Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, marlboro man said:

τιποτα απο αυτα δεν μπορει να συμβει γιατι πολυ απλα η οθονη θα μειωσει τη φωτεινοτητα της μολις ανεβει η θερμοκρασια & ο επεξεργαστης θα μειωσει την ταχυτητα του. Οκ, προφανως δεν μιλαω να το αφησεις για 2 ωρες στον ηλιο σε 45 βαθμους υπο σκια.

Άφησε το στον ήλιο ναι και θα δεις αν μπορεί ή δεν μπορεί 

Εχουν συμβεί κι αυτά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μπορεί να κάψεις την οθόνη 

Χαλαει η μπαταρία 

Μπορει ένα μέρος της μητρικής να καεί λόγο υπερθέρμανσης 

Μπορει να ξεκολλήσει το πλαίσιο της οθόνης 

Για εμένα αξίζει να την προσέχω λίγο για να μην πάθω κάτι από αυτά 

Επίσης φυσικά μπορείς να πληρώσεις το πλάνο της Apple και να βάλεις την έξτρα ασφάλεια που σου προσφέρει για δυο χρόνια ούτως ώστε φίλε μου ότι και να πάθει να στο φτιάξουν. Δεν μπορώ να σκεφτώ άνθρωπο που δίνει 1500 € για κινητό να τσιγκουνευτούν 200 € επιπλέον για να βάλει μία ασφάλεια και να έχει το κεφάλι του ήσυχο αν δεν μπορείς να το πάρεις μην το παίρνεις όχι να λυπάσαι τα 30,50 € για μία αλλαγή μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris_w said:

Επίσης φυσικά μπορείς να πληρώσεις το πλάνο της Apple και να βάλεις την έξτρα ασφάλεια που σου προσφέρει για δυο χρόνια ούτως ώστε φίλε μου ότι και να πάθει να στο φτιάξουν. Δεν μπορώ να σκεφτώ άνθρωπο που δίνει 1500 € για κινητό να τσιγκουνευτούν 200 € επιπλέον για να βάλει μία ασφάλεια και να έχει το κεφάλι του ήσυχο αν δεν μπορείς να το πάρεις μην το παίρνεις όχι να λυπάσαι τα 30,50 € για μία αλλαγή μπαταρίας

Ποσό πλήρωσα και εάν θα πληρώσω και αλλά δεν τίθεται θέμα δικό σου 

Εγω αποφασίζω ποσά θα πληρώσω 

 

Η apple στην Ελλάδα δεν δίνει πακέτο για κάλυψη 

Η μπαταρία δεν κάνει 30.5€ αλλά παραπάνω από μπαταρία αυτοκινήτου 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ποσό πλήρωσα και εάν θα πληρώσω και αλλά δεν τίθεται θέμα δικό σου 

Εγω αποφασίζω ποσά θα πληρώσω 

 

Η apple στην Ελλάδα δεν δίνει πακέτο για κάλυψη 

Η μπαταρία δεν κάνει 30.5€ αλλά παραπάνω από μπαταρία αυτοκινήτου 

 

Πρώτον τώρα τι ; Με αυτήν την απάντηση μου την είπες ; Χαχαχαχα 89 ολόκληρα ευρώ !!! Και πάλι λέω σιγά τα λεφτά !!! Αν δεν μπορείς μην το αγοράζεις !! Πάρε κάτι  ποιο φθηνό !! Ότι μπορεί ο καθένας 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanaso77 said:

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου. Ας επανέλθουμε παρακαλώ…

