Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, nikos523 said:


Και γιατί θες να πατάς και να περιμένεις αφού υπάρχει κουμπί για τόνους όπως όταν γράφεις από PC (τέρμα δεξιά στην πρώτη σειρά).

Τι σχέση έχει αυτό? Για σημεία στίξης ρώτησε που είναι γελοίο να μην υπάρχει επιλογή και πρέπει να πατάς το κουμπί με τους αριθμούς μετά αυτό που θέλεις και ξανά το κουμπί με τα γράμματα για να συνεχίζεις να γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό? Για σημεία στίξης ρώτησε που είναι γελοίο να μην υπάρχει επιλογή και πρέπει να πατάς το κουμπί με τους αριθμούς μετά αυτό που θέλεις και ξανά το κουμπί με τα γράμματα για να συνεχίζεις να γράφεις.

Νόμιζα εννοεί τόνους ο άνθρωπος. Να με συμπαθάς, διάβαζα στο δρόμο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά αυτό εννοούσα! Η πλάκα είναι πως το ίδιο το Gboard που το έχει στα ανδροιδ, δεν το έχει στα iOS . Εντάξει συνήθεια είναι όλα 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antwny said:

Ναι παιδιά αυτό εννοούσα! Η πλάκα είναι πως το ίδιο το Gboard που το έχει στα ανδροιδ, δεν το έχει στα iOS . Εντάξει συνήθεια είναι όλα 

Βασικά βάλε microsoft swiftkey. Το καλύτερο keyboard για μενα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, koutsis said:

Βασικά βάλε microsoft swiftkey. Το καλύτερο keyboard για μενα.

Συμφωνώ 

Κλασεις ανώτερο απ το μαμά. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ilka71 said:

δεν το είχε αφαιρέσει η Microsoft από το app store? τώρα το ξανά έβαλε; αναβαθμίσεις παίρνει;

Το ξαναεβαλε πριν κάτι μήνες. Ναι, παίρνει και αναβαθμίσεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν το είχε αφαιρέσει η Microsoft από το app store? τώρα το ξανά έβαλε; αναβαθμίσεις παίρνει;

Άσε μην μου το θυμίζεις..παραλίγο να γυρίσω σε Android και ο λόγος ήταν το πληκτρολόγιο...

Με της Apple ούτε κωδικό δεν μπορώ να γράψω πολύ χάλια...


Ευτυχώς μπήκε πάλι το swiftkey...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 1:36 ΜΜ, koutsis said:

Βασικά βάλε microsoft swiftkey. Το καλύτερο keyboard για μενα.

Το δοκίμασα, και σε αυτό δεν βρίσκω την επιλογή να πατάω παρατεταμένα ένα γράμμα και να προκύπτει κάποιο σημείο στίξης. Ευχαριστώ πάντως παιδιά !

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Antwny said:

Το δοκίμασα, και σε αυτό δεν βρίσκω την επιλογή να πατάω παρατεταμένα ένα γράμμα και να προκύπτει κάποιο σημείο στίξης. Ευχαριστώ πάντως παιδιά !

Ναι, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σε κανένα πληκτρολόγιο. Απλά είπα ότι είναι το καλύτερο.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να δούμε το ιστορικό κλήσεων μια επαφής ? Όχι μόνο της ημέρας, όσο μπορεί να δείξει. 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

Παιδιά μπορούμε να δούμε το ιστορικό κλήσεων μια επαφής ? Όχι μόνο της ημέρας, όσο μπορεί να δείξει. 

Αν δεν κάνω λάθος όχι. Ούτε γενικό ιστορικό,ούτε ανά επαφή. Τους 100 τελευταίους αριθμούς στο γενικό ιστορικό. Κάτι που μου λείπει από το Android. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Antwny said:

Παιδιά μπορούμε να δούμε το ιστορικό κλήσεων μια επαφής ? Όχι μόνο της ημέρας, όσο μπορεί να δείξει. 

