Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την πρόταση! Βλέπω ότι η Torras που ανέφερε ένας άλλος φίλος δεν υπάρχει στην Ελληνικη αγορά. Την προμηθευεστε όλοι από το εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, tricker said:

Η spigen όντως αφήνει ένα ελάχιστο κενό περιμετρικά που πάει εκεί όλη η σκόνη. Δεν ήξερα ότι υπάρχει προστατευτικό από άκρη σε άκρη. Η θήκη κάθεται από πάνω;

Δεν δημιούργησε πρόβλημα στις θήκες σιλικόνης  της επίσημες Apple διαφανές/μη , αλλά ούτε κ στις δυο θήκες της pitaka ..

Το αναφέρει κ στο site της η εταιρία … στις συμβατότητες με θήκες 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!
Παρατηρώ συχνά πυκνά οι ειδοποίησεις να έρχονται δύο φορές . κ κάπου πήρε το μάτι μου για bug. Άρα μάλλον δεν είμαι ο μόνος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, barcelonistas said:

Καλημέρα!
Παρατηρώ συχνά πυκνά οι ειδοποίησεις να έρχονται δύο φορές . κ κάπου πήρε το μάτι μου για bug. Άρα μάλλον δεν είμαι ο μόνος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με 16.2 δεν έχω κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εγώ πάντως πήγα χθες Γερμανό και έβαλα της Panzerglass κάπως έτσι το όνομα προς το παρόν όλα καλά με το touch αλλά και το Face ID.Επίσης έβαλα και τζαμάκι στις κάμερες και επιτέλους μετά από μια εβδομάδα μπορώ να το χαρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και καινούριος στο iPhone Γενικά δεν αναβαθμίσω σε μικρά iterations. Λογικά θα ξαναβάλω update στο 16.4 η 5 αν είναι πολύ σταθερά.

Και μετά ξανά στο 17.2 η 3 ανάλογα πάλι ποιο είναι πιο σταθερο

1 minute ago, Geo bebe said:

Καλησπέρα σε όλους,εγώ πάντως πήγα χθες Γερμανό και έβαλα της Panzerglass κάπως έτσι το όνομα προς το παρόν όλα καλά με το touch αλλά και το Face ID.Επίσης έβαλα και τζαμάκι στις κάμερες και επιτέλους μετά από μια εβδομάδα μπορώ να το χαρώ. 

Τι ακριβώς είναι το τζαμι στις κάμερες? 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση! Βλέπω ότι η Torras που ανέφερε ένας άλλος φίλος δεν υπάρχει στην Ελληνικη αγορά. Την προμηθευεστε όλοι από το εξωτερικό?

Ναι, Γερμανικό Amazon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Vzoun said:

Εγώ αν και καινούριος στο iPhone Γενικά δεν αναβαθμίσω σε μικρά iterations. Λογικά θα ξαναβάλω update στο 16.4 η 5 αν είναι πολύ σταθερά.

Και μετά ξανά στο 17.2 η 3 ανάλογα πάλι ποιο είναι πιο σταθερο

Τι ακριβώς είναι το τζαμι στις κάμερες? 

Προστατευτικό ακριβώς ίδιας νοοτροπίας με της οθόνης. Επειδή προεξέχουν έβαλα και σε αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εγώ πάντως πήγα χθες Γερμανό και έβαλα της Panzerglass κάπως έτσι το όνομα προς το παρόν όλα καλά με το touch αλλά και το Face ID.Επίσης έβαλα και τζαμάκι στις κάμερες και επιτέλους μετά από μια εβδομάδα μπορώ να το χαρώ. 

Touch ID? Τι εννοείς;
Link to comment
Share on other sites

Όταν κλείνω το "Listen for Hey Siri" και το ξανανοιγω μου ζητάει κάθε φορά να κάνω voice calibration.

Είναι bug? Δε θέλω να με ακούει όλη την ώρα. Το ανοιγω μόνο όταν θέλω να δουλέψει το car play

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Vzoun said:

Όταν κλείνω το "Listen for Hey Siri" και το ξανανοιγω μου ζητάει κάθε φορά να κάνω voice calibration.

Είναι bug? Δε θέλω να με ακούει όλη την ώρα. Το ανοιγω μόνο όταν θέλω να δουλέψει το car play

 Και στο Android το ίδιο γίνεται. Όταν κλείσεις το hey google σου ζητάει να περάσεις ξανά τη φωνή σου. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vastegial_74 said:

 Και στο Android το ίδιο γίνεται. Όταν κλείσεις το hey google σου ζητάει να περάσεις ξανά τη φωνή σου. 

