Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες τι φάση??? πάω να κλείσω 4μηνο που περιμένω... Και θυμάμαι είχα βάλει πρώτη δόση τέλη Ιανουαρίου γιατί ήξερα ότι θα αργήσει να έρθει άλλα όχι κ έτσι... Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε όσους το πληρώνουν όλο το ποσό? Δεν απέχω πολύ από το να πατήσω το κουμπί της ακύρωσης!!!!

 

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι φάση??? πάω να κλείσω 4μηνο που περιμένω... Και θυμάμαι είχα βάλει πρώτη δόση τέλη Ιανουαρίου γιατί ήξερα ότι θα αργήσει να έρθει άλλα όχι κ έτσι... Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε όσους το πληρώνουν όλο το ποσό? Δεν απέχω πολύ από το να πατήσω το κουμπί της ακύρωσης!!!!
 
Screenshot_1.thumb.jpg.a2a0562976ff9ec182e391584f71b8a9.jpg

Σήμερα κλείνω 3 μήνες αναμονή
Pro max black
Προπληρωμένο όλο το ποσό
Και ακόμα περιμένω


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι φάση??? πάω να κλείσω 4μηνο που περιμένω... Και θυμάμαι είχα βάλει πρώτη δόση τέλη Ιανουαρίου γιατί ήξερα ότι θα αργήσει να έρθει άλλα όχι κ έτσι... Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε όσους το πληρώνουν όλο το ποσό? Δεν απέχω πολύ από το να πατήσω το κουμπί της ακύρωσης!!!!
 
Screenshot_1.thumb.jpg.a2a0562976ff9ec182e391584f71b8a9.jpg

Έχω κάνει παραγγελία 26/10 & 31/10 μαύρο & silver αντίστοιχα, ξοφλημένα είναι και τα δυο και ακόμα περιμένω. Από Κωτσόβολο μου είπαν ότι περιμένουν μεγάλη παραλαβή το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Γενάρη και ότι θα παραλάβω μαλλον τότε. Οψόμεθα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, tolis1186 said:

Παίδες τι φάση??? πάω να κλείσω 4μηνο που περιμένω... Και θυμάμαι είχα βάλει πρώτη δόση τέλη Ιανουαρίου γιατί ήξερα ότι θα αργήσει να έρθει άλλα όχι κ έτσι... Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε όσους το πληρώνουν όλο το ποσό? Δεν απέχω πολύ από το να πατήσω το κουμπί της ακύρωσης!!!!

Είτε με δόσεις, είτε χωρίς, αυτοί όλο το ποσό παίρνουν. Το θέμα δεν είναι αυτό. Απλά αυτό πρέπει να γίνει μάθημα σε όλους...

Δεν με παραξενεύει τόσο που κάποια καταστήματα κάνουν το ανεκδιήγητο και ζητούν χρήματα σε προπαραγγελία συσκευής που δεν έχουν και κάποια στιγμή θα παραλάβουν, περισσότερο με παραξενεύει που δεν είναι λίγοι αυτοί που πέφτουν στην παγίδα και πληρώνουν για μία συσκευή που δεν υπάρχει και κάποια στιγμή θα έρθει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, athanaso77 said:

Είτε με δόσεις, είτε χωρίς, αυτοί όλο το ποσό παίρνουν. Το θέμα δεν είναι αυτό. Απλά αυτό πρέπει να γίνει μάθημα σε όλους...

Δεν με παραξενεύει τόσο που κάποια καταστήματα κάνουν το ανεκδιήγητο και ζητούν χρήματα σε προπαραγγελία συσκευής που δεν έχουν και κάποια στιγμή θα παραλάβουν, περισσότερο με παραξενεύει που δεν είναι λίγοι αυτοί που πέφτουν στην παγίδα και πληρώνουν για μία συσκευή που δεν υπάρχει και κάποια στιγμή θα έρθει.

Πιστεύω όλοι όσοι ψωνισαν από κωτσοβολο είναι γιατί δεν είχαν τα λεφτά να το αγοράσουν μετρητοίς και ήθελαν και άτοκες δόσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος άλλος λόγος!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, koutsis said:

Πιστεύω όλοι όσοι ψωνισαν από κωτσοβολο είναι γιατί δεν είχαν τα λεφτά να το αγοράσουν μετρητοίς και ήθελαν και άτοκες δόσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος άλλος λόγος!

