Jump to content

Apple Watch Ultra


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Apple Watch Ultra: Πιο ανθεκτικό, για extreme δραστηριότητες και με μπαταρία έως 60 ώρες
 

Κι όμως το Apple Watch Pro που φημολογούνταν ότι θα δούμε δε θα ονομάζεται έτσι. Η Apple ανακοίνωσε, λοιπόν το Apple Watch Ultra, το πιο ανθεκτικό smartwatch τις εταιρίας που ενδείκνυται για αθλητές, extreme δραστηριότητες και αθλήματα, με χαρακτηριστικά που θα ενθουσιάσουν το κοινό που απευθύνεται. 

 

Για αρχή είναι το πιο ανθεκτικά κατασκευασμένο από aerospace τύπου τιτάνιο, ενώ ενσωματώνει γυαλί από ζαφείρι. Η Retina οθόνη του φτάνει τα 2000nits φωτεινότητας για να μπορείτε να τη διαβάσετε ακόμη κι αν ο ήλιος χτυπάει πάνω στην οθόνη του. Το Watch Ultra προσθέτει ένα νέο dedicated κουμπί δραστηριοτήτων, το χαρακτηριστικό πορτοκαλί "Action" κουμπί το οποίο είναι customizable ανάλογα με τις ανάγκες σας. Δίνει απευθείας πρόσβαση σε workouts, Compass Waypoints, Backtracking της διαδρομής σας και πολλά ακόμη. 

 

Κάθε Watch Ultra έρχεται ενσωματωμένο με κεραία για να λαμβάνετε κλήσεις και έτσι ενσωματώνει τρία μικρόφωνα για να μπορούν να σας ακούνε οι συνομιλητές σας σε οποιαδήποτε καιρική συνθήκη, καθώς και δύο πλέον ηχεία για να ακούτε και εσείς καλύτερα τον συνομιλητή σας στην άλλη γραμμή.

 

7smrso9.png

nL1OKt2.png

Όσο για την μπαταρία του εκεί η Apple σημειώνει ρεκόρ για τα δεδομένα της καθώς το Apple Watch Ultra έχει διάρκεια ζωής 36 ώρες με μια φόρτιση, ενώ θα φτάνει τις 60 ώρες με ένα ειδικό χαρακτηριστικό που θα έρθει αργότερα μέσα στη χρονιά μέσω update. 

Το χαρακτηριστικό Night Mode προσφέρει την καλύτερη δυνατή ορατότητα, κλείνοντας το μπλε φως και μεταμορφώνεται σε μια μαυρο-κόκκινη οθόνη. Το Watch Ultra θα έρχεται με τρία ειδικά λουριά για ανάλογες δραστηριότητες, όπως πεζοπορία, υδάτινα σπορ και αθλητισμό με τα "Alpine", "Trail" και "Ocean. 

Ακόμη, ενσωματώνει L1 + L5 GPS για το πιο ακριβές GPS από οποιοδήποτε άλλο smartwatch της αγοράς και Low Power Workout setting για την μπαταρία, ώστε να κρατάει σε περιπτώσεις όπως  αθλητών μεγάλων αποστάσεων. 

Ένα χαρακτηριστικό που ενσωματώνει για καταστάσεις ανάγκης η λειτουργεία σειρήνας. Αυτή εκπέμπει έναν χαρακτηριστικό ήχο που φτάνει τα 86db. Επίσης θα υπάρχει ειδική λειτουργία για κατάδυση σε μεγάλα βάθη. 

cRi6pwt.jpg

GQ1gFmp.jpg

oXAt5aL.png

To Apple Watch Ultra θα κυκλοφορεί από τις 23 Σεπτεμβρίου στην τιμή των $799. 

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που παρουσιαζόταν έκανα μια τυχαία σκέψη ότι θα κοστίζει κάνα 800€ 

Επεσα μέσα στο νούμερο αλλά στο νόμισμα ξεχάστηκα λίγο και έπεσα έξω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Tasos19s said:

Την ώρα που παρουσιαζόταν έκανα μια τυχαία σκέψη ότι θα κοστίζει κάνα 800€ 

Επεσα μέσα στο νούμερο αλλά στο νόμισμα ξεχάστηκα λίγο και έπεσα έξω 

Ωραίο εργαλείο αλλά δυστυχώς πολύ ακριβό! 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Ωραίο εργαλείο αλλά δυστυχώς πολύ ακριβό! 

