Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, kostas_pr_mp said:

Δεν έχω καταφέρει να πληρώσω e-food με την payzy. Είναι γενικό ή κάνω εγώ κάτι λάθος;

Μαλλον κανεις κατι λαθος, εγω χθες μεσω Apple Pay κανονικα πληρωσα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostas_pr_mp said:

Δεν έχω καταφέρει να πληρώσω e-food με την payzy. Είναι γενικό ή κάνω εγώ κάτι λάθος;

Ούτε κι εγώ είχα ποτέ πρόβλημα με το e-food και την payzy - στην πραγματικότητα έχω βάλει την payzy ως προεπιλεγμένη κάρτα πληρωμής σε e-food, Box, Wolt, Pizza Fan, και όποια άλλη πλατφόρμα delivery χρησιμοποιώ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Ίσως ήταν κάτι προσωρινό στην περίπτωσή σου. Σου έβγαλε κάποιο συγκεκριμένο μήνυμα για την απόρριψη της πληρωμής?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εφκα πως μπορώ να πληρώσω;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Εφκα πως μπορώ να πληρώσω;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σίγουρα με ηλεκτρονική Πληρωμή μέσω Τράπεζας: https://www.efka.gov.gr/el/elektronike-plerome-meso-trapezas

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stathis123 said:

Μαλλον κανεις κατι λαθος, εγω χθες μεσω Apple Pay κανονικα πληρωσα.

Δεν έχω δοκιμάσει με apple pay να πληρώσω e-food. Το δοκίμασα από pc μέσω browser

6 ώρες πριν, geoponer said:

Ούτε κι εγώ είχα ποτέ πρόβλημα με το e-food και την payzy - στην πραγματικότητα έχω βάλει την payzy ως προεπιλεγμένη κάρτα πληρωμής σε e-food, Box, Wolt, Pizza Fan, και όποια άλλη πλατφόρμα delivery χρησιμοποιώ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Ίσως ήταν κάτι προσωρινό στην περίπτωσή σου. Σου έβγαλε κάποιο συγκεκριμένο μήνυμα για την απόρριψη της πληρωμής?

Το έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές μέρες. Μου βγάζει ότι δεν γίνεται αποδεκτή η πληρωμή. Ενώ "έπαιξε" η δοκιμή που κάνει η efood για να δει αν η κάρτα υπάρχει. Που χρεώνει 0 ευρώ. Επίσης, υπάρχει μεγαλύτερο ποσό στην κάρτα από την χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με ηλεκτρονική Πληρωμή μέσω Τράπεζας: https://www.efka.gov.gr/el/elektronike-plerome-meso-trapezas
Δε το έγραψα σωστά, για να πληρώσω με τη κάρτα να πάρω coins

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Δε το έγραψα σωστά, για να πληρώσω με τη κάρτα να πάρω coins

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς δεν έχω δει να δουλεύει η Payzy με οφειλές δημοσίου, εισφορές κλπ. 😤

Είναι κρίμα γιατί από ΕΝΦΙΑ & τέλη κυκλοφορίας θα είχαμε βγάλει καλή επιστροφή...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω δει να δουλεύει η Payzy με οφειλές δημοσίου, εισφορές κλπ.
Είναι κρίμα γιατί από ΕΝΦΙΑ & τέλη κυκλοφορίας θα είχαμε βγάλει καλή επιστροφή...
Αύριο θα πάω να πληρώσω στα ΕΛΤΑ τα άνωθεν που έγραψες, να δω εάν θα πάρω τίποτα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Αύριο θα πάω να πληρώσω στα ΕΛΤΑ τα άνωθεν που έγραψες, να δω εάν θα πάρω τίποτα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ ενδιαφέρον, πραγματικά εύχομαι να δουλέψει!

