Jump to content

Always-on displays και μια διαφορετική εγκοπή για τα νέα iPhone 14 Pro και Pro Max


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλοί φίλοι εκεί έξω ανυπομονούσαν και μετρούσαν τις ημέρες για να μάθουν τι ακριβώς ετοίμασε για φέτος η Apple και μάλλον έκανε εξαιρετική δουλειά, ιδιαίτερα με την περίπτωση των μοντέλων Pro!

Το iPhone 14 Pro απέκτησε μια νέα εγκοπή που ο όλος σχεδιασμός παραπέμπει στο σχήμα ενός χαπιού, αλλά το καλό είναι πως έχουμε επιτέλους αντικατάσταση της παλιάς και πολυ-φορεμένης εγκοπής (που χρονολογείται από το 2017 με την εμφάνιση του iPhone X) και κουραστήκαμε να βλέπουμε στις προηγούμενες γενιές!

Ο διευθύνων σύμβουλος της Apple, Tim Cook, αποκαλεί το iPhone 14 Pro ως την “πιο καινοτόμο σειρά Pro μέχρι τώρα”.

Η πρώτη αξιοσημείωτη αλλαγή στα μοντέλα iPhone 14 Pro είναι η οθόνη και η Apple θα προσφέρει τις συνήθεις επιλογές 6,1 και 6,7 ιντσών, η εγκοπή αντικαθίσταται από μια εγκοπή σε σχήμα χαπιού που θα φιλοξενεί τα στοιχεία Face ID και μια δεύτερη κυκλική εγκοπή για την μπροστινή κάμερα.

Μικρές οπτικές εξωτερικές αλλαγές

Μεταφορά του αισθητήρα εγγύτητας έχουμε στο μοντέλο Pro πίσω από την οθόνη και οι ειδοποιήσεις θα βγαίνουν πλέον από την εγκοπή σε μια κινούμενη εικόνα. Η Apple αποκαλεί αυτό το σύστημα Dynamic Island. Οι ειδοποιήσεις θα προσαρμόζονται και θα κινούνται γύρω από την εγκοπή σε σχήμα χαπιού και η Apple πραγματικά εντυπωσιάζει με τις δυνατότητες προσαρμοστικότητας της νέας εγκοπής.

Στο iPhone 14 Pro/Pro Max παραμένει η υψηλής ταχύτητας ανανέωσης οθόνης των 120Hz ProMotion.

Τόσο το iPhone 14 Pro όσο και το 14 Pro Max θα περιλαμβάνουν το γνωστό χαρακτηριστικό always-on display που λειτουργεί με το νέο widget οθόνης κλειδώματος στο iOS 16. Θα υποστηρίζει πληροφορίες όπως προβολή υπενθυμίσεων, συμβάντα ημερολογίου και καιρικές συνθήκες, χωρίς το iPhone να χρειάζεται να “ξυπνήσει” για να εμφανιστούν όλα αυτά. Υπάρχει ακόμη και κατάσταση αδράνειας για wallapers στο iOS 16 που θα τα σκουρύνει για να καταναλώνουν λιγότερη ισχύ μπαταρίας.

Μέσα στα μοντέλα iPhone 14 Pro βρίσκεται το chip A16 Bionic της Apple που εξασφαλίζει την καλύτερη δυνατή εξοικονόμηση ενέργειας και επιπλέον υπάρχει και νέο chip κάμερας. Η CPU έξι πυρήνων περιλαμβάνει δύο πυρήνες υψηλής απόδοσης που χρησιμοποιούν 20% χαμηλότερη ισχύ από πριν και τέσσερις πυρήνες απόδοσης που χρησιμοποιούν το ένα τρίτο των chips συγκριτικά με τους ανταγωνιστές.

Αυτά τα νέα chip A16 βοηθούν στην τροφοδοσία των ομαλών κινούμενων εικόνων που βρίσκονται στη λειτουργία Dynamic Island και θα τροφοδοτήσει επίσης το νέο σύστημα κάμερας της Apple. Η Apple έδειξε διάφορους τρόπους με τους οποίους το Dynamic Island θα κάνει κίνηση και θα λειτουργήσει στην πράξη, συμπεριλαμβανομένων γραφικών στοιχείων ζωντανής δραστηριότητας και χειριστηρίων για μουσική. Όταν σύρετε για να επιστρέψετε στην αρχική οθόνη, οι εργασίες στο παρασκήνιο, όπως η αναπαραγωγή μουσικής, θα μετακινηθούν.

