Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, pol2410 said:

Καλό το 128 αλλά η ProRes λειτουργία είναι διαθέσιμη από τα 256 + πάνω  οπότε εάν έχεις σκοπό να τραβάς βίντεο υψηλής ανάλυσης τότε το 256 είναι μονόδρομος. 
Απ την άλλη εάν δεν είσαι τύπος με υψηλές απαιτήσεις στην λήψη βίντεο τότε το 128 μια χαρά είναι. ( Αρκεί να σε φτάνει ο αποθηκευτικός χώρος φυσικά). 

256 περιμένω να έρθει, μιλάω γενικά γιατί δεν μαρεσει πλέον η ιδέα να τα έχω στην συσκευή.

Edited by kagio

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, μια ερωτηση: 

Απο τη στιγμη που οι φωτογραφιες και τα βιντεο ανεβαινουν στο cloud, υπαρχει τροπος να τα μοιραστω με καποιον μεσω αυτου ωστε να τα λαβει σε πληρη αναλυση? Εννοω αν εχει συσκευη ανδροιδ. ΠΧ στο onedrive οταν μου ανεβαιναν μπορουσα να μπω σε αυτα που ηθελα και με share να τα μοιρασω, ειτε ολο το φακελο, ειτε να τα μεταφερω σε αλλο φακελο αν ηθελα μερος αυτων ειτε μεμονωμενα ενα αρχειο. εδω πως γινεται?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Καλησπερα παιδες, μια ερωτηση: 

Απο τη στιγμη που οι φωτογραφιες και τα βιντεο ανεβαινουν στο cloud, υπαρχει τροπος να τα μοιραστω με καποιον μεσω αυτου ωστε να τα λαβει σε πληρη αναλυση? Εννοω αν εχει συσκευη ανδροιδ. ΠΧ στο onedrive οταν μου ανεβαιναν μπορουσα να μπω σε αυτα που ηθελα και με share να τα μοιρασω, ειτε ολο το φακελο, ειτε να τα μεταφερω σε αλλο φακελο αν ηθελα μερος αυτων ειτε μεμονωμενα ενα αρχειο. εδω πως γινεται?

https://www.iphonelife.com/blog/31961/tip-day-share-your-photos-non-iusers

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

ΣΕ ευχαριστω πολυ! μιλαμε για κουλαμαρα. πατουσα το share αλλα οπως εμφανιζεται επρεπε να κανω προς τα πανω το μενου για να εμφανιστει και αυτη η επιλογη (μαζι με αλλες που εχει). εγω πηγαινα μονο αριστερα-δεξια οπου ειχε μονο εφαρμογες και τερμα δεξια οπου ειχε περισσοτερα νομιζα πως τελειωναν οι επιλογες μου. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ενεργοποίησα τις κλήσεις μέσω Wi-Fi έχω κάρτα COSMOTE,δεν μπορώ να βρω το volte


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vag74 said:

Καλημέρα ενεργοποίησα τις κλήσεις μέσω Wi-Fi έχω κάρτα COSMOTE,δεν μπορώ να βρω το volte


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχει επιλογή για το volte. Γίνεται αυτόματα. Δοκίμασε να κάνεις μια κλήση και θα δεις ότι τα data μενούν σε 4g, δεν αλλάζουν σε 3g.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, vag74 said:

Καλημέρα ενεργοποίησα τις κλήσεις μέσω Wi-Fi έχω κάρτα COSMOTE,δεν μπορώ να βρω το volte

Εν ολίγοις το volte είναι by default ενεργοποιημένο αν παρέχεται φυσικά από τον πάροχο σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Τελικά είμαι και γώ πλέον κάτοχος του 14promax ! Πρώτη φορά στα χρονικά με μήλο κ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά ! Ερώτηση (αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος) σε κάποιες στιγμές κ σε ορισμένες εφαρμογές πχ εφαρμογή της xiaomi home , όταν πατάω στις επάνω δεξιά η αριστερά γωνιές για να πάει πίσω δεν πιάνει με την μια το πάτημα ( παραθέτω ένα σχετικό screenshot με κίτρινο κύκλο είναι η περιοχή που αναφέρω) 

σας έχει τύχει ποτέ ; 

 A9FD3E8D-1D5D-4E67-8D5B-5EF036BB0515.thumb.jpeg.5cac50ac9c4701bfa33e72aa97a6c81c.jpeg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jimmymaisterGR said:

Καλησπέρα σε όλους ! Τελικά είμαι και γώ πλέον κάτοχος του 14promax ! Πρώτη φορά στα χρονικά με μήλο κ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά ! Ερώτηση (αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος) σε κάποιες στιγμές κ σε ορισμένες εφαρμογές πχ εφαρμογή της xiaomi home , όταν πατάω στις επάνω δεξιά η αριστερά γωνιές για να πάει πίσω δεν πιάνει με την μια το πάτημα ( παραθέτω ένα σχετικό screenshot με κίτρινο κύκλο είναι η περιοχή που αναφέρω) 

σας έχει τύχει ποτέ ; 

 A9FD3E8D-1D5D-4E67-8D5B-5EF036BB0515.thumb.jpeg.5cac50ac9c4701bfa33e72aa97a6c81c.jpeg

Γενικά συμβαίνει καμία φορά. Από ότι έχω προσέξει το πάτημα σε iphone δεν είναι τόσο ευαίσθητο όσο σε Android που και που πας κοντά το δάχτυλο πατιεται!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, koutsis said:

Γενικά συμβαίνει καμία φορά. Από ότι έχω προσέξει το πάτημα σε iphone δεν είναι τόσο ευαίσθητο όσο σε Android που και που πας κοντά το δάχτυλο πατιεται!

