Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, ilka71 said:

το κακό ξεκίνησε όταν μου λέει ο μικρός ότι γέμισε ο αποθηκευτικός χώρος του κινητού. κοντά στα 128 γιγα
μόλις είχε μπει και ειχε τραβήξει βίντεο από ένα πάρτυ. εγώ βιάστηκα του λέω είναι στο google photos και ξεκινάω να σβήνω! αλλά δεν είχαν προλάβει να ανέβουν μάλλον!
όταν είδα τι καταναλωνε τον χώρο όμως έλεγε 70 γιγα φώτο. άρα έπιαναν χώρο τελικά;γιατί μετά που τις έσβησα άδειασε τόσος χώρος

Υπάρχει επιλογή νομίζω όταν χρησιμοποιείς το icloud να διαλέξεις αν θα μένουν οι original φωτογραφίες στο κινητό και να πιάνουν χώρο ή όχι. Δεν το χρησιμοποιώ όμως και δεν ξέρω λεπτομέρειες...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, koutsis said:

Αυτό ισχύει με το  icloud αλλά σίγουρα όχι με το google photos. Αν ανέβει κάτι στο photos και μετά το σβήσεις από το κινητό δεν χάνεται. Σου το προτείνει άλλωστε και η ίδια η εφαρμογή να το κάνεις. Απλά εδώ δεν είχαν ανέβει καν τα αρχεία στο photos για αυτό χάθηκαν!

Εγώ ειχα το onedrive και ότι έσβηνα από άλμπουμ στο s22 έσβηνε και εκεί. Και το θεωρώ λογικό γιατί από όσες βγάζουμε πάντα θέλουμε να πετάμε σαβουρα. Φαντάσου να πρέπει να σβήσεις τις ίδιες φωτό 2 φορές για εκκαθάριση.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Εγώ ειχα το onedrive και ότι έσβηνα από άλμπουμ στο s22 έσβηνε και εκεί. Και το θεωρώ λογικό γιατί από όσες βγάζουμε πάντα θέλουμε να πετάμε σαβουρα. Φαντάσου να πρέπει να σβήσεις τις ίδιες φωτό 2 φορές για εκκαθάριση.

Δεν ξέρω τι κάνει το one drive μιάς και δεν το χρησιμοποιώ για φωτογραφίες. Με το google photos αν πας και σβήσεις τη φωτογραφία απο το cloud σβήνει και από το κινητό.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνει το one drive μιάς και δεν το χρησιμοποιώ για φωτογραφίες. Με το google photos αν πας και σβήσεις τη φωτογραφία απο το cloud σβήνει και από το κινητό.
σωστά αλλά το ανάποδο εάν σβήσεις(πχ κατά λάθος) μια φώτο στο κινητό ΔΕΝ σβήνει από το cloud και είναι πολύ λογικό.
Δεν ξέρω τι κάνει το one drive μιάς και δεν το χρησιμοποιώ για φωτογραφίες. Με το google photos αν πας και σβήσεις τη φωτογραφία απο το cloud σβήνει και από το κινητό.
το cloud της google είναι το site των google photos σωστά;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

σωστά αλλά το ανάποδο εάν σβήσεις(πχ κατά λάθος) μια φώτο στο κινητό ΔΕΝ σβήνει από το cloud και είναι πολύ λογικό. το cloud της google είναι το site των google photos σωστά;

Αν την σβήσεις από την εφαρμογή photos της Google σβήνει και από το cloud 

Link to comment
Share on other sites

Αν την σβήσεις από την εφαρμογή photos της Google σβήνει και από το cloud 
αυτά είναι το ίδιο με της apple; πως νόμιζα ότι έχει επιλογή να μην το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koutsis said:

Δεν ξέρω τι κάνει το one drive μιάς και δεν το χρησιμοποιώ για φωτογραφίες. Με το google photos αν πας και σβήσεις τη φωτογραφία απο το cloud σβήνει και από το κινητό.