False alarm! Παίζει κανονικά στο αυτοκίνητο χωρίς να φτιάξω τη φωνή μου. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2023 at 11:00 ΠΜ, athanaso77 said:

Έχετε γνώση επί του θέματος; αγορά του iphone 14 pro max με απαλλαγή του ΦΠΑ. Απλά το αφμ ανήκει στον συνεργάτη μου και από public μου είπαν με υπεύθυνη δήλωση είμαι οκ. Ακούω όμως ότι πρέπει η χρέωση να γίνει σε αυτόν που ανήκει και το ΦΠΑ. Θα έχω θέμα; 

 

Έχετε γνώση επί του θέματος; αγορά του iphone 14 pro max με απαλλαγή του ΦΠΑ. Απλά το αφμ ανήκει στον συνεργάτη μου και από public μου είπαν με υπεύθυνη δήλωση είμαι οκ. Ακούω όμως ότι πρέπει η χρέωση να γίνει σε αυτόν που ανήκει και το ΦΠΑ. Θα έχω θέμα; 

 

Link to comment
Share on other sites

 


Καλησπερα φιλε μου! Ναι ισχύει αυτό. Εγώ το πήρα μέσω του πατέρα μου και πλήρωσε αυτός με καρτα να φανεί η χρέωση σε δικό του λογαριασμό και του έδωσα τα λεφτά μετά!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, jimmys121979 said:

 

Έχετε γνώση επί του θέματος; αγορά του iphone 14 pro max με απαλλαγή του ΦΠΑ. Απλά το αφμ ανήκει στον συνεργάτη μου και από public μου είπαν με υπεύθυνη δήλωση είμαι οκ. Ακούω όμως ότι πρέπει η χρέωση να γίνει σε αυτόν που ανήκει και το ΦΠΑ. Θα έχω θέμα; 

 

Κανονικά αυτό ισχύει. Το Public και το κάθε Public πρέπει να το τηρεί αυτό για να είναι νόμιμη η διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, athanaso77 said:

Κανονικά αυτό ισχύει. Το Public και το κάθε Public πρέπει να το τηρεί αυτό για να είναι νόμιμη η διαδικασία.

Δλδ αν γίνει ηλεκτρονικά ή από φορολόγηση και μετά περάσεις στο ασφαλές περιβάλλον της τράπεζας στο οποίο δεν έχει πρόσβαση το κατάστημα μπορεί να ελέγξει από ποιον γίνεται η πληρωμή; not

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν γίνει ηλεκτρονικά ή από φορολόγηση και μετά περάσεις στο ασφαλές περιβάλλον της τράπεζας στο οποίο δεν έχει πρόσβαση το κατάστημα μπορεί να ελέγξει από ποιον γίνεται η πληρωμή; not

Σχεδόν κανένα μαγαζί πλέον δεν ασχολείται με το ποιος πληρώνει και το όνομα του λογαριασμού.
Το πρόβλημα θα το έχει αυτός που έχει την επιχείρηση και στο όνομα του έγινε η αγορά/αποφορολόγηση σε περίπτωση ελέγχου.
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikos523 said:


Σχεδόν κανένα μαγαζί πλέον δεν ασχολείται με το ποιος πληρώνει και το όνομα του λογαριασμού.
Το πρόβλημα θα το έχει αυτός που έχει την επιχείρηση και στο όνομα του έγινε η αγορά/αποφορολόγηση σε περίπτωση ελέγχου.

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα κάπου Touch ID αλλά touch σκέτο. 

Έχεις δίκιο! Ζήτω συγγνώμη! Δεν το διάβασα σωστά!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα μου. Όπως προείπα, δεν έχω. Dark mode στο Facebook. Έβαλα της γυναίκας μου και είχε κανονικά. Δοκίμασα σε άλλο κινητό (1+ 10 προ) στο δικό μου λογαριασμό και έχω κανονικά εκεί. Τι διαολο τελικά ρε παίδες?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο για τη διάρκεια μπαταρίας και το car play. Εκ του πρακτεου, η αγορά ήταν απόλυτα επιτυχής. Είμαι στην 3η φόρτιση, ίσως πάει και καλύτερα στο μελλον.

Χρήση: 1 ώρα δεδομένα για browsing + Spotify, 10 λεπτα Car Play, το υπολοιπο Wifi για browsing, social media και 20 λεπτα Face Time με κάμερα. Σήμα χάλια 1 γραμμή συνήθως.

Εντυπωσιασμένος!

4B8A0068-65FC-4339-889A-63FA2E3BBC2B.png

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...