Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!
Με τη 16.3 μου κρασάρει πριν καν ανοίξει η εφαρμογή mail του iOS

Είμαι ο μόνος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε iPhone και iPad κανένα πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε 14 Pro Max δεν έχω κανένα πρόβλημα με το mail…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν νέος στο ios για να βλέπετε ποιος άγνωστος αριθμός σας καλεί ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή Mail του iOS, την εγκατέστησα ξανά και επανήλθε…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Cris4524 said:

Παιδιά σαν νέος στο ios για να βλέπετε ποιος άγνωστος αριθμός σας καλεί ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε;

Δες την απάντηση στο άλλο θέμα που έχεις ρωτήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μετα από 1 χρόνο τελικά το αγόρασα. ερώτηση: με τιμολόγιο μου είπαν 1 χρόνο μόνο εγγύηση από το Πλαίσιο και αυτοί δε δίνουν εγγύηση καταστήματος.

Είναι λογικό αυτό? Ασφάλεια για οθόνη στα 100€ επίσης, θα κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, Vzoun said:

Μετα από 1 χρόνο τελικά το αγόρασα. ερώτηση: με τιμολόγιο μου είπαν 1 χρόνο μόνο εγγύηση από το Πλαίσιο και αυτοί δε δίνουν εγγύηση καταστήματος.

Ισχύει…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δες την απάντηση στο άλλο θέμα που έχεις ρωτήσει.

Ποιο ειναι το αλλο θεμα για να μαθουμε κι εμεις την απαντηση;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, aenaos15 said:

Ποιο ειναι το αλλο θεμα για να μαθουμε κι εμεις την απαντηση;;;

https://myphone.gr/forum/topic/185656/page/33/?tab=comments#comment-7143812

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρατηρήσατε κανένα κόλλημα με την 16.3; Εκτός από το mail που διάβασα πιο πάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες!!!

Ερωτηση για τζαμακι σε 14 pm τι να κοιτάξω;Βασικα θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου προτείνετε και κατάστημα να το περάσω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες!!!
Ερωτηση για τζαμακι σε 14 pm τι να κοιτάξω;Βασικα θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου προτείνετε και κατάστημα να το περάσω. 

Περιοχή ;

https://www.skroutz.gr/s/38380450/X-One-Sapphire-Tempered-Glass-iPhone-14-Pro-Max.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Αυτό είναι ένα από τα καλύτερα που έχω φορέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hd1980 said:


Περιοχή ;

https://www.skroutz.gr/s/38380450/X-One-Sapphire-Tempered-Glass-iPhone-14-Pro-Max.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Αυτό είναι ένα από τα καλύτερα που έχω φορέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θεσσαλονίκη...θα ήθελα σε κατάστημα να το βάλω για να είμαι σίγουρη ότι θα τοποθετηθεί σωστά. 

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αγόρασε ένα της Spigen ή της ESR που έχουν οδηγό τοποθέτησης και δεν μπορείς να κάνεις λάθος. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις από εκεί και πέρα είναι να μη περάσουν σκονες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε το ς δίπλα από το ε; Έχω συνηθίσει στο ipad και τώρα στο iphone τρώω φρίκη πρέπει να κοιτάω το πληκτρολόγιο για να γράψω κάτι….

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το «μαμά» πληκτρολόγιο δεν μπορείς να το παραμετροποιήσεις, μπορείς όμως να δοκιμάσεις άλλο πληκτρολόγιο όπως το swiftkey.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Geo bebe said:

Καλησπερα συμφορουμιτες!!!

Ερωτηση για τζαμακι σε 14 pm τι να κοιτάξω;Βασικα θα ήθελα αν γνωρίζετε να μου προτείνετε και κατάστημα να το περάσω. 

https://www.skroutz.gr/s/38113728/Spigen-EZ-FIT-GLAS-tR-Tempered-Glass-2τμχ-iPhone-14-Pro-Max.html

 

Πανεύκολη τοποθέτηση, ποιοτικό και οικονομικό, και με 2 τεμάχια σε περίπτωση που αποτύχει η πρώτη προσπάθεια.

