Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, ilka71 said:

για να μην έχουμε διαφημίσεις στον safari από που κατεβάζουμε τα add on που λέτε;

επίσης γίνεται σελίδες από το fb να ΜΗΝ ανοίγουν τα λινκ στον safari αλλά σε άλλον browser;
βασικά ανοίγει η γυναίκα μου λινκ από την εφαρμογή fb και ανοίγουν μάλλον από τον safari και γίνεται χαμός από pop ups και διαφημίσεις;!

Από το store κατεβάζεις το ad guard και ακολουθείς τις οδηγίες ενεργοποίησης. 

Default browser μπορείς να διαλέξεις από τις ρυθμίσεις του άλλου browser (π.χ εδώ σε Microsoft edge)

 

7C6DCAE7-F21F-4FFA-BEBF-4DF9ACBF011B.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω κατεβάσει το SwiftKey πολλές φορές εμφανίζεται το stock πληκτρολόγιο κ δε μου δίνει επιλογή να αλλάξω, έτσι πρέπει να γίνεται?

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lorgan21 said:

Ενώ έχω κατεβάσει το SwiftKey πολλές φορές εμφανίζεται το stock πληκτρολόγιο κ δε μου δίνει επιλογή να αλλάξω, έτσι πρέπει να γίνεται?

Το stock εμφανίζεται και δεν σε αφήνει να το αλλάξεις μόνο όταν βάζεις password για λόγους ασφαλείας.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, koutsis said:

Το stock εμφανίζεται και δεν σε αφήνει να το αλλάξεις μόνο όταν βάζεις password για λόγους ασφαλείας.

Όχι μόνο, αλλάζει συχνά χωρίς λόγο.

3 ώρες πριν, ilka71 said:

για να μην έχουμε διαφημίσεις στον safari από που κατεβάζουμε τα add on που λέτε;

επίσης γίνεται σελίδες από το fb να ΜΗΝ ανοίγουν τα λινκ στον safari αλλά σε άλλον browser;
βασικά ανοίγει η γυναίκα μου λινκ από την εφαρμογή fb και ανοίγουν μάλλον από τον safari και γίνεται χαμός από pop ups και διαφημίσεις;!

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html
επιλέγεις method 2 για iOS και δεν έχεις διαφημίσεις ούτε σε εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2022 at 7:23 ΠΜ, Meraklis87 said:

Καλημέρα!
Με την 16.2 όταν κλείνω το flight mode, το widget καιρού δεν ενημερώνεται αυτόματα.
Το λες και τραγικούλη…
95e9b8d5b726870174a29a98805871b3.jpg

Καλημέρα! Επιμένει το παραπάνω bug και στην 16.3

Εννοείται ότι έχω ενεργή την επιλογή Ρυθμίσεις/γενικά/ανανέωση στο παρασκήνιο;

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Meraklis87 said:

Καλημέρα! Επιμένει το παραπάνω bug και στην 16.3

Εννοείται ότι έχω ενεργή την επιλογή Ρυθμίσεις/γενικά/ανανέωση στο παρασκήνιο;

Σβήσε τότε την εφαρμογή του καιρού και ξανά κατέβασε την μήπως έχει κολλήσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Meraklis87 said:

Καλημέρα! Επιμένει το παραπάνω bug και στην 16.3

Εννοείται ότι έχω ενεργή την επιλογή Ρυθμίσεις/γενικά/ανανέωση στο παρασκήνιο;

Yup, δυστυχώς συνεχίζει να συμβαίνει σε iPhone και iPad.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες. ενα συγκριτικο με s22 ultra και Xperia 5iv σε καμερες, λιγα πραγματα αλλα θα προσθεσω κι αλλες σιγα σιγα. για οποιον ενδιαφερεται

 

https://myphone.gr/forum/topic/170719/?do=findComment&comment=7144119

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_Mpl said:

καλημερα παιδες. ενα συγκριτικο με s22 ultra και Xperia 5iv σε καμερες, λιγα πραγματα αλλα θα προσθεσω κι αλλες σιγα σιγα. για οποιον ενδιαφερεται

 

https://myphone.gr/forum/topic/170719/?do=findComment&comment=7144119

 

Τι σχέση έχει αυτό με το 14 pro max?🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
23 minutes ago, koutsis said:

Τι σχέση έχει αυτό με το 14 pro max?🤔

Προφανώς μιλάει για συγκριτικό του iphone σε σχέση με τις άλλες δύο συσκευές που αναφέρει. Εντάξει, δεκτό. Σχόλια και τα σχετικά πάνω στις φωτογραφίες στο εν λόγω θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!
Έκλεισα 2μηνο με το κινητό και ακόμα δε βρήκα λύση σε ένα μεγάλο πρόβλημα!
Ότι Ινδο χακερ έχω δει, δεν έβγαλε αποτέλεσμα . Το πρόβλημα λοιπόν είναι το Facebook. Κ έχω ξανά αναφερθεί.
Δε μπορώ να επιλέξω dark mode!
Δεν μου εμφανίζει την επιλογή κ το θεωρώ αστείο να μην μπορώ να το αλλάξω. Έχω κάνει ενημερώσεις την εφαρμογή, έχω σβήσει κ ξανά κατεβάσει, αλλά τίποτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, barcelonistas said:

Καλημέρα!
Έκλεισα 2μηνο με το κινητό και ακόμα δε βρήκα λύση σε ένα μεγάλο πρόβλημα!
Ότι Ινδο χακερ έχω δει, δεν έβγαλε αποτέλεσμα . Το πρόβλημα λοιπόν είναι το Facebook. Κ έχω ξανά αναφερθεί.
Δε μπορώ να επιλέξω dark mode!
Δεν μου εμφανίζει την επιλογή κ το θεωρώ αστείο να μην μπορώ να το αλλάξω. Έχω κάνει ενημερώσεις την εφαρμογή, έχω σβήσει κ ξανά κατεβάσει, αλλά τίποτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω είναι θέμα του server 

