Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone 14 pro Max 256gb black

H προπαραγγελια είχε γίνει 12:01 με το που ανοιξε το site τους.

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Dimitris_w said:

0C46A36A-1C4F-42FA-AA75-43A219692D61.png

Υπάρχει ξεχωριστό section για το iOS… https://myphone.gr/forum/topic/194909/?do=findComment&comment=7101030

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2022 at 6:22 ΜΜ, alko123 said:

φορτιστής για 14 pro max νέος ή κάνει και αυτός του 13 pro max??

Όχι δεν κάνει. 

Έχουν τεράστιες διαφορές οι συσκευές 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

«Ο νοών νοείτο.»


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bill_viper said:


«Ο νοών νοείτο.» emoji56.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

6 ώρες πριν, athanaso77 said:

Αυτό φοβάμαι δυστυχώς…

Χαχαχαχσχα. Έτυχε να διαβάσω πρώτα το νήμα του 13pro max. 🤣🤣🤣🤣

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τι ποσοστό χάνει η συσκευή σας το βράδυ που την αφήνετε μέχρι το πρωί σε ένα διάστημα 8-10 ωρών? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vtag said:

Τι ποσοστό χάνει η συσκευή σας το βράδυ που την αφήνετε μέχρι το πρωί σε ένα διάστημα 8-10 ωρών? 

Ανάλογα το σήμα είναι το κυριότερο 

απο 2% έως 10%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, vtag said:

Τι ποσοστό χάνει η συσκευή σας το βράδυ που την αφήνετε μέχρι το πρωί σε ένα διάστημα 8-10 ωρών? 

Να υποθέσω μιλάς για τη συσκευή του τίτλου; Γιατί δεν έχουν όλες την ίδια κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνο απο Κωτσοβολο το μεσημερι για να παραλαβω απο καταστημα το 14 pro max 128. οποτε απο δευτερα το εχω στα χερια μου. Πολυ γρηγορη παραδοση σχετικα με περυσι και χωρις προκαταβολες κλπ

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, margaritagr said:

Ρε παιδιά δε σας ξενίζει 3χ οπτικό ζουμ σε συσκευη 1500€?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αν ασχολεισαι με φωτογραφια δεν πρεπει να σε ξενιζει καθολου!!!

Σπανια χρησιμοποιω μεγαλυτερο ζουμ και μιλαω για dslr.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολεισαι με φωτογραφια δεν πρεπει να σε ξενιζει καθολου!!!
Σπανια χρησιμοποιω μεγαλυτερο ζουμ και μιλαω για dslr.

Οκ δεν μπορω να πω, υποκειμενικό ειναι απλά το είδα σήμερα , και χωρίς να έχω διαβάσει specs, μου έκανε μεγάλη εντύπωση που άφησαν το ζουμ εκει. Ε πως να το κάνουμε σε σχέση με τις αλλες ναυαρχιδες ειναι αρκετά πίσω έπρεπε να το προσφέρει κι ας επιλέξεις εσυ αν το χρησιμοποιήσεις

Εγώ το χρησιμοποιώ συχνά το ζουμ, ειδικά βασικά σε ταξίδια.


Sent from my iPad using Tapatalk
:cool:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Να υποθέσω μιλάς για τη συσκευή του τίτλου; Γιατί δεν έχουν όλες την ίδια κατανάλωση.

Ναι για το 14Pro Max μιλάω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
32 minutes ago, margaritagr said:


Οκ δεν μπορω να πω, υποκειμενικό ειναι απλά το είδα σήμερα , και χωρίς να έχω διαβάσει specs, μου έκανε μεγάλη εντύπωση που άφησαν το ζουμ εκει. Ε πως να το κάνουμε σε σχέση με τις αλλες ναυαρχιδες ειναι αρκετά πίσω έπρεπε να το προσφέρει κι ας επιλέξεις εσυ αν το χρησιμοποιήσεις emoji4.png

Εγώ το χρησιμοποιώ συχνά το ζουμ, ειδικά βασικά σε ταξίδια.

Όπως τόσα χρόνια γνωρίζουμε, δεν έχει νόημα να συγκρίνεις specs ανάμεσα σε iPhone και μια οποιαδήποτε Android συσκευή.

9 minutes ago, vtag said:

Ναι για το 14Pro Max μιλάω!!

Δε θα βρεις ακόμα πολλούς για να πάρεις μια εικόνα. Ωστόσο, θα χρειαστούν μερικές μέρες μέχρι να στρώσει η μπαταρία και να δείξει η συσκευή τις πραγματικές της δυνατότητες στον τομέα της αυτονομίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη συγκρίνω? Δεν αναφέρομαι σε ram ή σε επεξεργαστή για να παίζει ρόλο το λειτουργικό οπότε να πω ότι κουμπώνουν διαφορετικά.