Αυτό ακριβώς μιλάμε για την συσκευή και όχι για θεωρητικές ίσως βλάβες που μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι ίσως να πάθει η συσκευή !!!! Όταν π άλλος δίνει τ χρήματα για αυτήν την συσκευή σίγουρα δεν έχουμε όρεξη να ακούμε την προσέχω για να μην χαλάσει η μπαταρία η οθόνη και όλα τα περιφερειακά !!! Αν είναι να ακούμε τον καθένα πως προσέχει την μπαταρία και την συσκευή καλύτερα να ονομάζετε την ομάδα περιποίηση κινητήρα συσκευής χαχαχαχ έλεος δηλαδή . 89 ευρώ κάνει μια μπαταρία δεν γίνεται να γκρινιάζουμε για όλα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Αυτό ακριβώς μιλάμε για την συσκευή και όχι για θεωρητικές ίσως βλάβες που μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι ίσως να πάθει η συσκευή !!!! Όταν π άλλος δίνει τ χρήματα για αυτήν την συσκευή σίγουρα δεν έχουμε όρεξη να ακούμε την προσέχω για να μην χαλάσει η μπαταρία η οθόνη και όλα τα περιφερειακά !!! Αν είναι να ακούμε τον καθένα πως προσέχει την μπαταρία και την συσκευή καλύτερα να ονομάζετε την ομάδα περιποίηση κινητήρα συσκευής χαχαχαχ έλεος δηλαδή . 89 ευρώ κάνει μια μπαταρία δεν γίνεται να γκρινιάζουμε για όλα 

Εσυ μπορεί να το φυσάς το χρήμα και σου φαίνονται ψίχουλα 

Εγω δεν είμαι στην ίδια μοίρα με εσένα 

Δεν έχω την δυνατότητα επίσης να κάνω ασφάλεια οθόνης γιατί αγοράζω μόνο μεταχειρισμένες συσκευές 

Ειχα αγοράσει κάποτε μόνο ένα 5s καινούργιο και το μετάνιωσα 

Γενικά όμως ότι έχω στην κατοχή μου τα θέλω προσεγμένα, το αμάξι στο γκαράζ, η μηχανή επίσης, το ποδήλατο… και πάει λέγοντας. Το ίδιο και τα κινητά 

Οταν η μπαταρία στο bmw κάνει 60€, στην μηχανή 50€ και στο κινητό 89€ ναι έχω το θάρρος να γκρινιάζω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Στο 13 pro max όταν πατούσα πάνω σε μια ειδοποίηση, άνοιγε κατευθείαν.
Στο 14 pro max πατάω πάνω στην ειδοποίηση και εμφανίζεται αριστερά το "Άνοιγμα" και θέλει πάτημα και εκεί για να ανοίξει.
Ρυθμίζεται κάπως αυτό; Όσο και να το έψαξα δεν το βρήκα.
5b609016ca30a04e55ba5df3f0658fee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Στο 13 pro max όταν πατούσα πάνω σε μια ειδοποίηση, άνοιγε κατευθείαν.
Στο 14 pro max πατάω πάνω στην ειδοποίηση και εμφανίζεται αριστερά το "Άνοιγμα" και θέλει πάτημα και εκεί για να ανοίξει.
Ρυθμίζεται κάπως αυτό; Όσο και να το έψαξα δεν το βρήκα.
5b609016ca30a04e55ba5df3f0658fee.jpg

Βλέπω όμως την κλειδαριά πάνω κλειστή.Για να γίνει με ένα άνοιγμα θα πρέπει πρώτα νΑ το ξεκλειδώσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς πότε αναμένεται η επόμενη φουρνιά τηλεφώνων προς παράδοση;

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, fotgold said:

Έχει ακούσει κανείς πότε αναμένεται η επόμενη φουρνιά τηλεφώνων προς παράδοση;

Κανένας δε θα σου πει με σιγουριά…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους εγώ μετά από μια εβδομάδα με το κινητό και όπως έχω πριν πει πρώτη φορά με iPhone η σύγκριση μου είναι με το s21 ultra που είχα πριν.

Μπαταρια : εδώ είναι το σπιτι σας 😄

Έχω μέσο όρο 7 ώρες sot με φόρτιση ανά δυο ημέρες .Αξιοπρόσεκτο επίσης μια ημέρα σε ταξίδι μόνο με χρήση data από το δίκτυο 2 ώρες κλήσεις το έλιωσα και γύρισα με 20% .

Οθόνη υπερβολικά φωτεινή top. Και επιτέλους flat display .
Εφαρμογές Twitter τράπεζες κτλ λειτουργούν πολύ καλύτερα ..στο gmail οι ειδοποιήσεις έρχονται αμέσως σε αντίθεση με το s21 ultra που είχα πρόβλημα .

Ηχος ο καλύτερος και στα εξωτερικά ηχεία και στον ήχο κλήσης .

