Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, babakos said:

Αν εισαι high spender συζητησέ το με την τραπεζά σου . Υπαρχουν πιστωτικές κάρτες gold / platinum ακόμα και black πλέον και στην Ελληνική αγορά με πολλά προνόμια και παροχές.. Δεν αναφέρω συγκεκριμενα προιόντα για ευνόητους λόγους αλλά ειναι ευκολο να τα βρείς... 

Ποσο high spender; Αν χαλας 5000€+/μηνα ας πουμε; Διοτι για την πλειοψηφια που χαλαει λιγοτερα, το 1% μου ακουγεται πολυ καλο.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, marlboro man said:

Ποσο high spender; Αν χαλας 5000€+/μηνα ας πουμε; Διοτι για την πλειοψηφια που χαλαει λιγοτερα, το 1% μου ακουγεται πολυ καλο.

Αν χαλάς 5000€ τον μήνα σε νοιάζει τα 50€ από την payzy? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Όλα μετράνε.

Σαφώς αλλά εχω κάνα 2 γνωστούς που κάνουν τέτοια ποσά συναλλαγές και παραπάνω κάθε μήνα και δεν ασχολούνται με τα ψιλά αυτά 

Οταν ο άνθρωπος αυτός ξοδεύει 5.000€ τον μήνα άρα βγάζει παραπάνω από 8-10.000€

Τα 50€ τα βγάζει σε 10’ από κάτι που θα κάνει σιγά μην μπει στην διαδικασία να ασχοληθεί με payzy και τέτοια παρόμοια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tasos19s said:

Σαφώς αλλά εχω κάνα 2 γνωστούς που κάνουν τέτοια ποσά συναλλαγές και παραπάνω κάθε μήνα και δεν ασχολούνται με τα ψιλά αυτά 

Οταν ο άνθρωπος αυτός ξοδεύει 5.000€ τον μήνα άρα βγάζει παραπάνω από 8-10.000€

Τα 50€ τα βγάζει σε 10’ από κάτι που θα κάνει σιγά μην μπει στην διαδικασία να ασχοληθεί με payzy και τέτοια παρόμοια 

Έχεις 2 κιόλας γνωστούς που ξοδεύουν 8.000€ τον μήνα !!!!

Στην Ελλάδα όλη είναι καμιά 100στη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς: Γι'αυτό το λόγο καταρρέει το αφήγημα fintech των παγκοσμίως.

Σε κορόϊδα όμως μια χαρά "πιάνει": Ιδίως εάν μιλάμε για τη χώρα μας που δε ξυπνούν με τίποτα (και με τέτοιο ύφος διαφημίσεων αποδεικνύεται).

Μια χαρά θα "πιάσει" η payzy στη χώρα μας με το background κεφαλαίων της μητρικής στη χώρα μας.

 

Υ.Γ.: Και όποιος δε ξέρει τι είναι "μόχλευση" και πως "γεννιούνται" κεφάλαια, ας το googlάρει: Αλλά ας το αφήσουμε καλύτερα. Ούτε το 0,5% δεν ασχολείται καν να το googlάρει. Οπότε, ας δεχτούμε τη "μοίρα" μας ως λαός. Αααα και τα σχολεία μας.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχεις 2 κιόλας γνωστούς που ξοδεύουν 8.000€ τον μήνα !!!!

Στην Ελλάδα όλη είναι καμιά 100στη.

Σαφώς είναι πολλοί περισσότεροι αλλά ναι τυχαίνει να έχω 

Δεν είναι όμως η ουσία της συζήτησης αυτή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Σαφώς αλλά εχω κάνα 2 γνωστούς που κάνουν τέτοια ποσά συναλλαγές και παραπάνω κάθε μήνα και δεν ασχολούνται με τα ψιλά αυτά 

Οταν ο άνθρωπος αυτός ξοδεύει 5.000€ τον μήνα άρα βγάζει παραπάνω από 8-10.000€

Τα 50€ τα βγάζει σε 10’ από κάτι που θα κάνει σιγά μην μπει στην διαδικασία να ασχοληθεί με payzy και τέτοια παρόμοια 

1% δίνει, είτε στα 100€, 1% δίνει και στα 10.000€. επιλογή κάνεις και δουλεύει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tasos19s said:

Αν χαλάς 5000€ τον μήνα σε νοιάζει τα 50€ από την payzy? 

