Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδες. Εχω ενα θεμα με το icloud και θα ηθελα τα φωτα σας. Ενω εχω πακετο των 50gb και χρησιμοποιω τα 15 περιπου, δεν μου κανει back up ουτε εφεδρικο αντιγραφο και μου βγαζει μηνυμα για αναβαθμιση πακετου. Οταν παω χειροκινητα να παρω εφεδρικο αντιγραφο ασφαλειας μου λεει οτι δεν ολοκληρωθηκε επειδη δεν επαρκει ο χωρος. εν τω μεταξυ τα προηγουμενα αντιγραφα ειναι 1-2gb. καμια ιδεα κανεις? μπηκα και απο τον υπολογιστη στο cloud και φαινεται οτι οντως εχω πολυ χωρο ελευθερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nikos_Mpl said:

καλημερα παιδες. Εχω ενα θεμα με το icloud και θα ηθελα τα φωτα σας. Ενω εχω πακετο των 50gb και χρησιμοποιω τα 15 περιπου, δεν μου κανει back up ουτε εφεδρικο αντιγραφο και μου βγαζει μηνυμα για αναβαθμιση πακετου. Οταν παω χειροκινητα να παρω εφεδρικο αντιγραφο ασφαλειας μου λεει οτι δεν ολοκληρωθηκε επειδη δεν επαρκει ο χωρος. εν τω μεταξυ τα προηγουμενα αντιγραφα ειναι 1-2gb. καμια ιδεα κανεις? μπηκα και απο τον υπολογιστη στο cloud και φαινεται οτι οντως εχω πολυ χωρο ελευθερο

Βάλε μας μια φωτογραφία 

Μηπως το αντίγραφο που θέλει να κάνει είναι μεγαλύτερο από αυτό τον χώρο που έχεις διαθέσιμο; 
Αποκλειεται να έχεις μέσα μόνο 1-2gb 

Φωτογραφίες και βίντεο θα έχεις μόνο 30-40gb 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση; 

Έκανα επανεκκίνηση, ναι κ το πρόβλημα συνεχίζεται.
Μου το παρουσιάζει συνήθως σε φωτογραφίες που επιλέγω εγώ για background, όχι σε αυτές της συσκευής…
Δεν έχει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, _JiMMiS_ said:


Έκανα επανεκκίνηση, ναι κ το πρόβλημα συνεχίζεται.
Μου το παρουσιάζει συνήθως σε φωτογραφίες που επιλέγω εγώ για background, όχι σε αυτές της συσκευής…
Δεν έχει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι αυτό θυμάμαι συνέβαινε μια ζωή 

Κι εγώ δεν βάζω φωτό δικές μου γι αυτό τον λόγο 

Ισως με την ανάλυση να παίζει κάτι; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θυμάμαι συνέβαινε μια ζωή 
Κι εγώ δεν βάζω φωτό δικές μου γι αυτό τον λόγο 
Ισως με την ανάλυση να παίζει κάτι; 

Ok, ευχαριστώ πολύ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Tasos19s said:

Βάλε μας μια φωτογραφία 

Μηπως το αντίγραφο που θέλει να κάνει είναι μεγαλύτερο από αυτό τον χώρο που έχεις διαθέσιμο; 
Αποκλειεται να έχεις μέσα μόνο 1-2gb 

Φωτογραφίες και βίντεο θα έχεις μόνο 30-40gb 

Οχι δεν εχω πολλα γιατι τωρα το πηρα το κινητο, κανα 2 μηνες και δεν εχω μεταφερει απο το παλιο οπου ειχα 300gb, δες και την εικονα:

Ασε που το back up ειναι πολυ μικροτερο

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-03-08 093006.png

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω πολλα γιατι τωρα το πηρα το κινητο, κανα 2 μηνες και δεν εχω μεταφερει απο το παλιο οπου ειχα 300gb, δες και την εικονα:
Ασε που το back up ειναι πολυ μικροτερο
149610613_2023-03-08093006.thumb.png.129f60f719afdf4dcf9073c91586e56e.png

Μήπως είχες κάποια πολύ μεγάλα αρχεία βίντεο η κάτι τέτοιο που διέγραψες; Γιατί και τα διεγραμμενα στο files και στην εφαρμογή φωτογραφίες είναι ακόμα στο cloud κάνα μήνα σε περίπτωση που θέλεις να τα επαναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μαλλον την βρηκα την ακρη. Ειναι το quick της gopro οπου ειχα 70GB βιντεο. Αν και δεν το εχω στις εφαρμογες του back up, παρολα αυτα μολις εσβησα τα βιντεο απο την εφαρμογη, αρχισε να κανει.

