Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έκανα κι εγώ την payzy.. παράξενο μου φαίνεται το όλο consept γιατί δεν καταλαβαίνω πώς κερδίζουν από την όλη ιστορία και μας επιστρέφουν και το 1%. Γιατί για την ψυχή της μάνας τους αποκλείεται να το κάνουν...

Παιδιά όσον αφορά την "εκτέλεση εντολής πληρωμής" λογαριασμού τρίτων που κοστίζει 0,40€. Ουσιαστικά δεν συμφέρει ΜΟΝΟ εάν το ποσό του λογαριασμού είναι μικρότερο ή ίσο με 40€. Καταλαβαίνω λάθος;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ξέρει κάποιος να μου πει αν κάνω εγγραφή σήμερα π.χ. στην Payzy της cosmote, μπορώ να το χρησιμοποιήσω άμεσα ή πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες; Και αν κάποιος έχει εμπειρία να μου πει τα απεριόριστα data που δίνει σαν δώρο με την εγγραφή για ένα μήνα, μπαίνουν την ίδια μέρα με την εγγραφή στο κινητό σου; Και κάτι άλλο: υπάρχει τρόπος επικοινωνίας μαζί τους πριν την εγγραφή; Ένα τηλέφωνο ή κάτι άλλο;

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, johnnykap1 said:

Γειά σας. Ξέρει κάποιος να μου πει αν κάνω εγγραφή σήμερα π.χ. στην Payzy της cosmote, μπορώ να το χρησιμοποιήσω άμεσα ή πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες; Και αν κάποιος έχει εμπειρία να μου πει τα απεριόριστα data που δίνει σαν δώρο με την εγγραφή για ένα μήνα, μπαίνουν την ίδια μέρα με την εγγραφή στο κινητό σου; Και κάτι άλλο: υπάρχει τρόπος επικοινωνίας μαζί τους πριν την εγγραφή; Ένα τηλέφωνο ή κάτι άλλο;

1) η κάρτα εκδίδεται άμεσα και είναι έτοιμη για χρήση.

2) τα απεριόριστα data ΔΕΝ δίνονται πλεον.

3) Δεν υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Την έκανα κι εγώ την payzy.. παράξενο μου φαίνεται το όλο consept γιατί δεν καταλαβαίνω πώς κερδίζουν από την όλη ιστορία και μας επιστρέφουν και το 1%. Γιατί για την ψυχή της μάνας τους αποκλείεται να το κάνουν...

Παιδιά όσον αφορά την "εκτέλεση εντολής πληρωμής" λογαριασμού τρίτων που κοστίζει 0,40€. Ουσιαστικά δεν συμφέρει ΜΟΝΟ εάν το ποσό του λογαριασμού είναι μικρότερο ή ίσο με 40€. Καταλαβαίνω λάθος;

Αν πληρώνεις λογαριασμούς μέσα από την εφαρμογή, δεν παίρνεις το 1% επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, enterhere said:

Αν πληρώνεις λογαριασμούς μέσα από την εφαρμογή, δεν παίρνεις το 1% επιστροφή.

Θα τον πληρώσω βάζοντας τα στοιχεία της κάρτας στο site του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 1:26 ΠΜ, leo06 said:

Το να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ στο what’s up και να σου επιστρέφει 4 ευρώ στο box είναι πολύ καλύτερος λόγος από το 1%

Μηπως γνωριζει κανεις αυτα τα €4 που λεει οτι σου επιστρεφει στο box, τι γινονται εαν δεν εχω box λογαριασμο με το whatsup νουμερο? Εχω λογαριασμο με αλλο νουμερο που ειναι στο Cosmote One με αυτο του What'sUp, αλλα δεν εμφανιζει κατι εκει.

Μηνυμα ηρθε οτι ενεργοποιηθηκαν τα €4 στο box. Να υποθεσω οτι χαθηκαν?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mythos said:

Μηπως γνωριζει κανεις αυτα τα €4 που λεει οτι σου επιστρεφει στο box, τι γινονται εαν δεν εχω box λογαριασμο με το whatsup νουμερο? Εχω λογαριασμο με αλλο νουμερο που ειναι στο Cosmote One με αυτο του What'sUp, αλλα δεν εμφανιζει κατι εκει.

