Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

pde2KL3.jpg

Η Google, πιστή στην υπόσχεσή της, μέσα από το #MadeByGoogle event αποκάλυψε και επίσημα τα Google Pixel 7 και Google Pixel 7 Pro.

Tο Pixel 7 Pro, έρχεται με 6,7 ίντσες με QHD+ ανάλυση και variable refresh rate από 10 έως και 120Hz. Σύμφωνα με την Google και τα δύο τηλέφωνα έχουν πλέον 25% περισσότερη φωτεινότητα σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.

Η Google έμεινε πολύ στις κάμερες των νέων τηλεφώνων της και υπόσχεται καταπληκτικές φωτογραφίες και βίντεο, με το guided frame να βοηθάει σημαντικά στις φωτογραφίες πολλών ανθρώπων με προβλήματα όρασης. Επίσης, η εταιρία υπόσχεται ότι οι θολές selfie που βγάζετε θα αποτελούν πλέον παρελθόν, χάρη στον Tensor G2, ο οποίος θα αφαίρει τη θολούρα, έτσι ώστε να είναι πιο ευκρινείς. Μάλιστα, αυτό ισχύει για τις εικόνες και από τον ultrawide φακό, καθώς και από τον κεντρικό σένσορα.

Και οι δύο συσκευές έχουν 50MP στο κεντρικό φακό τους, με optical image stabilization και μπορεί να τραβάει 4K βίντεο με 30 ή 60FPS, 10-bit HDR περιεχόμενο και προσφέρει επίσης εκπληκτικό βίντεο σε Snapchat και TikTok. Ο telephoto του Pixel 7 Pro γίνεται καλύτερος με 5x αυτή τη φορά, ενώ προσφέρει και ζουμ 10x χρησιμοποιώντας τα pixel στο κέντρο όπως βλέπουμε και με τον κεντρικό φακό. Επίσης, ο ultrawide του 7 Pro είναι στα 12MP και έχει πλέον οπτικό πεδίο 125 μοιρών και τώρα περιλαμβάνει και αυτόματη εστίαση, έτσι ώστε να ενεργοποιεί το macro mode. Όσον αφορά τη selfie κάμερα, εδώ έχουμε έναν σένσορα 10.8MP. Η εταιρία λέει ότι θα δείτε πολλές σημαντικές (και μικρές) λεπτομέρειες που θα βελτιώσουν την εμπειρία σας με την κάμερα των τηλεφώνων.

oBoymZm.jpg

Όσον αφορά το νέο chipset του Pixel 7 Pro, έχουμε τα 2x Cortex-X1 + 2x A76 και 4x A55 και στο GPU τον Mali-G710 MC10 που υπόσχεται ακαριαίες ταχύτητες και 35% boοst στα tasks του machine learning. Η μονάδα επεξεργασίας Tensor επόμενης γενιάς είναι σε θέση να εκτελεί εργασίες μηχανικής εκμάθησης 60% πιο γρήγορα και 20% πιο αποτελεσματικά.

Η Google, υπόσχεται επίσης 5 χρόνια από security updates για τα νέα Pixels, όπως ακριβώς είχε υποσχεθεί και με τα Pixel 6. Επιπροσθέτως, η εταιρία θα φέρει και ένα VPN χωρίς επιπλέον κόστος, στα νέα Pixel, ωστόσο δεν έδωσε ακόμα ημερομηνία κυκλοφορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο γκρίνια (6 Pro) αλλά η αναβάθμιση έγινε day one. 

Στο τέλος με κέρδισε η απόδοση της κάμερας... κ τα όποια προβλήματα (μόντεμ) που λύθηκαν με την πάροδο του χρόνου. 

Το κόστος παρέμεινε, στα ίδια επίπεδα με πέρσι... 

Παράδοση 14/10..

με δώρο το ρολόι (lte version). 

Edit:   Σήμερα μου ακύρωσε την προπαραγγελία η Google. Δεν αναφέρεται ο λόγος??  

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια, θα περιμένω την παρουσίαση κ τα τεστ καθώς και τις παιδικές ασθένειες.Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος αλλαγής 

Link to comment
Share on other sites

Προπαρηγγειλα κι εγώ από Γερμανία και θα το παραλάβω όταν πάω σε ένα φίλο. Για να δούμε ποιο θα με κερδίσει, i14 pro ή αυτό!

