήσεις, ούτε κάποιος από τους γνωστούς και φίλους που είχαν η έχουν την συσκευή. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Επίσης δεν έχω την συσκευή του τίτλου του topic, που φαίνεται ότι από τα πρώτα δείγματα, τα πηγαίνει πολύ καλύτερα στο κομμάτι αυτό, λόγω modem ενδεχομένως. Τι πάει να πει δεν θέλω να ακούω κακά λόγια όταν τους πρώτους μήνες με το 6 είχα φτάσει σε σημείο να το δώσω; Μάλλον εσύ δεν πρέπει να χαλάς τα λεφτά σου σε συσκευές που δεν σε ικανοποιούν και δεν κάνουν την δουλειά σου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, baiosss said:


 

 


Τον Δεκέμβριο δεν είχα σήμα. Με το patch Ιανουαρίου το σήμα έφτιαξε. Και ξαναγράφω πως κράτς και κρουτς δεν συνάντησα ούτε εγώ δε κλήσεις, ούτε κάποιος από τους γνωστούς και φίλους που είχαν η έχουν την συσκευή. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Επίσης δεν έχω την συσκευή του τίτλου του topic, που φαίνεται ότι από τα πρώτα δείγματα, τα πηγαίνει πολύ καλύτερα στο κομμάτι αυτό, λόγω modem ενδεχομένως. Τι πάει να πει δεν θέλω να ακούω κακά λόγια όταν τους πρώτους μήνες με το 6 είχα φτάσει σε σημείο να το δώσω; Μάλλον εσύ δεν πρέπει να χαλάς τα λεφτά σου σε συσκευές που δεν σε ικανοποιούν και δεν κάνουν την δουλειά σου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

 

Οτι δεν πρεπει να πετάω λεφτα χωρις λογο σε κινητα εχεις δικιο....Οσον αφορα ολα τα αλλα επειδη οπως σου ειπα καποιοι περιμένουν να δουν την αποψη μας για να τα σκάσουν για το κινητο απλα να ξερουν οτι Οσον αφορα τη Cosmote για τις αλλες εταιρείες δεν εχω αποψη ,στο θεμα κλησεων θα εχουν προβλημα.

Θες να τα πεις μικρα κρατς,που σε γραπτό λογο δε ξερω πως ακριβως να τα εκφράσω,θες να τα πεις μικρές διακοπες,οπως και να εχει θα υπαρχουν προβληματα στις κλησεις....

Με αφορμη και για το 2g που μου ειπαν τα παιδια προφανως αυτο φταιει μεχρι που κλείνοντας το διακόπτη δεν κανει καν κληση.

Μακαρι να ασχοληθούν με τη συσκευη να μπορέσουμε και μείς να εχουμε οτι αλλοι Ευρωπαίοι 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά είστε σε περιοχή με τόσο χάλια κάλυψη και όλες κι κλήσεις βγαίνουν μέσω 2G αντί LTE;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά είστε σε περιοχή με τόσο χάλια κάλυψη και όλες κι κλήσεις βγαίνουν μέσω 2G αντί LTE;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και πως θα βγει η κλήση σε LTE ;; Μακάρι να έβγαινε. Για pixel μιλάμε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Finn said:

Δηλαδή ρε παιδιά είστε σε περιοχή με τόσο χάλια κάλυψη και όλες κι κλήσεις βγαίνουν μέσω 2G αντί LTE;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χωρις volte δε γινεται κληση με lte

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο και οι 2, ξεχάστηκα εντελώς. Με το 5 στην Wind πάντως δεν έχω κανένα θέμα με τις κλήσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες, κι εγώ Cosmote έχω και είμαι σε σκέψεις, δεν έχω και κάποιο γνωστό μου με τη συσκευή ωστε να το δουλέψω λίγο κ όλας. Και προβληματίζομαι γιατι είναι ενα τηλέφωνο που φαίνεται να τα κάνει όλα και να υστερεί στη βασική του δουλεια - το τηλέφωνο 😄😂

Διαφωτίστε με εαν είναι δυνατό. 5G δε παίζει η συσκευή στην Ελλάδα (δε το δουλευώ ποτέ γενικά - μέχρι 4G), και γι'αυτό το λόγο οι κλήσεις είναι χαμηλής ποιότητας; Volte γίνεται και με 4G αλλά ούτε αυτό υποστηρίζει το τηλέφωνο;;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, metalwar said:

Καλημέρα παιδες, κι εγώ Cosmote έχω και είμαι σε σκέψεις, δεν έχω και κάποιο γνωστό μου με τη συσκευή ωστε να το δουλέψω λίγο κ όλας. Και προβληματίζομαι γιατι είναι ενα τηλέφωνο που φαίνεται να τα κάνει όλα και να υστερεί στη βασική του δουλεια - το τηλέφωνο 😄😂

Διαφωτίστε με εαν είναι δυνατό. 5G δε παίζει η συσκευή στην Ελλάδα (δε το δουλευώ ποτέ γενικά - μέχρι 4G), και γι'αυτό το λόγο οι κλήσεις είναι χαμηλής ποιότητας; Volte γίνεται και με 4G αλλά ούτε αυτό υποστηρίζει το τηλέφωνο;;

Εγώ σε Pixel 4XL και 6 wind και Vodafone δεν έχω κανένα θέμα...

