Jump to content

AirPods Pro 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
AirPods Pro 2: 'Έρχονται με καλύτερο ήχο, μπαταρία και έλεγχο με αφή
 

Η Apple όπως αναμενόταν ανακοίνωσε τα 2ης γενιάς AirPods Pro που επισήμως τα ονομάζει "all-new" (σ.σ. ολοκαίνουργια) αλλά εν συντομία θα τα λέμε AirPods Pro 2, τα οποία είναι και τα πιο εξελιγμένα μέχρι σήμερα. 

 

Καταρχήν φέρουν το H2 chip που εκτός από γρηγορότερη σύνδεση, καλύτερο ήχο και Active Noise Cancellation, προσφέρουν και μια πιο συναρπαστική Spatial Audio εμπειρία, η οποία μπορεί να προσαρμοστεί...στα αυτιά του καθενός. 

 

Καλύτερος ήχος και Adaptive Transparency

Οι καινούργιοι drivers που ενσωματώνουν τα AirPods Pro 2nd Gen προσφέρουν μια ακόμη πιο καθαρή και με βαθύ μπάσο ακουστική εμπειρία σε ένα ευρύτερο εύρος συχνοτήτων. Μάλιστα, θα προσφέρει ένα έξτρα μέγεθος silicone tips στην συσκευασία (XS μεγέθους) ούτως ώστε να ταιριάζουν σε περισσότερα αυτιά. 

 

To Transparency Mode γίνεται εξυπνότερο χάρη στο "Adaptive Transparency" που αυξομειώνει τους περιβαλλοντικούς ήχους όπως σειρήνες, αυτοκίνητα κ.τ.λ. Όσον αφορά την προσωποποιημένη Spatial Audio εμπειρία αυτή γίνεται με τη χρήση της TrueDepth κάμερας, η οποία βοηθάει στο να ρυθμίσει τον ήχο ανάλογα με το μέγεθος του κεφαλιού και των αυτιών του κάθε χρήστη. 

Πιο εύχρηστα από ποτέ με touch controls

Επίσης ενσωματώνουν έλεγχο με αφή πλέον στο "κοτσάνι" τους εκεί όπου στα προηγούμενα υπήρχε η δυνατότητα μόνο για πάτημα. Με την αφή εάν κάνετε απαλό swipe προς τα πάνω ή προς τα κάτω θα μπορείτε να αυξομειώνετε την ένταση, ενώ ο καινούργιος σένσορας αντιλαμβάνεται γρηγορότερα πότε τα αφαιρείτε από το κεφάλι σας για ακαριαίο play/plause. 

CPuTQGR.jpg

Η μπαταρία επίσης βελτιώνεται κατά δύο ώρες επιπλέον αναπαραγωγής -σε σχέση με τον προκάτοχό τους- φτάνοντας δηλαδή τις 6 ώρες αναπαραγωγής ή τις 30 ώρες αναπαραγωγής χάρη στην θήκη φόρτισης. 

Χάρη στο Precision Finding της Find My εφαρμογής, πλέον θα σας καθοδηγεί ακριβώς στο σημείο που έχετε αφήσει τα AirPods Pro. Η Apple πρόσθεσε μέχρι και ηχειάκι στην θήκη για να βρίσκετε πιο εύκολα τα χαμένα σας AirPods Pro, δίνοντας λύση σε ένα χρόνιο παράπονο των κατόχων τους. 

DO0EUwz.jpg

Η νέα ασύρματη θήκη, που αντέχει σε σκόνη και νερό, έρχεται επίσης με ένα ειδικό λουράκι για να την κρεμάτε όπου επιθυμείτε. 

93oDQqS.png

Τα ολοκαίνουργια AirPods Pro 2 θα κυκλοφορήσουν στις 23 Σεπτεμβρίου με κόστος $249. Σύντομα θα μάθουμε πότε και σε ποαι τιμή θα έρθουν στην Ελλάδα για αυτό μείνετε συντονισμένοι. 

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα AirPods Pro που φορούσα στην δουλειά δεν μπορούσα να μιλήσω στο τηλέφωνο μέσα στα μηχανήματα που δουλεύω 

Γενικα η ακύρωση θορύβου που λένε δεν είναι αυτό που όντως ισχύει στην πραγματικότητα 

