Jump to content

iPhone 14 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βουλγαρία έρχεται 16/09 σαν την Αμερική! Με το πρώτο κύμα... 

Εκεί που παλιά περίμεναν πολύ περισσότερο από εμάς... Τώρα κατευθείαν. 

Πληροφοριακά

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites


Και εγώ πρώτη φορά "μικρό" μιας και πήρα το iPhone 13 pro αλλάζοντας το s20 plus και μπορώ να πω ότι είναι το ιδανικό μέγεθος...

Στο χέρι στην τσέπη παντού...

Σε περίπτωση που υπάρχει και κάνα ipad στην κατοχή κάποιου τότε νομίζω είναι ακόμη καλύτερα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακόμη δεν έχω κάνει προπαραγγελία γιατί πρώτη φορά δε ξέρω ποιο μέγεθος να διαλέξω. Ερχόμενος από 12 ΡΜ και 13 ΡΜ και ας έχω iPad Pro 2021 σπίτι φοβάμαι μη ξενερώσω όταν είμαι εκτός σπιτιού με τη μικρότερη οθόνη και τη μικρότερη μπαταρία.
Από την άλλη ισχύει αυτό περί καλύτερης φορητότητας.
Πόσες φορές έχει τύχει να δούμε βίντεο, να παίξουμε κανένα παιχνιδάκι, να δούμε κανένα επεισόδιο σειράς, όταν είμαστε εκτός σπιτιού κι εκεί οι 6.7 ίντσες και η μπαταρία του μεγάλου μοντέλου δίνει ρέστα. Συν το γεγονός ότι 2 χρόνια τώρα προσωπικά φορτίσω κάθε δεύτερη μέρα.
Δύσκολη η φετινή απόφαση.


Sent from my iPad using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πριν 6 μήνες πήρα αναβάθμιση στο συμβόλαιο και είπα να πάρω το 13 πρό τελικά μετάνιωσα για την μπαταρία για το μέγεθος και έφυγε αέρασ χθες και παραγγελία το Μάξ !

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dimitris_w said:

Πριν 6 μήνες πήρα αναβάθμιση στο συμβόλαιο και είπα να πάρω το 13 πρό τελικά μετάνιωσα για την μπαταρία για το μέγεθος και έφυγε αέρασ χθες και παραγγελία το Μάξ !

Είναι μονόδρομος η μπαταρία στα μεγάλα μοντέλα 

Αν αυτό είναι από τους κυρίους παράγοντες για εσένα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tasos19s said:

Είναι μονόδρομος η μπαταρία στα μεγάλα μοντέλα 

Αν αυτό είναι από τους κυρίους παράγοντες για εσένα 

Θέλω μπαταρία και το μέγεθος γιατί στην δουλειά μου έχω αρκετό χρόνο για κατανάλωση περιεχομενου φυσικά να πω ότι είναι μονόδρομος και για τους άντρες με μεγάλα χέρια δεν μπορείς να γράψεις εύκολα κάτι !!! 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το δίλημμα μικρό ή μεγάλο… πάντα θα υπάρχει. Φέτος θα είναι πολλοί που από Max θα πάνε σε Pro και αντίστοιχα πολλοί με το μικρό θα πάνε στο Max. Και αυτό γιατί στη διάρκεια της χρήσης που κάνουν, εκτιμούν λιγότερο αυτά που έχουν και αναπολούν περισσότερο αυτά που τους λείπουν - ενοχλούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο αμαζον πάντως το max ξεπούλησε πρώτο.
Βέβαια αυτό είναι σχετικό, γιατί δεν ξέρουμε τα αποθέματα που είχε το κάθε μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agpol07 said:

Στο αμαζον πάντως το max ξεπούλησε πρώτο.
Βέβαια αυτό είναι σχετικό, γιατί δεν ξέρουμε τα αποθέματα που είχε το κάθε μοντέλο.

Στις χώρες έξω θα πουλήσει γιατί είναι και άλλο το βιοτικό επίπεδο 

Φετος εδώ Ελλάδα πιστεύω δεν θα είναι τα πράγματα όπως τα προηγούμενα χρόνια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Στις χώρες έξω θα πουλήσει γιατί είναι και άλλο το βιοτικό επίπεδο 

Φετος εδώ Ελλάδα πιστεύω δεν θα είναι τα πράγματα όπως τα προηγούμενα χρόνια 

Συμφωνω και εγω... οπως επισης και η διαθεσιμοτητα απο την Apple νομιζω ειναι πιο καλη απο περισυ (καθυστερησεις μηνων κτλ)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλώνεις το max ειναι μονόδρομος λόγο πρεσβυωπιας 😀 

Το s21 ultra το έδωσα περιμένω τα πρώτα review μόνο για την μπαταρία  πρώτη φορά σε iphone άντε να δούμε.