Σε ζουμ αναφέρομαι, θέμα κάμερας είναι κι όπως για χρόνια είχαν απελπιστικά στενό κάδρο στη selfie, αυτό τώρα έχει διορθωθεί αλλά παραμένει το πολύ μικρό ζουμ.



Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εκανα κ εγώ την μετάβαση από s22 ultra 

Μέτα από πάρα πολλά χρόνια που ήμουν σε αντροιντ 

Μέχρι τώρα το στήνω κ μπορώ να πω ενθουσιασμένος το μόνο που με χάλασε πολύ είναι ότι έχασα συνομιλίες βαιμπερ κ whatsapp σημαντικές για την δουλειά μου.... 

Πλέον πάντως μπορείς να κάνεις καλη παραμετροποίηση σε σχέση με παλιότερα κ αυτό μου αρέσει πολύ 

Τώρα μένει να πάρω το ρολόι κ ακουστικά καλώς σας βρήκα λοιπόν 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dafly7 said:

Καλησπέρα παιδιά εκανα κ εγώ την μετάβαση από s22 ultra 

Μέτα από πάρα πολλά χρόνια που ήμουν σε αντροιντ 

Μέχρι τώρα το στήνω κ μπορώ να πω ενθουσιασμένος το μόνο που με χάλασε πολύ είναι ότι έχασα συνομιλίες βαιμπερ κ whatsapp σημαντικές για την δουλειά μου.... 

Πλέον πάντως μπορείς να κάνεις καλη παραμετροποίηση σε σχέση με παλιότερα κ αυτό μου αρέσει πολύ 

Τώρα μένει να πάρω το ρολόι κ ακουστικά καλώς σας βρήκα λοιπόν 

Καλώς ήρθες 

μαμά πάρεις και ρολόι και ακουστικά μετά δύσκολα θα ξανά φύγεις προς άλλη εταιρία 

αμα πάρεις και υπολογιστή τότε είναι που κλείνεις το πακέτο και δεν υπάρχει ανταγωνισμός σε τόσο σωστή επικοινωνία μεταξύ συσκευών 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, dafly7 said:

το μόνο που με χάλασε πολύ είναι ότι έχασα συνομιλίες βαιμπερ κ whatsapp σημαντικές για την δουλειά μου.... 

Ενώ το Viber δε σου δίνει αυτή τη δυνατότητα, στο WhatsApp μπορείς να μεταφέρεις τα data σου από το android στο iPhone… https://faq.whatsapp.com/530788665445780/?locale=en_US

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dafly7 said:

Καλησπέρα παιδιά εκανα κ εγώ την μετάβαση από s22 ultra 

Μέτα από πάρα πολλά χρόνια που ήμουν σε αντροιντ 

Μέχρι τώρα το στήνω κ μπορώ να πω ενθουσιασμένος το μόνο που με χάλασε πολύ είναι ότι έχασα συνομιλίες βαιμπερ κ whatsapp σημαντικές για την δουλειά μου.... 

Πλέον πάντως μπορείς να κάνεις καλη παραμετροποίηση σε σχέση με παλιότερα κ αυτό μου αρέσει πολύ 

Τώρα μένει να πάρω το ρολόι κ ακουστικά καλώς σας βρήκα λοιπόν 

Καλώς ήλθες, μετά από λίγο καιρό θα δεις ότι η παραμετροποίηση δε θα σε ενδιαφέρει καθόλου. Αpple Watch και AirPods, και θα δεις τι έχανες τόσα χρόνια και τι πάει να πει fluidity μεταξύ συσκευών. Το ίδιο βήμα μ 'εσένα κάναμε πολλοί και πλέον βλέπω τα Android των φίλων και γελάω με το fragmentation του λειτουργικού.

Ξεκινήσαμε με iPhone, και τώρα έχουμε και Apple Watch, AirPods, HomePod Mini, iPad Pro..

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από ένα κατάστημα και δούλεψα λίγο το 14PMax και λιγότερο το μικρό. 

Ρε παιδιά δεν ξέρω αλλά με χάλασε πάρα πολύ το Notch/Dynamic Island που είναι μέσα στην οθόνη καθώς σε όποια εφαρμογή μπήκα καθώς και σε παιχνίδια και βίντεο είναι εκεί μέσα στην μέση και το μάτι πέφτει εκεί πάνω αυτόματα. 

Επίσης έκανε και κάποια μικρά σπασίματα όταν επέστρεφα στο αρχικό μενού αλλά αυτό ίσως έχει σχέση και με το εκθεσιακό μοντέλο.

Πάντως έχοντας το 13PMax δεν με κέρδισαν να κάνω την αναβάθμιση και να το πάρω το 14αρι παρόλο που μπορώ να πάρω και με τιμολόγιο. 

Θα κρατήσω χρήματα να τσιμπήσει το καινούριο iPad Pro!! 😉😘

 

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...