 

ΘΑ σβησω και τα διεγραμμενα απο τα αλμπουμ να δω αν θα βελτιωθει.

Επισης ερωτηση:

ΟΤαν βαζω κωδικο wifi , δεν τον βλεπω και δεν μπορω να τον κανω αντιγραφη. Στο ανδροιδ μπορεις να πατησεις εμφανιση κωδικου και περα απο το να βλεπεις μην κανεις κανα λαθος, μπορεις να κανεις αντιγραφη ωστε αν εχεις ακουσει ενα λαθος ψηφιο, με ενα Paste να τον ξανα βαλεις και να διορθωσεις το λαθος (βολευει πολυ σε δυσκολους κωδικους), εδω γινεται αυτο κατευθειαν? (το να παω αλλου να τον γραψω και να τον κανω copy,το ξερω..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

 

Επισης ερωτηση:

ΟΤαν βαζω κωδικο wifi , δεν τον βλεπω και δεν μπορω να τον κανω αντιγραφη. Στο ανδροιδ μπορεις να πατησεις εμφανιση κωδικου και περα απο το να βλεπεις μην κανεις κανα λαθος, μπορεις να κανεις αντιγραφη ωστε αν εχεις ακουσει ενα λαθος ψηφιο, με ενα Paste να τον ξανα βαλεις και να διορθωσεις το λαθος (βολευει πολυ σε δυσκολους κωδικους), εδω γινεται αυτο κατευθειαν? (το να παω αλλου να τον γραψω και να τον κανω copy,το ξερω..)

πας ρυθμίσεις/wifi και πατάς το i δίπλα στο όνομα που θες. Μετά πατάς πάνω στις τελείες με τον κωδικό και αυτος εμφανιζεται και έχει και την επιλογή copy.

6 minutes ago, ilka71 said:

αντίστοιχο του Magic eraser της google υπάρχει στα iPhone;

Υπάρχει το magic eraser της google αν δεν απατώμαι...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Λοιπον, μαλλον την βρηκα την ακρη. Ειναι το quick της gopro οπου ειχα 70GB βιντεο. Αν και δεν το εχω στις εφαρμογες του back up, παρολα αυτα μολις εσβησα τα βιντεο απο την εφαρμογη, αρχισε να κανει.

 

ΘΑ σβησω και τα διεγραμμενα απο τα αλμπουμ να δω αν θα βελτιωθει.

Επισης ερωτηση:

ΟΤαν βαζω κωδικο wifi , δεν τον βλεπω και δεν μπορω να τον κανω αντιγραφη. Στο ανδροιδ μπορεις να πατησεις εμφανιση κωδικου και περα απο το να βλεπεις μην κανεις κανα λαθος, μπορεις να κανεις αντιγραφη ωστε αν εχεις ακουσει ενα λαθος ψηφιο, με ενα Paste να τον ξανα βαλεις και να διορθωσεις το λαθος (βολευει πολυ σε δυσκολους κωδικους), εδω γινεται αυτο κατευθειαν? (το να παω αλλου να τον γραψω και να τον κανω copy,το ξερω..)

Τα βίντεο από την εφαρμογή είναι διαθεσιμα και στην εφαρμογή φωτογραφίες οποτε αν έχεις ενεργοποίηση το backup στις φωτογραφίες θα κάνει backup και τα βίντεο από την quick

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, koutsis said:

πας ρυθμίσεις/wifi και πατάς το i δίπλα στο όνομα που θες. Μετά πατάς πάνω στις τελείες με τον κωδικό και αυτος εμφανιζεται και έχει και την επιλογή copy.

Υπάρχει το magic eraser της google αν δεν απατώμαι...