φωτογραφια video κορυφαία αλλά εδώ όσοι χρησιμοποιείτε το zoom είναι πίσω .

Dynamic island θέλει χρόνο ώστε να υποστηρίζεται από περισσότερες εφαρμογές πολλά υποσχόμενω.

Την Τέταρτη ημέρα του πήρα τον αέρα όσοι είστε στο δίλλημα από Android iOS εγώ θα σας έλεγα άνετα .Καλώς σας βρήκα .

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Evagelos_ said:

...
Εφαρμογές Twitter τράπεζες κτλ λειτουργούν πολύ καλύτερα ..στο gmail οι ειδοποιήσεις έρχονται αμέσως σε αντίθεση με το s21 ultra που είχα πρόβλημα .

 

Καλησπέρα.

Έχεις μήπως ή κάποιος άλλος myAlpha Mobile; Παλεύω από προχθές να δουλέψουν στο 14 Pro τα push notifications με άπειρες προσπάθειες, απεγκατάσταση-εγκατάσταση ξανά και ξανά, μέσα από ρυθμίσεις του e-Banking που με παραπέμπει να τα ενεργοποιήσω από το Mobile το οποίο τα δείχνει ενεργά και τίποτα. Στο XS δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα.

Έχεις μήπως ή κάποιος άλλος myAlpha Mobile; Παλεύω από προχθές να δουλέψουν στο 14 Pro τα push notifications με άπειρες προσπάθειες, απεγκατάσταση-εγκατάσταση ξανά και ξανά, μέσα από ρυθμίσεις του e-Banking που με παραπέμπει να τα ενεργοποιήσω από το Mobile το οποίο τα δείχνει ενεργά και τίποτα. Στο XS δούλευε κανονικά.

Μήπως δεν φταίει το κινητό αλλά φταίνε οι server της τράπεζας; 
Με την εθνική τράπεζα είχα αυτό το θέμα κάποιες μέρες πριν κάνα μήνα αλλά διορθώθηκε μόνο του 

Και στο android μερικοί φίλοι μου το είχαν το πρόβλημα παράλληλα. Δεν έφταιγε η εφαρμογή σαν εφαρμογή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα.

Έχεις μήπως ή κάποιος άλλος myAlpha Mobile; Παλεύω από προχθές να δουλέψουν στο 14 Pro τα push notifications με άπειρες προσπάθειες, απεγκατάσταση-εγκατάσταση ξανά και ξανά, μέσα από ρυθμίσεις του e-Banking που με παραπέμπει να τα ενεργοποιήσω από το Mobile το οποίο τα δείχνει ενεργά και τίποτα. Στο XS δούλευε κανονικά.

Εχθές που το χρησιμοποίησα μου έβγαλε κανονικά προσπάθησε να μπεις όχι από το app από browser μήπως έχει περαστεί ο χρόνος και θελει αλλαγή συνθηματικού.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Evagelos_ said:

Εχθές που το χρησιμοποίησα μου έβγαλε κανονικά προσπάθησε να μπεις όχι από το app από browser μήπως έχει περαστεί ο χρόνος και θελει αλλαγή συνθηματικού.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Θα περιμένω να φτιάξει μόνο του και μέχρι τότε θα δουλεύω με SMS codes.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα.

Έχεις μήπως ή κάποιος άλλος myAlpha Mobile; Παλεύω από προχθές να δουλέψουν στο 14 Pro τα push notifications με άπειρες προσπάθειες, απεγκατάσταση-εγκατάσταση ξανά και ξανά, μέσα από ρυθμίσεις του e-Banking που με παραπέμπει να τα ενεργοποιήσω από το Mobile το οποίο τα δείχνει ενεργά και τίποτα. Στο XS δούλευε κανονικά.

Σε μενα δουλεύει κανονικά. 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες στην παρέα!

Μόλις το τσίμπησα σε space black! 🤪

Οι τιμές έχουν ξεφύγει παίδες! Το έβαλα σε δόσεις με κάρτα εγώ, αλλά είναι πολλά τα χρήματα όπως και να έχει…

Προερχόμενος από το 12 pro max - όχι πολύ παλιός δηλαδή - διαπιστώνω κιόλας μεγάλη αλλαγή! Η οθόνη είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει μέχρι στιγμής, είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! 😮 Super smooth, και speedy!

