Jump to content

Apple Watch Series 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Το Apple Watch Series 8 είναι το πιο γερό και ασφαλές όλων
 

Apple Watch Series 8

Η νέα σειρά της εταιρίας θα φέρει νέους αισθητήρες και εκτός από τις λειτουργίες που γνωρίζετε από τα παλιά Apple Watch, ενώ παράλληλα θα είναι πιο ανθεκτικό στο νερό, στα σπασίματα και στη σκόνη και θα τρέχει με το S8 chip.

Επίσης, θα έχετε τη δυνατότητα να μετράτε την θερμοκρασία του σώματός σας με ακρίβεια 0.1 βαθμούς κελσίου, αλλά και να ανιχνεύει πότε μία γυναίκα έχει ωορρηξία. Εκτός από όλα αυτά, θα ανιχνεύει εάν βρεθήκατε σε ατύχημα με αυτοκίνητο, καθώς μπορεί να διαβάζει τις δυνάμεις G ενός τόσου σφοδρού χτυπήματος και εάν ανιχνεύσει ότι χτυπήσατε με το αυτοκίνητο ή ήσασταν σε τέτοιο ατύχημα, καλεί τις επαφές έκτακτης ανάγκης που έχετε αποθηκευμένες.

Η Apple λέει ότι η λειτουργία ανίχνευσης σύγκρουσης θα λειτουργεί μόνο ενώ οδηγείτε, κάτι που θα βοηθάει στη διατήρηση της διάρκειας μπαταρίας.

Το Low Power Mode προσφέρει πλέον 36 ώρες μπαταρίας, αλλά όταν το ρολόι έχει 100% μπαταρία, ενώ αυτό το χαρακτηριστικό θα έρθει και σε παλιότερα μοντέλα εφόσον χρησιμοποιούν το WatchOS 9. Το Apple Watch Series 8 θα έρθει σε διάφορα χρώματα όπως το Product Red, Starlight, silver και midnight black, ενώ αν προμηθευτείτε το stainless steel μοντέλο, θα έχετε την επιλογή για χρυσό, ασημένιο και graphite χρωματισμούς.

rRbHAu5.png

Το Apple Watch Series 8 κοστίζει $399 για το μοντέλο με το GPS και $499 για το cellular μοντέλο. Τα pre-orders για την Αμερική ξεκινούν από σήμερα και το ρολόι θα γίνει διαθέσιμο στις 16 Σεπτεμβρίου (για την Ελλάδα δε γνωρίζουμε πότε θα γίνει διαθέσιμο).

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λένε για διαθεσιμότητα από 23/9 ισχύει;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
25 minutes ago, Cris4524 said:

Λένε για διαθεσιμότητα από 23/9 ισχύει;

Θεωρητικά ναι... θα μάθουμε πολύ σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα από public το Σάββατο σε μαύρο χρώμα. Απλά μου είναι άχρηστο ακόμα γιατί δεν ήρθε το iPhone να το συνδέσω. Κάνω την μετάβαση από android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα πριν 3 μέρες το Iwatch 8. Μια χαρά σε γενικές γραμμές αλλά οταν το βάζω για φόρτιση κάνει να ανέβει 1% δέκα λεπτά. Μετά παίρνει μπρος και ολοκληρώνει το κύκλο φόρτισης σε 90 λεπτα. Χρησιμοποιώ αυθεντικό φορτιστή 20W και αυθεντικό καλώδιο.

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει συμβέι σε κάποιον.  Απο την τηλεφωνική εξυπηρέτηση είπαν να το πάω για έλεγχο..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν σε 90 λεπτά φορτίζει πλήρως... δε βλέπω κάποιο πρόβλημα. Αν ωστόσο θέλεις να το πας για έλεγχο... εσύ ξέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ntina1980 said:

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα πριν 3 μέρες το Iwatch 8. Μια χαρά σε γενικές γραμμές αλλά οταν το βάζω για φόρτιση κάνει να ανέβει 1% δέκα λεπτά. Μετά παίρνει μπρος και ολοκληρώνει το κύκλο φόρτισης σε 90 λεπτα. Χρησιμοποιώ αυθεντικό φορτιστή 20W και αυθεντικό καλώδιο.

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει συμβέι σε κάποιον.  Απο την τηλεφωνική εξυπηρέτηση είπαν να το πάω για έλεγχο..

10’ δεν είναι φυσιολογικό. Εμάς φορτίζει σε 10’ αρκετά για να βγάλεις μισή μέρα 

Πιστευω είναι κάτι σαν κόλλημα λογισμικού δεν νομίζω να έχει πρόβλημα η συσκευή 

Δοκιμασε εάν μπορείς και σε έναν άλλο φορτιστή έτσι να μας φύγει η απορία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω  το καινούριο Apple Watch 8 και στο health app δίνει εντελώς λάθος ώρες και ημερομηνίες ανα κατηγορία.. έχω αυτόματη την ωρα στις ρυθμίσεις, σωστό time zone έχω κάνει restarts όποτε δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να φταει..

1 minute ago, Konstantina2020 said:

Έχω  το καινούριο Apple Watch 8 και στο health app δίνει εντελώς λάθος ώρες και ημερομηνίες ανα κατηγορία.. έχω αυτόματη την ωρα στις ρυθμίσεις, σωστό time zone έχω κάνει restarts όποτε δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να φταει..