Κάποια χαρακτηριστικά από όσο θυμάμαι δεν εμφανίζονται σε όλους άμεσα 

Αν δεν κάνω λάθος φυσικά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, barcelonistas said:

Καλημέρα!
Έκλεισα 2μηνο με το κινητό και ακόμα δε βρήκα λύση σε ένα μεγάλο πρόβλημα!
Ότι Ινδο χακερ έχω δει, δεν έβγαλε αποτέλεσμα . Το πρόβλημα λοιπόν είναι το Facebook. Κ έχω ξανά αναφερθεί.
Δε μπορώ να επιλέξω dark mode!
Δεν μου εμφανίζει την επιλογή κ το θεωρώ αστείο να μην μπορώ να το αλλάξω. Έχω κάνει ενημερώσεις την εφαρμογή, έχω σβήσει κ ξανά κατεβάσει, αλλά τίποτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατά 99% είναι θέμα του server της εφαρμογής και σχετικό με το που βρίσκεσαι, το λογαριασμό σου κτλ. Δεν έχει να κάνει με το ios. Αν βάλεις άλλο λογαριασμό στο Facebook εμφανίζεται; εμένα την έχει πάντως την επιλογή.

89814C2E-941F-4325-B337-2DAF7B2F2401.png

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, koutsis said:

Τι σχέση έχει αυτό με το 14 pro max?🤔

ειναι η καμερα του pro max (ιδια με το Pro που χρησιμοποιω) σε συγκριση με αλλες ναυαρχιδες. ΠΡοφανως το εβαλα να παει εκει οποιος ενδιαφερεται να δει και να γραψει το σχολιο του καθως πολλοι δεν γνωριζουν ή δεν ακολουθουν το θεμα αυτο αλλα θα ηθελα να δουν ενα συγκριτικο. εφοσον δε σε ενδιαφερει προσπερνας απλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html
επιλέγεις method 2 για iOS και δεν έχεις διαφημίσεις ούτε σε εφαρμογές.

Είναι safe φαντάζομαι το προφίλ του adguard...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nikos_Mpl said:

ειναι η καμερα του pro max (ιδια με το Pro που χρησιμοποιω) σε συγκριση με αλλες ναυαρχιδες. ΠΡοφανως το εβαλα να παει εκει οποιος ενδιαφερεται να δει και να γραψει το σχολιο του καθως πολλοι δεν γνωριζουν ή δεν ακολουθουν το θεμα αυτο αλλα θα ηθελα να δουν ενα συγκριτικο. εφοσον δε σε ενδιαφερει προσπερνας απλα.

Ναι, άλλο κατάλαβα sorry.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% είναι θέμα του server της εφαρμογής και σχετικό με το που βρίσκεσαι, το λογαριασμό σου κτλ. Δεν έχει να κάνει με το ios. Αν βάλεις άλλο λογαριασμό στο Facebook εμφανίζεται; εμένα την έχει πάντως την επιλογή.
89814C2E-941F-4325-B337-2DAF7B2F2401.thumb.png.6dd5afff7e25b4fc70e0efc6eb6d50f4.png

Δοκίμασα με άλλο λογαριασμο και έχει κανονικά dark mode. Τι φάση διαολε?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, barcelonistas said:


Δοκίμασα με άλλο λογαριασμο και έχει κανονικά dark mode. Τι φάση διαολε?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σου είπα είναι θέμα του Facebook και του λογαριασμού σου. Δεν έχει σχέση το ios.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html
επιλέγεις method 2 για iOS και δεν έχεις διαφημίσεις ούτε σε εφαρμογές.

Πολύ καλό. Όπως το είχα και σε Android. Μπλοκάρει τα πάντα! Κάτι ανάλογο με το YouTube vannced να βρω και δε χρειάζομαι κάτι άλλο. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Πολύ καλό. Όπως το είχα και σε Android. Μπλοκάρει τα πάντα! Κάτι ανάλογο με το YouTube vannced να βρω και δε χρειάζομαι κάτι άλλο. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όπως έχει αναφερθεί αλλού δωρεάν μόνο brave browser και το ανοίγεις με αυτόν το YouTube. Ειδάλλως συνδρομή σε φτηνές ακόμα χώρες


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα κ εγώ το εργαλείο... Πολιτισμικό σοκ μετά από 7 χρόνια που είχα το 6s!!! Ειδικά το μέγεθος αλλά που θα πάει θα το συνηθίσω..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες! Δεύτερη φορά σε iphone μετά από 10 χρόνια. Ερωτηση: ποια θήκη προτείνετε? Όσο το δυνατόν πιο λεπτή γίνεται. Είναι ήδη κουμουτσα το pro max μη γίνει μπαούλο.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, rebel1 said:


Όπως έχει αναφερθεί αλλού δωρεάν μόνο brave browser και το ανοίγεις με αυτόν το YouTube. Ειδάλλως συνδρομή σε φτηνές ακόμα χώρες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πώς το ρυθμίζω να παίζει βίντεο με κλειστή οθόνη? 

Επίσης υποστηρίζει PiP ώστε να βλέπω βίντεο και παράλληλα να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, stapd_21 said:


Πολύ καλό. Όπως το είχα και σε Android. Μπλοκάρει τα πάντα! Κάτι ανάλογο με το YouTube vannced να βρω και δε χρειάζομαι κάτι άλλο. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπάρχει η εφαρμογή PreTub. Άλλος τρόπος είναι μέσω AdGuard.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...