Και με οδηγό μέσα για να μην κάνεις λάθος.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, konstantinosid said:

https://www.skroutz.gr/s/38113728/Spigen-EZ-FIT-GLAS-tR-Tempered-Glass-2τμχ-iPhone-14-Pro-Max.html

 

Πανεύκολη τοποθέτηση, ποιοτικό και οικονομικό, και με 2 τεμάχια σε περίπτωση που αποτύχει η πρώτη προσπάθεια.

Και με οδηγό μέσα για να μην κάνεις λάθος.

Αυτό έβαλα και εγώ είναι τρομερό. Άραγε ποσό κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tricker said:

Αυτό έβαλα και εγώ είναι τρομερό. Άραγε ποσό κρατάει?

Περίπου 2 μήνες που το έχω εγώ δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι, αλλά γενικά το προσέχω το τηλέφωνο.

Και αν πάθει κάτι έχει και το 2ο μέσα η συσκευασία. 

On 17/1/2023 at 10:33 ΜΜ, athanaso77 said:

Οι αντίστοιχες λύσεις της Satechi, έχουν αποδειχθεί ποιοτικότερες επιλογές έναντι της Belkin.

Επίσης καταπληκτική υλοποίηση και ο παρακάτω φορτιστής,

βγαίνει και 3 in 1 και 2 in 1.

Τον έχω επίσης κανά 2 μήνες και είναι άψογος απ όλες τις απόψεις.

Και σχετικά οικονομικός.

https://www.amazon.de/-/en/HaloLock-Wireless-CryoBoost-Compatible-Included-White/dp/B09WQS9LNS/ref=sr_1_4?crid=1F4KRYRBT3XC7&keywords=esr+halolock+magsafe&qid=1674664033&sprefix=esr%2Caps%2C133&sr=8-4

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κι εγώ iOS με 14 pro max. Έρχομαι από s22 ultra και πραγματικά προσπαθώ να προσαρμοστώ.. Βλέπω όμως ότι κάποια πράγματα είτε δεν υπάρχουν είτε πρέπει να πληρώσεις.. Adblock και dark mode (για το βράδυ) στον safari δεν έχουμε? Επίσης έχει double tap to wake αλλά είναι τόσο δύσκολο να είχε και double tap to sleep?

Γενικά έχω ανάμικτες εντυπώσεις αυτές τις 2 μέρες απ την συσκευή.. Τρομερή μπαταρία και smoothness αλλά καμία ευκολία χρήσης ή παραμετροποιησης.. Take it or leave it ένα πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Lorgan21 said:

Πρώτη φορά κι εγώ iOS με 14 pro max. Έρχομαι από s22 ultra και πραγματικά προσπαθώ να προσαρμοστώ.. Βλέπω όμως ότι κάποια πράγματα είτε δεν υπάρχουν είτε πρέπει να πληρώσεις.. Adblock και dark mode (για το βράδυ) στον safari δεν έχουμε? Επίσης έχει double tap to wake αλλά είναι τόσο δύσκολο να είχε και double tap to sleep?

Γενικά έχω ανάμικτες εντυπώσεις αυτές τις 2 μέρες απ την συσκευή.. Τρομερή μπαταρία και smoothness αλλά καμία ευκολία χρήσης ή παραμετροποιησης.. Take it or leave it ένα πράγμα..

Έτσι είναι ακριβώς δεν μπορείς να τα πειράξεις αυτά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κι εγώ iOS με 14 pro max. Έρχομαι από s22 ultra και πραγματικά προσπαθώ να προσαρμοστώ.. Βλέπω όμως ότι κάποια πράγματα είτε δεν υπάρχουν είτε πρέπει να πληρώσεις.. Adblock και dark mode (για το βράδυ) στον safari δεν έχουμε? Επίσης έχει double tap to wake αλλά είναι τόσο δύσκολο να είχε και double tap to sleep?
Γενικά έχω ανάμικτες εντυπώσεις αυτές τις 2 μέρες απ την συσκευή.. Τρομερή μπαταρία και smoothness αλλά καμία ευκολία χρήσης ή παραμετροποιησης.. Take it or leave it ένα πράγμα..