Δεν είναι μόνο ο κωτσόβολος όλες οι εταιρίες το είχαν κάνει αυτό με τις άτοκες δόσεις...

Εγώ προσωπικά έβαλα πρώτη δόση τέλος Ιανουαρίου γιατί ήξερα ότι θα αργήσει και δεν ήθελα να πληρώσω κάτι που δεν θα το πάρω εκείνη την ώρα... Δεν περίμενα τόσο πολύ όμως...

Και θυμάμαι είχα πει τον υπάλληλο ότι πιστεύω κάνα 2μηνο θα κάνει και με θεώρησε υπερβολικό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, koutsis said:

Πιστεύω όλοι όσοι ψωνισαν από κωτσοβολο είναι γιατί δεν είχαν τα λεφτά να το αγοράσουν μετρητοίς και ήθελαν και άτοκες δόσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος άλλος λόγος!

Άτοκες δόσεις κάνουν όλοι οι επίσημοι resellers. Προπληρωμή στην προπαραγγελία όμως δεν ζητούσαν όλοι, πως για παράδειγμα το iStorm και άλλα γνωστά καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, aggelos321 said:

Με πήραν τηλ από Κωτσόβολο παραλαμβάνω μεθαύριο pro max black 128


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Και το πήρες πιο μετά από μένα... εγώ βέβαια πήρα το deep purple και μπορεί να τους τελείωσε η μοβ βαφή ποιος ξέρει..
😄

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω όλοι όσοι ψωνισαν από κωτσοβολο είναι γιατί δεν είχαν τα λεφτά να το αγοράσουν μετρητοίς και ήθελαν και άτοκες δόσεις. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος άλλος λόγος!

Εγώ ψωνίζω από τότε που άνοιξε ο Κωτσόβολος
Και με δόσεις μα και με μετρητά
Πχ το 14 pro max το προπλήρωσα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Και το πήρες πιο μετά από μένα... εγώ βέβαια πήρα το deep purple και μπορεί να τους τελείωσε η μοβ βαφή ποιος ξέρει..

 

Από μέρα σε μέσα θεωρώ ότι θα σου έρθει και σε εσένα έχει βελτιωθεί η κατάσταση πλέον


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλ από Κωτσόβολο παραλαμβάνω μεθαύριο pro max black 128


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Παραγγελία πότε είχες κάνει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το πλαίσιο δεν ζητήσανε όσα χρόνια ψωνίζω από εκεί ..άσχετο αλλά ο κουμπάρος μου ζήτησε να του βρω μια τηλεόραση και επειδή ήταν πελάτης στον κοτσοβολο πήρα για μια oled lg μοντέλο 2022 δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο και μου ζήτησαν το 50% προκαταβολή για να την φέρουν μάλλον είναι πολιτική του καταστήματος εγώ παντός αρνήθηκα .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βγει παγανιά σε όλα τα μαγαζιά ηλεκτρονικών της Κύπρου. Έψαχνα 14 pro max ή 13 pro max. Δεν έβρισκα τίποτα. Σε μια μεγάλη αλυσίδα είχαν μια ακυρωμένη προπαραγγελια ένα μαύρο 14αρι προμαξ με 1tbyte το οποίο έβγαινε πολύ ακριβό. Το τηλέφωνο το πήρα από ακύρωση παραγγελίας στο κεντρικό της Cyta χρυσό 512 14 pro max. Το αγόρασα κατευθείαν με πιστωτική. Δε βρίσκεις. Φίλος Κύπριος ακόμα περιμένει. Όσα έρχονται φεύγουν αμέσως. Στον Στεφανή ήρθαν 60 τεμάχια pro και pro max και ήταν προπαραγγελίες. Αστα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρόβλημα δεν υπήρξε μόνο σε Ελλάδα και Κύπρο αλλά σε όλο τον κόσμο. Εδώ φέτος ακόμα και το Amazon έχασε τη μπάλα, άρα καταλαβαίνουμε τι έχει συμβεί γενικότερα. Πλέον όμως η κατάσταση έχει αρχίσει να εξομαλύνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 10:19 ΜΜ, aggelos321 said:


Εγώ ψωνίζω από τότε που άνοιξε ο Κωτσόβολος
Και με δόσεις μα και με μετρητά
Πχ το 14 pro max το προπλήρωσα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Από μέρα σε μέσα θεωρώ ότι θα σου έρθει και σε εσένα έχει βελτιωθεί η κατάσταση πλέον


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σήμερα πήγα από τον Κωτσόβολο που έκανα την παραγγελία και δεν ήξεραν να μου πουν κάτι... το μόνο που μου είπαν είναι ότι έχει ακόμα... Αν δεν έρθει μέχρι να πληρώσω την πρώτη δόση θα το ακυρώσω..

