Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Meraklis87 said:

Καλημέρα!
Με την 16.2 όταν κλείνω το flight mode, το widget καιρού δεν ενημερώνεται αυτόματα.
Το λες και τραγικούλη…
95e9b8d5b726870174a29a98805871b3.jpg

Με wifi συνδεδεμενο ?????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Meraklis87 said:

ναι με internet access κανονικά, το τσέκαρα.

Μαλλον θεμα της δικης σου συσκευης ειναι.

Στο δικο μου με 16,2 ο καιρος δειχνει κανονικα.

 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, aenaos15 said:

Μαλλον θεμα της δικης σου συσκευης ειναι.

Στο δικο μου με 16,2 ο καιρος δειχνει κανονικα.

 

Λέει όμως εάν είσαι σε flight mode και μετά κλείσεις το flight mode

Μετά αφού συνδέεται στο Ίντερνετ και είναι ενεργή η λειτουργία Ανανέωσης στο παρασκήνιο, θα έπρεπε να δουλέψει μόνο του 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Meraklis87 said:

Καλημέρα!
Με την 16.2 όταν κλείνω το flight mode, το widget καιρού δεν ενημερώνεται αυτόματα.
Το λες και τραγικούλη…
95e9b8d5b726870174a29a98805871b3.jpg

Το έκανε και σ' εμένα σήμερα. Είχα κλειστά τα data γιατί ήμουν σε περιοχή που δεν είχα σήμα κι έγινε έτσι το widget. Όταν μπήκα στο γραφείο κι έπιασε WiFi ανανεώθηκε αυτόματα. 
Βέβαια μέχρι πριν με τη 16.1.2 το widget και ίντερνετ να μην είχες έδειχνε τη θερμοκρασία της τελευταίας ανανέωσης.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

……Βέβαια μέχρι πριν με τη 16.1.2 το widget και ίντερνετ να μην είχες έδειχνε τη θερμοκρασία της τελευταίας ανανέωσης.


Ακριβώς


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tasos19s said:

Λέει όμως εάν είσαι σε flight mode και μετά κλείσεις το flight mode

Μετά αφού συνδέεται στο Ίντερνετ και είναι ενεργή η λειτουργία Ανανέωσης στο παρασκήνιο, θα έπρεπε να δουλέψει μόνο του 

Εχω καταλαβει τι λεει ο φιλος.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Meraklis87 said:

 


Ακριβώς


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και σε εμένα με iPhone 13 Pro έχει την ίδια συμπεριφορά, όπως σε εσένα και στου bill_viper.
Είναι "feature" του νέου iOS 16.2, ας ελπίσουμε να το γυρίσουν στην πρότερη συμπεριφορά.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους δεν έχουν παραλάβει αναφέρομαι αν δεν έχετε πληρώσει περάστε από καταστήματα Κωτσόβολος να δείτε εγώ σήμερα σε κατάστημα της Σαντορινης είχε 5 διαθέσιμα εκεί στο βιτρίνακι κ όταν ρωτήσω μου είπε ναι κανονικά έχουμε διαθεσιμα κ ήταν κ 128 κ 256 

αυτα ελπίζω να βοήθησα κανεναν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Μόλις αγόρασα ακουστικά, τύπου AirPods αντίστοιχα, κ όταν τα τοποθετώ στα αυτιά μου, μου ανήκει αυτόματα η μουσική κ παίζει στο παρασκήνιο. Πως μπορώ να το αποτρέψω αυτό;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 😉

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, _JiMMiS_ said:

Καλησπέρα στην παρέα!

Μόλις αγόρασα ακουστικά, τύπου AirPods αντίστοιχα, κ όταν τα τοποθετώ στα αυτιά μου, μου ανήκει αυτόματα η μουσική κ παίζει στο παρασκήνιο. Πως μπορώ να το αποτρέψω αυτό;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 😉

Πολύ σπαστικό 

Και σε εμένα συμβαίνει ανάλογα τις εκδόσεις λογισμικού 

Ειναι κάποιου είδους bug δεν είναι λογικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις - Siri and search βρίσκεις την εφαρμογή που ανοίγει πχ music και κλείνεις το suggestion notification


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις - Siri and search βρίσκεις την εφαρμογή που ανοίγει πχ music και κλείνεις το suggestion notification


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάντως κι εγώ κλειστό το έχω μήνες τώρα αλλά όταν βάζω τα AirPods 3 τσουπ πετάγεται το widget στη lockscreen. Βέβαια, δεν αρχίζει να παίζει μουσική μόνο του. d202cfa3c4dacaf14eb6b02247a28032.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και σε εμένα με iPhone 13 Pro έχει την ίδια συμπεριφορά, όπως σε εσένα και στου bill_viper.
Είναι "feature" του νέου iOS 16.2, ας ελπίσουμε να το γυρίσουν στην πρότερη συμπεριφορά.

Ακριβώς το ίδιο πλέον συμβαίνει και σε iPad Pro M1. Α ρε !