Ποτέ δεν είχα cosmote για να έχω άποψη...

Όσο αφορά το τελευταίο μέρος του post ναι στην Ελλάδα δεν δουλεύουν μέχρι στιγμής 5G/wifi calling/Volte...

Άγνωστο αν τα δώσουν και πότε θα γίνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, σε λίγες ημέρες θα παραλάβω την συσκευή, εγώ αναγκαστικά θα την λειτουργήσω με COSMOTE και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Αν δω οτι δεν με βολεύει και γενικότερα σαν συσκευή θα το δώσω σε καλή τιμή μιας και ήδη έχω το Xperia 1 IV.

On 22/10/2022 at 10:24 ΜΜ, xabos said:

Σήμερα έγινε το setup του pixel 7 pro/watch.. ενώ  έχω ταυτόχρονα το 6 Pro.

Τό βράδυ κ τα δυο με άφησαν  από μπαταρία 🔋

Διάφορές με το 6 ...

Πιο φωτεινή οθόνη σε εξωτερικούς χώρους 

Face unlock, πολύ χρήσιμο εργαλείο..

κλήσεις, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, (ούτε κ με το 6 είχα τελευταία) κ σε δύσκολα σημεία. Υπάρχει μία ενημέρωση που θα προστεθεί σύντομα κ την αναφέρει σαν Clear Calling..??  5G not yet.. 

Με λίγα λόγια, είναι βελτιωμένο στα σημεία , στα ίδια ακριβώς χρήματα με πρόσθετο δώρο το ρολόι με ή χωρίς LTE .

Για την οθόνη διάλεξα την Domeglass κ για θήκη μια leather  με υποστήριξη magsafe.

Εσύ να υποθέσω το δουλεύεις με COSMOTE?

Εχεις θέματα?

10 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Κοιτα να δεις φιλε μου αυτη τη στιγμη εχω iphone 14 pro max-s22 ultra και pixel 7 pro...Η εγω λοιπον γραφω ανυπόστατα πραγματα η απλα εσυ δε θες να ακους κακά λογια για τη συσκευη σου γιατι καλως η κακως αυτη μπόρεσες να αγοράσεις ....ο καθενας κρίνει διαβάζοντας....

Τωρα ο καθε τυχάρπαστος να φέρεται με τετοιο τροπο σε αλλο μελος μαλιστα μελος του my phone εδω και κοντα 20 χρονια και να γινεται αποδεκτό οκ το αφήνω και αυτο στην κριση νηφάλιων συνφορουμιτων

 

Υ.Γ.Πιο πανω έγραφες οτι με το update Δεκεμβρίου δεν ειχες καν σημα αλλα τωρα λες 11 μηνες ολα αψογα....οκ καταλαβαινω...

 

Υ.Γ.2.Τις ιδιες ειρωνείες βεβαια ειχα ακουσει απο ιδιοκτήτες s22 ultra οταν τον πρωτο μηνα ειχε προβλημα το gps αλλα ακομα παραπανω απο ιδιοκτήτες Xperia 1 iv που ζεματανε και αυτοι το έβρισκαν σχεδον δροσερό....καλο θα ναι ομως αντι να κρύβουμε τα κουσούρια μιας συσκευης επειδη την εχουμε εμεις να σκεπτόμαστε και το φουκαρά που θα παει να δωσει  λεφτα να την παρει και να μη τον παραπλανουμε 

Καλά για το xperia 1iv έγραφες για θέματα υπερθέρμανσης και σου λέγαμε οτι με την αναβάθμιση δεν υπάρχουν πλέον ούτε κοψίματα ούτε υπερθερμάνσεις και το γράφουνε και σε ξένα φόρα καθώς και στο rediit αλλά εσύ υποστήριζες το αντίθετο. Το οτι γράφει κάτι κάποιος δεν σημαίνει οτι είναι και ευαγγέλιο ούτε απο την μια μεριά ούτε απο την άλλη φυσικά. Για παράδειγμα το S22 utlra έχει τόσα θέματα αλλά εσύ φάνηκες τυχερός.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Cosmote και το δουλεύω από την Παρασκευή το πρωί. Κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής σε περιοχές της Αττικής που κινούμε. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...