Ναι δεν θα απευθύνεται στον απλό κόσμο προφανώς 

Εδω ακόμα και το απλό μοντέλο στα 400€+ είναι πολύ ακριβό 

Μιλαμε βασικά για τα ελληνικά δεδομένα 

Στην Αμερική ή σε άλλες χώρες που τα οικονομικά των πολιτών είναι διαφορετικά ίσως τους φαίνονται λογικές οι τιμές 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να κινείται παντως, το πρωι που μιλησα με γνωστο στην istorm , λένε εχει 40 εκδηλωσεις ενδιαφέροντος συνολικα.

Εγω θα το πάρω λόγω αντικειμένου ελπίζω 23 να το εχω

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μα τι όμορφο το Ultra!!!!!!

Καταπληκτικό, στιβαρό, ανθεκτικό επιτέλους, χωρίς να χρειάζονται θήκες να το κρύβουν και με διπλή αυτονομία από τα υπόλοιπα Apple Watch!!!!!!! 

Τι να πούμε... ανθεκτικότατο και πανάλαφρο το Τιτάνιο της κάσας... το ίδιο και για το αχάρακτο Ζαφείρι στην μεγάλη οθόνη των 49mm με 2000 nits!!!!! 

Επιτέλους το Apple Watch που περιμέναμε τόσο καιρό!!!!

Καλορίζικο στα παιδιά που παραλαμβάνουν!!!!!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έρθει και η υποστήριξη της eSIM τότε θα είναι αχτύπητο 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, eleco said:

Όταν θα έρθει και η υποστήριξη της eSIM τότε θα είναι αχτύπητο 

Αν έρθει… γιατί εξ’ όσων γνωρίζω δεν έχει πληρώσει κάποιος πάροχος το μισό εκατομμύριο ευρώ που ζητάει η Apple από τον εκάστοτε provider για να ενεργοποιήσει στα ρολόγια της τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Αν έρθει… γιατί εξ’ όσων γνωρίζω δεν έχει πληρώσει κάποιος πάροχος το μισό εκατομμύριο ευρώ που ζητάει η Apple από τον εκάστοτε provider για να ενεργοποιήσει στα ρολόγια της τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Άρα δεν θα έρθει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Άρα δεν θα έρθει 

Αυτό το ξέρουν τα δίκτυα, η πιθανότητα είναι να έρθει 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, eleco said:

Αυτό το ξέρουν τα δίκτυα, η πιθανότητα είναι να έρθει 

Ποια πιθανότητα; Σύμφωνα με τη δίκη σου άποψη; Γιατί αυτό δεν είναι πιθανότητα, είναι προσωπική γνώμη.

Εξ’ όσων γνωρίζω πάντως, κανένας πάροχος μέχρι τώρα δεν έχει στις προτεραιότητες του να ενεργοποιήσει αυτή την υπηρεσία και ούτε ήταν ποτέ στα άμεσα πλάνα του.

Εκτός και αν κάποιος έχει συγκεκριμένες πληροφορίες εκ των έσω, ευχαρίστως να τις παραθέσει. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, athanaso77 said:

Ποια πιθανότητα; Σύμφωνα με τη δίκη σου άποψη; Γιατί αυτό δεν είναι πιθανότητα, είναι προσωπική γνώμη.

Εξ’ όσων γνωρίζω πάντως, κανένας πάροχος μέχρι τώρα δεν έχει στις προτεραιότητες του να ενεργοποιήσει αυτή την υπηρεσία και ούτε ήταν ποτέ στα άμεσα πλάνα του.

Εκτός και αν κάποιος έχει συγκεκριμένες πληροφορίες εκ των έσω, ευχαρίστως να τις παραθέσει. 

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι δεν είναι προσωπική εκτίμηση. 
Όμως, από την άλλη, δεν είμαι μέλος σε κάποιο ΔΣ δικτύου. 
Εάν έχω λάθος πληροφόρηση τότε ζήτω προκαταβολικά συγγνώμη. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, eleco said:

Εάν έχω λάθος πληροφόρηση τότε ζήτω προκαταβολικά συγγνώμη. 