Για πρώτη φορά, το iPhone απομακρύνεται από έναν αισθητήρα 12MP και φέρει ισχυρότερο αισθητήρα των 48MP . Η νέα κύρια κάμερα έχει έως και δύο φορές βελτιώσεις στη φωτογραφία χαμηλού φωτισμού, χρησιμοποιώντας έναν αισθητήρα quad-pixel με διάφραγμα f/1,78 και εστιακή απόσταση 24 mm.

Για τις περισσότερες φωτογραφίες, ο αισθητήρας θα τραβήξει εικόνες των 12MP για να μεγιστοποιήσει τη λήψη φωτός. Αυτό επιτρέπει επίσης στην Apple να περικόψει τον αισθητήρα με διαφορετικούς τρόπους για να προσφέρει πραγματικό ζουμ 2x σε εστιακή απόσταση 48 mm. Αυτό θα οδηγήσει σε μερικές εντυπωσιακές φωτογραφίες και ο νέος αισθητήρας βελτιστοποιεί ακόμη και τις λεπτομέρειες σε μορφή ProRAW της Apple.

Υπάρχει και κάμερα εξαιρετικά ευρείας εμβέλειας με βελτιώσεις στη φωτογραφία macro και 3x βελτίωση σε χαμηλό φωτισμό. Το φλας στο σύστημα κάμερας του iPhone 14 έχει επίσης επανασχεδιαστεί, επομένως είναι δύο φορές πιο φωτεινό και αντιδρά στην εστιακή απόσταση των φωτογραφιών.

Αν σας ενδιαφέρει η λήψη βίντεο, τα μοντέλα iPhone 14 Pro σίγουρα σας έχουν καλύψει. Η κινηματογραφική λειτουργία μπορεί πλέον να πετύχαει ανάλυση 4K στα 30 fps και 4K στα 24 fps.

Περί τιμής ο λόγος…

Το iPhone 14 Pro θα ξεκινά από 999 $ και το iPhone 14 Pro από 1.099 $. Και τα δύο θα είναι διαθέσιμα στα καταστήματα στις 13 Σεπτεμβρίου όσον αφορά τις ΗΠΑ.

Πριν ακόμα ξεκινήσει η παρουσίαση του νέου APPLE IPHONE 14 SERIES η VOLTE-TEL Communications για ακόμη μια φορά έχει ήδη προβλέψει για τους πρώτους που θα κάνουν δικό τους το νέο αυτό smartphone καθώς έχει διαθέσιμες θήκες και προστατευτικά οθόνης που είναι ιδανικά για την προστασία του αγαπημένου σας κινητού αλλά και για να του δώσουν ακόμα πιο ξεχωριστό στυλ.

 

 

ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ IPHONE 14 SERIES ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ matshop.gr ΕΔΩ

ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ -ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ΧΟΝΔΡΙΚΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ

Volte-Tel.gr ΕΔΩ

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το μόνο ενδιαφέρον που έχουν είναι το crash detection που δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να το τσεκαρουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

To Dynamic Island και μόνο είναι λόγος αγοράς! Ούτε κάμερες ούτε τίποτα άλλο, αυτό το smoothness των animation δεν υπάρχει!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kaluas said:

"Dynamic Island"...

Αυτή η εταιρία...

Περιμένω reviews να ακούσω αμερικανική προφορά για αυτό. Θα πέσει γέλιο. Ξέρω τι λέω ... California reviewers σας έρχομαι. Χαχα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 👎αφορά κυρίως την διαφήμιση στο τέλος που την λουστήκαμε με το έτσι θέλω

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
45 minutes ago, Konstantine73 said:

Το 👎αφορά κυρίως την διαφήμιση στο τέλος που την λουστήκαμε με το έτσι θέλω

Είμαστε όλοι αναγκασμένοι να τις αποδεχτούμε γιατί η ύπαρξη του forum στηρίζεται σε αυτές τις διαφημίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 6:02 ΜΜ, bill_viper said:

To Dynamic Island και μόνο είναι λόγος αγοράς! Ούτε κάμερες ούτε τίποτα άλλο, αυτό το smoothness των animation δεν υπάρχει!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έκαναν την εγκοπή ακόμα μεγαλύτερη. Εγώ το βρίσκω κοροϊδία όσα animations και να έβαλαν, όσο smooth και να είναι. Ο στόχος είναι η ενιαία οθόνη με μικρό κάδρο, όχι να μεγαλώνουμε τα notch και τις τρύπες. Σε αυτό απέτυχαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, dyannisb said:

Έκαναν την εγκοπή ακόμα μεγαλύτερη. Εγώ το βρίσκω κοροϊδία όσα animations και να έβαλαν, όσο smooth και να είναι. Ο στόχος είναι η ενιαία οθόνη με μικρό κάδρο, όχι να μεγαλώνουμε τα notch και τις τρύπες. Σε αυτό απέτυχαν.

Είναι και αυτό μια άποψη. Ωστόσο, σε αυτά που διαβάζω στα διαφορά forum, το dynamic island θεωρείται από τους περισσότερους, η καλύτερη αναβάθμιση στα φετινά Pro μοντέλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, athanaso77 said:

Είναι και αυτό μια άποψη. Ωστόσο, σε αυτά που διαβάζω στα διαφορά forum, το dynamic island θεωρείται από τους περισσότερους, η καλύτερη αναβάθμιση στα φετινά Pro μοντέλα.

Εγώ το βλέπω καθαρά ότι τους χρυσωσαν το χάπι και το κατάπιαν αδιαμαρτύρητα.

 

Δηλαδή αν έβγαζε κινητά με τους σενσορες κάτω από την οθόνη ( που θα ήταν βήμα μπροστά) τι θα έλεγε ο κόσμος?

 

Δεν λέω τίποτα άλλο γιατί θα θεωρηθεί hate. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, dyannisb said:

Δηλαδή αν έβγαζε κινητά με τους σενσορες κάτω από την οθόνη ( που θα ήταν βήμα μπροστά) τι θα έλεγε ο κόσμος?

Υποθέτω ότι περιμένουν να βελτιωθεί η τεχνολογία κάτω από αυτή την υλοποίηση και να το βάλουν σε μελλοντικές εκδόσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Υποθέτω ότι περιμένουν να βελτιωθεί η τεχνολογία κάτω από αυτή την υλοποίηση και να το βάλουν σε μελλοντικές εκδόσεις.

Αυτό κάνουν. Αλλά η μαγκιά εκεί είναι. Να κάνουν πρόταση και υλοποίηση. Όχι να πάρουν κάτι έτοιμο και να του βάλουν γαρνιτούρα όταν ωριμάσει από άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη μαγκιά είναι όμως να δουλεύει σωστά και να το καθιερώσεις.  Αν θυμάμαι καλά η moto ειχε πρώτη, συσκευή με δαχτυλικο και παρόλο αυτά τα iphones θυμαται ο κόσμος ως πρώτα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνουν. Αλλά η μαγκιά εκεί είναι. Να κάνουν πρόταση και υλοποίηση. Όχι να πάρουν κάτι έτοιμο και να του βάλουν γαρνιτούρα όταν ωριμάσει από άλλους.

H μαγκιά είναι όταν βγάζεις κάποια τεχνολογία στην αγορά να το κάνεις στη βέλτιστη ποιότητα. Και η Apple για αυτό διαφέρει από οποιονδήποτε κατασκευαστή Android. Οι δεύτεροι τρέχουν να προσφέρουν πράγματα για να πουν ότι είναι οι πρώτοι που το έκαναν με τραγικές έως μέτριες υλοποιήσεις, και όταν το κάνει η Apple προσφέρει τη τεχνολογία λέγοντας τους ορίστε κύριοι πως γίνεται.


Sent from my iPad using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, dyannisb said:

Αυτό κάνουν. Αλλά η μαγκιά εκεί είναι. Να κάνουν πρόταση και υλοποίηση. Όχι να πάρουν κάτι έτοιμο και να του βάλουν γαρνιτούρα όταν ωριμάσει από άλλους.