δυστυχως ειναι μεγαλο θεμα. αν δεν κρατησω εναν αριθμο που με πηρε σημερα, αυριο εχει χαθει. πρεπει να αποθηκευω τον καθε ασχετο για μια φορα που θα χρειαστει. οποτε αν θες να δεις τι εχεις κανει με καθε επαφη δε γινεται γιατι δεν υπαρχει αρχειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνεται με κάποιο 3rd party app. Δε γίνεται να μην έχει απασχολήσει επαγγελματίες σε όλο τον κόσμο το συγκεκριμένο θέμα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το ρολοι Huawei GT2 συνδεδεμενο με το iphone??? συνδεσα πριν καμια βδομαδα το ρολοι με το iphone και ενω λειτουργει αψογα , γενικα μου εχει ριμαξει την μπαταρια (του κινητου) ειναι τοσο ενεργοβορο το BT του iphone ? ή  το ρολοι "αναγκαζει" να το κανει να ξοδευει μπαταρια το κινητο , η εφαρμογη (hyawei health) δεν φαινετε να τρεχει απο πισω , (θα το εβλεπα στο battery status) , για ριχτε καμια ιδεα/γνωμη οσοι εχετε ρολογια συνδεδεμενα με το iphone

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Antwny said:

Ίσως γίνεται με κάποιο 3rd party app. Δε γίνεται να μην έχει απασχολήσει επαγγελματίες σε όλο τον κόσμο το συγκεκριμένο θέμα

Άξιο απορίας όντως!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνεται με κάποιο 3rd party app. Δε γίνεται να μην έχει απασχολήσει επαγγελματίες σε όλο τον κόσμο το συγκεκριμένο θέμα

Δώσε ένα παράδειγμα για να καταλάβω το πρόβλημα σε παρακαλώ.
Το iPhone δείχνει τις τελευταίες 100 κλήσεις. Αν είναι απανωτές και κοντά, σαν μια καταχώρηση με τον αριθμό αυτών σε παρένθεση οπότε πάμε και αρκετά πάνω από τις 100(?) νομίζω.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια περίπτωση κάποιος να κάνει 100-200-300 κλήσεις την ημέρα και την επόμενη για παράδειγμα να θυμάται και να θέλει να πάρει έναν από αυτούς τους εκατοντάδες μη αποθηκευμένους αριθμούς. Αυτά τα νούμερα εγώ τα έχω δει μόνο σε υπαλλήλους στην εξυπηρέτηση πελατών που πάλι η δουλειά γίνεται από PC, όχι από το κινητό.

Επίσης δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά το iOS έδειχνε 100 αλλά κρατούσε 1000 καταχωρήσεις. Αν έσβηνες 50 δηλαδή πιο πρόσφατες, έδειχνε άλλες 50 από κάτω.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikos523 said:


Δώσε ένα παράδειγμα για να καταλάβω το πρόβλημα σε παρακαλώ.
Το iPhone δείχνει τις τελευταίες 100 κλήσεις. Αν είναι απανωτές και κοντά, σαν μια καταχώρηση με τον αριθμό αυτών σε παρένθεση οπότε πάμε και αρκετά πάνω από τις 100(?) νομίζω.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια περίπτωση κάποιος να κάνει 100-200-300 κλήσεις την ημέρα και την επόμενη για παράδειγμα να θυμάται και να θέλει να πάρει έναν από αυτούς τους εκατοντάδες μη αποθηκευμένους αριθμούς. Αυτά τα νούμερα εγώ τα έχω δει μόνο σε υπαλλήλους στην εξυπηρέτηση πελατών που πάλι η δουλειά γίνεται από PC, όχι από το κινητό.

Επίσης δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά το iOS έδειχνε 100 αλλά κρατούσε 1000 καταχωρήσεις. Αν έσβηνες 50 δηλαδή πιο πρόσφατες, έδειχνε άλλες 50 από κάτω.

Αυτό που εννοώ φίλε μου είναι να πατάω πάνω στην επαφή σου πχ και να δω πότε σε κάλεσα. Το ίδιο σε μια άλλη επαφή. Πχ εγώ σου λέω σε κάλεσα την περασμένη Κυριακή 7 φορές, εκτός από σήμερα. Πως το βλέπεις?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοώ φίλε μου είναι να πατάω πάνω στην επαφή σου πχ και να δω πότε σε κάλεσα. Το ίδιο σε μια άλλη επαφή. Πχ εγώ σου λέω σε κάλεσα την περασμένη Κυριακή 7 φορές, εκτός από σήμερα. Πως το βλέπεις?

