Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, vtag said:

Πέρασα από ένα κατάστημα και δούλεψα λίγο το 14PMax και λιγότερο το μικρό. 

Ρε παιδιά δεν ξέρω αλλά με χάλασε πάρα πολύ το Notch/Dynamic Island που είναι μέσα στην οθόνη καθώς σε όποια εφαρμογή μπήκα καθώς και σε παιχνίδια και βίντεο είναι εκεί μέσα στην μέση και το μάτι πέφτει εκεί πάνω αυτόματα. 

Επίσης έκανε και κάποια μικρά σπασίματα όταν επέστρεφα στο αρχικό μενού αλλά αυτό ίσως έχει σχέση και με το εκθεσιακό μοντέλο.

Πάντως έχοντας το 13PMax δεν με κέρδισαν να κάνω την αναβάθμιση και να το πάρω το 14αρι παρόλο που μπορώ να πάρω και με τιμολόγιο. 

Θα κρατήσω χρήματα να τσιμπήσει το καινούριο iPad Pro!! 😉😘

 

Σχεδόν ποτέ δεν ήταν τόσο άμεση η αλλαγή από το προηγούμενο μοντέλο, στο τελευταίο 

Αξίζει η αλλαγή από 2 μοντέλα πίσω και περισσότερο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, vtag said:

Πάντως έχοντας το 13PMax δεν με κέρδισαν να κάνω την αναβάθμιση και να το πάρω το 14αρι παρόλο που μπορώ να πάρω και με τιμολόγιο. 

Σε ζηλεύω…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από ένα κατάστημα και δούλεψα λίγο το 14PMax και λιγότερο το μικρό. 
Ρε παιδιά δεν ξέρω αλλά με χάλασε πάρα πολύ το Notch/Dynamic Island που είναι μέσα στην οθόνη καθώς σε όποια εφαρμογή μπήκα καθώς και σε παιχνίδια και βίντεο είναι εκεί μέσα στην μέση και το μάτι πέφτει εκεί πάνω αυτόματα. 
Επίσης έκανε και κάποια μικρά σπασίματα όταν επέστρεφα στο αρχικό μενού αλλά αυτό ίσως έχει σχέση και με το εκθεσιακό μοντέλο.
Πάντως έχοντας το 13PMax δεν με κέρδισαν να κάνω την αναβάθμιση και να το πάρω το 14αρι παρόλο που μπορώ να πάρω και με τιμολόγιο. 
Θα κρατήσω χρήματα να τσιμπήσει το καινούριο iPad Pro!!
 

Και αυτό θέμα συνήθειας είναι όπως και το notch. Στο 3ημερο πάνω το ξεχνάς ότι είναι εκεί.
Επίσης, η Apple έχει διαθέσει τα apis του dynamic island και στους 3rd party developers που σημαίνει ότι με τον καιρό όλο και περισσότερες εφαρμογές θα το αξιοποιούν.
Και το δυναμικό νησί θα παραμείνει εδώ για τουλάχιστον μία 3ετια.
Από μοντέλο σε μοντέλο προφανώς και η αναβάθμιση αφορά περισσότερο εμάς τους κολλημένους με τη τεχνολογία που θέλουμε να αλλάζουμε συσκευές με το παραμικρό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις κ τα καλά λόγια έχει γίνει ήδη παραγγελία για το watch 8 έχω σαν ακουστικά τα freebuds 3 που είμαι πολύ ευχαριστημένος οπότε θα τα αλλάξω λογικά όταν χαλάσουν η πριν αρχίσει η δουλειά την νέα σεζον

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το iOS δυστυχώς δεν έχει επιλογή για double tap για κλείδωμα οθόνης (screen off) αλλά μόνο για αφύπνιση, μήπως έχετε βρει κάποια εναλλακτική επιλογή για το κλείδωμα της οθονης χωρίς να πατάμε το power button ή να χρησιμοποιούμαι το assistive button;

Έχω προσπαθήσει να δημιουργήσω συντόμευση αλλά μάλλον δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Επίσης, δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gp30169 said:

Επειδή το iOS δυστυχώς δεν έχει επιλογή για double tap για κλείδωμα οθόνης (screen off) αλλά μόνο για αφύπνιση, μήπως έχετε βρει κάποια εναλλακτική επιλογή για το κλείδωμα της οθονης χωρίς να πατάμε το power button ή να χρησιμοποιούμαι το assistive button;

Έχω προσπαθήσει να δημιουργήσω συντόμευση αλλά μάλλον δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Επίσης, δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ.