Είναι και αυτό μια άποψη. Αλλά η ιστορία έχει δείξει, ότι κερδισμένος βγαίνει όχι αυτός που θα το βγάλει πρώτος ένα νέο feature, αλλά αυτός που όταν θα το βάλει, θα δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dyannisb said:

Αυτό κάνουν. Αλλά η μαγκιά εκεί είναι. Να κάνουν πρόταση και υλοποίηση. Όχι να πάρουν κάτι έτοιμο και να του βάλουν γαρνιτούρα όταν ωριμάσει από άλλους.

Φίλε μου καλώς ή κακώς η Apple δεν θα βγάλει ποτέ προιόν που δεν δουλεύει σωστά και είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο. Δεν θα ήταν καλό για την εικόνα της. Και δεν έχει ανάγκη να το κάνει κιόλας μιας και παίζει μόνη της με το ios. Αυτά τα κάνουν κατασκευαστές android που έχουν ανάγκη να ανακοινώσουν κάτι που θα είναι διαφορετικό από τα υπόλοιπα android ώστε να τρβήξουν πελάτες από άλλες εταιρίες android.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το τι μπορεί να θεωρεί η μάζα. Οι του κλάδου ξέρουν καλά ποιος το πρώτο έκανε. 

Επισης ας υλοποιήσει κάτι πρώτη και να το κάνει και καλά. Ξανά λέω, αυτό είναι μαγκιά

Δεν νομίζω να μην θυμάται κάποιος πχ ότι οι flexible είναι της Samsung. Το πρώτο full screen είναι Xiaomi, το σούπερ ζουμ είναι Huawei κοκ.

Εγώ θυμάμαι ότι η apple μια ζωή κατηγορούσε ότι δεν μπορούσε να έχει μέχρι τελικά να μπορέσει: amoled οθόνες, μεγάλη οθόνη σε κινητό, μικρή οθόνη σε τάμπλετ ΚΟΚ.

 

Υγ έχει υλοποιήσει το δικό της ξεκλείδωμα με κάμερα. Force touch αλλά πολύ λίγα και σαν ιδέες και σαν ποσότητα για το μέγεθος της .

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο full screen ήταν της sharp οθόνη της οποίας είχε το πρώτο mi mix καλή ώρα...

11 ώρες πριν, dyannisb said:

Αυτό κάνουν. Αλλά η μαγκιά εκεί είναι. Να κάνουν πρόταση και υλοποίηση. Όχι να πάρουν κάτι έτοιμο και να του βάλουν γαρνιτούρα όταν ωριμάσει από άλλους.

 

34 minutes ago, dyannisb said:

Αυτό είναι το τι μπορεί να θεωρεί η μάζα. Οι του κλάδου ξέρουν καλά ποιος το πρώτο έκανε. 

Επισης ας υλοποιήσει κάτι πρώτη και να το κάνει και καλά. Ξανά λέω, αυτό είναι μαγκιά

Δεν νομίζω να μην θυμάται κάποιος πχ ότι οι flexible είναι της Samsung. Το πρώτο full screen είναι Xiaomi, το σούπερ ζουμ είναι Huawei κοκ.

Εγώ θυμάμαι ότι η apple μια ζωή κατηγορούσε ότι δεν μπορούσε να έχει μέχρι τελικά να μπορέσει: amoled οθόνες, μεγάλη οθόνη σε κινητό, μικρή οθόνη σε τάμπλετ ΚΟΚ.

 

Υγ έχει υλοποιήσει το δικό της ξεκλείδωμα με κάμερα. Force touch αλλά πολύ λίγα και σαν ιδέες και σαν ποσότητα για το μέγεθος της .

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το τι μπορεί να θεωρεί η μάζα. Οι του κλάδου ξέρουν καλά ποιος το πρώτο έκανε. 


Ναι αλλά «η μάζα» είναι που θα κάνει ένα προϊόν επιτυχημένο.
Και για την AOD πχ ακούς «το Samsung και το LG μου το είχαν από το 2015» ας πούμε, ενώ άρχισε το 2008 με το Ν70 και έγινε standard το 11 με το Ν9 στη σύγχρονη μορφή που την ξέρουμε.
Δεν βλέπω όμως κανέναν να βγαίνει και να το διατυμπανίζει κάθε φορά που αναφέρει κάποιος AOD στο τάδε κινητό.
Το θέμα είναι για εξελίσσονται τα feature και να έχουμε όσο πιο πλήρες συσκευές γίνεται. Τα υπόλοιπα τι μας νοιάζουν σαν καταναλωτές;
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, enigma84 said:

Το πρώτο full screen ήταν της sharp οθόνη της οποίας είχε το πρώτο mi mix καλή ώρα...