Να είμαστε καλά να το χαρούμε!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, _JiMMiS_ said:

Προερχόμενος από το 12 pro max - όχι πολύ παλιός δηλαδή - διαπιστώνω κιόλας μεγάλη αλλαγή! Η οθόνη είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει μέχρι στιγμής, είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! 😮

 

Απο σειρά 12 και πίσω, θα δεις εμφανείς διάφορες. Από το 13 Pro Max όμως… nope.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία διαίσθηση... για αυτή την εβδομάδα... 

Πρέπει να γίνει γρήγορα, πριν βάλουμε χέρι στο κομπόδεμα... 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Evagelos_ said:

Μου ήρθε update 16.0.3

Η παρούσα ενημέρωση περιλαμβάνει επιδιορθώσεις σφαλμάτων και σημαντικές ενημερώσεις ασφαλείας για το iPhone σας, συμπεριλαμβανομένων των παρακάτω:

  • Οι γνωστοποιήσεις εισερχομένων κλήσεων και εφαρμογών κάποιες φορές καθυστερούσαν ή δεν παραδίδονταν σε iPhone 14 Pro και iPhone 14 Pro Max
  • Η ένταση ήχου του μικροφώνου μερικές φορές ήταν χαμηλή κατά τη διάρκεια τηλεφωνικών κλήσεων μέσω του CarPlay σε μοντέλα iPhone 14
  • Η εκκίνηση της Κάμερας ή η εναλλαγή μεταξύ λειτουργιών μερικές φορές καθυστερούσε σε iPhone 14 Pro και iPhone 14 Pro Max
  • Το Mail παρουσίαζε ολικό σφάλμα κατά την εκκίνηση μετά τη λήψη ενός δύσμορφου email
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, hasiotis_john said:

Η παρούσα ενημέρωση περιλαμβάνει επιδιορθώσεις σφαλμάτων και σημαντικές ενημερώσεις ασφαλείας για το iPhone σας, συμπεριλαμβανομένων των παρακάτω:

  • Οι γνωστοποιήσεις εισερχομένων κλήσεων και εφαρμογών κάποιες φορές καθυστερούσαν ή δεν παραδίδονταν σε iPhone 14 Pro και iPhone 14 Pro Max
  • Η ένταση ήχου του μικροφώνου μερικές φορές ήταν χαμηλή κατά τη διάρκεια τηλεφωνικών κλήσεων μέσω του CarPlay σε μοντέλα iPhone 14
  • Η εκκίνηση της Κάμερας ή η εναλλαγή μεταξύ λειτουργιών μερικές φορές καθυστερούσε σε iPhone 14 Pro και iPhone 14 Pro Max
  • Το Mail παρουσίαζε ολικό σφάλμα κατά την εκκίνηση μετά τη λήψη ενός δύσμορφου email

Γιάννη, έχουμε ξεχωριστή ενότητα όπου συζητάμε για το λειτουργικό αυτό καθεαυτό… https://myphone.gr/forum/topic/194909/?do=findComment&comment=7106021

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2022 at 9:47 ΜΜ, JohnDoe954 said:

Καλησπέρα.

Έχεις μήπως ή κάποιος άλλος myAlpha Mobile; Παλεύω από προχθές να δουλέψουν στο 14 Pro τα push notifications με άπειρες προσπάθειες, απεγκατάσταση-εγκατάσταση ξανά και ξανά, μέσα από ρυθμίσεις του e-Banking που με παραπέμπει να τα ενεργοποιήσω από το Mobile το οποίο τα δείχνει ενεργά και τίποτα. Στο XS δούλευε κανονικά.

Σχετικά με αυτό το θέμα που σας προβλημάτισα, απλά χρειαζόταν κάποιος χρόνος από την Alpha να για να ενεργοποιηθουν τα Push notifications. Δεν γίνεται άμεσα. Απλά όσο το πείραζα το καθυστερούσα περισσότερο. Βλακεία μου. Sorry για το ελαφρώς Off topic και ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...