Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, manosmar said:

Και εγω εκανα τν μεταβαση απο Android σε Iphone και μεσα σε 6 μηνες το βαρεθηκα. Ξανασκεψουτο 

επειδη εσυ το βαρεθηκες δεν σημαινει οτι ολοι ειναι έτσι, μπορεις να του πεις τι σε χαλασε να το ξανασκεφτει. ετσι γενικα και αοριστα μπορω να σου πω και γω πολλα.

 

Αν δεν δοκιμασει , δεν θα ξερει αν τον βολευει ή οχι. οπως έγραψε και ποιο κάτω ενας συμφορουμιτης.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το απόλυτο κινητό ή το απόλυτο λειτουργικό δεν υπάρχει.

Δουλεύω ταυτόχρονα και S22 Ultra και iPhone 14 Pro max και το καθένα σε κάποια θέματα υπερτερεί του άλλου είτε ως συσκευή είτε ως λειτουργικό σύστημα...

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Το ένα συμπληρώνει τα κενά του άλλου 

Επειδη οι περισσότεροι δεν έχουν την όρεξη να έχουν και τα δυο, αναγκαστικά ζυγίζουν τα πράγματα τι θέλουν, τι δεν θέλουν, πιο κάνει καλύτερα την δουλειά τους και αποφασίζουν 

Ακόμα και αυτό όμως μπορεί σήμερα να είναι έτσι και μετά από μήνες ή από χρόνο να αλλάξει και να θελουμε κάτι άλλο 

Ευτυχώς υπάρχουν εναλλακτικές δεν χρειάζεται οποίος έχει iPhone μα ζει μια ζωή με αυτό αλλά και στο android ισχύει το ίδιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Tablet πχ έχω ένα Samsung s7+ πέρασα από το iPad M1 Pro και δεν με ενθουσίασε !!! Εχω κάποια ελευθερία στο Android αλλά στο ταμπλετ . Στο κινητό δοκίμασα κ έλαχιστα s22 Ultra που επίσης θεωρό απαράδεκτο στην κάμερα στο βίντεο !!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Evagelos_ said:

Καλημέρα σε όλους σήμερα  με πήρανε τηλέφωνο από πλαίσιο αύριο παραλαμβάνω 14 pro max 512 πρώτη φορά και εγώ iPhone τρελό timing μαζί με τα εγκαίνια του ναού .

Ποτε εκανες παραγγελια? εχω κανει απο 16 του μηνα και μονο ενα μικρο μαυρο ηρθε, το pro max μαυρο καθως και ενα μωβ Pro που περιμενω, τιποτα ακομα. 

 

 

Εν τω μεταξυ το χρωμα του πολυ ευαισθητο, ηδη απεκτησα το πρωτο σημαδι, ελαχιστο αλλα φαινεται, στο σασι 

 

received_601748441650362.jpeg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Ποτε εκανες παραγγελια? εχω κανει απο 16 του μηνα και μονο ενα μικρο μαυρο ηρθε, το pro max μαυρο καθως και ενα μωβ Pro που περιμενω, τιποτα ακομα. 

 

 

Εν τω μεταξυ το χρωμα του πολυ ευαισθητο, ηδη απεκτησα το πρωτο σημαδι, ελαχιστο αλλα φαινεται, στο σασι 

 

received_601748441650362.jpeg

Ωχ θα έχουμε τα ίδια με πιο παλιά μοντέλα που αποκρούσαν σημάδια κι από κακό μάτι και μόνο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Ποτε εκανες παραγγελια? εχω κανει απο 16 του μηνα και μονο ενα μικρο μαυρο ηρθε, το pro max μαυρο καθως και ενα μωβ Pro που περιμενω, τιποτα ακομα. 

 

 

Εν τω μεταξυ το χρωμα του πολυ ευαισθητο, ηδη απεκτησα το πρωτο σημαδι, ελαχιστο αλλα φαινεται, στο σασι 

 

received_601748441650362.jpeg

Το Pro Max σε Space Black παρέλαβες και έγινε σημάδι;

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Ποτε εκανες παραγγελια? εχω κανει απο 16 του μηνα και μονο ενα μικρο μαυρο ηρθε, το pro max μαυρο καθως και ενα μωβ Pro που περιμενω, τιποτα ακομα. 

 

 

Εν τω μεταξυ το χρωμα του πολυ ευαισθητο, ηδη απεκτησα το πρωτο σημαδι, ελαχιστο αλλα φαινεται, στο σασι 

 

received_601748441650362.jpeg

16 του μηνός και εγώ Plaisio the mall Athens space black 512 .