Ατελείωτα Adblock και dark mode add on για σαφάρι έχει.
Πχ AdGuard που έχει και system wide DNS στην pro έκδοση ή μόνο safari στην free. Για dark mode NightEye ή ένα από τα δεκάδες άλλα add on.

Double tap το wake δεν υπάρχει στη συσκευή. Single tap ή raise to wake.
Για να κλείνει η οθόνη μπορείς να πας απλά settings - accessibility - touch - back tap και να βάλεις στο double tap την επιλογή Lock Screen. Έτσι όταν κάνεις διπλό ταπ στην πλάτη του κινητού θα κλείνει η οθόνη.

Ένα σκασμό πράματα και αυτοματισμούς μπορείς να κάνεις στο iOS αρκεί να ασχοληθείς.
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Lorgan21 said:

Πρώτη φορά κι εγώ iOS με 14 pro max. Έρχομαι από s22 ultra και πραγματικά προσπαθώ να προσαρμοστώ.. Βλέπω όμως ότι κάποια πράγματα είτε δεν υπάρχουν είτε πρέπει να πληρώσεις.. Adblock και dark mode (για το βράδυ) στον safari δεν έχουμε? Επίσης έχει double tap to wake αλλά είναι τόσο δύσκολο να είχε και double tap to sleep?

Γενικά έχω ανάμικτες εντυπώσεις αυτές τις 2 μέρες απ την συσκευή.. Τρομερή μπαταρία και smoothness αλλά καμία ευκολία χρήσης ή παραμετροποιησης.. Take it or leave it ένα πράγμα..

Για ad block στον safari το ad guard.

Εννοείται ότι η παραμετροποίηση είναι πολύ μικρότερη στο ios από το Android. Αυτό είναι γνωστό τα τελευταία 15 χρόνια. 

Εφόσον έχεις μόνο 2 μέρες που το χρησιμοποιείς πρέπει σίγουρα να δώσεις περισσότερο χρόνο. Ένα μήνα τουλάχιστον...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κι εγώ iOS με 14 pro max. Έρχομαι από s22 ultra και πραγματικά προσπαθώ να προσαρμοστώ.. Βλέπω όμως ότι κάποια πράγματα είτε δεν υπάρχουν είτε πρέπει να πληρώσεις.. Adblock και dark mode (για το βράδυ) στον safari δεν έχουμε? Επίσης έχει double tap to wake αλλά είναι τόσο δύσκολο να είχε και double tap to sleep?
Γενικά έχω ανάμικτες εντυπώσεις αυτές τις 2 μέρες απ την συσκευή.. Τρομερή μπαταρία και smoothness αλλά καμία ευκολία χρήσης ή παραμετροποιησης.. Take it or leave it ένα πράγμα..

Δώστου χρόνο να εξοικειωθείς και δε θα ξαναγυρίσεις στο ρομπότ.
Για τον Safari: Adblock Plus μαζί με Hush για ad blocking και Noir (επί πληρωμή) για dark mode. Σου προτείνω αυτό και όχι κάποια από τα δωρεάν γιατί έχει iCloud sync αν χρησιμοποιείς και iPad καθώς και αναγνωρίζει τα sites που έχουν ήδη dark mode και κάνει override το δικό του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

για να μην έχουμε διαφημίσεις στον safari από που κατεβάζουμε τα add on που λέτε;

επίσης γίνεται σελίδες από το fb να ΜΗΝ ανοίγουν τα λινκ στον safari αλλά σε άλλον browser;
βασικά ανοίγει η γυναίκα μου λινκ από την εφαρμογή fb και ανοίγουν μάλλον από τον safari και γίνεται χαμός από pop ups και διαφημίσεις;!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...