Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, lambgeo said:

οχι δεν πηρα υπαρχει καποιο email ή τηλεφωνο ?   Αλλα ειναι θεμα sofware ξεκαθαρα γιατι στον ηχο κλησης ειναι καμπανα .

Αν και ξερω την απαντηση τους , θα μου πουν για reset και στησιμο απο την αρχη που οπως αναφερουν και αλλοι οτι δεν λυνεται το προβλημα

Είναι bug 

Θα διορθώσει κάποια στιγμή από αναβάθμιση είτε από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tasos19s said:

Είναι bug 

Θα διορθώσει κάποια στιγμή από αναβάθμιση είτε από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 

 

bug ναι το οποιο κραταει πολλα χρονια , απο αυτα που διαβαζω και ειναι κριμα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lambgeo said:

bug ναι το οποιο κραταει πολλα χρονια , απο αυτα που διαβαζω και ειναι κριμα

Ναι και δεν ξέρω γιατί δεν τα διορθώνουν 

Ισως έχει και σχέση με το hardware δηλαδή παρτίδες παρτίδες κάποιων εξαρτημάτων 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tasos19s said:

Ναι και δεν ξέρω γιατί δεν τα διορθώνουν 

Ισως έχει και σχέση με το hardware δηλαδή παρτίδες παρτίδες κάποιων εξαρτημάτων 

εγω δεν θεωρω οτι ειναι θεμα hardware , αν ηταν θα ειχα θεμα και στην προεπισκοπηση του ηχου στις ρυθμισεις της καθε εφαρμογης , που εκει περα ακουγεται δυνατα οπως θα επρεπε

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, lambgeo said:

εγω δεν θεωρω οτι ειναι θεμα hardware , αν ηταν θα ειχα θεμα και στην προεπισκοπηση του ηχου στις ρυθμισεις της καθε εφαρμογης , που εκει περα ακουγεται δυνατα οπως θα επρεπε

Ξέρεις γιατί το λέω; 
Εμφανιζεται σε κάποιες συσκευές 

Εάν κανείς επαναφορά πάλι δεν διορθώνεται 

Ετσι πιστεύω ότι μπορεί να έχει και σχέση με το hardware 

Βεβαια είναι προσωπική μου άποψη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ξέρεις γιατί το λέω; 
Εμφανιζεται σε κάποιες συσκευές 

Εάν κανείς επαναφορά πάλι δεν διορθώνεται 

Ετσι πιστεύω ότι μπορεί να έχει και σχέση με το hardware 

Βεβαια είναι προσωπική μου άποψη 

αρα μου λες το βαφω μπλε και το πεταω στη θαλασσα   4 μερων κινητο   . Αν δεν υπαρχει λυση . Θα επιχειρησω reset στα settings και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lambgeo said:

αρα μου λες το βαφω μπλε και το πεταω στη θαλασσα   4 μερων κινητο   . Αν δεν υπαρχει λυση . Θα επιχειρησω reset στα settings και θα ενημερωσω

Πρώτα από όλα θα κανείς επαναφορά εργοστασιακών 

Μετα θα περιμένεις επόμενες αναβαθμίσεις 

Δεν είπα να το πετάξεις 

Αν δεις ότι το πρόβλημα σου δεν λύνεται τότε πας στο service 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ξέρεις γιατί το λέω; 
Εμφανιζεται σε κάποιες συσκευές 

Εάν κανείς επαναφορά πάλι δεν διορθώνεται 

Ετσι πιστεύω ότι μπορεί να έχει και σχέση με το hardware 

Βεβαια είναι προσωπική μου άποψη 

αρα μου λες το βαφω μπλε και το πεταω στη θαλασσα   4 μερων κινητο   . Αν δεν υπαρχει λυση . Θα επιχειρησω reset στα settings και θα ενημερωσω

 

 

 

ENHMEΡΩΣΗ ΜΕ reset σε ολα τα settings το προβλημα παραμενει .  μαλλον παω για factory reset , και μολις το ειχα στησει το κινητο ,  κραταω μικρο καλαθι , νομιζω δεν θα λυθει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, lambgeo said:

αρα μου λες το βαφω μπλε και το πεταω στη θαλασσα   4 μερων κινητο   . Αν δεν υπαρχει λυση . Θα επιχειρησω reset στα settings και θα ενημερωσω

 

 

 

ENHMEΡΩΣΗ ΜΕ reset σε ολα τα settings το προβλημα παραμενει .  μαλλον παω για factory reset , και μολις το ειχα στησει το κινητο ,  κραταω μικρο καλαθι , νομιζω δεν θα λυθει το θεμα

Δεν ΕΙ άι το πρόβλημα σπυ στα setting 

Επαμαφορα κάνε σε περιεχόμενο και ρυθμίσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα επαναφορα και στησιμο απο την αρχη , το προβλημα παραμενει το ιδιο

Πάρε τηλέφωνο στην Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

στο instagram δεν εχω ειδοποιησεις καθολου και δεν φαινεται σαν εφαρμογη στις γνωστοποιησεις , επισης μεσα απο το instagram τις εχω ενεργοποιημενες τις ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lambgeo said:

στο instagram δεν εχω ειδοποιησεις καθολου και δεν φαινεται σαν εφαρμογη στις γνωστοποιησεις , επισης μεσα απο το instagram τις εχω ενεργοποιημενες τις ειδοποιησεις

Σβήσε την εφαρμογή και ξανά πέρασε την 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση τα σημεία στίξης να είναι στο πληκτρολόγιο, στα γράμματα και με παρατεταμένο πάτημα να εμφανίζονται; Πχ το Gboard στα android υπάρχει. Εδώ έψαξα πολύ αλλά δεν το βρήκα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση τα σημεία στίξης να είναι στο πληκτρολόγιο, στα γράμματα και με παρατεταμένο πάτημα να εμφανίζονται; Πχ το Gboard στα android υπάρχει. Εδώ έψαξα πολύ αλλά δεν το βρήκα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

