Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, koutsis said:

Ad guard

Στα σαμσουνγκ βάζεις μόνο το λινκ στις ρυθμίσεις...εδω;αν μπορείς να γράψεις και που παω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Στα σαμσουνγκ βάζεις μόνο το λινκ στις ρυθμίσεις...εδω;αν μπορείς να γράψεις και που παω

Κατεβάζεις την εφαρμογή από το store και μετά ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει όταν την ανοίξεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος εδώ και μια εβδομάδας του iPhone 14pro max θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να απενεργοποιησω της διαφημισης από εφαρμογές π.χ sport24 Gazzetta και λοιπά και αν υπάρχει επί πληρωμή δεν με πειράζει ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ. Έχω το 14 Pro Max από τις 8 του μήνα, και ακόμη φορτίζει όλο το βράδυ που το βάζω για φόρτιση. Δε θα έπρεπε να έχει μάθει και να κάνει παύση κατά τη διάρκεια της νύχτας; Έχω ενεργή την επιλογή του “Oprimizing battery charging”.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος εδώ και μια εβδομάδας του iPhone 14pro max θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να απενεργοποιησω της διαφημισης από εφαρμογές π.χ sport24 Gazzetta και λοιπά και αν υπάρχει επί πληρωμή δεν με πειράζει ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ασχολείσαι με εφαρμογές, βάζεις short cut από σαφάρι και ad block κι είσαι κομπλέ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, rebel1 said:


Δεν ασχολείσαι με εφαρμογές, βάζεις short cut από σαφάρι και ad block κι είσαι κομπλέ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ε καλά δεν είναι το ίδιο...

39 minutes ago, kastorakos84 said:

Να ρωτήσω και εγώ. Έχω το 14 Pro Max από τις 8 του μήνα, και ακόμη φορτίζει όλο το βράδυ που το βάζω για φόρτιση. Δε θα έπρεπε να έχει μάθει και να κάνει παύση κατά τη διάρκεια της νύχτας; Έχω ενεργή την επιλογή του “Oprimizing battery charging”.

Νομίζω δεν κάνει παύση, όλα φορτίζει πιο αργά αν το αφήνεις πολλές ώρες. Εσένα πότε φτάνει στο 100%? Έχεις προσέξει; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koutsis said:

Ε καλά δεν είναι το ίδιο...

Νομίζω δεν κάνει παύση, όλα φορτίζει πιο αργά αν το αφήνεις πολλές ώρες. Εσένα πότε φτάνει στο 100%? Έχεις προσέξει; 

Πηγαίνει στο 100% μέσα σε 1-2 ώρες (ανάλογα ποσό χαμηλά είναι όταν το βάζω) και παραμένει όλο το βράδυ στο 100%.
Δε θα έπρεπε να κάνει παύση στο 80% και νωρίς το πρωί να συνεχίζει; Είχα αυτή την εντύπωση με βάση αυτά που διάβασα εδώ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στο 13 μίνι έτσι κάνει πάντως. 

Σταματάει στο 80 και μετά συνεχίζει. 

Και το 'προβλημα' είναι ότι δε μπορεί να με μάθει καθώς κοιμάμαι διαφορετικές ώρες και επίσης το βάζω για φόρτιση οπότε πιστεύω πως θα το χρειαστώ. Δηλαδή δε περιμένω να πέσει χαμηλά και μετά να το βάλω πρίζα. Μπορεί στο 70% να το μπουσταρω για να μη ξεμείνω.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kastorakos84 said:

Πηγαίνει στο 100% μέσα σε 1-2 ώρες (ανάλογα ποσό χαμηλά είναι όταν το βάζω) και παραμένει όλο το βράδυ στο 100%.
Δε θα έπρεπε να κάνει παύση στο 80% και νωρίς το πρωί να συνεχίζει; Είχα αυτή την εντύπωση με βάση αυτά που διάβασα εδώ.

Θεωρητικά έτσι θα έπρεπε αν και δεν το έχω αφήσει ποτέ όλο το βράδυ . Το αφήνεις κάθε μέρα όλο το βράδυ;  Μάλλον θέλει περισσότερο χρόνο. Δώσε λίγες μέρες ακόμα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites


Δεν ασχολείσαι με εφαρμογές, βάζεις short cut από σαφάρι και ad block κι είσαι κομπλέ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad block η ad guard πιο κάνει καλύτερη δουλειά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gatuso said:


Ad block η ad guard πιο κάνει καλύτερη δουλειά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ το ad guard έχω. Δεν έχω δοκιμάσει το άλλο να σου πω...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ad guard έχω. Δεν έχω δοκιμάσει το άλλο να σου πω...