 

1 ώρα πριν, ilka71 said:

σωστά αλλά το ανάποδο εάν σβήσεις(πχ κατά λάθος) μια φώτο στο κινητό ΔΕΝ σβήνει από το cloud και είναι πολύ λογικό. το cloud της google είναι το site των google photos σωστά;

 

26 minutes ago, leo06 said:

Αν την σβήσεις από την εφαρμογή photos της Google σβήνει και από το cloud 

Τελικά σβήνει ή όχι από το κινητό; Αν και είμαστε εκτός θέματος αλλά ίσως βοηθάει τα μέλη στο τι τα βολεύει. Εμένα το one drive ήταν το by default back up σε Samsung και το κράτησα. Με βόλεψε γιατί με 70 ευρώ το χρόνο είχα και 6x1tb για 6 διαφορετικές συσκευές ( πχ σύζυγος γονείς κτλ ) και δωρεάν το Office πού και αυτό μετράει. 

Αντίθετα το Google photos με ενοχλούσε γιατί δεν έβλεπε άλμπουμς και τώρα τελευταία η Google έφτιαξε άλλη εφαρμογή για να βλέπεις άλμπουμ αντί για να το δώσει μες την βασικη της εφαρμογή.  

Τώρα αν θες να αδειάσεις κινητό και να μείνουν στο cloud πράγματα γίνεται στο onedrive πανευκολα μέσα από το άλμπουμ της Samsung. Έχει επιλογή για άδειασμα κινητου χωρίς διαγραφή από cloud. Φαντάζομαι κάπως έτσι γίνεται και σε apple. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σβήνει ή όχι από το κινητό; Αν και είμαστε εκτός θέματος αλλά ίσως βοηθάει τα μέλη στο τι τα βολεύει. Εμένα το one drive ήταν το by default back up σε Samsung και το κράτησα. Με βόλεψε γιατί με 70 ευρώ το χρόνο είχα και 6x1tb για 6 διαφορετικές συσκευές ( πχ σύζυγος γονείς κτλ ) και δωρεάν το Office πού και αυτό μετράει. 
Αντίθετα το Google photos με ενοχλούσε γιατί δεν έβλεπε άλμπουμς και τώρα τελευταία η Google έφτιαξε άλλη εφαρμογή για να βλέπεις άλμπουμ αντί για να το δώσει μες την βασικη της εφαρμογή.  
Τώρα αν θες να αδειάσεις κινητό και να μείνουν στο cloud πράγματα γίνεται στο onedrive πανευκολα μέσα από το άλμπουμ της Samsung. Έχει επιλογή για άδειασμα κινητου χωρίς διαγραφή από cloud. Φαντάζομαι κάπως έτσι γίνεται και σε apple. 
έκανα δοκιμή έσβησα μια φώτο από του κινητού το google photos και έσβησε και από το site άρα από το cloud
Τελικά σβήνει ή όχι από το κινητό; Αν και είμαστε εκτός θέματος αλλά ίσως βοηθάει τα μέλη στο τι τα βολεύει. Εμένα το one drive ήταν το by default back up σε Samsung και το κράτησα. Με βόλεψε γιατί με 70 ευρώ το χρόνο είχα και 6x1tb για 6 διαφορετικές συσκευές ( πχ σύζυγος γονείς κτλ ) και δωρεάν το Office πού και αυτό μετράει. 
Αντίθετα το Google photos με ενοχλούσε γιατί δεν έβλεπε άλμπουμς και τώρα τελευταία η Google έφτιαξε άλλη εφαρμογή για να βλέπεις άλμπουμ αντί για να το δώσει μες την βασικη της εφαρμογή.  
Τώρα αν θες να αδειάσεις κινητό και να μείνουν στο cloud πράγματα γίνεται στο onedrive πανευκολα μέσα από το άλμπουμ της Samsung. Έχει επιλογή για άδειασμα κινητου χωρίς διαγραφή από cloud. Φαντάζομαι κάπως έτσι γίνεται και σε apple. 
το one drive βλέπω δεν έχει ενδιάμεσο πρόγραμμα.. από τα 100 πάει στο 1tb. πως το έχεις στα 70 ευρώ το χρόνο; τα 6tb

βασικά στο google photo έχει επιλογή να αδειάσεις του κινητού τους φώτο ΧΩΡΊΣ να σβηστούν από το cloud...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

