Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση. Σε ποιο από τα δύο ποσοστά ανήκεις; Στο μικρό ή στο μεγάλο;

Σήμερα είδα ότι δίνουν δώρο 5€ για κάθε πρόσκληση φίλου που ολοκληρώνει την εγγραφή του. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2022 at 9:47 ΜΜ, Pppe said:

Για μένα το ενδιαφέρον είναι να (αυτο)επιβεβαιώσω για άλλη μια φορά το πόσα % κορόϊδα υπάρχουν σε αυτή τη χώρα. Προθεσμία ως το 2030 βάζω να το (ξανα)επιβεβαιώσω. Εκτός εάν "παίξει" κάτι με τη συνολική οικονομική κατάσταση και στην χώρα μας.

To 1% επιστροφη εχεις εντοπισει να το δινει καποια αλλη χρεωστικη καρτα σε ολες τις συναλλαγες χωρις παγιο;
Μπορει να λειτουργησει πολυ ανετα σαν 2η καρτα (εαν δεν θελεις να ανοιξεις κατι σε fintech εξωτερικου οπου εχει καλυτερες προσφορες) σε επιχειρησεις οπου δεν σου δινουν κατι οι συστημικες.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα ειναι ποσο καιρό θα μείνει το 1%. 

Ο στόχος της υπηρεσίας θα ειναι λογικά θα φέρει κόσμο στα αλλα sales pillars της εταιρείας.  Η λογική κατάληξη θα ειναι τα οποια incentives παρέχονται  να εξαργυρώνονται πχ σε GB σε BOx κουπόνια κλπ. 

Εμένα πχ μου λέει τώρα να βάλω 20 Ευρώ στο πορτοφολι και θα παρω 2 Ευρώ κουπόνι στο BOX

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, babakos said:

Το ερώτημα ειναι ποσο καιρό θα μείνει το 1%. 

Ο στόχος της υπηρεσίας θα ειναι λογικά θα φέρει κόσμο στα αλλα sales pillars της εταιρείας.  Η λογική κατάληξη θα ειναι τα οποια incentives παρέχονται  να εξαργυρώνονται πχ σε GB σε BOx κουπόνια κλπ. 

Εμένα πχ μου λέει τώρα να βάλω 20 Ευρώ στο πορτοφολι και θα παρω 2 Ευρώ κουπόνι στο BOX

 

Δεν δουλευω για το προιον, αλλα ειναι στο πυρηνα του value του προιοντος το 1%, οποτε θα μεινει επ'αοριστον.
Υπαρχει αναλογο προιον που δινει 1% και στο launch του μεχρι σημερα το εχει σαν προσφορα στα 3%.

κακως βιαστηκα να κανω top up χααχαχαχαχα 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, wayfunbug said:

Μισό λεπτό, το 1% πού το είδατε; Επίσης το άλλο προϊόν με 3% ποιο είναι; 🙂

Το αναφερουν ξεκαθαρα πλεον: https://www.payzy.gr/pws-kerdizeis-me-to-payzy
Για το αλλο προιον που λεω: https://www.w1tty.com/ οποιος θελει γραφεται και με το invitation link μου αφου κανει εγκατασταση: https://w1tty.page.link/42HzHZLxy8QkybdU6 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος για αγορές σε νόμισμα διαφορετικό του €, αν κρατάει προμήθεια και σε τι ποσοστό ;

Τη virtual κάρτα την δίνει δωρεάν βλέπω, ενώ την φυσική κάρτα θα τη χρεώνει 6€, από τον Δεκέμβριο που θα είναι διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, volleyball said:

Έχει βρει κάποιος για αγορές σε νόμισμα διαφορετικό του €, αν κρατάει προμήθεια και σε τι ποσοστό ;

Τη virtual κάρτα την δίνει δωρεάν βλέπω, ενώ την φυσική κάρτα θα τη χρεώνει 6€, από τον Δεκέμβριο που θα είναι διαθέσιμη.

Δεν αναφερουν κατι οποτε λογικα θα εχει το currency rate της Visa, με τα οποια εξοδα συμπεριλαμβανει σε σχεση με τα διατραπεζικα rates.