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ προπαραγγελια το pixel 7 pro 256GB σε λευκο χρωμα απο amazon.de τωρα σε αναμονη μεχρι την παραλαβη.Να ρωτησω κατι αλλο υπαρχει περιπτωση το 5g να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, chris1974 said:

Έκανα και εγώ προπαραγγελια το pixel 7 pro 256GB σε λευκο χρωμα απο amazon.de τωρα σε αναμονη μεχρι την παραλαβη.Να ρωτησω κατι αλλο υπαρχει περιπτωση το 5g να δουλεψει.

Με ελληνική adress??? Με το ρολόι που δίνει σαν gift??? Επειδή θέλει Γερμανική οδό για αυτόν το λόγο ρωτάω.

Just now, agelakos12 said:

Με ελληνική adress??? Με το ρολόι που δίνει σαν gift??? Επειδή θέλει Γερμανική οδό για αυτόν το λόγο ρωτάω.

Επίσης δίνει δώρο την έκδοση LTE ??? Για το ρολόι ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση χωρίς το ρολόι μόνο το κινητό λόγω του ότι στέλνεται Ελλάδα και όχι Γερμανία αν κάνω λάθος ας με διόρθωση κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν ζητάτε να σας το στείλουν στο mailboxde (γερμανική διεύθυνση), και να σας το προωθήσουν οι ίδιοι στην Ελλάδα, έτσι ώστε να πάρετε και το δώρο;

Ή μήπως το έχετε δοκιμάσει, και δεν στέλνουν το δώρο ούτε μ' αυτόν τον τρόπο;


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro



Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δίνει δώρο την έκδοση LTE ??? Για το ρολόι ρωτάω.
Ναι το LTE δίνει. Εγώ τα έστειλα σε φίλο στη Γερμανία και θα τα πάρω όταν πάω εκεί αλλά φοβάμαι ότι 6.7" ξεφεύγει μιας και έρχομαι από píxel 5 και με βολεύει απίστευτα το μέγεθος του.

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κάποιος που παράγγειλε το 7 pro όπως εγώ από το amazon.de θα έχει δώρο το pixel watch η να κοιτάξω να το πάρω ξεχωριστά. 

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon γράφει κάτι για προωθητική ενέργεια;
Από το store της Google για να πάρεις δώρο το ρολόι αρκεί να το προσθέσεις στο καλάθι μαζί με το pixel 7 pro και αυτομάτως λαμβάνεις έκπτωση 429€ (για το LTE model). Και τα δύο έρχονται απευθείας απ' την Google.

Στην περίπτωση προωθητικης ενέργειας κάνεις εκ των υστέρων αίτηση σε συνεργαζόμενη εταιρία η οποία αναλαμβάνει όλη τη διαδικασία (έτσι είχα πάρει τα bose με το pixel 5).

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Finn said:

Στο amazon γράφει κάτι για προωθητική ενέργεια;
Από το store της Google για να πάρεις δώρο το ρολόι αρκεί να το προσθέσεις στο καλάθι μαζί με το pixel 7 pro και αυτομάτως λαμβάνεις έκπτωση 429€ (για το LTE model). Και τα δύο έρχονται απευθείας απ' την Google.

Στην περίπτωση προωθητικης ενέργειας κάνεις εκ των υστέρων αίτηση σε συνεργαζόμενη εταιρία η οποία αναλαμβάνει όλη τη διαδικασία (έτσι είχα πάρει τα bose με το pixel 5).

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι γράφει στο παραθέτω,πάντως αν δεν ισχύει με βλέπω να το παραγγέλνω το pixel watch από το fnac.

  • Pixel 7 & 7 Pro offer
    Order a Pixel 7 or Pixel 7 Pro until (sold and shipped by Amazon) 17.10.2022 and receive a Pixel Buds Pro or Pixel Watch as a gift. For more information. Offered by Amazon.de. Here's how (terms and conditions apply)
Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Μέσω αμαζον είναι διαφορετική από ότι φαίνεται η διαδικασία. Έχει ένα λινκ μέσα από το οποίο κάνεις claim το ρολόι

