Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, xabos said:

Με την αγορά του  νέου iPhone , δεν έχουμε πλέον δωρεάν για ένα χρόνο Apple TV??

3 μήνες νομίζω, όχι ένα χρόνο. Τουλάχιστον τόσο μου έδωσε εμένα με αγορα ipad.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, xabos said:

Με την αγορά του  νέου iPhone , δεν έχουμε πλέον δωρεάν για ένα χρόνο Apple TV??

Παλιά αυτά…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι 3 μηνες ειναι το apple tv δωρεαν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου εμφάνισε το γνωστό 1 στο εικονίδιο του συστήματος ("δεν έγινε αντίγραφο iPhone"), μπήκα για να κάνω το όχι τώρα για να ξεκουμπιστεί ο άσσος, έλα όμως που δεν μπαίνει καν! Το πατάς το "δεν έγινε αντίγραφο" και δεν κάνει τίποτα. Το έκλεισα το άνοιξα το κινητό αρκετές φορές, εκεί κολλημένο χωρίς να μπορώ να το βγάλω.

Έφυγε τελικά από μόνο του! 😛

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος iPhone 14 pro max 512. Μπορείτε να μου πείτε τη διαφορά μεταξύ 5G ενεργό και αυτόματο; Το έχω στο αυτόματο. Ο πάροχος μου εδώ εξωτερικό έχει παντού κάλυψη 5G και το πακέτο μου είναι πραγματικά απεριόριστο (το χρησιμοποιώ για να κάνω tether το λαπτοπ). 
μεχρι στιγμής η μπαταρία έχει βγει παλληκάρι. Χωρίς Wi-Fi συνέχεια ανοιχτά δεδομένα βγάζει μιάμιση μέρα χαλαρά. Στο Apple car play βλέπω κολλάει το Google maps δεν προχωράει αλλά θα επιστρέψω με νέες απορίες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikgreek said:

Καλημέρα, νέος κάτοχος iPhone 14 pro max 512. Μπορείτε να μου πείτε τη διαφορά μεταξύ 5G ενεργό και αυτόματο; Το έχω στο αυτόματο. Ο πάροχος μου εδώ εξωτερικό έχει παντού κάλυψη 5G και το πακέτο μου είναι πραγματικά απεριόριστο (το χρησιμοποιώ για να κάνω tether το λαπτοπ). 
μεχρι στιγμής η μπαταρία έχει βγει παλληκάρι. Χωρίς Wi-Fi συνέχεια ανοιχτά δεδομένα βγάζει μιάμιση μέρα χαλαρά. Στο Apple car play βλέπω κολλάει το Google maps δεν προχωράει αλλά θα επιστρέψω με νέες απορίες. 

Το αναφέρει όταν κάνεις τη ρύθμιση από κάτω ποιά ειναι η διαφορά.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

Ο φορτιστής στο link είναι ΟΚ για το 14 pro max;

https://www.istorm.gr/belkin-boostcharge-20w-usb-c-wall-charger-with-usb-c-to-lightning-cable.html

Ή να προτιμήσω τον φορτιστή και το καλώδιο της Apple;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Meraklis87 said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά!

Ο φορτιστής στο link είναι ΟΚ για το 14 pro max;

https://www.istorm.gr/belkin-boostcharge-20w-usb-c-wall-charger-with-usb-c-to-lightning-cable.html

Ή να προτιμήσω τον φορτιστή και το καλώδιο της Apple;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Αν είναι να φτάσεις σε αυτά τα χρήματα... κοίταξε καλύτερα για Anker.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nikgreek said:

 Στο Apple car play βλέπω κολλάει το Google maps δεν προχωράει αλλά θα επιστρέψω με νέες απορίες. 

Μου το κάνει και εμένα. 13 Pro Max το κινητό. Έχω σβήσει την εφαρμογή G Maps, αλλά τίποτα. Επίσης ένα άλλο θέμα που έχω παρατηρήσει είναι ότι μετά από ομιλία περίπου 5-7 λεπτών, κολλάει η κλήση με έντονο ήχο συντονισμού αλλά αυτό ίσως είναι μόνο θέμα infotainment γιατί αν αποσυνδέσω το κινητό από το καλώδιο, η κλήση είναι ενεργή κανονικά από το ακουστικό του κινητού.

Αμάξι του ομίλου Vag. 