Εμενα αυτο λιγο που με ξενερωσε: Έξοδα πληρωμής λογαριασμών: 0,40€/ συναλλαγή - Εξαιρούνται οι λογαριασμοί COSMOTE που είναι δωρεάν.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stathis123 said:

Δεν αναφερουν κατι οποτε λογικα θα εχει το currency rate της Visa, με τα οποια εξοδα συμπεριλαμβανει σε σχεση με τα διατραπεζικα rates.

Εμενα αυτο λιγο που με ξενερωσε: Έξοδα πληρωμής λογαριασμών: 0,40€/ συναλλαγή - Εξαιρούνται οι λογαριασμοί COSMOTE που είναι δωρεάν.

Υπάρχει και ο άλλος τρόπος. Μπαίνεις στο site του λογαριασμού που θες να πληρώσεις και το πληρώνεις με κάρτα. Υπάρχουν βέβαια ακόμα προβλήματα με αυτόν τον τρόπο καθώς για παράδειγμα δεν μπορείς να πληρώσεις την εφορία μέσω του https://myaade.gov.gr

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, alany said:

Υπάρχει και ο άλλος τρόπος. Μπαίνεις στο site του λογαριασμού που θες να πληρώσεις και το πληρώνεις με κάρτα. Υπάρχουν βέβαια ακόμα προβλήματα με αυτόν τον τρόπο καθώς για παράδειγμα δεν μπορείς να πληρώσεις την εφορία μέσω του https://myaade.gov.gr

Αρα εννοουν RF πληρωμες; οκ

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έλαβε κάνεις τα απεριόριστα δεδομένα μετά την εγγραφη του; Αν ναι, σε πόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tasosathan said:

Έλαβε κάνεις τα απεριόριστα δεδομένα μετά την εγγραφη του; Αν ναι, σε πόσο καιρό;

Την επόμενη μέρα 

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω εγραφη στο payzy , με κωδικους ταξιςνετ και κληση βιντεο και μου ζητησαν να βαλω καθετα την ταυτοτητα στο προσωπο μου και μετα να την λυγισω . τελος παντων ολα καλα. Εβαλα 20 ευρω μεσω χρεωστικης πειραιως και ολα καλα ,μπηκαν αμεσα τα χρηματα . και τους ζητησα απο το chat να μου το περασουνε στο google play την καρτα και τελικα μου εστειλα οδηγιες. Απο οτι εψαξα στο ιντερνετ το google play σου προσεχει την καρτα σου και δεν φαινεται οταν πας να κανεις μια πληρωμη . Εβαλα 20 ευρω και 10 ευρω για βενζινη και 10 ευρω στα lidl τελειωσαν τα χρηματα , και περιμενω να δω τους coins . Ο λογος που την εβαλα ειναι τα coins , καθε10 ευρω 10 ποντοι.Το παραξενο ειναι οτι η κανονικη χρεωστικη καρτα θα ειναι διαθεσιμη το 2023 αλλα τωρα ενω ειναι virtual card η αποδειξη στο pos γραφει vida debit . Αλλα δεν κοιταξα τα νουμερα τις καρτας στο αποκομα του pos που κανονικα θα ειναι αλλα διοτι βαζει το πορτοφολι της  google να μην φαινονται τα στοιχεια της καρτας ! . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Το παραξενο ειναι οτι η κανονικη χρεωστικη καρτα θα ειναι διαθεσιμη το 2023 αλλα τωρα ενω ειναι virtual card η αποδειξη στο pos γραφει vida debit . Αλλα δεν κοιταξα τα νουμερα τις καρτας στο αποκομα του pos που κανονικα θα ειναι αλλα διοτι βαζει το πορτοφολι της  google να μην φαινονται τα στοιχεια της καρτας ! . 