αυτά είναι το ίδιο με της apple; πως νόμιζα ότι έχει επιλογή να μην το κάνει αυτό;

Όχι, στην Apple σβήνονται από την εφαρμογή φωτογραφίες και στο τηλέφωνο και στο iCloud ενώ παραμένουν στο cloud της google. Για να σβήσεις από το cloud της google πρέπει να πας στην εφαρμογή photos της google 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ilka71 said:

έκανα δοκιμή έσβησα μια φώτο από του κινητού το google photos και έσβησε και από το site άρα από το cloud το one drive βλέπω δεν έχει ενδιάμεσο πρόγραμμα.. από τα 100 πάει στο 1tb. πως το έχεις στα 70 ευρώ το χρόνο; τα 6tb

βασικά στο google photo έχει επιλογή να αδειάσεις του κινητού τους φώτο ΧΩΡΊΣ να σβηστούν από το cloud...

Εδώ 

https://www.amazon.it/Microsoft-persone-Abbonamento-Annuale-SCATOLA/dp/B09BNS78ZW

 

Δεν είναι 6tb μαζεμένα. Είναι 6x1tb. 

Αλλά έχω το δικό μου 1tb εγώ , το δικό της η γυναίκα μου, και έχω δώσει και σε γονείς μου. Έτσι με μια συνδρομή έχω φτιάξει όλους εύκολα. 

 

Την ίδια επιλογή έχει και το one drive. 

Επίσης με τα άλμπουμ μπορείς να ρίχνεις σε άλμπουμ αυτές που θες να μένουν μόνο στο cloud πχ , καθώς μπορεί και διαβάζει τα άλμπουμ, να κλείσεις συγχρονισμό σε αυτό το Άλμπουμ και να τις σβήσεις από κινητό. Έτσι μπορείς να διαλέξεις μαζικά ποιες θα μένουν εύκολα. 

 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αααα στο icloud άμα σβήσεις μια φώτο/βίντεο από την εφαρμογή photos σβήνει και από το icloud; παράξενο και χαζό νομίζω! το cloud έπρεπε να είναι η ασφάλεια σου εάν ΚΑΤΆ ΛΆΘΟΣ σβήσεις κάτι από την εφαρμογή photos!


Αυτή η ασφάλεια λέγεται recently deleted. Γι’αυτο τα αρχεία είναι εκεί για 40 μέρες, σε περίπτωση που διαγράψεις κατά λάθος.
Φαντάζεσαι για κάθε φωτό που διαγράφουμε να έπρεπε να την σβήσουμε ξανά και από το cloud? Θα ήταν πραγματικά απαλευτο και σίγουρα θα καταλήγαμε με πολλές φωτό που δεν θελουμε στο cloud.

Τα 70γβ στο photos που λες πάντως δεν νομίζω να ήταν 50.000 φωτογραφίες, αλλά πιθανώς άκυρα και μεγάλα 4Κ-60 βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos523 said:

 


Αυτή η ασφάλεια λέγεται recently deleted. Γι’αυτο τα αρχεία είναι εκεί για 40 μέρες, σε περίπτωση που διαγράψεις κατά λάθος.
Φαντάζεσαι για κάθε φωτό που διαγράφουμε να έπρεπε να την σβήσουμε ξανά και από το cloud? Θα ήταν πραγματικά απαλευτο και σίγουρα θα καταλήγαμε με πολλές φωτό που δεν θελουμε στο cloud.

Τα 70γβ στο photos που λες πάντως δεν νομίζω να ήταν 50.000 φωτογραφίες, αλλά πιθανώς άκυρα και μεγάλα 4Κ-60 βίντεο.

 

ναι εκει εκανα την μλκια και πηγα και εσβησα το recently deleted πριν ανεβουν τα μεγαλα βιντεο στο gogle photos γμτ

ναι τελικα ετσι ειναι και στο google photos.30 μερες στο trash και μετα σβηνονται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω μετάβαση από s21 ultra στο 14 pro max έχω όμως κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε!