Link to comment
Share on other sites

Σε Volvo XC40 ποτέ δεν έχω δει κόλλημα σε Apple Maps/Google Maps/Waze.
Δοκιμασμένο με iPhone 12, 12 ΡΜ, 13 ΡΜ, 14 Pro.
Η σύνδεση με το CarPlay γίνεται ενσύρματε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλη την παρέα… την λειτουργία proRAW στα 14 προ μαξ την εχουνε όλες οι χωρητικότητες; Η από 256 και πάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Nikos.ts said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλη την παρέα… την λειτουργία proRAW στα 14 προ μαξ την εχουνε όλες οι χωρητικότητες; Η από 256 και πάνω;

Το ProROW υπάρχει σε όλες τις χωρητικότητας χωρίς περιορισμούς. Το ProRes διατίθεται για εγγραφή έως 4K στα 30 καρέ/δευτ., εκτός από μοντέλα iPhone 128 GB, όπου η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα 1080p στα 30 καρέ/δευτ.

1 minute ago, evelinalex said:

Ποτέ δεν έχω δει διαφήμισεις στο viber!!!Έχω το ad guard Pro όμως...δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό!!

Εννοείται ότι παίζει ρόλο, ο σημαντικότερος λόγος που έχεις το adguard είναι αυτός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Emergency SOS via satellite
 

Υπάρχει αναφορά για υποστήριξη της χώρας μας , μέσα στο νέο έτος ?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να φτάσεις σε αυτά τα χρήματα... κοίταξε καλύτερα για Anker.

Καλησπέρα!

O Anker Nano Pro 20 Watt είναι ΟΚ για το 14 pro max;

Φαντάζομαι δεν χρειάζεται φορτιστής με περισσότερα watt. Σωστά;

Επίσης οποίο καλώδιο της Anker type C σε lightning διαλέξω είναι συμβατό με γρήγορη φόρτιση;

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερωτικά… η συζήτηση περί διαφημίσεων στο iOS μεταφέρθηκε αυτούσια στο θέμα περί γενικών συζητήσεων: https://myphone.gr/forum/topic/173142/page/76/

Οι ενδιαφερόμενοι συνεχίζετε εκεί, εδώ επικεντρωνόμαστε περισσότερο στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 5:21 ΜΜ, xabos said:

Emergency SOS via satellite
 

Υπάρχει αναφορά για υποστήριξη της χώρας μας , μέσα στο νέο έτος … 

Μπορείς να δώσεις λινκ της είδησης?

Link to comment
Share on other sites

25 Νοεμβρίου πλήρωσα για το iPhone 14 Pro Max 256GB και ακόμα αναμένω… Το παρηγγειλα από Κωτσοβολο, ακόμα όμως μου λένε ότι δεν έχουν τη παραμικρή ιδέα για το πότε θα έχουν παραλαβή… 😞 

Edited by panosru
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, panosru said:

25 Νοεμβρίου πλήρωσα για το iPhone 14 Pro Max 256GB και ακόμα αναμένω… Το παρηγγειλα από Κωτσοβολο, ακόμα όμως μου λένε ότι δεν έχουν τη παραμικρή ιδέα για το πότε θα έχουν παραλαβή… 😞 

Πόσο το προ-πληρωσες?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosru said:

25 Νοεμβρίου πλήρωσα για το iPhone 14 Pro Max 256GB και ακόμα αναμένω… Το παρηγγειλα από Κωτσοβολο, ακόμα όμως μου λένε ότι δεν έχουν τη παραμικρή ιδέα για το πότε θα έχουν παραλαβή… 😞 

Μέγα λάθος 

Τωρα περιμενε

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites


Καλησπέρα!

O Anker Nano Pro 20 Watt είναι ΟΚ για το 14 pro max;

Φαντάζομαι δεν χρειάζεται φορτιστής με περισσότερα watt. Σωστά;

Επίσης οποίο καλώδιο της Anker type C σε lightning διαλέξω είναι συμβατό με γρήγορη φόρτιση;

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα, Σου κάνει ο Nano pro μια χαρά! Όσα watt και να του βάλεις θα τραβήξει το τηλέφωνο το μέγιστο του δλδ αν έχει φόρτιση 20w και του βάλεις 40w θα φορτίσει με 20w. Για τα καλώδια Κοίταξε τα χαρακτηρίστηκα τους.

Εγώ προσωπικά έχω τον αυτόν εδώ

https://www.kooqie.com/p/anker-powerport-atom-iii-pd-fortistis-prizas-2-thyron-60w-me-power-delivery-kai-gan-a2322321

Με 45w στην type c που σημαίνει οτι και τα επόμενα μοντέλα θα μπορεί να τα φορτίσει ο φορτιστής.

Επίσης να πω οτι το https://www.kooqie.com είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Anker, ότι χρειαστείτε μιλάτε με αυτούς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...