Ο άλλος στην απέναντι γραμμή δεν σε ακούει αν έχει γύρω φασαρία 

Φανταζομαι μια μικρή βελτίωση θα έχουν τα συγκεκριμένα που παρουσιάστηκαν σήμερα αλλά και πάλι δεν θα είναι αυτό που μας δείχνουν στα βίντεο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα είναι σίγουρα καλύτερα από τα προγενέστερα. Τώρα το πόσο καλύτερα... θα το μάθουμε στην πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμα πας δίπλα από αυτό το κομπρεσέρ που δείχνει στα βίντεο θα σε φύγουν και 2 σφραγίσματα όχι να μπορείς να μιλήσεις με τα ακουστικά…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το active noise cancellation έχει να κάνει με το ότι εσύ δεν ακούς τους γύρω θορύβους, όταν πχ ακούς μουσική, και όχι με το πως σε ακούνε οι άλλοι όταν μιλάς σε κλήση..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agpol07 said:

Το active noise cancellation έχει να κάνει με το ότι εσύ δεν ακούς τους γύρω θορύβους, όταν πχ ακούς μουσική, και όχι με το πως σε ακούνε οι άλλοι όταν μιλάς σε κλήση..

Αυτό το χαρακτηριστικό είναι για εσένα 

Στο τηλέφωνο όμως δεν μπορείς να μιλήσεις 

Τι να το κάνω να μπορώ να ακούσω μουσική αλλά στο τηλέφωνο να μην μπορώ να μιλήσω; 
 

Φυσικα θα μου πεις εσένα μπορεί να μην σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά νομίζω η κυρία λειτουργία ενός κινητού τηλεφώνου είναι οι κλήσεις. 
Τα ακουστικά είναι μέρος αυτής της κυρίας λειτουργίας 

 

Ανα τα έχεις μόνο για μουσική εντάξει αλλάζει το πράγμα τότε ναι μια χαρά κάνουν την δουλειά τους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρει κανείς ποτέ θα κυκλοφορήσουν Ελλάδα;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση από public για πιθανή παραλαβή από προμηθευτή 28/9. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, Cris4524 said:

Μου ήρθε ειδοποίηση από public για πιθανή παραλαβή από προμηθευτή 28/9. Ίδωμεν...

Στο public από σήμερα δείχνει διαθέσιμο για άμεση αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο public από σήμερα δείχνει διαθέσιμο για άμεση αγορά.
Τα παρέλαβα χτες! Αναμένω αύριο το iPhone για να τα δοκιμάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, Cris4524 said:
On 26/9/2022 at 11:16 ΜΜ, athanaso77 said:
Στο public από σήμερα δείχνει διαθέσιμο για άμεση αγορά.

Τα παρέλαβα χτες! Αναμένω αύριο το iPhone για να τα δοκιμάσω!

Δυνατά προϊόντα, θα τα απολαύσεις και τα δυο σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με έσωσε σήμερα μια δυνατότητα των AirPods 3 και AirPods 2 pro 

Η εύρεση 

Πηγα σε μια καφετέρια το πρωί και τα ξέχασα εκεί 

Γυρισα σπίτι 

Κάποια στιγμή το απόγευμα ψάχνω ψάχνω δεν τα βρίσκω 

Μπαίνω στην εύρεση με το σκεπτικό ότι κάπου εδώ στο σπίτι θα είναι 

Βλεπω μου τα βγάζει στην πλατεία εκεί που έπινα καφέ το πρωί και παθαίνω σοκ. Έλεγε μάλιστα ότι η τοποθεσία αυτή ήταν πριν 2’

Εχοντας ελπίδες πήγα στο μαγαζί και ευτυχώς τα είχαν κρατήσει στην άκρη και δεν τα πήρε κανένας είτε πελάτης είτε από το προσωπικό 

Τυχερος ήμουν αλλά η εύρεση είναι μια πολύ καλή λειτουργία που μπορεί ακόμα και να σε σώσει κατά κάποιο τρόπο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το Find My στα AirPods πως ακριβώς δουλεύει;
Βλέπεις μόνο την θήκη τους; Μπορείς να τα δεις και ξεχωριστά (αριστερό/δεξί) όταν είναι εκτός;
Επίσης στο Battery Widget στο iPhone, βλέπεις την μπαταρία της θήκης και των ακουστικών (είναι αριστερό και δεξί, μία ένδειξη); 
Έχω για παράδειγμα δει σε φωτογραφίες στο internet να τα δείχνει και τα 2 μαζί τα ακουστικά και σε άλλες να τα δείχνει ξεχωριστά.
Μιλάω για το widget που παραθέτω που έχει κενές άλλες 2 θέσεις μόνο.