1) Εφαρμογές όπως Gmail ή εφαρμογές εκτός appstore μπορούν να μπουν? Παράδειγμα: έχω μια εφαρμογή youtube premium που δεν την έβαλα από το playstore, μπορώ να κάνω το ίδιο και στο iphone? 

2)  το backup από viber σε Android περνάει και στο iphone?

3) Υπαρχουν χαρτες αντίστοιχοι  των χαρτών της google?

4) Γενικώς είναι εύκολη η μετάβαση από Android σε iphone?

Edited by Panos_Znts
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, Panos_Znts said:

Καλησπέρα! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω μετάβαση από s21 ultra στο 14 pro max έχω όμως κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε!

1) Εφαρμογές όπως Gmail ή εφαρμογές εκτός appstore μπορούν να μπουν? Παράδειγμα: έχω μια εφαρμογή youtube premium που δεν την έβαλα από το playstore, μπορώ να κάνω το ίδιο και στο iphone? 

2)  το backup από viber σε Android περνάει και στο iphone?

3) Υπαρχουν χαρτες αντίστοιχοι  των χαρτών της google?

4) Γενικώς είναι εύκολη η μετάβαση από Android σε iphone?

1) Εφαρμογές Google όλες κανονικά. Εφαρμογές εκτός App Store όχι.

2) Όχι.

3) Ναι αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά και το Google maps.

4) Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, mol said:

Όσον αφορά το 1, με το ios 16 θα αλλάξει κάτι? 

Δηλαδή να εγκαθίστανται εφαρμογές εκτός app store?

Αναμένεται η 16.4 που θα ενεργοποιεί τα push notifications για τα web apps μέσω του Safari. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, αυτό είναι ουσιαστικά άλλο πράγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mol said:

Όσον αφορά το 1, με το ios 16 θα αλλάξει κάτι? 

Δηλαδή να εγκαθίστανται εφαρμογές εκτός app store?

 

10 minutes ago, mol said:

Όσον αφορά το 1, με το ios 16 θα αλλάξει κάτι? 

Δηλαδή να εγκαθίστανται εφαρμογές εκτός app store?

¨Αν θα γίνει αυτό, θα γίνει στο μακρινό μέλλον και δεν ξέρουμε πως θα λειτουργεί..

14 ώρες πριν, Panos_Znts said:

Καλησπέρα! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω μετάβαση από s21 ultra στο 14 pro max έχω όμως κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε!

1) Εφαρμογές όπως Gmail ή εφαρμογές εκτός appstore μπορούν να μπουν? Παράδειγμα: έχω μια εφαρμογή youtube premium που δεν την έβαλα από το playstore, μπορώ να κάνω το ίδιο και στο iphone? 

2)  το backup από viber σε Android περνάει και στο iphone?

3) Υπαρχουν χαρτες αντίστοιχοι  των χαρτών της google?

4) Γενικώς είναι εύκολη η μετάβαση από Android σε iphone?

1. Όλες οι εγαρμογές της google υπαρχουν στο store. Eκτός store δεν μπορείς να βάλεις τίποτα.

2. Οχι

3.Υπάρχουν οι google maps και γενικά όλοι οι χάρτες που υπάρχουν σε android + οι apple maps.

4. ναι πολυ ευκολη. Κατέβασε την εφαρμογή move to ios στο android κινητο.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Panos_Znts said:

Καλησπέρα! 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω μετάβαση από s21 ultra στο 14 pro max έχω όμως κάποιες απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε!

1) Εφαρμογές όπως Gmail ή εφαρμογές εκτός appstore μπορούν να μπουν? Παράδειγμα: έχω μια εφαρμογή youtube premium που δεν την έβαλα από το playstore, μπορώ να κάνω το ίδιο και στο iphone? 

2)  το backup από viber σε Android περνάει και στο iphone?

3) Υπαρχουν χαρτες αντίστοιχοι  των χαρτών της google?

4) Γενικώς είναι εύκολη η μετάβαση από Android σε iphone?

Για το 2 ειναι ευκολο με την αγορα εφαρμογης η οποια μεσω υπολογιστη σου τα μεταφερει ολα, οποτε αν δεν κολλας σε 20-30 ευρω θα το εχεις σε 5 λεπτα.