Μακαρι να χαλουσα 5000/μηνα. Επειδη δεν χαλαω τοσα, λεω πως το 1% της payzy μου φαινεται πολυ καλο. Αν υπαρχει αλλη καλυτερη προταση, παρακαλω να την αναφερετε.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει πάγια εντολή στην virtual της Payzy;

Σκέφτομαι να την βάλω για την εξόφληση των λογαριασμών της ΔΕΗ μέσω ebill, όπου τώρα έχω μια πιστωτική της Εθνικής.

**Update** Μου απάντησαν στο μεταξύ από την (εξαιρετική) εξυπηρέτηση πελατών ότι σε αυτή τη φάση δεν υποστηρίζονται πάγιες εντολές με τη χρήση της Payzy 😕

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, geoponer said:

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει πάγια εντολή στην virtual της Payzy;

Σκέφτομαι να την βάλω για την εξόφληση των λογαριασμών της ΔΕΗ μέσω ebill, όπου τώρα έχω μια πιστωτική της Εθνικής.

**Update** Μου απάντησαν στο μεταξύ από την (εξαιρετική) εξυπηρέτηση πελατών ότι σε αυτή τη φάση δεν υποστηρίζονται πάγιες εντολές με τη χρήση της Payzy 😕

 

Εχει αρκετές ελλείψεις ακόμα σαν finance app.

Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2022 at 10:20 ΜΜ, babakos said:

Η Revolut ομως έχει τραπεζική άδεια και μπορεί να παρέχει (αν το θελει) οποιοδήποτε τραπεζικό προιόν, ενώ η Cosmote Payments δεν μπορεί να μπεί σε αυτά τα χωράφια μιας και ειναι αδειοδοτημένη μόνο ως ίδρυμα ηλεκτρονικών συναλλαγών.

"Βγάζεις IBAN με το payzy" στη νέα διαφήμιση του payzy. Θα μας "τρελλάνει"; Σε ποιά χώρα ζούμε; Τί έπαιξε, όποιος ξέρει; Δε το είχε στις προηγούμενες διαφημίσεις της (με το γνωστό ύφος) και το λέει στη νέα διαφήμιση με πιο "σοβαρό" ύφος!!

Link to comment
Share on other sites

ΙΒΑΝ ειναι λογικό να δίνει εφόσον προσφέρει χρεωστική κάρτα. Δεν υπάρχει τιποτα το περιεργο εδώ. Οσο για την διαφημιση.. no comments..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και θα αναρωτηθεί κανείς τι μπορεί να το κάνει το IBAN του payzy. Το ότι έχει δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα από άλλη τράπεζα είναι θετικό, γιατί βοηθά να μεταφέρεις ποσά στο πορτοφόλι του payzy (αν δεν σε χρεώσει η τράπεζά σου για το εξερχόμενο).

Από την άλλη, είναι νωρίς να χρησιμοποιήσει κανείς το IBAN του payzy για άλλους λόγους - αν τους υποστηρίζει - όπως π.χ. μισθοδοσία. Αν υποστήριζε IRIS transfers κλπ. θα είχε ενδιαφέρον.

Όσο για την αποδοχή του, από τις 500+ επαφές μου μόλις 5 εμφανίζονται στην εφαρμογή μετά από συγχρονισμό. Γενικά είμαι early adoopter, αλλά περίμενα περισσότερους φίλους μου on board σε αυτό το διάστημα 🙂

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και έρχομαι να ρωτήσω εγώ τώρα. 

Αν η payzy κάρτα είναι περασμένη και λειτουργεί πίσω από την curve έχει καμία πρακτική διαφορά; περνά κανονικά η επιστροφή; 

Θα απαντούσα ότι δεν αλλάζει κάτι στην πράξη, απλά ίσως να υπάρχει κάποια παράμετρος που δεν έχω σκεφτεί. 

Συγνώμη για το "αστείο" της ερώτησης 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Και έρχομαι να ρωτήσω εγώ τώρα. 

Αν η payzy κάρτα είναι περασμένη και λειτουργεί πίσω από την curve έχει καμία πρακτική διαφορά; περνά κανονικά η επιστροφή; 

Θα απαντούσα ότι δεν αλλάζει κάτι στην πράξη, απλά ίσως να υπάρχει κάποια παράμετρος που δεν έχω σκεφτεί. 