 

82D15E2F-C131-4BC8-86B2-465567C517CF.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntina1980 said:


Ναι ίδια, παίζει ρόλο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η ώρα στην κάθε κατηγορία είναι πότε είναι η τελευταία μέτρηση που πήρε. Το φοράς συνέχεια;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η ώρα στην κάθε κατηγορία είναι πότε είναι η τελευταία μέτρηση που πήρε. Το φοράς συνέχεια;

Ναι το καταλαβαίνω απλά πως είναι δυνατόν να λέει ώρες μπροστά η μέρες διαφορετικές σε κάθε κατηγορία .. δηλαδή αν πάω σε μια χώρα σε άλλο time zone με ελληνικά στο τηλέφωνο θα δείχνει ώρα Ελλάδας;;

Ναι το φοράω συνέχεια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μόλις είδα ότι έχω κάνει τη γλώσσα mirror από το κινητό όποτε παίρνει τα ίδια στοιχεία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει σωστά την ζευγοποίηση με το iPhone και μετά τις ρυθμίσεις ?

Γλώσσα και περιοχή στην εφαρμογή του ρολογιού είναι σωστά ? Δηλ σε αντικατοπτρισμό του iPhone στο ρολόι ?

Link to comment
Share on other sites

6b41f9024871b23f176424d9f8cd77be.png
Έχει κανείς ιδέα γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το ξεκλείδωμα με το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Φοράς το ρολόι και αν ναι το έχεις ξεκλειδώσει; (πρέπει να σου ζητά κωδικό)

Ναι. Έκανα τα πάντα. Έκανα αποζευγωποιηση το ρολόι και το πρόσθεσα ξανά και έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 8:41 ΜΜ, Cris4524 said:

6b41f9024871b23f176424d9f8cd77be.png
Έχει κανείς ιδέα γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το ξεκλείδωμα με το ρολόι;

Άσχετο, αλλά πως αλλάζει το εικονίδιο του σήματος της κινητής;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά πως αλλάζει το εικονίδιο του σήματος της κινητής;

Αν έχεις 2 κάρτες σιμ δεν αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, stapd_21 said:

Άσχετο, αλλά πως αλλάζει το εικονίδιο του σήματος της κινητής;

 

5 minutes ago, Cris4524 said:


Αν έχεις 2 κάρτες σιμ δεν αλλάζει.

Προφανώς έχει μία κάρτα sim και δεν έχει ξαναδεί το συγκεκριμένο εικονίδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Συγχωρέστε μου την άγνοια, αλλά ισχύει ότι στα Apple Watch δεν προβλέπεται η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας; Αν δηλαδή η μπαταρία πέσει σε  μεγάλο βαθμό η μόνη οδός είναι να το πας σε ένα retailer και αα πάρεις, έναντι κάποιας σχετικής έκπτωσης, άλλο Apple Watch. 
Πείτε μου ότι δεν είναι αλήθεια!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panoszavra said:

Καλησπέρα. Συγχωρέστε μου την άγνοια, αλλά ισχύει ότι στα Apple Watch δεν προβλέπεται η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας; Αν δηλαδή η μπαταρία πέσει σε  μεγάλο βαθμό η μόνη οδός είναι να το πας σε ένα retailer και αα πάρεις, έναντι κάποιας σχετικής έκπτωσης, άλλο Apple Watch. 
Πείτε μου ότι δεν είναι αλήθεια!

Εννοείς γενικά; Επίσημα από πλευράς Apple? Σε άλλο κατάστημα πέρα από τους επισήμους; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, panoszavra said:

Καλησπέρα. Συγχωρέστε μου την άγνοια, αλλά ισχύει ότι στα Apple Watch δεν προβλέπεται η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας; Αν δηλαδή η μπαταρία πέσει σε  μεγάλο βαθμό η μόνη οδός είναι να το πας σε ένα retailer και αα πάρεις, έναντι κάποιας σχετικής έκπτωσης, άλλο Apple Watch. 
Πείτε μου ότι δεν είναι αλήθεια!

Είναι αλήθεια. Η Apple δεν έχει πρόγραμμα αντικατάστασης για τις μπαταρίες στο Apple Watch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Εννοείς γενικά; Επίσημα από πλευράς Apple? Σε άλλο κατάστημα πέρα από τους επισήμους; 

Επίσημα εννοώ. 

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Είναι αλήθεια. Η Apple δεν έχει πρόγραμμα αντικατάστασης για τις μπαταρίες στο Apple Watch.

Μπορεί να ακούγομαι εξωγήινος , μα δεν το χωράει το μυαλό μου. 
 Έχει την ίδια πολιτική και σε αλλά προϊόντα της. (AirPods , AirTags);

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακούγομαι εξωγήινος , μα δεν το χωράει το μυαλό μου. 
 Έχει την ίδια πολιτική και σε αλλά προϊόντα της. (AirPods , AirTags);

Για αρχή, δεν αλλάζει μπαταρίες στην Ελλάδα. Σε άλλες χώρες που υπάρχει Apple Store αλλάζεις ακόμα και στο series 2 μπαταρία.

Κατά τα υπόλοιπα:
1. Στα AirPods εννοείται όχι όπως καμία εταιρία σε true wireless. Αλλά εφόσον υπάρχει Apple Store στην χώρα (όχι στην Ελλάδα όπως είπαμε) δίνεις γύρο στα 40-60€ ανάλογα το μοντέλο, που είναι το κόστος της μπαταρίας και σου δίνουν νέα AirPods.

2. Τα AirTags έχουν αφαιρούμενη μπαταρία CR2032 που την αλλάζεις μόνος σου σε κάνα χρόνο που θα χαλάσει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...