Άλλο συζητήθηκε ενδιάμεσα γι’αυτο ρώτησα για τις καταχωρήσεις.
Σκρολάρεις κάτω στη μέρα που θες μέσα στις κλήσεις και πατάς το i δίπλα στο όνομα για λεπτομέρειες. Αν θυμάμαι καλά για κάθε κλήση που γίνεται μέσα στην ώρα (πχ 12 μέχρι 12:59) τις κάνει αυτόματα grouping στην ίδια καταχώρηση.
Τις βλέπεις αναλυτικά πατώντας το i η περιληπτικά άμεσα γιατί στις κλήσεις θα δείχνει ένα αριθμό σε παρένθεση δίπλα στο όνομα.
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητός, σε ευχαριστώ πολύ ! Είναι λίγο άβολο βέβαια, ιδανικά θα ήταν να πατάς πάνω στο i και να σου βγάζει έστω και ένα μικρό ιστορικό έτσι παρόμοιο με τα σαμσουγκ πχ ! Έτσι, για να μην σκρολαρεις ατελείωτα! Θα δω μήπως βρω κάποια εφαρμογή και θα ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται! Ευχαριστώ όπως και να έχει , καλό σκ !

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 2:17 ΜΜ, Antwny said:

Ίσως γίνεται με κάποιο 3rd party app. Δε γίνεται να μην έχει απασχολήσει επαγγελματίες σε όλο τον κόσμο το συγκεκριμένο θέμα

Κι ομως, ετσι ειναι και μαλιστα σου απαντανε με περηφανια οτι το θες να στα κραταει,και τι χρηση κανεις και αλλα τετοια. Εγω οποτε ρωτησα οποιον ρωτησα, ακομα και εδω μεσα, μονο που δεν μου την ειπαν. 

Επισης ενω μια ζωη λενε οτι τα iphone ειναι ιδανικα για buissiness χρηση, μαλλον οι  κλησεις δεν ειναι μερος των επιχειρηματιων, τι να πω. (εγω την πατησα με το 13αρι περισυ πρωτη φορα οπου εχασα καποια νουμερα λογω του περιορισμου αυτου).

 

 

On 31/3/2023 at 8:49 ΠΜ, nikos523 said:


Δώσε ένα παράδειγμα για να καταλάβω το πρόβλημα σε παρακαλώ.
Το iPhone δείχνει τις τελευταίες 100 κλήσεις. Αν είναι απανωτές και κοντά, σαν μια καταχώρηση με τον αριθμό αυτών σε παρένθεση οπότε πάμε και αρκετά πάνω από τις 100(?) νομίζω.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια περίπτωση κάποιος να κάνει 100-200-300 κλήσεις την ημέρα και την επόμενη για παράδειγμα να θυμάται και να θέλει να πάρει έναν από αυτούς τους εκατοντάδες μη αποθηκευμένους αριθμούς. Αυτά τα νούμερα εγώ τα έχω δει μόνο σε υπαλλήλους στην εξυπηρέτηση πελατών που πάλι η δουλειά γίνεται από PC, όχι από το κινητό.

Επίσης δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά το iOS έδειχνε 100 αλλά κρατούσε 1000 καταχωρήσεις. Αν έσβηνες 50 δηλαδή πιο πρόσφατες, έδειχνε άλλες 50 από κάτω.

 

Φιλε μου το να εχεις 100 κλησεις τη μερα ή σε 1,5 μερα δεν σημαινει οτι δουλευεις σε τηλεφωνικο κεντρο. Εγω πχ ειμαι λογιστης, εχω δικο μου γραφειο και τα 2/3 του  ετους δεχομαι απειρες κλησεις. Τις 100 αν δεν τις εχω σε 1 μερα τις εχω σε 1,5 μερα. (εξαλλου μιλαμε γενικα για κλησεις οχι μονο εξερχομενες κτλ). 