IMG_0820.jpeg

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα airpods είναι στη θηκη, μόλις την ανοίξεις βλεπεις % φόρτισηςθήκης και % των ακουστικών (ενα νούμερο και για τα 2 ακουστικά,μάλλον το μεγαλύτερο %).
Μόλις βγάλεις το ένα ακουστικό βλέπεις 3 ενδείξεις (θήκη και ξεχωριστά ακουστικά).
Όταν τα φορέσεις βλέπεις μόνο των ακουστικών.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!
Για το Find My ξέρεις τι από όλα βλέπεις; Φαντάζομαι θήκη αλλά τα ακουστικά τα βλέπεις ξεχωριστά (αν πχ ξεχάσεις μόνο το ένα κάπου)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, soiramk said:

Ευχαριστώ!
Για το Find My ξέρεις τι από όλα βλέπεις; Φαντάζομαι θήκη αλλά τα ακουστικά τα βλέπεις ξεχωριστά (αν πχ ξεχάσεις μόνο το ένα κάπου)

Τα βλέπεις όλα ξεχωριστά αν δεν είναι μαζί.

https://support.apple.com/el-gr/guide/airpods/dev8e8b93d71/web

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα απέκτησα.
Ερωτήσεις...
Γιατί κάποιες φορές εξαφανίζονται από το battery widget (δεν εννοώ να τα αφήσεις σπίτι π.χ.. Να τα έχεις δίπλα σου και κάποιες φορές χάνονται)
Έχετε να προτείνετε κάποιο case φθηνό και χωρίς "έξοχές" για γάντζους κλπ. Απλά να μη γδέρνονται σε τσέπες/τραπέζια όχι για πτώσεις. Αν πιάνει και ασύρματη φόρτιση με τη θήκη ακόμα καλύτερα.
Ευχαριστώ και θα επανέλθω σίγουρα και με άλλες εν καιρώ. Τώρα τα μαθαίνω και αν και τόσα χρόνια χρήστης Apple προϊόντων είναι τα πρώτα μου AirPods.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις βάλει στο battery widget να δείχνει συγκεκριμένα τα AirPods ή το έχεις αφήσει στο αυτόματο;

Οσον αφορά τη θήκη… όποια και να πάρεις, στο τέλος η ίδια η θήκη θα αφήσει γρατσουνιές στη θήκη των AirPods από τη σκόνη κτλ που μπαίνουν ανάμεσα.

Οι περισσότερες θήκες που δεν είναι ιδιαίτερα χοντρές, δεν επηρεάζουν την ασύρματη φόρτιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, athanaso77 said:

Έχεις βάλει στο battery widget να δείχνει συγκεκριμένα τα AirPods ή το έχεις αφήσει στο αυτόματο;

Εδώ λέω και δεν έχω πειράξει τπτ. Κάποιες φορές χάνονται τα 2 τελευταία κυκλάκια.

 

9 minutes ago, athanaso77 said:

Οσον αφορά τη θήκη… όποια και να πάρεις, στο τέλος η ίδια η θήκη θα αφήσει γρατσουνιές στη θήκη των AirPods από τη σκόνη κτλ που μπαίνουν ανάμεσα.

Οι περισσότερες θήκες που δεν είναι ιδιαίτερα χοντρές, δεν επηρεάζουν την ασύρματη φόρτιση.

Οκ, άρα δεν αξίζει;

IMG_0826.jpeg

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του widget όταν το βάζεις για να μην είναι στο αυτόματο. Ψάξτε λίγο και αν δεν το βρεις όταν θα είμαι στο σπίτι άου λέω πως να το κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να όπως τώρα που είναι δίπλα μου και φορτίζουν.
Που είναι οι ρυθμίσεις του widget; Το έχω στην Home Screen και όχι Lock Screen που είδα αυτό που λες για automatic/manually.

IMG_0827.jpeg

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

παιδες μιας και με ενδιαφερουν τα συγκεκριμενα ακουστικα, πως πανε απο διαχειριση φωνης με εξωτερικους θορυβους? δε ρωταω για anc, αλλα για το αντιθετο, να μπορουν να απομονωνουν τη φωνη μου πχ ωστε να με ακουει καλα ο αλλος ενω ειμαι εξωστο δρομο με φασαρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

παιδες μιας και με ενδιαφερουν τα συγκεκριμενα ακουστικα, πως πανε απο διαχειριση φωνης με εξωτερικους θορυβους? δε ρωταω για anc, αλλα για το αντιθετο, να μπορουν να απομονωνουν τη φωνη μου πχ ωστε να με ακουει καλα ο αλλος ενω ειμαι εξωστο δρομο με φασαρια.

Θα σου πω....πηρα τα type c...τα χρησιμοποιω για μουσικη αλλα κυριως για ομιλια...δεν εχω ακουσει απο κανεναν παραπονο...το εχω μονιμα στην απομονωση θορυβου βεβαια...

για να καταλαβεις εχω 2 plantronics ... ενα edge και ενα 5200...το 5200 σταματησα να το χρησιμοποιω απο τοτε που πηρα τα airpods pro 2 type c

To μονο κακο ειναι η θηκη που λερωνει πολυ ευκολα

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...