Ειλικρινά… μακάρι να βγω εγώ λάθος και να αλλάξει κάτι. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleco said:

Αυτό το ξέρουν τα δίκτυα, η πιθανότητα είναι να έρθει 

Δίκη μου εκτίμηση είναι αυτή 

Ο λόγος είναι ότι τα χρήματα είναι παρά πολλά και ο κάθε πάροχος δεν νομίζω ότι θα μπει στην διαδικασία να τα δώσει 

Ετσι νομίζω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tasos19s said:

Δίκη μου εκτίμηση είναι αυτή 

Ο λόγος είναι ότι τα χρήματα είναι παρά πολλά και ο κάθε πάροχος δεν νομίζω ότι θα μπει στην διαδικασία να τα δώσει 

Ετσι νομίζω 

Τότε κρίμα για εμάς

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, eleco said:

Τότε κρίμα για εμάς

 

Από όταν πήρα το watch 3 έλεγα να πάρω μεταχειρισμένο αυτό με την υποστήριξη esim 

2-3 χρόνια δηλαδή πίσω σε πάω. 
Ακουγαμε τώρα θα έρθει υποστήριξη, ύστερα θα έρθει 

Φτασαμε watch 8 και ακόμα τίποτα 

Και βέβαια κρίμα για εμάς γιατί είναι για μένα η 1η χρήσιμη λειτουργία που έχει το watch. Τα αλλά έρχονται δεύτερη μοίρα 

Σκεφτομαι ένα απόγευμα που θα βγω έξω μόνο με το ρολόι και τα ακουστικά χώρος την ανάγκη να έχω μαζί μου το κινητό. Δεν είναι για κάθε μέρα αυτό αλλά μια στο τόσο σίγουρα θα τύχαινε στον καθένα μας 

Ειδικα αυτοί που πηγαίνουν για τρέξιμο κσι αλλά αθλήματα δεν θέλουν να κουβαλάνε κι ένα pro max στην τσέπη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Από όταν πήρα το watch 3 έλεγα να πάρω μεταχειρισμένο αυτό με την υποστήριξη esim 

2-3 χρόνια δηλαδή πίσω σε πάω. 
Ακουγαμε τώρα θα έρθει υποστήριξη, ύστερα θα έρθει 

Φτασαμε watch 8 και ακόμα τίποτα 

Και βέβαια κρίμα για εμάς γιατί είναι για μένα η 1η χρήσιμη λειτουργία που έχει το watch. Τα αλλά έρχονται δεύτερη μοίρα 

Σκεφτομαι ένα απόγευμα που θα βγω έξω μόνο με το ρολόι και τα ακουστικά χώρος την ανάγκη να έχω μαζί μου το κινητό. Δεν είναι για κάθε μέρα αυτό αλλά μια στο τόσο σίγουρα θα τύχαινε στον καθένα μας 

Ειδικα αυτοί που πηγαίνουν για τρέξιμο κσι αλλά αθλήματα δεν θέλουν να κουβαλάνε κι ένα pro max στην τσέπη 

Πιστεύω ότι η πίεση των συνδρομητών στο δίκτυο μπορεί να βοηθήσει…

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, eleco said:

Πιστεύω ότι η πίεση των συνδρομητών στο δίκτυο μπορεί να βοηθήσει…

Εγώ πάλι πιστεύω ότι έχουν πάθει ανοσία στην πίεση των συνδρομητών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, eleco said:

Πιστεύω ότι η πίεση των συνδρομητών στο δίκτυο μπορεί να βοηθήσει…

Πόσοι είναι που έχουν ρολόι με τέτοια υποστήριξη στην Ελλάδα; 
100;

μην λέω και παρά πολλούς 

Μηπως είναι 10;

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, athanaso77 said:

Εγώ πάλι πιστεύω ότι έχουν πάθει ανοσία στην πίεση των συνδρομητών.

Το κέρδος τους κοιτάνε 

Προς το παρών πουλάνε τα απλά μοντέλα και δεν υπάρχει πρόβλημα 

Το 99% των κατόχων δεν ξέρουν κιόλας ότι υπάρχει και ρολόι με gsm

Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει υποστήριξη στο άμεσο μέλλον 

Καποτε ναι αλλά όχι σύντομα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...