Τωρα η απορια σου, αν δεχεσαι 100 κλησεις να θες να βρεις εναν αγνωστο, θα στο πω απλα. Με πηρε ενας χθες απο επαρχια για εναν πελατη μου, πχ ενας μηχανικος, ενας συμβολαιογραφος κτλ, και δεν αποθηκευσα το νουμερο καθως ηταν το μονο επαρχικο που δεχτηκα το πρωι. ΟΣο ειχα android γυρνουσα πισω, το εβρισκα και επαιρνα να δωσω μια απαντηση ή την αλλη μερα το σημειωνα στο γραφειο. Πχ αν ελλειπα ΣΚ, αν ηταν παρασκευη και ηθελα να τον παρω δευτερα, ηταν εκει ο αριθμος. Ομοιως με πολλες περιπτωσεις οπου θυμαμαι χοντρικα τι ωρα δεχτηκα μια κληση και γυρνουσα την επομενη μερα να παρω πισω. Εξαλλου δεν μας παιρνουν ολοι αγνωστοι να χανεσαι. 

Προσωπικα μου εχει χρειαστει πολλες φορες να γυρισω πισω ακομα και εβδομαδα να βρω νουμερο. Δεν θελω και δεν υπαρχει λογος να τους αποθηκευω ολους οπως κανει μια φιλη που αυτο εχει βρει για λυση. Ηδη εχω 1200 νουμερα στον καταλογο και σκεψου οτι εχω περασει ελαχιστους πελατες καθως τους τηρω σε excel στο γραφειο. Φαντασου τωρα να αποθηκευω τον καθε ασχετο για μια φορα που θα χρειαστει, απο Πακιστανους πελατες που τους κανω δηλωση και θα με παρουν μια στο τοσο για κατι που θα χρειαστει (οι οποιοι αλλαζουν νουμερα καθε 6 μηνες) μεχρι αλλους επαγγελματιες. Τελος, ναι θα επρεπε να τα κραταει, δεν συζηταω το τι πως και γιατι. μιλαμε για κινητα που κανουν 3d render και δεν μπορουν να σου δειξουν 1000 κλησεις? τραγικο απλα. Τελος παντων, ζουμε με αυτο, και φυσικα σιγα μη σβησω 50 κλησεις για να παω 50 πιο πισω.

 

 

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις 

Οτι υπάρχει είναι καλό 

Δυστυχώς σε iPhone δεν υπάρχουν αυτά που χρειάζεσαι και δεν γίνεται και τίποτα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Δίκιο έχεις 

Οτι υπάρχει είναι καλό 

Δυστυχώς σε iPhone δεν υπάρχουν αυτά που χρειάζεσαι και δεν γίνεται και τίποτα 

καλα μην το λες, καμια φορα υπαρχουν και θελει "σκαψιμο" για να το βρεις, οπως τυχαια βρηκα οτι το σηματακι πισω λειτουργει ως "κουμπι" οποτε και εβαλα συντομευση την δυνατοτητα ενεργοποιησησης/απενεργοποιησης της τοθοθεσιας που τοσο καιρο δεν ειχα βρει τροπο να το εχω. Απο εκει και περα, το συγκεριμενο δε βλεπω να λυνεται (αν και θα μπορουσε εφοσον σβηνεις κλησεις και εμφανιζει παλιοτερες- αρα υπαρχει αρχειο-, ομως με τριτη εφαρμογη λογικα μονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Nikos_Mpl said:

καλα μην το λες, καμια φορα υπαρχουν και θελει "σκαψιμο" για να το βρεις, οπως τυχαια βρηκα οτι το σηματακι πισω λειτουργει ως "κουμπι" οποτε και εβαλα συντομευση την δυνατοτητα ενεργοποιησησης/απενεργοποιησης της τοθοθεσιας που τοσο καιρο δεν ειχα βρει τροπο να το εχω. Απο εκει και περα, το συγκεριμενο δε βλεπω να λυνεται (αν και θα μπορουσε εφοσον σβηνεις κλησεις και εμφανιζει παλιοτερες- αρα υπαρχει αρχειο-, ομως με τριτη εφαρμογη λογικα μονο.

Τα έχουμε ξανά πει 

Η τοποθεσία με συγκεκριμένη ρύθμιση δεν νομίζω να χρειάζεται συνέχεια άνοιξε κλείσε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...