η εφαρμογη λεγεται backuptrans

εδω διαλεγεις αναλογα με το τι θες να κανεις: 

https://www.backuptrans.com/download.html

ειναι αλλη εφαρμογη αναλογα με το τι μεταφερεις και απο που προς τα που.

Ακολουθεις πιστα τις οδηγιες και δεν εχεις κανενα θεμα. 

 

 

Οσο για την μεταβαση, επειδη και εγω 2 χρονια που το παλευα να κανω μεταβαση, περα απο τη διαφορετικοτητα του λειτουργικου ειχα και τετοια θεματα, ηθελα πληρες αρχειο απο το ενα τηλ στο αλλο, μπορω να πω οτι πλεον ειναι ευκολο αρκει να προσεξεις το εξης:

Στον καταλογο βαλε τις επαφες σε gmail για συγχρονισμο γιατι αν τις μεταφερεις απο το "move to ios" app που υπαρχει στο store, πολλες απο τις επαφες θα σου ερθουν χωρις αριθμους. Τουλαχιστον εγω τοσο περισυ με το iphone 13 οσο και τωρα με το 14 την πατησα και τα γυρισα σε google.

To whatsapp επισης το κανει απο μονο του αρα μας καλυψε, telegram δε γνωριζω αν εχεις.

τα ΣΜΣ δουλευουν σωστα και το ημερολογιο το ιδιο. Αρα κατι αλλο δε θες νομιζω οσο αφορα τη μεταφορα. μετα ειναι να συνηθισεις το μενου κτλ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2023 at 7:52 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

 

 

Τελικά σβήνει ή όχι από το κινητό; Αν και είμαστε εκτός θέματος αλλά ίσως βοηθάει τα μέλη στο τι τα βολεύει. Εμένα το one drive ήταν το by default back up σε Samsung και το κράτησα. Με βόλεψε γιατί με 70 ευρώ το χρόνο είχα και 6x1tb για 6 διαφορετικές συσκευές ( πχ σύζυγος γονείς κτλ ) και δωρεάν το Office πού και αυτό μετράει. 

Αντίθετα το Google photos με ενοχλούσε γιατί δεν έβλεπε άλμπουμς και τώρα τελευταία η Google έφτιαξε άλλη εφαρμογή για να βλέπεις άλμπουμ αντί για να το δώσει μες την βασικη της εφαρμογή.  

Τώρα αν θες να αδειάσεις κινητό και να μείνουν στο cloud πράγματα γίνεται στο onedrive πανευκολα μέσα από το άλμπουμ της Samsung. Έχει επιλογή για άδειασμα κινητου χωρίς διαγραφή από cloud. Φαντάζομαι κάπως έτσι γίνεται και σε apple. 

Χρησιμοποιώ πολλά χρόνια το Onedrive για backup φώτο σε iOS.

Ανεβάζει προφανώς ότι βρίσκει στο κινητό στο cloud.

Εάν διαγράψεις κάτι στο onedrive, δεν το διαγράφει από το κινητό. Εάν διαγράψεις κάτι στο κινητό, δεν το διαγράφει στο onedrive.

 

Επίσης μπορείς να το βρεις με 50€.

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, djuan1988 said:

Χρησιμοποιώ πολλά χρόνια το Onedrive για backup φώτο σε iOS.

Ανεβάζει προφανώς ότι βρίσκει στο κινητό στο cloud.

Εάν διαγράψεις κάτι στο onedrive, δεν το διαγράφει από το κινητό. Εάν διαγράψεις κάτι στο κινητό, δεν το διαγράφει στο onedrive.

 

Επίσης μπορείς να το βρεις με 50€.

Στο iOS δεν κάνει συγχρονισμό οπως στο android. Εγώ δεν το χρησιμοποιώ εδώ, προτιμώ της apple γιατί με onedrive είχα βαρεθεί να σβήνω διπλά. Εκτός αν τραβάς μόνο χρήσιμα πράγματα ή αν κάνεις εκκαθάριση αμέσως κάτι σε μένα δε συμβαίνει. Πχ παιδικό πάρτυ, από τις 50 φωτό κρατάω 10 καλές όταν βρω χρόνο να κάνω εκκαθάριση. Μέχρι τότε είναι στο cloud  όλα. Άντε να σβήνεις και στα 2..