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. μια ερωτηση. υπαρχει τροπος να μεταφερθουν συνομιλιες απο ανδροιδ σε ios για viber και whatsapp? περιμενω ενα αι φον και εχω s22 ultra και καπου ειχα διαβασει οτι στο whatsapp θα γινεται επισημα απο την εφαρμογη αλλα δεν ξερω αν εχει ηδη γινει, και επισης ειχα διαβασει οτι και στο viber μπορεις αλλα δε γινεται ευκολα, μονο πλαγιως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους δεν έχουν παραλάβει αναφέρομαι αν δεν έχετε πληρώσει περάστε από καταστήματα Κωτσόβολος να δείτε εγώ σήμερα σε κατάστημα της Σαντορινης είχε 5 διαθέσιμα εκεί στο βιτρίνακι κ όταν ρωτήσω μου είπε ναι κανονικά έχουμε διαθεσιμα κ ήταν κ 128 κ 256 
αυτα ελπίζω να βοήθησα κανεναν

Μίλησα με Κωτσόβολο και μου είπε ότι της Σαντορίνης το κατάστημα είναι franchise & ότι δεν προμηθεύεται όλα τα προϊόντα του από τον Κωτσόβολο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hd1980 said:


Μίλησα με Κωτσόβολο και μου είπε ότι της Σαντορίνης το κατάστημα είναι franchise & ότι δεν προμηθεύεται όλα τα προϊόντα του από τον Κωτσόβολο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν λέμε franchise τι εννοουμε ? Γιατί έχω φίλη στην Σαντορίνη και την έστειλα να παει να μου το πάρει …

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Penny11 said:

Όταν λέμε franchise τι εννοουμε ? Γιατί έχω φίλη στην Σαντορίνη και την έστειλα να παει να μου το πάρει …

Κάποιον έχει αγοράσει το brand και άνοιξε το κατάστημα 

Δεν είναι κατάστημα της ίδιας της εταιρείας όπως τα υπόλοιπα 

Στο δικό μας εδώ στην πόλη τα μισά τα φώτα τα έχουν σβηστά σκέψου. 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tasos19s said:

Κάποιον έχει αγοράσει το brand και άνοιξε το κατάστημα 

Δεν είναι κατάστημα της ίδιας της εταιρείας όπως τα υπόλοιπα 

Στο δικό μας εδώ στην πόλη τα μισά τα φώτα τα έχουν σβηστά σκέψου. 

 

Κατάλαβα … πάντως όλοι οι φίλοι μου στη Σαντορίνη από εκεί πήραν τα κινητα τους και ήταν κομπλέ αυθεντικά κτλ…… 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Penny11 said:

Κατάλαβα … πάντως όλοι οι φίλοι μου στη Σαντορίνη από εκεί πήραν τα κινητα τους και ήταν κομπλέ αυθεντικά κτλ…… 

Ναι αυτό είναι σταθερό σε όλα τα καταστήματα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Penny11 said:

Κατάλαβα … πάντως όλοι οι φίλοι μου στη Σαντορίνη από εκεί πήραν τα κινητα τους και ήταν κομπλέ αυθεντικά κτλ…… 

Δε τίθεται τέτοιο θέμα περί αυθεντικότητας, το αν είναι franchise ή δεν είναι, δεν έχει καμία σχέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Δε τίθεται τέτοιο θέμα περί αυθεντικότητας, το αν είναι franchise ή δεν είναι, δεν έχει καμία σχέση.

Ναι ε? Τελεια τότε! Σορρυ για την ηλίθια ερώτηση αλλά δεν είχα ξανακούσει τι είναι το franchise και τι φάση παίζει με αυτό … τελεια αρα από βδομάδα παραλαμβάνω !!! 😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Penny11 said:

Ναι ε? Τελεια τότε! Σορρυ για την ηλίθια ερώτηση αλλά δεν είχα ξανακούσει τι είναι το franchise και τι φάση παίζει με αυτό … τελεια αρα από βδομάδα παραλαμβάνω !!! 😂

Παίζει ρόλο στο ότι μπορεί να έχει άλλους προμηθευτές πέραν αυτών που έχει η μαμά εταιρεία, πχ να κάνει και παράλληλα εισαγωγή πέραν του επίσημου διανομέα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για μη γνήσιες συσκευές 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παίζει ρόλο στο ότι μπορεί να έχει άλλους προμηθευτές πέραν αυτών που έχει η μαμά εταιρεία, πχ να κάνει και παράλληλα εισαγωγή πέραν του επίσημου διανομέα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για μη γνήσιες συσκευές 

Πωωωωωω με ανακουφίζεις αφάνταστα με αυτό ! Γιατί όπως έχω ξαναπει δν ξέρω πως να ελέγχω γνησιότητα κτλ και φοβόμουν μην την πατήσω… γιατί δν είναι και λίγα τα λεφτά … κι άμα γίνει καμμία στραβή…… χτυπά ξύλο …. Μετα….

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...