Jump to content

Προτάσεις για νέο κινητό έως 300€


Valasia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως λέει και ο τίτλος ψάχνω κινητό μέχρι 300€ maximum 320€. Αυτή τη στιγμη εχω το redmi 8 lite, το εχω κάτι παραπάνω από 3,5 χρόνια και είμαι πολύ ικανοποιημένη αλλά το τελευταίο διάστημα η μπαταρία του κρατάει 8-9 ώρες, επίσης όσο περνάει ο καιρός χρειάζεται πιο συχνά επανεκκινήσεις και εκκαθαρίσεις. Ψαχνω λοιπον ενα κινητο με τα παρακατω χαρακτηριστικά

Μέχρι 300€,με υπέρβαση maximum 320€,

Από ελληνικό κατάστημα και με ελληνικό menu

Χρειάζομαι μια αξιοπρεπή κάμερα λόγω της δουλείας μου

Δουλεύω πολύ το GPS, email, social media και κάποια ελαφριά προγραματάκια της δουλείας μου.

NFC και ράδιο είναι στα plus, δεν έχει κάτι από τα δύο το κινητό που έχω τωρα αλλα για τα χρηματα αυτα θα τα ήθελα.

Επειδή είμαι πολύ ικανοποιημένη με την τωρινή μου συσκευή θα προτιμήσω ξανά xiaomi, ο snapdragon επειδή τον έχω δοκιμάσει τα σπάει και φοβάμαι να πάω σε άλλο επεξεργαστή.Αν εχετε βεβαια αλλη προταση ευχαρίστως να το κοιτάξουμε.

Ειμαι ανάμεσα στα παρακάτω 

https://www.skroutz.gr/s/29771105/Xiaomi-Redmi-Note-10-Pro-NFC-Dual-SIM-6GB-128GB-Onyx-Gray.html

https://www.skroutz.gr/s/34497878/Xiaomi-Redmi-Note-11-Pro-5G-Dual-SIM-6GB-128GB-Polar-White.html#specs

https://www.skroutz.gr/s/34789276/Xiaomi-Redmi-Note-11-Pro-NFC-Dual-SIM-6GB-128GB-Polar-White.html?from=sku_color_variations#description

Η συμβουλή σας θα ήταν πολύτιμη !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα να αποφύγεις συσκευες της Xiaomi μιας και τα νέα τους κινητά ολο προβλήματα παρουσιάζουν με το λογισμικό τούς. Κοίταξε το εξαιρετικό Samsung A52s, το Realme 9 pro+ και το  Motorola Edge 20. 

Link to comment
Share on other sites

Μια κ ο φίλος ανέφερε Motorola αν μπορείς να πάρεις με τιμολόγιο το Motorola edge 30 neo 321 βγαίνει με αποφορολόγηση, μικρή συσκευή 68w φόρτιση + ασύρματη φόρτιση + ότι έχει κ το ready for , βλέπε Samsung Dex,αν θες να έχεις ένα υπολογιστή μαζί σου πάντα.

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/10/2022 at 7:21 ΠΜ, CaptainChris said:

Εγω θα σου πρότεινα να αποφύγεις συσκευες της Xiaomi μιας και τα νέα τους κινητά ολο προβλήματα παρουσιάζουν με το λογισμικό τούς. Κοίταξε το εξαιρετικό Samsung A52s, το Realme 9 pro+ και το  Motorola Edge 20. 

Δεν ειχα σκεφτει το ενδεχομενο αποφορολογισης και τελικα αφου μιλησα με την λογιστρια μου μπορω να ανεβω στα 400€.

Αυτη τη στιγμη κοιταω το Realme 9 Pro+ , OnePlus Nord 2  και το Realme GT Neo 2.

Ποιο μπορεις να μου προτεινεις; Το σημερινο κινητο μου το εχω κατι λιγοτερο απο 4 χρονια και θα ηθελα και αυτη η συσκευη να μου κρατησει οσο περισσοτερο γινετε.

On 2/10/2022 at 10:34 ΠΜ, cfotis13 said:

Μια κ ο φίλος ανέφερε Motorola αν μπορείς να πάρεις με τιμολόγιο το Motorola edge 30 neo 321 βγαίνει με αποφορολόγηση, μικρή συσκευή 68w φόρτιση + ασύρματη φόρτιση + ότι έχει κ το ready for , βλέπε Samsung Dex,αν θες να έχεις ένα υπολογιστή μαζί σου πάντα.

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά ε! Σε ευχαριστω πολύ !!!

Ως σχετικα νεο επαγγελματιας δεν θα σκεφτομουν ποτε το ενδεχομενο να παρω κινητο χωρις ΦΠΑ. Οποτε μπορω να ανεβω στα 400€. Για το edge 30 neo δεν μπορω καθολου κριτικες, το αρνητικο που προσεξα μονη μου ειναι η μικρη του μπαταρια η οποια ειναι πολυ σημαντικη για εμενα λόγο της δουλειας μου.

Οποως ανεφερα και στον φιλο πιο πανω βλεπω και τα Realme 9 Pro+ , OnePlus Nord 2  και το Realme GT Neo 2. Ποιο μπορει να μου κρατησει περισσοτερο χωρις κολληματα. 

Καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, bruno1977 said:

Αφού μπορείς να πας παραπάνω χτυπάς gt2 realme . Ως τα 400 πραγματικά παίζει χωρίς αντίπαλο 

gt 2 ή gt neo 2 ;

δεν βλεπω να εχουν μεγαλες διαφορες 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Valasia said:

gt 2 ή gt neo 2 ;

δεν βλεπω να εχουν μεγαλες διαφορες 

Τεράστια διαφορά στην κάμερα και λίγο καλύτερο επεξεργαστή το gt 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bruno1977 said:

Τεράστια διαφορά στην κάμερα και λίγο καλύτερο επεξεργαστή το gt 2

Τέλεια, οπότε πάω για το realme gt 2 !!!Το μόνο που μένει είναι να βρω κατάστημα να μπορεί να μου κόψει τιμολόγιο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τέλεια, οπότε πάω για το realme gt 2 !!!Το μόνο που μένει είναι να βρω κατάστημα να μπορεί να μου κόψει τιμολόγιο.
 
Πολύ καλή επιλογή.δυνατή συσκευή.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...