Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 11/2/2023 at 12:31 ΠΜ, zurabi_97 said:


Κραταει για την προσθηκη μεθοδου φορτωσης 0.01€

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι το 0,01 € που βλέπω στις προβλέψεις πρέπει να είναι από την αρχή που έβγαλα την κάρτα. Από όταν την έφτιαξα, από όταν πρόσθεσα κάρτα για να την φορτίζω; Δεν ξέρω για ποιο από τα δύο αλλά δεν είναι λόγω φόρτισης! Έχει ξεμείνει στις προβλέψεις στο e banking! 

Edited by tzotol
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δοκιμάσει κανείς να πληρώσει με payzy μέσω PayPal - και αν ναι, αν πιστώνονται κανονικά τα coins;

Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να πάρω κάτι από ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα και η συναλλαγή απορρίπτεται από το ePay σύστημά τους, ενώ στο payzy εγκρίνεται κανονικά (χωρίς όμως τελικά να γίνεται χρέωση / δέσμευση του ποσού).

Θα δοκιμάσω να πληρώσω μέσω Paypal (δίνει αυτή τη δυνατότητα) αλλά μπορεί να χάσω τα coins ή την επιστροφή που μπορεί να είχα με άλλη κάρτα... 😞

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 μήνες από την official έναρξη του payzy, στους 100.000 οι χρήστες:

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/epixeiriseis/ote-trechoun-i-sindesis-gia-optiki-ina-pos-pigenoun-payzy-ke-cosmote-tv/

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, drjo said:

Ωραια διαφημιση ,κατα τη γνωμη μου το payzy δεν παει καλα...

 

Γιατί το λες αυτό; Γενικά δεν ξέρω πως πάει, αλλά εγώ βλέπω ότι κερδίζω, έστω και λίγο, σε κάθε συναλλαγή που κάνω με την payzy.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Γιατί το λες αυτό; Γενικά δεν ξέρω πως πάει, αλλά εγώ βλέπω ότι κερδίζω, έστω και λίγο, σε κάθε συναλλαγή που κάνω με την payzy.

Ισως δεν εκφραστηκα ορθα.Εννοω οτι δεν εχει απηχηση στο κοινο.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, drjo said:

Ισως δεν εκφραστηκα ορθα.Εννοω οτι δεν εχει απηχηση στο κοινο.

 

Αυτό μου κάνει εντύπωση, αφού σε αντίθεση με τις συστημικές κάρτες η payzy είναι δωρεάν, δίνει επιστροφή 1% σε όλες τις αγορές, έχει δωρεάν φόρτιση και αλλά καλούδια (π.χ. εύκολη μεταφορά χρημάτων και διαμοιρασμός εξόδων).

Τα έχω εξηγήσει αυτά σε γνωστούς και φίλους αλλά εκτός λίγων εξαιρέσεων οι περισσότεροι δεν ασχολούνται.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονον αυτο . Ο υποψηφιος πελατης δεν βριακει το λογο γιατι να εκδοσει αλλη μια καρτα η οποια μαλιστα ειναι κ virual .

Και εγω ως υφισταμενος χρηστης συνανταω δυσκολιες ομως πχ το περιβαλλον αναλυσης συναλλαγων (εκτυπωση μονο ανα τριμηννο ) ,η δυσκολια που υπαρχει ακομα σε συγκεκριμενα ειδη πληρωμων αλλα κ προβληματα σε περιπτωσεις πιστωσης χρηματων στην καρτα απο ακυρωμενη συναλλαγη.

Ο μονος λογος που ειμαι στο προγραμμα ειναι το 1% . Δεν βλεπω απολυτως καμμια αλλη χρησιμοτητα.

Edited by drjo
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2023 at 4:19 ΜΜ, geoponer said:

Έχει δοκιμάσει κανείς να πληρώσει με payzy μέσω PayPal - και αν ναι, αν πιστώνονται κανονικά τα coins;

Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες να πάρω κάτι από ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα και η συναλλαγή απορρίπτεται από το ePay σύστημά τους, ενώ στο payzy εγκρίνεται κανονικά (χωρίς όμως τελικά να γίνεται χρέωση / δέσμευση του ποσού).

Θα δοκιμάσω να πληρώσω μέσω Paypal (δίνει αυτή τη δυνατότητα) αλλά μπορεί να χάσω τα coins ή την επιστροφή που μπορεί να είχα με άλλη κάρτα... 😞

Απαντώ στον εαυτό μου: πλήρωσα κανονικά με την payzy μέσω PayPal (αφού δεν περνούσε η συναλλαγή απευθείας με την κάρτα) και τα coins της συναλλαγής πιστώθηκαν κανονικά στο πορτοφόλι μου! 🤑

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, drjo said:

Οχι μονον αυτο . Ο υποψηφιος πελατης δεν βριακει το λογο γιατι να εκδοσει αλλη μια καρτα η οποιια μαλιστα ειναι κ virual .

Και εγω ως υφισταμενος χρηστης συνανταω δυσκολιες ομως πχ το περιβαλλον αναλυσης συναλλαγων (εκτυπωση μονο ανα τριμηννο ) ,η δυσκολια που υπαρχει ακομα σε συγκεκριμενα ειδη πληρωμων αλλα κ προβληματα σε περιπτωσης πιστωσης χρηματων στην καρτα απο ακυρωμενη συναλλαγη.

Ο μονος λογος που ειμαι στο προγραμμα ειναι το 1% . Δεν βλεπω απολυτως καμμια αλλη χρησιμοτητα.