Και το παράξενο είναι ότι όσο ήμουν εκεί και περίμενα στην σειρά μπροστά μου ήταν κάνα 2-3 που παραλάμβαναν το iphone 14 pro.. τώρα δεν ξέρω εκδώσεις και χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδι στο εξωτερικό με χρήση μόνο δεδομένα και ταυτόχρονα hotspot στην σύζυγο είχα 4:30 ώρες sot έχω την εντύπωση μετά το τελευταίο update κατανάλωνει λίγο παραπάνω στα δεδομένα .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 minutes ago, Evagelos_ said:

Ταξίδι στο εξωτερικό με χρήση μόνο δεδομένα και ταυτόχρονα hotspot στην σύζυγο είχα 4:30 ώρες sot έχω την εντύπωση μετά το τελευταίο update κατανάλωνει λίγο παραπάνω στα δεδομένα .

Τη διαφορά στην κατανάλωση θα τη δεις όταν έχεις τη συσκευή υπό ίδιες συνθήκες για να μπορείς να συγκρίνεις. Σε ένα ταξίδι μπορούν να επηρεάσουν διαφορετικοί παράγοντες την κατανάλωση και δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, athanaso77 said:

Τη διαφορά στην κατανάλωση θα τη δεις όταν έχεις τη συσκευή υπό ίδιες συνθήκες για να μπορείς να συγκρίνεις. Σε ένα ταξίδι μπορούν να επηρεάσουν διαφορετικοί παράγοντες την κατανάλωση και δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Είναι το μικρότερο sot που έχω με το iPhone μέχρι στιγμής σε περιοχή με κακό σήμα και αρκετές φωτό Google maps  δεν συζητάμε για άλλο τηλέφωνο να αντέξει όπως αυτό ..απλά έχω την εντύπωση μετά το τελευταίο update είναι λίγο χειρότερο .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Ποστάρω στο myphone μετά από αρκετά χρόνια .Παραγγελία 14 pro max black 128mb  στις 23/12 και παρέλαβα από public xχτες 16/1 χτες. νομίζω είναι μια χαρά

Πρώτη φορά χρήστης iphone και λειτουργικού ios ,οι περισσότεροι ίσως με θυμάστε από το forum για blackberry (rip) .

θα ήθελα να μου προτείνετε φορτιστή για το κινητό

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, dalton114 said:

θα ήθελα να μου προτείνετε φορτιστή για το κινητό

Κοίταξε προς Anker μεριά, θεωρείται ότι ποιοτικότερο κυκλοφορεί εκεί έξω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dalton114 said:

Ποστάρω στο myphone μετά από αρκετά χρόνια .Παραγγελία 14 pro max black 128mb  στις 23/12 και παρέλαβα από public xχτες 16/1 χτες. νομίζω είναι μια χαρά

Πρώτη φορά χρήστης iphone και λειτουργικού ios ,οι περισσότεροι ίσως με θυμάστε από το forum για blackberry (rip) .

θα ήθελα να μου προτείνετε φορτιστή για το κινητό

 

Σας ευχαριστώ!

καλά πλάκα κάνεις.. Τι να πούμε κ εμείς που το παραγγείλαμε 29 Σεπτεμβρίου και ακόμα περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πολύς κόσμος έχει προπαραγγείλει πρόσφατα και έχει παραλάβει. Ειδικά αυτοί που προπαρήγγειλαν από αρκετούς και το πήραν από αυτόν που το έφερε πρώτα. Δε συζητάμε για περιπτώσεις προπληρωμών… αυτά ούτε στους εχθρούς μας δεν τα ευχόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με πηραν απο istorm για να με ρωτησουν αν ενδιαφερομαι ακομα... μετα απο 3 μηνες 🙂 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...