για την τελεια παντος υπαρχει κολπο για να μπαινει πιο γρηγορα , πατας 2 φορες την μεγαλη μπαρα του κενου , για τα υπολοιπα δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antwny said:

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση τα σημεία στίξης να είναι στο πληκτρολόγιο, στα γράμματα και με παρατεταμένο πάτημα να εμφανίζονται; Πχ το Gboard στα android υπάρχει. Εδώ έψαξα πολύ αλλά δεν το βρήκα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Όχι. 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι ! Στέλνω στο viber βίντεο τραβηγμένο είτε hd (υποθέτω είναι το fhd) είτε 4κ και σε samsung s22 ultra συγκεκριμένα (δεν ξέρω για άλλα) πηγαίνει σε 320Χ568 - οκ γνωρίζω ότι τα συμπιέζει αλλά στον άλλον φαίνεται πολύ πιξελιασμένο το βίντεο. Ενώ μου στέλνουν βίντεο από samsung και έρχεται τέλειο, πάλι σε 320Χ568. Σημειώστε ότι το ίδιο ισχύει είτε είναι το βίντεο απευθείας από το viber είτε από τη συλλογή. Να φταίει η ανάλυση της οθόνης του samsung? Οι ρυθμίσεις στο viber είναι μόνο στην φωτογραφία που το έχω σε εξαιρετική. 

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Antwny said:

Καλημέρα και πάλι ! Στέλνω στο viber βίντεο τραβηγμένο είτε hd (υποθέτω είναι το fhd) είτε 4κ και σε samsung s22 ultra συγκεκριμένα (δεν ξέρω για άλλα) πηγαίνει σε 320Χ568 - οκ γνωρίζω ότι τα συμπιέζει αλλά στον άλλον φαίνεται πολύ πιξελιασμένο το βίντεο. Ενώ μου στέλνουν βίντεο από samsung και έρχεται τέλειο, πάλι σε 320Χ568. Σημειώστε ότι το ίδιο ισχύει είτε είναι το βίντεο απευθείας από το viber είτε από τη συλλογή. Να φταίει η ανάλυση της οθόνης του samsung? Οι ρυθμίσεις στο viber είναι μόνο στην φωτογραφία που το έχω σε εξαιρετική. 

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια

Στείλε σαν αρχείο όχι σαν βίντεο 

Υπάρχει επιλογή 

Θα το βρεις στο Viber 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Στείλε σαν αρχείο όχι σαν βίντεο 

Υπάρχει επιλογή 

Θα το βρεις στο Viber 

Ναι το γνωρίζω . Άρα υπάρχει αυτό που λέω . Ευχαριστώ πολύ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Antwny said:

Ναι το γνωρίζω . Άρα υπάρχει αυτό που λέω . Ευχαριστώ πολύ!

Ναι γίνεται συμπίεση όταν στέλνεις κανονικά είτε φωτό είτε βίντεο 

Το ποσό και το γιατί δεν το γνωρίζω 

Μπορει επίσης να έχει και διαφορά μεταξύ iOS και android γιατί μας εξυπηρετεί το viber από διαφορετικό server 

Ετσι κιόλας εξηγείται που δεν μπορεί κάποιος να μεταφέρει αντίγραφα ασφαλείας από το ένα λογισμικό στο άλλο 

Φυσικα δεν τα έχω ψάξει αυτά λεπτομερώς. Άμα κάνω λάθος σε κάτι ας με διορθώσει κάποιος. Από την φιλοσοφία λειτουργίας και το σκεπτικό μου έχω βγάλει αυτά τα συμπεράσματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ναι γίνεται συμπίεση όταν στέλνεις κανονικά είτε φωτό είτε βίντεο 

Το ποσό και το γιατί δεν το γνωρίζω 

Μπορει επίσης να έχει και διαφορά μεταξύ iOS και android γιατί μας εξυπηρετεί το viber από διαφορετικό server 

Ετσι κιόλας εξηγείται που δεν μπορεί κάποιος να μεταφέρει αντίγραφα ασφαλείας από το ένα λογισμικό στο άλλο 

Φυσικα δεν τα έχω ψάξει αυτά λεπτομερώς. Άμα κάνω λάθος σε κάτι ας με διορθώσει κάποιος. Από την φιλοσοφία λειτουργίας και το σκεπτικό μου έχω βγάλει αυτά τα συμπεράσματα 

Ναι κάπως έτσι είναι γιατί όταν στείλω σε iOS το ίδιο βίντεο, φαίνεται πολύ καλά!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο , απο μπαταρια πως πατε ? το Εχω 2η βδομαδα το κινητο και πιανω 5 με 6 ωρες sot με δυσκολια

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο , απο μπαταρια πως πατε ? το Εχω 2η βδομαδα το κινητο και πιανω 5 με 6 ωρες sot με δυσκολια

Τη μέρα μου τη βγάζω πολύ πολύ άνετα. 3 μήνες,ποτέ δεν αγχώθηκα για μπαταρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση τα σημεία στίξης να είναι στο πληκτρολόγιο, στα γράμματα και με παρατεταμένο πάτημα να εμφανίζονται; Πχ το Gboard στα android υπάρχει. Εδώ έψαξα πολύ αλλά δεν το βρήκα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Και γιατί θες να πατάς και να περιμένεις αφού υπάρχει κουμπί για τόνους όπως όταν γράφεις από PC (τέρμα δεξιά στην πρώτη σειρά).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...