Το να κάνεις ανανέωση με 10 ευρώ στο what’s up και να σου επιστρέφει 4 ευρώ στο box είναι πολύ καλύτερος λόγος από το 1%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ τον προηγούμενο μήνα πλήρωσα κανονικά με την payzy το λογαριασμό της ΔΕΗ πάω τώρα να πληρώσω κ δεν γίνεται, μου γράφει

"Απόρριψη συναλλαγής. Επικοινωνήστε με την τράπεζα σας." 

γιατι να το λέει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tzotol said:

Καλησπέρα, ενώ τον προηγούμενο μήνα πλήρωσα κανονικά με την payzy το λογαριασμό της ΔΕΗ πάω τώρα να πληρώσω κ δεν γίνεται, μου γράφει

"Απόρριψη συναλλαγής. Επικοινωνήστε με την τράπεζα σας." 

γιατι να το λέει αυτό;

μηπως το υπολοιπο δεν φτανει; η μηπως εχεις κλειδωσει την καρτα προσωρινα ; εμενα το κλειδωμα τις καρτας μου εβγαλε αυτο το προβλημα και εφταιγα εγω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

μηπως το υπολοιπο δεν φτανει; η μηπως εχεις κλειδωσει την καρτα προσωρινα ; εμενα το κλειδωμα τις καρτας μου εβγαλε αυτο το προβλημα και εφταιγα εγω.

Μόλις μου απάντησαν πριν λίγο από την payzy! Άμεση εξυπηρέτηση! Κ ναι αυτή τη βλακεια έχω κάνει, είχα μικρό όριο συναλλαγών! 😺

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.
Εγώ που έχω Cosmoκάρτα, για να ανανεώνω υπόλοιπο μέσα από το Cosmote app μέσω Payzy, πρέπει να μπω στο Cosmote app και να προσθέσω εκεί την Virtual Payzy κάρτα μου, ώστε μετά κάθε φορά που θα πηγαίνω να κάνω ανανέωση να επιλέγω να γίνεται μέσω της virtual αυτης κάρτας;

Διότι δοκίμασα να το κάνω αυτό (να προσθέσω την virtual Payzy κάρτα μου στο Cosmote app), και πήγε να κάνει μια χρέωση των 0,01 €, η οποία απορρίφθηκε, ενώ έχω 20 € στο Payzy πορτοφόλι μου.

Κάνω / σκέφτομαι κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή μου, ένα θέμα που μάλλον αποτρέπει χρήστες να εγγραφούν είναι η υποχρεωτική βιντεοκλήση.
σιγά το πρόβλημα μου βγήκε ένα καλό εμένα ήθελα να ζητήσω insta
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.
Σήμερα έκανα κ εγώ λογαριασμό
Σε 5 λεπτά ενεργοποιήθηκε κιόλας μετά από βιντεοκλήση

Δύο ερωτήσεις:

Οι αγορές μετράνε στο αφορολογητο?? Υπάρχει κάπου να βλέπεις τις αγορές σου??

Τα απεριόριστα σε πόσο καιρό τα πήρατε??

Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.
Σήμερα έκανα κ εγώ λογαριασμό
Σε 5 λεπτά ενεργοποιήθηκε κιόλας μετά από βιντεοκλήση

Δύο ερωτήσεις:

Οι αγορές μετράνε στο αφορολογητο?? Υπάρχει κάπου να βλέπεις τις αγορές σου??

Τα απεριόριστα σε πόσο καιρό τα πήρατε??

Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τα απεριόριστα, 5-15 λεπτά αφότου είχε ολοκληρωθεί η εγγραφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, GTHOM said:


Δύο ερωτήσεις:

Οι αγορές μετράνε στο αφορολογητο?? Υπάρχει κάπου να βλέπεις τις αγορές σου??

 

Οι αγορες μετρανε και δεν φαινονται πουθενα.
Μπορεις για μεγαλυτερη ευκολια να μετρας τις καταθεσεις που εκανες στην payzy καθως λογικα θα ειναι πιο λιγες.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites


Τα απεριόριστα, 5-15 λεπτά αφότου είχε ολοκληρωθεί η εγγραφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μίλησα μαζί τους κ μου είπαν ότι σταμάτησαν να τα δίνουν στις 13/2/2023

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους κ μου είπαν ότι σταμάτησαν να τα δίνουν στις 13/2/2023

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ευτυχώς εγώ πρόλαβα


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 7:00 ΠΜ, geoponer said:

Πολύ ενδιαφέρον, πραγματικά εύχομαι να δουλέψει!

Εγώ έχω δοκιμάσει μόνο ηλεκτρονικά, από την ιστοσελίδα της ΑΑΔΕ, γιατί δεν έχω την δυνατότητα να πάω στα ΕΛΤΑ.

μπορεις να πληρωσεις και την ααδε ( taxisnet ) μεσω payzy  ; σου αποδιδει το 1% ; . ή οχι ; 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

μπορεις να πληρωσεις και την ααδε ( taxisnet ) μεσω payzy  ; σου αποδιδει το 1% ; . ή οχι ; 

Τελευταία φορά που το δοκίμασα με τον ΕΝΦΙΑ πριν 1 μήνα, το Taxisnet δεν δεχόταν την payzy (μη αποδεκτή κάρτα). Ελπίζω να αλλάξει σύντομα αυτό 🙂

Επίσης έφαγα άκυρο όταν προσπάθησα να ενεργοποιήσω το CU Liquid με τη χρήση της payzy, μου έβγαλε ότι η συναλλαγή απορρίφθηκε 😞

Γενικά έχει τα θεματάκια της ακόμη σε κάποιες περιπτώσεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...