Ρυθμίσεις- προσβασιμότητα- άγγιγμα- πίσω άγγιγμα 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, leo06 said:

Ρυθμίσεις- προσβασιμότητα- άγγιγμα- πίσω άγγιγμα 

με διπλο ή τριπλό χτυπημα στην πλατη εννοεις ε;

το έχω σεταρει και αυτό αλλα πρώτον δεν είναι ιδιαίτερα βολικό και δευτερον αν έχεις και θήκη δεν πιάνει πάντα τοσο εύκολα...

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gp30169 said:

με διπλο ή τριπλό χτυπημα στην πλατη εννοεις ε;

το έχω σεταρει και αυτό αλλα πρώτον δεν είναι ιδιαίτερα βολικό και δευτερον αν έχεις και θήκη δεν πιάνει πάντα τοσο εύκολα...

Ναι, βάλε και τις δυο επιλογές για κλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, gp30169 said:

Επειδή το iOS δυστυχώς δεν έχει επιλογή για double tap για κλείδωμα οθόνης (screen off) αλλά μόνο για αφύπνιση, μήπως έχετε βρει κάποια εναλλακτική επιλογή για το κλείδωμα της οθονης χωρίς να πατάμε το power button ή να χρησιμοποιούμαι το assistive button;

Έχω προσπαθήσει να δημιουργήσω συντόμευση αλλά μάλλον δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Επίσης, δεν έχω βρει κάτι στο ιντερνετ.

Προσωπικά το assistive touch με έχει εξυπηρετήσει τόσο για αυτό που ζητάς, όσο και για άλλες χρήσιμες συντομεύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, athanaso77 said:

Προσωπικά το assistive touch με έχει εξυπηρετήσει τόσο για αυτό που ζητάς, όσο και για άλλες χρήσιμες συντομεύσεις.

Απλα βρισκεται μεσα στην οθονη κ πολλες φορες το πατας καταλαθος και σε νευριαζει κτλ κτλ

Δεν εχω καταληξει σε ποιο σημειο να το εχω για να ενοχλει λιγοτερο!

Πες μας ποιες αλλες συντομευσεις εχεις προσθεσει, μηπως προσθεσουμε και εμεις καμια μιας κ το εχουμε μεσα στα ποδια μας!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, athanaso77 said:

Προσωπικά το assistive touch με έχει εξυπηρετήσει τόσο για αυτό που ζητάς, όσο και για άλλες χρήσιμες συντομεύσεις.

Ακριβώς το ίδιο κάνω εδώ και χρόνια στις Apple συσκευές μου!! (iPad & iPhone)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
16 minutes ago, gp30169 said:

Πες μας ποιες αλλες συντομευσεις εχεις προσθεσει, μηπως προσθεσουμε και εμεις καμια μιας κ το εχουμε μεσα στα ποδια μας!

Μπορείς να κάνεις παρά πολλά ανάλογα τι ας εξυπηρετεί περισσότερο, για παράδειγμα μπορείς να βάλεις συντομεύσεις για screenshot, για το Apple Pay, το κέντρο γνωστοποίησεων, πολλές χειρονομίες και άλλα πολλά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση και εγώ από android και θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να περιμένω κάποιες τυχόν προσφορές που (υποθετικά )μπορεί να υπάρξουν είτε με μειωμένη τιμή ή με μορφή κάποιων δώρων... Εν όψει black friday .Δεν ξέρω με βεβαιότητα εάν γίνονται κιόλας βεβαίως βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stigun said:

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση και εγώ από android και θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να περιμένω κάποιες τυχόν προσφορές που (υποθετικά )μπορεί να υπάρξουν είτε με μειωμένη τιμή ή με μορφή κάποιων δώρων... Εν όψει black friday .Δεν ξέρω με βεβαιότητα εάν γίνονται κιόλας βεβαίως βεβαίως...

Black Friday μπορεί να βγάλουν κανένα iPhone 7

Μην περιμένεις ούτε πτώση τιμής ούτε προσφορά ούτε τίποτα για καινούργιες συσκευές 

Ακομα και κάτι bonus επιστροφή που βγάζουν μέσο τραπεζών κάποια μεγάλα καταστήματα, συνέχεια έχουν απ έξω τις apple συσκευές 

Αν τα έχεις τα σκας και το παίρνεις αλλιώς σαν μερικούς από εμας μόνο στις βιτρίνες μπορείς να το περιεργαστείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stigun said:

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση και εγώ από android και θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να περιμένω κάποιες τυχόν προσφορές που (υποθετικά )μπορεί να υπάρξουν είτε με μειωμένη τιμή ή με μορφή κάποιων δώρων... Εν όψει black friday .Δεν ξέρω με βεβαιότητα εάν γίνονται κιόλας βεβαίως βεβαίως...