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Εν τω μεταξυ το χρωμα του πολυ ευαισθητο, ηδη απεκτησα το πρωτο σημαδι, ελαχιστο αλλα φαινεται, στο σασι 

Εν τω μεταξύ όταν είδα το μαύρο και έτσι όπως είναι χρωματισμένο το πλαίσιο, αυτό ακριβώς σκέφτηκα. Δεν έχει τη λάμψη που έχουν τα άλλα τρία χρώματα και με παραξένεψε ο χρωματισμός. Τι να πω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alcateluser said:

Το Pro Max σε Space Black παρέλαβες και έγινε σημάδι;

Το μικρό όχι το max, απλά έκανα παραγγελία και μαξ για την αδερφή μου όπως και ένα μωβ μικρό για έναν φίλο και ακόμα τίποτα 

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Ωχ θα έχουμε τα ίδια με πιο παλιά μοντέλα που αποκρούσαν σημάδια κι από κακό μάτι και μόνο 

Φοβάμαι πως είναι υπέρ ευαίσθητο το χρώμα γιατί δεν χτυπηθηκε καθόλου. Εν τω μεταξύ λέω να το διωξω αλλά δεν ξέρω τι τιμή να βάλω, 2 ημερών με σημάδι που φαίνεται πιο έντονα στη φώτο, από κοντά με το ζόρι 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Evagelos_ said:

Καλημέρα σε όλους σήμερα  με πήρανε τηλέφωνο από πλαίσιο αύριο παραλαμβάνω 14 pro max 512 πρώτη φορά και εγώ iPhone τρελό timing μαζί με τα εγκαίνια του ναού .

Καλορίζικο αλλά άργησες 18 χρόνια για τα εγκαίνια του Ναού. 

Edited by jg_sot
Link to comment
Share on other sites

19 😉 όντως πολλά η πλάκα είναι ότι έδωσα το s21 ultra και είχα ένα παλιό μέχρι να έρθει το iPhone για φωτό ούτε λόγος στο Τσακ ήμουν να πάρω μια Nikon dslr για αύριο .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2022 at 4:48 ΜΜ, athanaso77 said:

Μπορείς να κάνεις παρά πολλά ανάλογα τι ας εξυπηρετεί περισσότερο, για παράδειγμα μπορείς να βάλεις συντομεύσεις για screenshot, για το Apple Pay, το κέντρο γνωστοποίησεων, πολλές χειρονομίες και άλλα πολλά.

Έχω βάλει την συντόμευση του Apple Pay στο menu του AssistiveTouch, αλλά μου φαίνεται πιο βολικό το διπλό κλικ με το πλευρικό κουμπί.

Για να ενεργοποιηθεί το apple pay, πατάω την συντόμευση που έχω βάλει στο μπροστινό Menu, ανοίγει η εφαρμογή, αλλα μου ζητάει επιβεβαίωση με το assistiveTouch, οπότε πρέπει να μπω πάλι στο menu, συσκευή, να πατήσω τις τρεις τελείες (λοιπά), apppay, επιβεβαίωση apppay και τότε μόνο ανοίγει το face id και προχωράει η πληρωμή.

Πολλά κλικ τελικά. Μήπως κάνω κάτι λάθος;

(Έχω ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, πλευρικό κουμπί, assisstivetouch, επιβεβαίωση με assistivetouch)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η αλήθεια είναι ότι το Apple Pay έχει μερικά περισσότερα κλικ στο assistive touch, αλλά εξακολουθεί να είναι μια λύση για αυτούς που δε θέλουν το double click στο πλευρικό button.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου στείλανε και εμένα το pro max 512gb από το public! Αύριο θα το έχω στα χέρια μου. Μου λέγανε κάτι ημερομηνίες 18/10 αλλά για κάποιο λόγο ήρθε παραλαβή νωρίτερα. Ευχάριστη έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φέτος γενικώς τα πράγματα πηγαίνουν πολύ καλύτερα σε σχέση με πέρσι στο θέμα των αποστολών εδώ στην Ελλάδα. Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έριξα παραγγελεια για το ρολόι το 8 θέλω να έχω όλο το πακέτο αλλά ακόμα δεν ξέρουν ποτέ θα φέρουν ξανά μιας κ εξαντλήθηκαν 

μια ερώτηση ρε παιδιά Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το mail την εφαρμογή την δική του που έχει έχω πέντε mail συγχρονισμένα τρία επαγγελματικά και δύο προσωπικά το κακό είναι ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ενώ της έχω ενεργοποιημένες ούτε ήχο κάνει έχουμε καμιά ιδέα τι μπορώ να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2022 at 8:57 ΜΜ, manosmar said:

Και εγω εκανα τν μεταβαση απο Android σε Iphone και μεσα σε 6 μηνες το βαρεθηκα. Ξανασκεψουτο 

Δεν νομίζω να βοηθάς και πολύ έτσι. Πες τι σε χαλασε για να εχει καποιο νοημα το σχόλιό σου...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έριξα παραγγελεια για το ρολόι το 8 θέλω να έχω όλο το πακέτο αλλά ακόμα δεν ξέρουν ποτέ θα φέρουν ξανά μιας κ εξαντλήθηκαν 

μια ερώτηση ρε παιδιά Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το mail την εφαρμογή την δική του που έχει έχω πέντε mail συγχρονισμένα τρία επαγγελματικά και δύο προσωπικά το κακό είναι ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ενώ της έχω ενεργοποιημένες ούτε ήχο κάνει έχουμε καμιά ιδέα τι μπορώ να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dafly7 said:

Εγώ σήμερα έριξα παραγγελεια για το ρολόι το 8 θέλω να έχω όλο το πακέτο αλλά ακόμα δεν ξέρουν ποτέ θα φέρουν ξανά μιας κ εξαντλήθηκαν 

μια ερώτηση ρε παιδιά Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το mail την εφαρμογή την δική του που έχει έχω πέντε mail συγχρονισμένα τρία επαγγελματικά και δύο προσωπικά το κακό είναι ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ενώ της έχω ενεργοποιημένες ούτε ήχο κάνει έχουμε καμιά ιδέα τι μπορώ να κοιτάξω;

Η εφαρμογή τις apple δεν συνεργάζεται με gmail λογαριασμους και δεν εχεις push notifications. Καλύτερα κατέβασε και χρησιμοποίησε την εφαρμογή gmail. Εκεί όλα είναι κομπλέ !

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έριξα παραγγελεια για το ρολόι το 8 θέλω να έχω όλο το πακέτο αλλά ακόμα δεν ξέρουν ποτέ θα φέρουν ξανά μιας κ εξαντλήθηκαν 
μια ερώτηση ρε παιδιά Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το mail την εφαρμογή την δική του που έχει έχω πέντε mail συγχρονισμένα τρία επαγγελματικά και δύο προσωπικά το κακό είναι ότι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ενώ της έχω ενεργοποιημένες ούτε ήχο κάνει έχουμε καμιά ιδέα τι μπορώ να κοιτάξω;

Δοκιμάστε το spark mail. Έχω δυο υπηρεσιακά mail και τρία ΙΧ και όλα δουλεύουν άψογα , έρχονται ειδοποιήσεις κατευθείαν χωρίς να ανοίξεις να κανείς refresh κλπ
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, drivth said:


Δοκιμάστε το spark mail. Έχω δυο υπηρεσιακά mail και τρία ΙΧ και όλα δουλεύουν άψογα , έρχονται ειδοποιήσεις κατευθείαν χωρίς να ανοίξεις να κανείς refresh κλπ

Γενικά ότι άλλο εκτός από την μαμά εφαρμογή που υπάρχει ασυμβατότητα με το gmail 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά το πρόβλημα που είχα που δε φόρτιζε πάνω από το 90 τοις 100 λόγω θερμοκρασίας. Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με τον απενεργοποιήσω την επιλογή που έχει για την προστασία της μπαταρίας. Πλέον η διάρκεια έχει στρώσει και βγάζω άνετα μιάμιση μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Λοιπόν όσον αφορά το πρόβλημα που είχα που δε φόρτιζε πάνω από το 90 τοις 100 λόγω θερμοκρασίας. Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με τον απενεργοποιήσω την επιλογή που έχει για την προστασία της μπαταρίας. Πλέον η διάρκεια έχει στρώσει και βγάζω άνετα μιάμιση μέρα!!!

Το optimised battery charging εννοείς;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους μια ημέρα με το τηλέφωνο …οθόνη πολύ καλή φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο …ήχος επίσης παρά πολύ καλός και σε ομιλία μπαταρία από άλλο πλανήτη καθώς προέρχομαι από Android ένα αρνητικό οι μεγάλοι φακοί στην κάμερα πίσω θέλουν προσοχή .Καλώς σε βρήκα πιστεύω να εξοικειωθώ με της apple way αλλά όλα δείχνουν να λειτουργούν όπως πρέπει .

 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...