Τι εννοείς; το ότι είναι virtual η κάρτα δεν σημαίνει ότι δεν είναι debit. Μην μπερδεύεις το αν είναι φυσική ή όχι η κάρτα με τον τύπο της.
Τύπος = Debit, Prepaid, Credit

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα λογαριασμό σήμερα εγώ το μεσημέρι 

Στο τηλέφωνο όταν με ρώτησε έδωσα έναν άλλο αριθμό που έχω μόνο για δεδομένα 

Θέλω εκεί να μπουν τα απεριόριστα 

Ακομα δεν έχει μπει τίποτα όμως 

Μηπως τα βάζουν μόνο στο κινητό σου το κανονικό; 
Αυτη στην βίντεο κλήση δεν μου είπε κάτι όταν της έδωσα άλλο αριθμό 

Γνωριζει κανένας; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Έκανα λογαριασμό σήμερα εγώ το μεσημέρι 

Στο τηλέφωνο όταν με ρώτησε έδωσα έναν άλλο αριθμό που έχω μόνο για δεδομένα 

Θέλω εκεί να μπουν τα απεριόριστα 

Ακομα δεν έχει μπει τίποτα όμως 

Μηπως τα βάζουν μόνο στο κινητό σου το κανονικό; 
Αυτη στην βίντεο κλήση δεν μου είπε κάτι όταν της έδωσα άλλο αριθμό 

Γνωριζει κανένας; 

Μπορώ να κάνω ένα λογαριασμό και σε 2 ημέρες να τον καταργήσω ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GREGORYMO said:

Μπορώ να κάνω ένα λογαριασμό και σε 2 ημέρες να τον καταργήσω ?

δεν γνωρίζω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μπορώ να κάνω ένα λογαριασμό και σε 2 ημέρες να τον καταργήσω ?

Μπορείς να τον καταργήσεις όποτε θέλεις, αρκεί να έχεις καταναλώσει το τυχόν διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού σου.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τον Payzy λογαριασμό και την virtual card προχθές, πολύ εύκολα και γρήγορα. Την φόρτισα με πιστωτική της Εθνικής (χωρίς χρέωση) και ήδη έκανα κάποιες συναλλαγές που θα έκανα με την πιστωτική, από τις οποίες σε καμία περίπτωση δεν θα είχα επιστροφή 1% (Go4More).

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών σχετικά με την πληρωμή λογαριασμών και την πίστωση των coins:

Quote
  • Όταν οι πληρωμές λογαριασμών γίνονται μέσα από το site του φορέα που θέλουμε να κάνουμε πληρωμή και καταχωρούμε τα στοιχεία της payzy virtual κάρτας τότε αποδίδονται coins στο payzy πορτοφόλι
  • Όταν επιλέξουμε πληρωμή λογαριασμών μέσα από την εφαρμογή βάζοντας RF τότε δεν αποδίδονται coins .
  • Τα coins πιστώνονται 3-4 ημέρες μετά την συναλλαγή 

Δεν μου διευκρίνησαν αν δεν υπάρχει χρέωση στην περίπτωση που καταχωρώ τα στοιχεία της κάρτας στη σελίδα του οργανισμού για την πληρωμή λογαριασμού (π.χ. Nova).

Την virtual την έχω περάσει στο Google Wallet και θα την χρησιμοποιώ όπου θα χρησιμοποιούσα την πιστωτική μου ΕΚΤΟΣ από τους συνεργάτες του προγράμματος όπου έχω από 1% και πάνω, ώστε να παίρνω το μέγιστο της επιστροφής.

Επίσης η χρέωση €0,40 είναι ίση ή χαμηλότερη από τις χρεώσεις τραπεζών (Πειραιώς και Εθνική) για εξόφληση οφειλών σε Δήμους κλπ. που πληρώνω (συνήθως €0,50).

 

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geoponer said:

Ενεργοποίησα τον Payzy λογαριασμό και την virtual card προχθές, πολύ εύκολα και γρήγορα. Την φόρτισα με πιστωτική της Εθνικής (χωρίς χρέωση) και ήδη έκανα κάποιες συναλλαγές που θα έκανα με την πιστωτική, από τις οποίες σε καμία περίπτωση δεν θα είχα επιστροφή 1% (Go4More).

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών σχετικά με την πληρωμή λογαριασμών και την πίστωση των coins:

Δεν μου διευκρίνησαν αν δεν υπάρχει χρέωση στην περίπτωση που καταχωρώ τα στοιχεία της κάρτας στη σελίδα του οργανισμού για την πληρωμή λογαριασμού (π.χ. Nova).