Εγώ έχω δοκιμάσει μόνο ηλεκτρονικά, από την ιστοσελίδα της ΑΑΔΕ, γιατί δεν έχω την δυνατότητα να πάω στα ΕΛΤΑ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να δημιουργήσω payzy, αρχικά για να κάνω τις ανανεώσεις στο What's Up ώστε να παίρνω το Platinum token συν τα 4€ του BOX. Φοβάμαι όμως μην γίνει κάποιου είδους διασταύρωση μεταξύ των στοιχείων payzy και What's up και μου κόψουν το φοιτητικό νούμερο που έχω καθώς στους όρους αποδεχόμαστε να σταλεί το τηλεφωνικό μας νουμερο στην Κοσμοτε, υπάρχει λέτε τέτοια περίπτωση ή δεν θα ασχοληθεί κανείς; Έχει κάνει κάποιος από εσάς κατι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να δημιουργήσω payzy, αρχικά για να κάνω τις ανανεώσεις στο What's Up ώστε να παίρνω το Platinum token συν τα 4€ του BOX. Φοβάμαι όμως μην γίνει κάποιου είδους διασταύρωση μεταξύ των στοιχείων payzy και What's up και μου κόψουν το φοιτητικό νούμερο που έχω καθώς στους όρους αποδεχόμαστε να σταλεί το τηλεφωνικό μας νουμερο στην Κοσμοτε, υπάρχει λέτε τέτοια περίπτωση ή δεν θα ασχοληθεί κανείς; Έχει κάνει κάποιος από εσάς κατι αντίστοιχο;
Έχω προνομιακό δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ενδιαφέρον, πραγματικά εύχομαι να δουλέψει!
Εγώ έχω δοκιμάσει μόνο ηλεκτρονικά, από την ιστοσελίδα της ΑΑΔΕ, γιατί δεν έχω την δυνατότητα να πάω στα ΕΛΤΑ.
Πλήρωσα κανονικά τώρα μένει να δούμε εάν μπουν νομίσματα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα platinum token στα ήδη υπάρχοντα bronze, προστέθηκαν όλα μαζί μέχρι 3/3.

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα platinum token στα ήδη υπάρχοντα bronze, προστέθηκαν όλα μαζί μέχρι 3/3.

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Και εγω ειχα λαβει οταν εφτιαξα λογαριασμο και εκανα ανανεωση υπολοιπου μεσω payzy.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2023 at 6:40 ΜΜ, kostas_pr_mp said:

Δεν έχω δοκιμάσει με apple pay να πληρώσω e-food. Το δοκίμασα από pc μέσω browser

Το έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές μέρες. Μου βγάζει ότι δεν γίνεται αποδεκτή η πληρωμή. Ενώ "έπαιξε" η δοκιμή που κάνει η efood για να δει αν η κάρτα υπάρχει. Που χρεώνει 0 ευρώ. Επίσης, υπάρχει μεγαλύτερο ποσό στην κάρτα από την χρέωση.

Τελικά από το e-food μου απάντησαν το παρακάτω:
 

Quote

Θα ήθελα να σας ενημερώσω, ότι μετά από εσωτερικό έλεγχο στην πλατφόρμα μας, η συγκεκριμένη κάρτα δεν ανήκει στους διαθέσιμους τρόπους πληρωμής της πλατφόρμας μας προς το παρόν.

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, thansof_7 said:

Πληρώνοντας με την payzy virtual card μέσω κινητού (Google pay) πιστώνεται κανονικά το 1% σε coins? 

Ναι, αυτή είναι και η βασική λειτουργία της εξάλλου (πληρωμή μέσω Google Pay), τουλάχιστον μέχρι να κυκλοφορήσει το πλαστικό της κάρτας.

1% επιστροφή σε όλες τις συναλλαγές που γίνονται με την payzy μέσω Gpay 🙂

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω payzy κάρτας κ δεν είδα τπτ bonus που λέει.

Καλησπέρα, φορτισα την payzy με 50 ευρώ κ είδα στο e banking να λέει προβλέψεις 50,01! Κράτησε για τη φόρτιση 0,01;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω payzy κάρτας κ δεν είδα τπτ bonus που λέει.
Καλησπέρα, φορτισα την payzy με 50 ευρώ κ είδα στο e banking να λέει προβλέψεις 50,01! Κράτησε για τη φόρτιση 0,01;

Κραταει για την προσθηκη μεθοδου φορτωσης 0.01€

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zurabi_97 said:


Κραταει για την προσθηκη μεθοδου φορτωσης 0.01€

Για την προσθήκη μεθόδου φορτισης, δλδ; 

Link to comment
Share on other sites

Για την προσθήκη μεθόδου φορτισης, δλδ; 

Δηλαδή όταν πρόσθεσες μια χρεωστική σου ώστε να μπορείς να προσθέτεις λεφτά στο payzy λογαριασμό

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zurabi_97 said:


Δηλαδή όταν πρόσθεσες μια χρεωστική σου ώστε να μπορείς να προσθέτεις λεφτά στο payzy λογαριασμό

Την έχω προσθέσει εδώ κ ένα μήνα! Φόρτιση έκανα κ κράτησε 0,01! Έχω φορτίσει πολλές φορές αλλά τώρα το πρόσεξα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσθεσα 12€ για να κάνω ανανέωση, και δεν πήρε 0.01€.
Μίλα με την εξυπηρέτηση καλύτερα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει δεκάδες ανανεώσεις χρόνου ομιλίας σε F2G & CU και δεν μου έχει κρατήσει ποτέ €0,01.

Μόνο στην πρώτη συναλλαγή μπορεί να δεσμεύσει €0,01 για να επιβεβαιώσει ότι η κάρτα υπάρχει και έχει υπόλοιπο (?)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...