Χρειάζεται να το πληρώσω η κάνει δουλειά και free


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gatuso said:


Χρειάζεται να το πληρώσω η κάνει δουλειά και free


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ το free έχω. 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Πηγαίνει στο 100% μέσα σε 1-2 ώρες (ανάλογα ποσό χαμηλά είναι όταν το βάζω) και παραμένει όλο το βράδυ στο 100%.
Δε θα έπρεπε να κάνει παύση στο 80% και νωρίς το πρωί να συνεχίζει; Είχα αυτή την εντύπωση με βάση αυτά που διάβασα εδώ.

Σωστά, έτσι δουλεύει. Μάλλον δεν έχει μάθει ακόμα τη ρουτίνα σου. Δώστου λίγο χρόνο.

Σε 14 Pro screenshot από τη φόρτιση σήμερα το βράδυ.

IMG_5406.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για να δουλέψει το optimized charging πρέπει να είναι ενεργεί η λειτουργία bedtime.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mantoniou said:

Νομίζω ότι για να δουλέψει το optimized charging πρέπει να είναι ενεργεί η λειτουργία bedtime.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Όχι 

Εμενα δουλεύει απλά έχω ξυπνητήρι καθημερινό 

Ισως παίζει αυτό ρόλο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2023 at 10:06 ΜΜ, gatuso said:


Χρειάζεται να το πληρώσω η κάνει δουλειά και free


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το AdGuard Pro χρειάζεσαι για να έχεις AdGuard DNS σε όλο το σύστημα.

Αν δεν δουλεύεις και άλλες συσκευές όπως πχ Mac, iPad κλπ για να θες και εκεί την ίδια εφαρμογή, δεν χρειάζεσαι συνδρομή. Αγοράζεις απλά την pro έκδοση στα 10κατι ευρώ, δεν θυμάμαι τιμή ακριβώς.

Υπόψιν ότι σε εφαρμογές όπως YouTube, instagram δεν γίνεται να κόψεις τις διαφημίσεις, γιατί είναι ας πούμε «ενσωματωμένες» στο περιεχόμενο που βλέπεις και δέχεσαι από τους σέρβερ τους όταν τις χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Για διαφημίσεις δουλεύει και το dnsCloak για όποιον θέλει free πρόγραμμα απλά θέλει κάποια απλή ρύθμιση από παλιά που θυμάμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις θέμα με 5G; δεν έχω καθόλου σήμα 5G πάρα μονο 4G. Έχω ήδη δοκιμάσει τις λύσεις που προτείνονται όπως reset τις ρυθμίσεις δικτύου, airplane on off κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, jimmys121979 said:

Αντιμετωπίζει κάνεις θέμα με 5G; δεν έχω καθόλου σήμα 5G πάρα μονο 4G. Έχω ήδη δοκιμάσει τις λύσεις που προτείνονται όπως reset τις ρυθμίσεις δικτύου, airplane on off κτλ

Έχει καλό 5G γενικότερα στην περιοχή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Έχει καλό 5G γενικότερα στην περιοχή σου;

Ναι αλλά για να είμαι σίγουρος το δοκίμασα με φίλο ο οποίος έχει την ίδια συσκευή και ενώ αυτός είχε 5G εγώ είχα 4G. Εννοείται ίδια εταιρεία. Επίσης έβαλα και άλλη sim αλλά πάλι δεν 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimmys121979 said:

Ναι αλλά για να είμαι σίγουρος το δοκίμασα με φίλο ο οποίος έχει την ίδια συσκευή και ενώ αυτός είχε 5G εγώ είχα 4G. Εννοείται ίδια εταιρεία. Επίσης έβαλα και άλλη sim αλλά πάλι δεν 

επανεκκινηση εκανες?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimmys121979 said:

Ναι 

είχες 5g ποτέ? μήπως δεν έχεις στείλει μήνυμα να ενεργοποιηθεί?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

είχες 5g ποτέ? μήπως δεν έχεις στείλει μήνυμα να ενεργοποιηθεί?

Δεν είχα ποτέ αλλά χρειάζεται αποστολή μηνύματος; όσους ξέρω γυρνάει σε 5 G.Βασικα έχω wind, nova τώρα. Στέλνω κάπου μήνυμα; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...