Ναι αυτό έχω παρατηρήσει και γώ ! Τι να πω ίσως είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης εφαρμογής δεν ξέρω ! Ευχαριστώ για την απάντηση ! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimmymaisterGR said:

Ναι αυτό έχω παρατηρήσει και γώ ! Τι να πω ίσως είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης εφαρμογής δεν ξέρω ! Ευχαριστώ για την απάντηση ! 

Αν στο κάνει μόνο σε αυτή την εφαρμογή μπορεί να έχει και η εφαρμογή θέμα.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έχω παρατηρήσει και γώ ! Τι να πω ίσως είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης εφαρμογής δεν ξέρω ! Ευχαριστώ για την απάντηση ! 

100% πρόβλημα της εφαρμογής. Συνήθως συμβαίνει με πολλές Κινεζογραμμένες εφαρμογές.
Βάλε οποιαδήποτε εφαρμογή στοκ ή αξιόλογου third party developer και θα δεις ότι ποτέ δε θα αντιμετωπίσεις αυτό το θέμα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει κ το τζαμί προστασίας … αν μπήκε , κ δεν έχει πλέον την σωστή ευαισθησία στις άκρες. 

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι καλύτερη για block διαφημίσεων;βλέπω υπάρχει το adguard που χρησιμοποίησα στο android


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Ποια εφαρμογή είναι καλύτερη για block διαφημίσεων;βλέπω υπάρχει το adguard που χρησιμοποίησα στο android


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad guard. Κόβει διαφημίσεις από το safari 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, koutsis said:

Αν στο κάνει μόνο σε αυτή την εφαρμογή μπορεί να έχει και η εφαρμογή θέμα.

 

4 ώρες πριν, bill_viper said:


100% πρόβλημα της εφαρμογής. Συνήθως συμβαίνει με πολλές Κινεζογραμμένες εφαρμογές.
Βάλε οποιαδήποτε εφαρμογή στοκ ή αξιόλογου third party developer και θα δεις ότι ποτέ δε θα αντιμετωπίσεις αυτό το θέμα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

 

4 ώρες πριν, xabos said:

Μπορεί να φταίει κ το τζαμί προστασίας … αν μπήκε , κ δεν έχει πλέον την σωστή ευαισθησία στις άκρες. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις .. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bill_viper said:


100% πρόβλημα της εφαρμογής. Συνήθως συμβαίνει με πολλές Κινεζογραμμένες εφαρμογές.
Βάλε οποιαδήποτε εφαρμογή στοκ ή αξιόλογου third party developer και θα δεις ότι ποτέ δε θα αντιμετωπίσεις αυτό το θέμα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Όντως και εγώ το έχω παρατηρήσει σε διάφορες εφαρμογές που δε καταλάβαινα γιατί συμβαίνει αλλά μάλλον είναι κακογραμμένες. Είναι από τις στιγμές που σου λείπει το ωραίο αυτό κουμπάκι το back. Όσο για swipe.. αυτό και αν δεν το ο

Πετυχαίνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, vag74 said:

Ποια εφαρμογή είναι καλύτερη για block διαφημίσεων;βλέπω υπάρχει το adguard που χρησιμοποίησα στο android

Όπως ειπώθηκε, το Adguard Pro είναι το πιο πλήρες αλλά και με άλλα όπως το AdBlock Pro θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα είδα στο iCloud ότι υπήρχε μια Πέλλα συσκευή που είχα,την έκανα αποσύνδεση και μου έγραψε μήνυμα ότι αν θέλω να μην δέχεται κλήσεις και μηνύματα πρέπει να μιλήσω με τον πάροχο μου;θυμάμαι τα είχα διαγράψει όλα και την έδωσα καθαρή την συσκευή γιατί έμεινε στις συσκευές μου στο iclloud,θα έχω κάποιο πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρέπει να τη διαγράψεις και από το Find My (αν δε το έχεις κάνεις ήδη). Δε θα έχεις θέμα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρέπει να τη διαγράψεις και από το Find My (αν δε το έχεις κάνεις ήδη). Δε θα έχεις θέμα.

Που βρίσκω το find me?sorry είμαι λίγο άσχετος από ios


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vag74 said:


Που βρίσκω το find me?sorry είμαι λίγο άσχετος από ios


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι εφαρμογή του ios. αν πας στις εφαρμογές θα το δεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφαρμογή του ios. αν πας στις εφαρμογές θα το δεις.

Δεν την βρίσκω μήπως επίσης το έχω στα ελληνικά;πρέπει να την κατεβάσω;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vag74 said:

Καλημέρα σήμερα είδα στο iCloud ότι υπήρχε μια Πέλλα συσκευή που είχα,την έκανα αποσύνδεση και μου έγραψε μήνυμα ότι αν θέλω να μην δέχεται κλήσεις και μηνύματα πρέπει να μιλήσω με τον πάροχο μου;θυμάμαι τα είχα διαγράψει όλα και την έδωσα καθαρή την συσκευή γιατί έμεινε στις συσκευές μου στο iclloud,θα έχω κάποιο πρόβλημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και να μην την διαγράψεις δεν τρέχει τίποτα 

Για να δέχεται κλήσεις πρέπει και να είναι συνδεμένη με το iCloud το ίδιο που αποκλείεται να είναι αφού το πούλησες 

αλλα επίσης πρέπει να είσαι και στο ίδιο ασύρματο δίκτυο συνδεμένος όποτε δεν έχεις κανένα πρόβλημα 

απλα διέγραψε την από όπου την βλέπεις να υπάρχει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...