 

 

 

 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλώνεις το max ειναι μονόδρομος λόγο πρεσβυωπιας  
Το s21 ultra το έδωσα περιμένω τα πρώτα review μόνο για την μπαταρία  πρώτη φορά σε iphone άντε να δούμε.
 
 
 
 

Review για τη μπαταρία δε χρειάζεται να περιμένεις. Θα υπολογίζεις επί ενάμιση χρόνο αναμονής και οθόνη από το S21 Ultra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bill_viper said:


Review για τη μπαταρία δε χρειάζεται να περιμένεις. Θα υπολογίζεις διπλάσιο χρόνο αναμονής και οθόνη από το S21 Ultra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι ο βασικός λόγος που αφήνω το s21  πήρα το 13 pro max στην γυναίκα μου και η μπαταρία του είναι απίστευτη!!!

 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο βασικός λόγος που αφήνω το s21  πήρα το 13 pro max στην γυναίκα μου και η μπαταρία του είναι απίστευτη!!!
 

Η μπαταρία του 13 ΡΜ είναι επί δύο του S21 Ultra. Βγάζεις 10ωρο οθόνη και με 24 ώρες αναμονή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bill_viper said:


Η μπαταρία του 13 ΡΜ είναι επί δύο του S21 Ultra. Βγάζεις 10ωρο οθόνη και με 24 ώρες αναμονή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και το μικρό δεν πάει πίσω 😉

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Evagelos_ said:

Είναι ο βασικός λόγος που αφήνω το s21  πήρα το 13 pro max στην γυναίκα μου και η μπαταρία του είναι απίστευτη!!!

 

Γενικά τα Samsung δεν έχουν μπαταρία 

Εγω δεν τα εκτιμάω σε τίποτα άλλο αλλά ειδικά στο θέμα μπαταρία δεν είναι αυτό που πληρώνεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλώνεις το max ειναι μονόδρομος λόγο πρεσβυωπιας  
Το s21 ultra το έδωσα περιμένω τα πρώτα review μόνο για την μπαταρία  πρώτη φορά σε iphone άντε να δούμε.
 
 
 
 

Και εγώ δεν είμαι μικρός 49 πλέον...

Αλλά το max μου φαίνεται τεράστιο...


Και στο εξωτερικό πάντως που ταξιδεύω συχνά έχω παρατηρήσει ότι οι πιο πολλοί άντρας έχουν τα μικρά στο χέρι ενώ οι γυναίκες λόγω τσάντας μάλλον έχουν τα max...

Το θέμα της όρασης λύνεται εύκολα μιας και έχει ζουμ λειτουργία...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, redcom7 said:


Και εγώ δεν είμαι μικρός 49 πλέον...

Αλλά το max μου φαίνεται τεράστιο...


Και στο εξωτερικό πάντως που ταξιδεύω συχνά έχω παρατηρήσει ότι οι πιο πολλοί άντρας έχουν τα μικρά στο χέρι ενώ οι γυναίκες λόγω τσάντας μάλλον έχουν τα max...

Το θέμα της όρασης λύνεται εύκολα μιας και έχει ζουμ λειτουργία...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ειδικά το καλοκαίρι εμείς που δεν κουβαλάμε τσάντα έχουμε θέμα 

Οι γυναίκες εντάξει το ρίχνουν μέσα στην τσάντα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από όλα τα max και ταυτόχρονα με z fold 3 πήγα ξερά σε pro. Εννοείτε ότι το σοκ ήταν μεγάλης έντασης αλλά τελικά το ‘ μικρο’ μου έγινε τόσο δυνατή συνήθεια που ενώ είχα πολλές ευκαιρίες αλλαγής σε max ούτε που το σκέφτηκα. ( Πιο πολύ σκέφτομαι το z fold αλλά λόγο μπαταρίας ούτε καν….). 
Εαν πάω ( πραγματικά είμαι σε πολλές σκέψεις και όχι λόγο κόστους) σε 14 πάλι σε pro μονοκούκι θα πήγαινα. 
Προσωπικά πιστεύω ότι η τρέλα των max συσκευών έχει αρχίσει σιγά σιγά να φθίνει. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, jpol2410 said:

Εγώ μετά από όλα τα max και ταυτόχρονα με z fold 3 πήγα ξερά σε pro. Εννοείτε ότι το σοκ ήταν μεγάλης έντασης αλλά τελικά το ‘ μικρο’ μου έγινε τόσο δυνατή συνήθεια που ενώ είχα πολλές ευκαιρίες αλλαγής σε max ούτε που το σκέφτηκα. ( Πιο πολύ σκέφτομαι το z fold αλλά λόγο μπαταρίας ούτε καν….). 
Εαν πάω ( πραγματικά είμαι σε πολλές σκέψεις και όχι λόγο κόστους) σε 14 πάλι σε pro μονοκούκι θα πήγαινα. 
Προσωπικά πιστεύω ότι η τρέλα των max συσκευών έχει αρχίσει σιγά σιγά να φθίνει. 

Συνήθεια είναι όλα 

Άμα έχεις μεγάλο τα αλλά σου φαίνονται παιδικά 

άμα έχεις μικρό τα αλλά σου φαίνονται πολύ μεγάλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jpol2410 said:

Εγώ μετά από όλα τα max και ταυτόχρονα με z fold 3 πήγα ξερά σε pro. Εννοείτε ότι το σοκ ήταν μεγάλης έντασης αλλά τελικά το ‘ μικρο’ μου έγινε τόσο δυνατή συνήθεια που ενώ είχα πολλές ευκαιρίες αλλαγής σε max ούτε που το σκέφτηκα. ( Πιο πολύ σκέφτομαι το z fold αλλά λόγο μπαταρίας ούτε καν….). 
Εαν πάω ( πραγματικά είμαι σε πολλές σκέψεις και όχι λόγο κόστους) σε 14 πάλι σε pro μονοκούκι θα πήγαινα. 
Προσωπικά πιστεύω ότι η τρέλα των max συσκευών έχει αρχίσει σιγά σιγά να φθίνει. 

Δεν νομίζω να φθίνει. Ισα ισα το αντίθετο. η apple σταματησε το mini και βγάζει στη θέση του 14 max!

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

έριξα Παρασκευή προπαραγγελία για 14 pro 256 μαύρο στο amazon.de με το που ανέβηκε.. 

ξέρει κανένας αν στέλνει όντως το amazon συσκευές την 1η μέρα κυκλοφορίας? 16 Σεπτέμβρη δηλαδή που είναι για Γερμανία

υ.γ. αλλαγή σε ios μετά από 10+ χρόνια με όλες τις ναυαρχίδες της samsung

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

έριξα Παρασκευή προπαραγγελία για 14 pro 256 μαύρο στο amazon.de με το που ανέβηκε.. 
ξέρει κανένας αν στέλνει όντως το amazon συσκευές την 1η μέρα κυκλοφορίας? 16 Σεπτέμβρη δηλαδή που είναι για Γερμανία
υ.γ. αλλαγή σε ios μετά από 10+ χρόνια με όλες τις ναυαρχίδες της samsung

Τα ίδια και εγώ..8 χρόνια απουσία τουλάχιστον και μια χαρά μου ήρθε...
Λίγο υπομονή 10 μέρες και τα είσαι οκ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Συνήθεια είναι όλα 

Άμα έχεις μεγάλο τα αλλά σου φαίνονται παιδικά 

άμα έχεις μικρό τα αλλά σου φαίνονται πολύ μεγάλα 

Σίγουρα όλα είναι μια συνήθεια και κατ έμε το βασικότερο οι ανάγκες του χρήστη. 

50 minutes ago, koutsis said:

Δεν νομίζω να φθίνει. Ισα ισα το αντίθετο. η apple σταματησε το mini και βγάζει στη θέση του 14 max!

Το mini θα έπρεπε από πέρυσι να έχει σταματήσει. 
Ως προς την νέα επιλογή μεγέθους στην ‘ απλη’ κατηγορία πιστεύω ότι η  το κάνει για να διατηρήσει το μερίδιο αγοράς της στα άτομα που ναι  θέλουν μια αλλαγή σε μεγάλη οθόνη αλλά οικονομικά δεν θα μπορούσανε να πάνε σε pro κατηγορία. 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως !!! Έδωσα και το πρό πριν 3 μέρες νιώθο είδη κάτι να μου λυπει !!! Δυστυχώς έπεσα σε 21ultra !!  Αλλά υπομονή!!! Και ένα ακόμα πόσο ενοχλητική είναι η edge οθόνη πραγματικά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...