Μηνυμα ηρθε οτι ενεργοποιηθηκαν τα €4 στο box. Να υποθεσω οτι χαθηκαν?

Κάνεις redeem το token από την εφαρμογή του what’s up και βάζεις τον κωδικό στο box

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Θα τον πληρώσω βάζοντας τα στοιχεία της κάρτας στο site του παρόχου.

Σε αυτήν την περίπτωση δεν πληρώνεις προμήθεια και παίρνεις κανονικά το 1% πίσω. Προμήθεια παίζει μόνο με πληρωμή λογαριασμού μέσα από την εφαρμογή με τη χρήση κωδικού RF / σκανάρισμα του barcode του λογαριασμού.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, geoponer said:

Σε αυτήν την περίπτωση δεν πληρώνεις προμήθεια και παίρνεις κανονικά το 1% πίσω. Προμήθεια παίζει μόνο με πληρωμή λογαριασμού μέσα από την εφαρμογή με τη χρήση κωδικού RF / σκανάρισμα του barcode του λογαριασμού.

Τέλεια! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leo06 said:

Κάνεις redeem το token από την εφαρμογή του what’s up και βάζεις τον κωδικό στο box

Εκανα redeem το token, αλλα κωδικο δεν βλεπω καπου.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mythos said:

Εκανα redeem το token, αλλα κωδικο δεν βλεπω καπου.

Πάνω δεξιά, ιστορικό και δωρα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, leo06 said:

Πάνω δεξιά, ιστορικό και δωρα.

Ευχαριστω, το βρηκα το ατιμο!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα κ μετράει προς το παρών . 
οποίος θέλει το κάνει , γιατί για ένα 2ημερο δίνουν και 5ευρακι 

https://baf.payzy.gr/c73a4f7f-12f9-46fa-9c89-580d109b6520

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η payzy εβγαλε και σημειο οπου αναφερει το ποσο για το αφορολογητο που εχουμε μαζεψει. Είναι στο λογαριασμο που βλεπουμε τις κινησεις, πανω δεξι μενου, στοιχεια αφορολογητου και εχει φιλτρο ανα ετος.

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας γιατί δεν μπορώ να φορτώσω το πορτοφόλι; Επιλέγω φόρτιση με κάρτα και μου βγάζει μήνυμα λάθους.  

Screenshot_2023-03-16-13-39-56-62_4c59a88e5637a0ffa35f73e6731f0c60.thumb.jpg.d44c65767010e260367132d03755710f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας γιατί δεν μπορώ να φορτώσω το πορτοφόλι; Επιλέγω φόρτιση με κάρτα και μου βγάζει μήνυμα λάθους.  
Screenshot_2023-03-16-13-39-56-62_4c59a88e5637a0ffa35f73e6731f0c60.thumb.jpg.d44c65767010e260367132d03755710f.jpg
Σε μένα κανονικά τα βάζει από εθνική αμέσως

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Σε μένα κανονικά τα βάζει από εθνική αμέσως

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το διορθώσανε από την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, νέος στην payzy θα μου εξηγήσει κανείς με ενα παράδειγμα το Χ2 Χ3 στα piggy's το Χ1 το καταλαβαίνω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, νέος στην payzy θα μου εξηγήσει κανείς με ενα παράδειγμα το Χ2 Χ3 στα piggy's το Χ1 το καταλαβαίνω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν ξέρω έχω βάλει χ4 έχω μαζέψει ήδη 10€

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, leotzian said:

Καλημέρα σε όλους, νέος στην payzy θα μου εξηγήσει κανείς με ενα παράδειγμα το Χ2 Χ3 στα piggy's το Χ1 το καταλαβαίνω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

56 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Δεν ξέρω έχω βάλει χ4 έχω μαζέψει ήδη 10€

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Το αναφέρει στο τελευταίο βήμα. Στην ουσία δεν κερδίζεις κάτι (όπως το 1% επιστροφή), απλά σου κρατάει περισσότερα χρήματα για τις συναλλαγές σου με στρογγυλοποίηση προς τα πάνω. Αν επιλέξεις x2 ή x4 θα πολλαπλασιάσει το αρχικό ποσό στρογγυλοποίησης που θα έκανε ούτως ή άλλως.