Την virtual την έχω περάσει στο Google Wallet και θα την χρησιμοποιώ όπου θα χρησιμοποιούσα την πιστωτική μου ΕΚΤΟΣ από τους συνεργάτες του προγράμματος όπου έχω από 1% και πάνω, ώστε να παίρνω το μέγιστο της επιστροφής.

Επίσης η χρέωση €0,40 είναι ίση ή χαμηλότερη από τις χρεώσεις τραπεζών (Πειραιώς και Εθνική) για εξόφληση οφειλών σε Δήμους κλπ. που πληρώνω (συνήθως €0,50).

 

δεν υπαρχουνε coins για πληρωμη λογαριασμων μεσα απο το πορτοφολι, ενω εθνικη και πειραιως δινουνε καποια yellows αν και δεν αξιζουνε σαν προγραμματα , ενω εδω μαζευεις απο ολα! . Εγω ετρωγα ακυρο εδω και μερικες ημερες με google pay , τελικα ητανε θεμα υπολοιπου τις 2 ημερες και την επομενη ενω ειχα δει το υπολοιπο ειχα πατησει κατα λαθος παγωμα καρτας . Τελικα αμα ανοιξεις το google pay και πατησεις πανω στην καρτα και μετα στις 3 τελειες πανω δεξια πατησεις κληση payzy by cosmote μπορετε να καλεσετε την εξυπηρετηση πελατων στο 2102020210.Καλεσα εκει και ειχε τεραστια αναμονη και τελικα ξανα καλεσα και πατησα απωλεια και ενω ειχε αναμονη εκλεισα την γραμμη . Και ενω ειχα στειλει και στο chat με πηρανε τηλεφωνο πως το επαθαν δεν ξερω και μου ειπανε οτι ειχα πατησει παγωμα καρτας! . Επισης εκανα εξαργυρωση στο payzy 50coins και πηρα 50 λεπτα του ευρω. Δεν το περιμενα οτι μπορω , περιμενα οτι επρεπε να μαζεψω 100coins! ,. Πολυ καλο προγραμμα!!  μακαρι να μεινει ετσι δωρεαν η γεμιση της καρτας οπως ειναι ηδη . Απορω πως κερδιζουνε παντως! . Επιπλεον εχει φορτωσει κανενας υπολοιπο στο payzy με εισερχομενο εμβασμα; υπαρχει χρεωση κανονικα για εμβασμα σε cosmote payments ; ή οχι; . δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω. 

Οσο για το αφορολογητο θα επρεπε να το μετραει απο καπου!, επισης οταν χρεωνεις την χρεωστικη σου για να γεμισεις το payzy δεν μετριεται στο αφορολογητο πχ χρησιμοποιησα την χρεωστικη της πειραιως και γεμισα το payzy δεν μετρηθηκε συναλλαγη στο αφορολογητο ουτε αποδοθηκαν yellows ποντοι στην τραπεζα πειραιως. 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

δεν υπαρχουνε coins για πληρωμη λογαριασμων μεσα απο το πορτοφολι, ενω εθνικη και πειραιως δινουνε καποια yellows αν και δεν αξιζουνε σαν προγραμματα 

Όντως, στο μεταξύ μου επιβεβαίωσαν ότι σε πληρωμή λογαριασμών με καταχώρηση των στοιχείων της κάρτας ΔΕΝ υπάρχει χρέωση 0,40€ ενώ τα coins καταχωρούνται κανονικά!

Όσο για τα προγράμματα των άλλων τραπεζών θα διαφωνήσω: με την πιστωτική Go4More τον τελευταίο χρόνο των συγκεντρώσει και εξαργυρώσει περίπου €50, προφανώς κυρίως από αγορές σε συνεργάτες του προγράμματος (καύσιμα, σούπερ μάρκετ, Public κλπ.). Άρα το κέρδος από το πρόγραμμα μπορεί να είναι μεγάλο ανάλογα με την χρήση.

Με την Payzy θα έχω 1% επιστροφή στις συναλλαγές που οι άλλες κάρτες μου έδιναν ψίχουλα, όπως delivery, φαρμακεία, Nova, Wind κλπ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Από την Δευτέρα με ταλαιπωρούν και δεν μου βάζουν τα απεριόριστα 

Μιλάω ξανά μιλάω με το chat αλλά τίποτα 

Σε εσάς τα έβαλαν εύκολα; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...