Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια ασυμβατότητα ίσως παίζει τότε με την συσκευή σου 
Με αλλά κινητά δεν είχες θέμα Ε; 

Με Αndroid που δοκίμασα όλα κανονικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το έβγαλα από την μπροστά 12 το βράδι και το πρωί στης 7 είχε πάει 90 % δεν έχω ιδέα τι ρουφάει την μπαταρία . Έχω το always on στην οθόνη βέβαια αλλά 10 % κλειστό τηλ πολύ δεν είναι; Παντός με το 13 pro max  η μπαταρία ήταν καλύτερη ! Με βλέπω με κανένα s23 ultra σύντομα χαχαχ

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, greg2310 said:

Έχω το 13 pro max .αξίζει η μετάβαση η να περιμένω το 15αρι;

Είναι σχετικό, πρακτικά δε θα κερδίσεις κάτι ιδιαίτερο. Εξαρτάται από εσένα, αν θέλεις να έχεις το τελευταίο μοντέλο, αν διατίθεσαι να διαθέσεις το απαιτούμενο ποσό κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

Είναι σχετικό, πρακτικά δε θα κερδίσεις κάτι ιδιαίτερο. Εξαρτάται από εσένα, αν θέλεις να έχεις το τελευταίο μοντέλο, αν διατίθεσαι να διαθέσεις το απαιτούμενο ποσό κτλ.

Στο τομέα της φωτογραφίας υπάρχει αισθητή διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greg2310 said:

Έχω το 13 pro max .αξίζει η μετάβαση η να περιμένω το 15αρι;

Μόνο το live island βλέπω σαν διαφορά και τα 48mp στην κάμερα. Αν το πάρεις με μικρή διαφορά στα λεφτά (200-250€) μόνο τότε ίσως αξίζει...

3 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Ρε παιδιά το έβγαλα από την μπροστά 12 το βράδι και το πρωί στης 7 είχε πάει 90 % δεν έχω ιδέα τι ρουφάει την μπαταρία . Έχω το always on στην οθόνη βέβαια αλλά 10 % κλειστό τηλ πολύ δεν είναι; Παντός με το 13 pro max  η μπαταρία ήταν καλύτερη ! Με βλέπω με κανένα s23 ultra σύντομα χαχαχ

Πιθανότατα το always on display κάνει τη διαφορά σε σχέση με το 13. Ποιός ο λόγος να έχεις aod όλη τη νύχτα; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, tricker said:

το έχει παρατηρήσει άλλος;

Λογικό δεν είναι; Η συσκευή αναζητεί 5G σε μια χώρα που το συγκεκριμένο δίκτυο χωλαίνει ακόμα περισσότερο από τα υπόλοιπα.

1 ώρα πριν, jimmys121979 said:

Τελικά όχι;; είναι μεγάλες διαφορές!

Εν έχεις να πεις κάτι, να το πεις σε αυτόν που ρωτάει και όχι σε αυτόν που λέει τη γνώμη του. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Λογικό δεν είναι; Η συσκευή αναζητεί 5G σε μια χώρα που το συγκεκριμένο δίκτυο χωλαίνει ακόμα περισσότερο από τα υπόλοιπα.

Εν έχεις να πεις κάτι, να το πεις σε αυτόν που ρωτάει και όχι σε αυτόν που λέει τη γνώμη του. 

Εσύ η γνώμη που λες είναι εντελώς λάθος.γνώμη μπορεί να έχει ο καθένας αλλά το τι ισχύει στην πραγματικότητα είναι άλλο θέμα . όταν λοιπόν εσύ λες ότι οι κάμερες του 13 pm είναι ίδιες με του pm 14  δεν πρέπει να σου πει κάποιος ότι είναι παντελώς λάθος αυτό που λες; επίσης αυτός που ρωτάει διαβάζει και τις γνώμες και είναι κρίμα να βγάζει λάθος συμπεράσματα 

Edited by jimmys121979
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 ώρες πριν, jimmys121979 said:

Εσύ η γνώμη που λες είναι εντελώς λάθος.γνώμη μπορεί να έχει ο καθένας αλλά το τι ισχύει στην πραγματικότητα είναι άλλο θέμα . όταν λοιπόν εσύ λες ότι οι κάμερες του 13 pm είναι ίδιες με του pm 14  δεν πρέπει να σου πει κάποιος ότι είναι παντελώς λάθος αυτό που λες; επίσης αυτός που ρωτάει διαβάζει και τις γνώμες και είναι κρίμα να βγάζει λάθος συμπεράσματα 

Γύρισε πίσω και ξαναδιάβασε τη συζήτηση πριν γράψεις ότι γράφεις και εκτίθεσαι.

Δεν είπε κανείς ότι οι κάμερες είναι ίδιες αλλά ότι το φωτογραφικό αποτέλεσμα εν τελεί δεν είναι τόσο διαφορετικό όσο αναμενόταν.

Επίσης, σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου, δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τους άλλους και τις απόψεις τους αλλά να συζητάμε παραθέτοντας τη γνώμη μας. Επαναλαμβανόμενη μη τήρηση των κανόνων επιφέρουν ποινές πρόσβασης στο φόρουμ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.
Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση για να συγχρονίζουν οι επαφές του iCloud με τις επαφές της Google;
Αποθηκεύω μια νέα επαφή στο iPhone και δεν την εμφανίζει στις επαφές της Google.
1b3b133ecc26805d8a4369bfc0ae241e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Meraklis87 said:

Καλημέρα σε όλους.
Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση για να συγχρονίζουν οι επαφές του iCloud με τις επαφές της Google;
Αποθηκεύω μια νέα επαφή στο iPhone και δεν την εμφανίζει στις επαφές της Google.