Επίσης 50 ευρώ βρίσκεις την άδεια για 6 χρήστες;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Στο iOS δεν κάνει συγχρονισμό οπως στο android. Εγώ δεν το χρησιμοποιώ εδώ, προτιμώ της apple γιατί με onedrive είχα βαρεθεί να σβήνω διπλά. Εκτός αν τραβάς μόνο χρήσιμα πράγματα ή αν κάνεις εκκαθάριση αμέσως κάτι σε μένα δε συμβαίνει. Πχ παιδικό πάρτυ, από τις 50 φωτό κρατάω 10 καλές όταν βρω χρόνο να κάνω εκκαθάριση. Μέχρι τότε είναι στο cloud  όλα. Άντε να σβήνεις και στα 2..

Επίσης 50 ευρώ βρίσκεις την άδεια για 6 χρήστες;

Τα σβήνω πριν ανέβουν συνήθως οπότε δε με πειράζει.

Ναι, 50€ οι 6 χρήστες. Πολλές φορές μέσα στον χρόνο στο amazon.de, αλλά και σε άλλα eshops.

Το αγόρασα τελευταία φορά από notebooksbilliger, 50€ για 15 μήνες, πριν ένα μήνα περίπου μαζί με ένα antivirus (άχρηστο για εμένα).

image.thumb.png.b982f5d5a7cf18fae7a5f3441c0f4c34.png

 

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djuan1988 said:

Τα σβήνω πριν ανέβουν συνήθως οπότε δε με πειράζει.

Ναι, 50€ οι 6 χρήστες. Πολλές φορές μέσα στον χρόνο στο amazon.de, αλλά και σε άλλα eshops.

Το αγόρασα τελευταία φορά από notebooksbilliger, 50€ για 15 μήνες, πριν ένα μήνα περίπου μαζί με ένα antivirus (άχρηστο για εμένα).

image.thumb.png.b982f5d5a7cf18fae7a5f3441c0f4c34.png

 

Οκ ναι αν βγαίνουν προσφορές παίζει να το βρεις και τόσο. Σταθερή τιμή στο Amazon είναι περίπου τα 60 με 70 ευρώ στο ιταλικό ή γερμανικό. Πχ τώρα που έληξε σε μένα δεν το βρήκα κάτω από 65  αλλά οκ για μια φορά το χρόνο δε σωνομαστε με 15 ευρώ. 

Όσο για το συγχρονισμό, Περισυ στο iPhone 13 που έβαλα onedrive και νόμιζα ότι συγχρονίζει την πάτησα και μου έμεινε πολλή σαβουρα μέσα αφού δεν έσβηνε εκεί. Γενικά το έχω να συγχρονίζει και με data οπότε με βολεύει να σβήνουν από παντού. Απλά η διαφορά ήταν οτι στο android με onedrive κάνεις φακέλους κτλ και μπορείς να επιλέξεις να μην συγχρονίζει κάτι και να σβήνεις από κινητό χωρίς να χάνεις αρχεία και χωρίς να χρειάζεται να κάνεις μαζική εκκαθάριση στο κινητό όπως κάνουν τα άλλα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

Εντοπίζω lag στο background στη εναλλαγή από Lock σε Home Screen. Η εναλλαγή δηλαδή καθεαυτή δεν γίνεται ομαλά και δεν είναι καθόλου smoothy…
Αντιμετωπίζει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα;;; Λύνεται;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, _JiMMiS_ said:

Παίδες καλησπέρα!

Εντοπίζω lag στο background στη εναλλαγή από Lock σε Home Screen. Η εναλλαγή δηλαδή καθεαυτή δεν γίνεται ομαλά και δεν είναι καθόλου smoothy…
Αντιμετωπίζει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα;;; Λύνεται;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!emoji6.pngemoji6.pngemoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έκανες επανεκκίνηση; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...