Screenshot_20230319_131352_payzy.jpg

Link to comment
Share on other sites

 
Το αναφέρει στο τελευταίο βήμα. Στην ουσία δεν κερδίζεις κάτι (όπως το 1% επιστροφή), απλά σου κρατάει περισσότερα χρήματα για τις συναλλαγές σου με στρογγυλοποίηση προς τα πάνω. Αν επιλέξεις x2 ή x4 θα πολλαπλασιάσει το αρχικό ποσό στρογγυλοποίησης που θα έκανε ούτως ή άλλως.
Screenshot_20230319_131352_payzy.thumb.jpg.39cbe09c144cbe1c7299acc22a151f3e.jpg
Αυτό είχα διαβάσει πχ Χ1 ψωνίζω 5,40 κρατάει 0,60, αν τσεκάρω Χ2 η Χ4 στο παραπάνω παράδειγμα τι θα κράταγε ΟΕΟ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα διαβάσει πχ Χ1 ψωνίζω 5,40 κρατάει 0,60, αν τσεκάρω Χ2 η Χ4 στο παραπάνω παράδειγμα τι θα κράταγε ΟΕΟ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν ήταν έτσι στη χρέωση θα έγραφε παραπάνω, ότι πληρώνω γράφει ακριβές ποσό τίποτα παραπάνω

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leotzian said:

Αυτό είχα διαβάσει πχ Χ1 ψωνίζω 5,40 κρατάει 0,60, αν τσεκάρω Χ2 η Χ4 στο παραπάνω παράδειγμα τι θα κράταγε ΟΕΟ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά 0,60x2=1.20€ ή αντίστοιχα 2.40€ αν επιλέξεις x4

22 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Εάν ήταν έτσι στη χρέωση θα έγραφε παραπάνω, ότι πληρώνω γράφει ακριβές ποσό τίποτα παραπάνω

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά σου αναφέρει το ακριβές ποσό, γιατί αυτό είναι μέσω της πληρωμής που γίνεται στο pos. Από το πορτοφόλι σου όμως, δεν σου αφαιρεί το έξτρα πόσο ως τη στρογγυλοποίηση;

Δηλαδή, έστω ότι έχεις επιλέξει το x1 και έχεις υπόλοιπο 10€. Κάνοντας μια αγορά 5,40€, θα σου κρατήσει 6€. Οπότε, βλέπεις τη χρέωση των 5,40€, αλλά στο υπόλοιπό σου αντί για 4,60€ θα δεις 4€.

Δεν το έχω δοκιμάσει, απλά θεωρώ πως έτσι γίνεται η διαδικασία βάσει των όσων λέει στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σου αναφέρει το ακριβές ποσό, γιατί αυτό είναι μέσω της πληρωμής που γίνεται στο pos. Από το πορτοφόλι σου όμως, δεν σου αφαιρεί το έξτρα πόσο ως τη στρογγυλοποίηση;
Δηλαδή, έστω ότι έχεις επιλέξει το x1 και έχεις υπόλοιπο 10€. Κάνοντας μια αγορά 5,40€, θα σου κρατήσει 6€. Οπότε, βλέπεις τη χρέωση των 5,40€, αλλά στο υπόλοιπό σου αντί για 4,60€ θα δεις 4€.
Δεν το έχω δοκιμάσει, απλά θεωρώ πως έτσι γίνεται η διαδικασία βάσει των όσων λέει στην εφαρμογή.
Έτσι όμως δεν είναι δώρον άδωρον; Αφού ούτως ή άλλως πάλι τα έχεις.να σε κρατάει παραπάνω για να σε ξαναδώσει πίσω;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Έτσι όμως δεν είναι δώρον άδωρον; Αφού ούτως ή άλλως πάλι τα έχεις.να σε κρατάει παραπάνω για να σε ξαναδώσει πίσω;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ουσιαστικά ναι, γι'αυτό είπα πως δεν κερδίζεις κάτι, τυπικά είναι σαν να έχεις ένα κουμπαρά.

Το μόνο κέρδος που προσφέρει η payzy είναι το 1% επιστροφής μέσω coins στις συναλλαγές, και κάποιες προσφορές σε what's up κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...