Συγνώμη για το "αστείο" της ερώτησης 😁

οπως το λες, θεωρητικα θα payzy χαχααχ 
οι χρεωσεις της curve ειναι σαν αγορες απο online καταστηματα για την τραπεζα που χρεωνεται η καρτα οποτε λογικα θα παιζει η επιστροφη. Εχω φουλαρει δυστυχως στο οριο των καρτων και δεν μπορω να το τεσταρω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω internet on the go. Με Payzy δεν θα μπορώ να ανανεώσω ; Γιατί , αν κατάλαβα καλά , κάτι τέτοιο γράφει ένας φίλος παραπάνω .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panarmon74 said:

Έχω internet on the go. Με Payzy δεν θα μπορώ να ανανεώσω ; Γιατί , αν κατάλαβα καλά , κάτι τέτοιο γράφει ένας φίλος παραπάνω .

ΜΠΟΡΕΙ να σου έρθει sms ?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GREGORYMO said:

ΜΠΟΡΕΙ να σου έρθει sms ?

Τι ακριβώς εννοείς ;  Δεν κατάλαβα. Ανανεώνω ή όχι; 

Μπορείς να μου πεις λίγο ποιο ξεκάθαρα;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, panarmon74 said:

Τι ακριβώς εννοείς ;  Δεν κατάλαβα. Ανανεώνω ή όχι; 

Μπορείς να μου πεις λίγο ποιο ξεκάθαρα;

Δεν ξέρεις αν ΑΝΑΝΕΩΝΕΙΣ η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δεν ξέρεις αν ΑΝΑΝΕΩΝΕΙΣ η όχι ?

Αδερφέ , δεν το έχω πάρει ακόμα (το Payzy).

Έχω cosmote prepaid mastercard η οποία ακυρώνετε στο τέλος της χρονιάς (31/12/22) με την οποία μπορούσα κανονικά να ανανεώνω και την internet on the go .

Ήθελα να κάνω ( δεν έχω κάνει ακόμα) εγγραφή στο Payzy γι αυτό το λόγο , δηλαδή για ανανεώσεις μου στις κάρτες , μεταξύ των οποίων και η internet on the go. Όμως , ένας φίλος παραπάνω ,είπε ότι η Payzy δεν βλέπει την internet on the go για ανανεώσεις .

Αυτό ήθελα να ρωτήσω , προς επιβεβαίωση αυτής της πληροφορίας και αν εν τέλει κατάλαβα καλά εγώ ή όχι.

Ανανεώνεις τελικά με το Payzy την internet on the go ή όχι;

Και το ρωτάω αυτό , γιατί δεν το εχω πάρει ακομα και με ενδιαφέρει αυτή η παράμετρος για το αν θα το πάρω ή όχι.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panarmon74 said:

Αδερφέ , δεν το έχω πάρει ακόμα (το Payzy).

Έχω cosmote prepaid mastercard η οποία ακυρώνετε στο τέλος της χρονιάς (31/12/22) με την οποία μπορούσα κανονικά να ανανεώνω και την internet on the go .

Ήθελα να κάνω ( δεν έχω κάνει ακόμα) εγγραφή στο Payzy γι αυτό το λόγο , δηλαδή για ανανεώσεις μου στις κάρτες , μεταξύ των οποίων και η internet on the go. Όμως , ένας φίλος παραπάνω ,είπε ότι η Payzy δεν βλέπει την internet on the go για ανανεώσεις .

Αυτό ήθελα να ρωτήσω , προς επιβεβαίωση αυτής της πληροφορίας και αν εν τέλει κατάλαβα καλά εγώ ή όχι.

Ανανεώνεις τελικά με το Payzy την internet on the go ή όχι;

Και το ρωτάω αυτό , γιατί δεν το εχω πάρει ακομα και με ενδιαφέρει αυτή η παράμετρος για το αν θα το πάρω ή όχι.

 

Δοκιμάζεις και ότι γίνει.

Δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panarmon74 said:

Έχω internet on the go. Με Payzy δεν θα μπορώ να ανανεώσω ; Γιατί , αν κατάλαβα καλά , κάτι τέτοιο γράφει ένας φίλος παραπάνω .

Με την payzy μπορείς να πληρώσεις όπου δέχονται πληρωμές με καταχώρηση στοιχείων κάρτας.

Αν το internet on the go ανανεώνεται με πάγια εντολή (δεν έχω ιδέα πως ανανεώνεται) τότε δεν θα δουλέψει η payzy. Πάντως δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στο messenger, τα παιδιά είναι εξαιρετικά και απαντάνε άμεσα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...