Την ώρα που πάω να βάλω τον κωδικό πώς γίνεται να τον βλέπω και στη συνέχεια να κάνω και ένα copy? Πχ μερικοί δεν έχουν αλλάξει τον κωδικό στο μόντεμ του παρόχου και πολλές φορές τυχαίνει να βάζεις κάνα ψηφίο λάθος. Αν την ώρα που τον βάζεις τον Βλέπεις 1 ον βλέπεις αν πατάς εσύ κατι λάθος και 2ον του κάνεις ένα copy πριν πατήσεις οκ ώστε αν είναι ένα ψηφίο λάθος να τον ξανά βάλεις με ένα paste  και να διορθώσεις μόνο το λάθος.

Αυτό που μου λες είναι σε δίκτυα που το έχεις βάλει ήδη σωστά..

4 ώρες πριν, leo06 said:

Τα βίντεο από την εφαρμογή είναι διαθεσιμα και στην εφαρμογή φωτογραφίες οποτε αν έχεις ενεργοποίηση το backup στις φωτογραφίες θα κάνει backup και τα βίντεο από την quick

Τα βίντεο τα είχα μόνο στην εφαρμογή. Όχι στα άλμπουμ του κινητου. Δε τα είχα μεταφέρει εκεί. Παρόλα αυτά πάλευε να πάρει back up την εφαρμογή με τα βίντεο μέσα.. το θέμα είναι ότι ακόμα παλεύω. Μου βγάζει ότι θέλει 2 ώρες για back up και εκτός ότι δεν το τελειώνει δεν βγάζω άκρη με το τι φταίει αφού κοντεύω να καταργήσω τα πάντα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Την ώρα που πάω να βάλω τον κωδικό πώς γίνεται να τον βλέπω και στη συνέχεια να κάνω και ένα copy? Πχ μερικοί δεν έχουν αλλάξει τον κωδικό στο μόντεμ του παρόχου και πολλές φορές τυχαίνει να βάζεις κάνα ψηφίο λάθος. Αν την ώρα που τον βάζεις τον Βλέπεις 1 ον βλέπεις αν πατάς εσύ κατι λάθος και 2ον του κάνεις ένα copy πριν πατήσεις οκ ώστε αν είναι ένα ψηφίο λάθος να τον ξανά βάλεις με ένα paste  και να διορθώσεις μόνο το λάθος.

Αυτό που μου λες είναι σε δίκτυα που το έχεις βάλει ήδη σωστά..

Αν γράφεις χειροκίνητα βλέπεις το γράμμα που πατάς για 2" πριν χαθεί. Αλλά δεν μπορείς να δεις ολόκληρο τον κωδικό όταν τον γράφεις. Πιο πρακτική λύση είναι να κάνεις scan το κείμενο του κωδικού με την κάμερα ώστε να μην κάνεις λάθος 😉

 

9782F829-3AD2-4E57-B9F1-5624EA33DD68.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, koutsis said:

Αν γράφεις χειροκίνητα βλέπεις το γράμμα που πατάς για 2" πριν χαθεί. Αλλά δεν μπορείς να δεις ολόκληρο τον κωδικό όταν τον γράφεις. Πιο πρακτική λύση είναι να κάνεις scan το κείμενο του κωδικού με την κάμερα ώστε να μην κάνεις λάθος 😉

 

9782F829-3AD2-4E57-B9F1-5624EA33DD68.png

οκ ηθελα να δω αν γινεται καπως εμφανιση του κωδικου και αντιγραφη την ωρα που τον βαζω. οτιδηποτε αλλο δε χρησιμευει, απλα θα μπαινω σε ενα σμσ πχ να τον γραφω και να κανω paste γιατι πολλες φορες στον λενε και ειτε δεν ακους καλα ειτε λενε κατι λαθος και ξανα γραφεις το μακριναρι...

Γενικα δεν ειναι κατι συχνο αλλα ειναι σπαστικο οταν χρειαζεται. κυριως οταν δεν εχω σημα και θελε wifi calling με ενδιαφερει.

Επισης ανακαλυψα το copy-paste κειμενου απο φωτογραφια και επαθα πλακα.