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει στο παραθέτω,πάντως αν δεν ισχύει με βλέπω να το παραγγέλνω το pixel watch από το fnac.
  • Pixel 7 & 7 Pro offer Order a Pixel 7 or Pixel 7 Pro until (sold and shipped by Amazon) 17.10.2022 and receive a Pixel Buds Pro or Pixel Watch as a gift. For more information. Offered by Amazon.de. Here's how (terms and conditions apply)
Σε συνέχεια αυτού που έγραψες.
IF you meet the promotional terms & conditions.
Εσύ you meet;

47950860b61877e032b985d631276a18.jpg

Sent from my Pixel 6 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια πρεπει να κανεις application για το ρολοι, και η πλατφορμα θα ανοιξει 1 Νοεμβριου (θα ειναι στο site της google) . Στεονεις καποια αποδεικτικα, ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ και σου απαντανε μεσα σε 5 μέρες. Αν γινει αποδεκτη η αιτηση στο στεονουν σε ενα με δυο μηνες. 

Το κινητο δεν εχει σημασια που θα στο στειλει το αμαζον, αρκει διευθυνση για το ρολοι να βαλεις γερμανικη (εχουν απαγορευσει καποια απο τα site που στέλνουν εκτος Γερμανιας οποτε προσεξτε το αυτο) 

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα φαινεται να τα σπαει κυριολεκτικα! Παραλαμβανω Πεμπτη μαζι με ρολοι.

https://www.youtube.com/watch?v=7RuQIlZ0zlY

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geovass said:

Η καμερα φαινεται να τα σπαει κυριολεκτικα! Παραλαμβανω Πεμπτη μαζι με ρολοι.

https://www.youtube.com/watch?v=7RuQIlZ0zlY

 

Αν και το εχω προπαραγγειλει (ερχομαι απο p30 pro, οποτε καιρος ηταν να αλλαξω), δεν μπορω να καταλαβω διαφορες στις φωτογραφιες των περισσοτερων ναυαρχιδων 😛

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geovass said:

Η καμερα φαινεται να τα σπαει κυριολεκτικα! Παραλαμβανω Πεμπτη μαζι με ρολοι.

https://www.youtube.com/watch?v=7RuQIlZ0zlY

 

Απο που το παράγγειλες.Γιατί σκέφτομαι μέσω mailbox.de να το αγοράσω από Ελλάδα από γερμανικό  google store για να μου στείλουν και το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelakos12 said:

Απο που το παράγγειλες.Γιατί σκέφτομαι μέσω mailbox.de να το αγοράσω από Ελλάδα από γερμανικό  google store για να μου στείλουν και το ρολόι

Δοκιμασε επειδη εχουν απαγορεψει καποια απο τα site τυπου mailbox.de

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, randroyle said:

Δοκιμασε επειδη εχουν απαγορεψει καποια απο τα site τυπου mailbox.de

Θέλω να το πάρω απο εκεί γιατί στέλνουν απευθειας και το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelakos12 said:

Θέλω να το πάρω απο εκεί γιατί στέλνουν απευθειας και το ρολόι

Προσωπικα πιστευω ξεκαθαρα αξιζει απο το site για αυτο το λογο. Εγω ο μονος λογος που πηρα απο το amazon επειδη εχω επαγγελματικο λογαριασμο και γλιτωνω ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε επειδη εχουν απαγορεψει καποια απο τα site τυπου mailbox.de
Το mygermany είχε αποκλείσει η Google εδώ και καιρό. Το mailboxde παίζει λογικά ακόμα. Δεν νομίζω όμως ότι θα στείλουν και το δώρο με τον ίδιο τρόπο.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, randroyle said:

Αν και το εχω προπαραγγειλει (ερχομαι απο p30 pro, οποτε καιρος ηταν να αλλαξω), δεν μπορω να καταλαβω διαφορες στις φωτογραφιες των περισσοτερων ναυαρχιδων 😛

Δεν εχεις αδικο, αλλα στο βιντεο που παρεθεσα βλεπω διαφορα χρωματων μεγαλη με το μηλο και στα δικα μου ματια πιο καθαρες.

32 minutes ago, agelakos12 said:

Απο που το παράγγειλες.Γιατί σκέφτομαι μέσω mailbox.de να το αγοράσω από Ελλάδα από γερμανικό  google store για να μου στείλουν και το ρολόι

Μενω UK οποτε κατευθειαν απο google Store και υποτίθεται οτι θα παραλαβουμε 13-14 μαζι με το ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...