Aνάλογα απο πια android συσκευή θες να κανεις τη μεταβαση...

Μην περιμενεις προσφορές στις apple συσκευες. Αντε να κανουν προσφορα για κανενα iphone x!!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tasos19s said:

Black Friday μπορεί να βγάλουν κανένα iPhone 7

Μην περιμένεις ούτε πτώση τιμής ούτε προσφορά ούτε τίποτα για καινούργιες συσκευές 

Ακομα και κάτι bonus επιστροφή που βγάζουν μέσο τραπεζών κάποια μεγάλα καταστήματα, συνέχεια έχουν απ έξω τις apple συσκευές 

Αν τα έχεις τα σκας και το παίρνεις αλλιώς σαν μερικούς από εμας μόνο στις βιτρίνες μπορείς να το περιεργαστείς 

Καταλαβα...ευχαριστώ πολύ...μονόδρομος λοιπόν!! 😉

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gp30169 said:

Aνάλογα απο πια android συσκευή θες να κανεις τη μεταβαση...

Μην περιμενεις προσφορές στις apple συσκευες. Αντε να κανουν προσφορα για κανενα iphone x!!

Xiaomi mi note 10 pro max/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση και εγώ από android και θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να περιμένω κάποιες τυχόν προσφορές που (υποθετικά )μπορεί να υπάρξουν είτε με μειωμένη τιμή ή με μορφή κάποιων δώρων... Εν όψει black friday .Δεν ξέρω με βεβαιότητα εάν γίνονται κιόλας βεβαίως βεβαίως...

Προσφορά και Apple είναι δύο έννοιες αντίθετες.
Έτσι διατηρούν βέβαια και τη μεταπωλητική τους αξία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, stigun said:

Καλησπέρα παιδιά.

Σκέπτομαι να κάνω την μετάβαση και εγώ από android και θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να περιμένω κάποιες τυχόν προσφορές που (υποθετικά )μπορεί να υπάρξουν είτε με μειωμένη τιμή ή με μορφή κάποιων δώρων... Εν όψει black friday .Δεν ξέρω με βεβαιότητα εάν γίνονται κιόλας βεβαίως βεβαίως...

Και εγω εκανα τν μεταβαση απο Android σε Iphone και μεσα σε 6 μηνες το βαρεθηκα. Ξανασκεψουτο 

Link to comment
Share on other sites

Κάνει σε κάποιον άλλο ήχο η κάμερα σε 14 pro max σε   τρίτες εφαρμογές όπως πχ instagram μολονότι έχει γίνει ενημέρωση σε ios 16.02??ή υπάρχει πρόβλημα - ελαττωματική συσκευή...είναι φυδιολιγικισ ο ήχος σαν κροτάλισμα ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, manosmar said:

Και εγω εκανα τν μεταβαση απο Android σε Iphone και μεσα σε 6 μηνες το βαρεθηκα. Ξανασκεψουτο 

Από την άλλη, αν δεν δοκιμάσεις κατ´ ιδίαν, δε θα μάθεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, manosmar said:

Και εγω εκανα τν μεταβαση απο Android σε Iphone και μεσα σε 6 μηνες το βαρεθηκα. Ξανασκεψουτο 

Εγώ πάλι χρόνια με όλα τα Note και Sony android !!! Κορόιδευα τα μήλα. Και από τη στιγμή που ξεκίνησα με το iPhone 11 Απλά δεν υπάρχει γυρισμός μία βδομάδα δοκίμασα μέχρι να μου έρθει το 14 Και έμεινα με το S 21 ultra και πραγματικά μου ήρθε να το σπάσω. Ο καθένας είναι τι θέλει εγώ θέλω κάτι σταθερό αξιόπιστο πολύ γρήγορο χωρίς κανένα πρόβλημα και απλά να δουλεύει και άλλοι θέλουνε σκουπίδια εντάξει προτιμήσεις είναι αυτά. Και πραγματικά με πιάνει αηδία που το μόνο συγκριτικό που βλέπω πολλές φορές είναι το ποσό ζούμε έχει το Samsung και πόσο τα iPhone λες και όλη μέρα Με ένα zoom είστε και με μία κάμερα στο χέρι δηλαδή απλά τραγικό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σήμερα  με πήρανε τηλέφωνο από πλαίσιο αύριο παραλαμβάνω 14 pro max 512 πρώτη φορά και εγώ iPhone τρελό timing μαζί με τα εγκαίνια του ναού .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...