 

https://support.apple.com/en-ph/HT212630

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vag74 said:

Καλημέρα μπορεί να υπάρχει μετάφραση στα ελληνικά στον safari ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα, όχι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vag74 said:

Καλημέρα μπορεί να υπάρχει μετάφραση στα ελληνικά στον safari ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Βάλε αυτό .Κάτι κάνει 

AFE3C579-8CB0-4442-B9E4-DF5ACCA2D38C.png

Link to comment
Share on other sites

οκ ηθελα να δω αν γινεται καπως εμφανιση του κωδικου και αντιγραφη την ωρα που τον βαζω. οτιδηποτε αλλο δε χρησιμευει, απλα θα μπαινω σε ενα σμσ πχ να τον γραφω και να κανω paste γιατι πολλες φορες στον λενε και ειτε δεν ακους καλα ειτε λενε κατι λαθος και ξανα γραφεις το μακριναρι...
Γενικα δεν ειναι κατι συχνο αλλα ειναι σπαστικο οταν χρειαζεται. κυριως οταν δεν εχω σημα και θελε wifi calling με ενδιαφερει.
Επισης ανακαλυψα το copy-paste κειμενου απο φωτογραφια και επαθα πλακα.
 
https://support.apple.com/en-ph/HT212630

Αν δεν το έμαθες και αυτό ήδη, το ίδιο γίνεται πλέον και με τα βίντεο.
Επίσης feature που περνάει απαρατήρητο συνήθως είναι το system wide drag and drop.
Διαλέγεις ας πούμε οτιδήποτε (έστω φωτό που είναι απλό και καθημερινό), κρατάς πατημένο ένα το δάχτυλο με αυτά που έχεις επιλέξει και με το άλλο χειρίζεσαι κανονικά το κινητό. Πας όπου θέλεις και απλά αφήνεις το άλλο δάχτυλο και πετάει εκεί μέσα ότι έχεις επιλεγμένο.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και απο μένα.Υπάρχει περίπτωση να έχουμε με κάποιο τρόπο διπλές-διπλότυπες εφαρμογές (Π.χ. 2 facebook εφαρμογές με διαφορετικά προφίλ),όπως είναι τα dual apps στις android συσκευές? Είναι ένας λόγος που δεν πήγα σε Iphone και το σκέφτομαι....

Edited by TRACKBYTRACK
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TRACKBYTRACK said:

Ερώτηση και απο μένα.Υπάρχει περίπτωση να έχουμε με κάποιο τρόπο διπλές-διπλότυπες εφαρμογές (Π.χ. 2 facebook εφαρμογές με διαφορετικά προφίλ),όπως είναι τα dual apps στις android συσκευές? Είναι ένας λόγος που δεν πήγα σε Iphone και το σκέφτομαι....

Όχι....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, TRACKBYTRACK said:

Ερώτηση και απο μένα.Υπάρχει περίπτωση να έχουμε με κάποιο τρόπο διπλές-διπλότυπες εφαρμογές (Π.χ. 2 facebook εφαρμογές με διαφορετικά προφίλ),όπως είναι τα dual apps στις android συσκευές? Είναι ένας λόγος που δεν πήγα σε Iphone και το σκέφτομαι....

Αν σου είναι τόσο απαραίτητο αυτό τότε μην πάρεις καθόλου iphone δεν θα σε βολέψει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, TRACKBYTRACK said:

Ερώτηση και απο μένα.Υπάρχει περίπτωση να έχουμε με κάποιο τρόπο διπλές-διπλότυπες εφαρμογές (Π.χ. 2 facebook εφαρμογές με διαφορετικά προφίλ),όπως είναι τα dual apps στις android συσκευές? Είναι ένας λόγος που δεν πήγα σε Iphone και το σκέφτομαι....

Όχι δεν μπορείς.  γιατί; έχεις δύο διαφορετικά προφίλ Facebook? 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, koutsis said:

Όχι δεν μπορείς.  γιατί; έχεις δύο διαφορετικά προφίλ Facebook? 

Ναι βασικά έχω τρία προφίλ και τα έχω ολα περασμένα στο android και έλεγα μήπως γίνεται κάτι ανάλογο σε ios

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, TRACKBYTRACK said:

Ναι βασικά έχω τρία προφίλ και τα έχω ολα περασμένα στο android και έλεγα μήπως γίνεται κάτι ανάλογο σε ios

Σε Android μπορείς να αλλάζεις και μέσα από την εφαρμογή. Ενώ σε iOS δεν ξέρω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...