Βάλε όλες τις επαφές σου στο gmail και θα τις βλέπεις από όλες τις συσκευές.

Ρυθμίσεις -> Επαφές -> Προεπιλογή -> Gmail.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, athanaso77 said:

Βάλε όλες τις επαφές σου στο gmail και θα τις βλέπεις από όλες τις συσκευές.

Ρυθμίσεις -> Επαφές -> Προεπιλογή -> Gmail.

Ευχαριστώ πολύ! Ήταν προεπιλεγμένο το iCloud. Tο άλλαξα.

Τώρα να δω πως θα μεταφέρω και στη google, όσες είχα σώσει στo iphone τόσο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Meraklis87 said:

Τώρα να δω πως θα μεταφέρω και στη google, όσες είχα σώσει στo iphone τόσο καιρό...

https://mobiletrans.wondershare.com/icloud-transfer/how-to-sync-icloud-contacts-to-google.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Γύρισε πίσω και ξαναδιάβασε τη συζήτηση πριν γράψεις ότι γράφεις και εκτίθεσαι.

Δεν είπε κανείς ότι οι κάμερες είναι ίδιες αλλά ότι το φωτογραφικό αποτέλεσμα εν τελεί δεν είναι τόσο διαφορετικό όσο αναμενόταν.

Επίσης, σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου, δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τους άλλους και τις απόψεις τους αλλά να συζητάμε παραθέτοντας τη γνώμη μας. Επαναλαμβανόμενη μη τήρηση των κανόνων επιφέρουν ποινές πρόσβασης στο φόρουμ.

Την γνώμη μου παρέθεσα και εγώ στην δική σου, λέγοντας ότι αυτό που λες δεν ισχύει,διότι στην πραγματικότητα το φωτογραφικό απότελεσμα έχει μεγάλη διαφορά . τυγχάνει να έχω και τις δύο συσκευές και το λέω γιατί το έχω τεστάρει και για να μην βγαίνουν λάθος συμπεράσματα.Μιλάω όμορφα χωρίς να προσβαλω. Τώρα αν εσύ για τον χ,ψ λόγο παρεξηγηθηκες δεν μπορώ να κάνω κάτι ούτε είναι τρόπος να αναφέρεις ποινές κτλ. Λες να μην μπορώ να φάω αν δεν έχω πρόσβαση στο φόρουμ; 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Meraklis87 said:

Ευχαριστώ πολύ! Ήταν προεπιλεγμένο το iCloud. Tο άλλαξα.

Τώρα να δω πως θα μεταφέρω και στη google, όσες είχα σώσει στo iphone τόσο καιρό...

Από προεπιλογή αν έχεις ανοιχτό το iCloud τότε η συσκευή αποθηκεύει μόνο εκεί τις νέες επαφές 

Απλά βλέπεις και τις άλλες από το Gmail 

Αν θέλεις το ένα από τα δυο τότε πρέπει να κλείσεις το άλλο από τις ρυθμίσεις 

Ειτε τα περνάς όλα δηλαδή στο iCloud και συνεχίζεις να ζεις με αυτό είτε όλα στο gmail μόνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, jimmys121979 said:

Την γνώμη μου παρέθεσα και εγώ στην δική σου, λέγοντας ότι αυτό που λες δεν ισχύει,διότι στην πραγματικότητα το φωτογραφικό απότελεσμα έχει μεγάλη διαφορά . τυγχάνει να έχω και τις δύο συσκευές και το λέω γιατί το έχω τεστάρει και για να μην βγαίνουν λάθος συμπεράσματα.Μιλάω όμορφα χωρίς να προσβαλω. Τώρα αν εσύ για τον χ,ψ λόγο παρεξηγηθηκες δεν μπορώ να κάνω κάτι ούτε είναι τρόπος να αναφέρεις ποινές κτλ. Λες να μην μπορώ να φάω αν δεν έχω πρόσβαση στο φόρουμ; 

Τις έχω και εγώ και τις δύο συσκευές και έχω ιδία άποψη και αυτή εκφράζω. Εκφράζεις και εσύ τη δική σου και ο κόσμος διαβάζει και καταλαβαίνει. Δε χρειάζεται να λέμε περισσότερα, συνεχίζουμε στα του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. τα 120fps στην οθονη κλεινουν? μπορει να αλλαξει η ρυθμιση απο καπου σε 60?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες καλημερα. τα 120fps στην οθονη κλεινουν? μπορει να αλλαξει η ρυθμιση απο καπου σε 60?

Όχι, αυτά δεν μπορείς να τα πειράξεις καθόλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παιδες καλημερα. τα 120fps στην οθονη κλεινουν? μπορει να αλλαξει η ρυθμιση απο καπου σε 60?

 

4 minutes ago, athanaso77 said:

Όχι, αυτά δεν μπορείς να τα πειράξεις καθόλου.

Ναι κλείνουν.

Πήγαινε Settings / Accessibility / motion / limit frame rate.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, koutsis said:

 

Ναι κλείνουν.

Πήγαινε Settings / Accessibility / motion / limit frame rate.

πσσ, ωραιος. θελω να δω αν θα κανει διαφορα στην μπαταρια καθως σαν εικονα δε με ενδιαφερει η οποια διαφορα υπαρχει και επειδη οριακα δε βγαζω 2η μερα, θα ηθελα να βγαζω και να κανω τις μισες φορτισεις μες το χρονο αν πετυχει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, koutsis said:

Ναι κλείνουν.

Πήγαινε Settings / Accessibility / motion / limit frame rate.

Ωπ... σωστός! Το είχα ξεχάσει! 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...