 

 

Στο μυαλό μου είχα το mix A αλλά έστω. Είδες που κάποια ομάδα έκανε μια πρόταση και της αξίζουν τα εύσημα;

Η apple διαδίδει τεχνολογία με τις υλοποιήσεις της. Προσωπικά με εντυπωσιάζει λιγότερο γιατί τα έχω ξανά δει. 

Θαυμάζεις ένα προϊόν για τις τεχνολογίες που κουβαλά και το πώς έχει υλοποιηθεί. Θαυμάζεις αυτόν που κατάφερε να κάνει μια τεχνολογία λειτουργική για μαζική παραγωγή. Δεν μπορείς παρά να υποκλιθείς σε αυτόν/ αυτούς που ενώ οι υπόλοιποι έβλεπαν ταβάνι ή βουνό, αυτοί είδαν παρά πέρα και το κατασκεύασαν.

 

Link to comment
Share on other sites

Θαυμάζω όμως αντίστοιχα αυτόν που βελτίωσε κάτι και το οποίο δουλεύει.  Και οι lg HTC έφτιαξαν 3d κάμερες αλλά το αποτέλεσμα δείχνει ότι ήταν ανούσιες. 

 

Είπαμε για τα fingerprint scanners, δεν ξέρω ποιος το έκανε πρώτος αλλά credit για μένα παίρνει οποίος έχει υλοποίηση που δουλεύει, αντίστοιχα με το συμβατικό. Ακόμη και τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει υλοποίηση που να φτάνει τα επίπεδα ενός κινητού 120€ με συμβατικό σαρωτή.

 

Δεν είμαι μέτοχος για να χαίρομαι ότι η εταιρεία μου έβγαλε πρώτη κάτι, αλλά πελάτης και θέλω ότι έχω να δουλεύει. 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, enigma84 said:

Θαυμάζω όμως αντίστοιχα αυτόν που βελτίωσε κάτι και το οποίο δουλεύει.  Και οι lg HTC έφτιαξαν 3d κάμερες αλλά το αποτέλεσμα δείχνει ότι ήταν ανούσιες. 

 

Είπαμε για τα fingerprint scanners, δεν ξέρω ποιος το έκανε πρώτος αλλά credit για μένα παίρνει οποίος έχει υλοποίηση που δουλεύει, αντίστοιχα με το συμβατικό. Ακόμη και τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει υλοποίηση που να φτάνει τα επίπεδα ενός κινητού 120€ με συμβατικό σαρωτή.

 

Δεν είμαι μέτοχος για να χαίρομαι ότι η εταιρεία μου έβγαλε πρώτη κάτι, αλλά πελάτης και θέλω ότι έχω να δουλεύει. 

 

Για αυτόν τον λόγο το βλέπω διαφορετικά. 

 

Δεν θαυμάζω την Huawei που μου παρέχει απροβληματιστα under screen unlock, curved display, aod, μπαταρία με πολύ χρήση όλη μέρα κ.α. αυτά τα έχουν και άλλοι. Με άλλα γραφικά και λειτουργίες τα έχουν και άλλοι. Το χάρηκα ασφαλώς που το δουλεύω χωρίς κάποιο πρόβλημα και δεν με πρόδωσε πότε και δουλεύει άψογα μέχρι και σήμερα.

 

Την θαύμασα όμως που είχα ένα απροβληματιστο κινητό με απίστευτη νυχτερινή λήψη, σούπερ ζουμ πχ. Τότε οι φωτογραφικές του επιδόσεις ήταν απιαστες.

 

Δεν λέω πως η apple δεν κάνει καλή δουλειά. Ανά περιόδους έχει δώσει λύσεις και καινοτομίες. Αλλά βλέπω πως σε σχέση με το μέγεθος της και την θέση της έχεις δώσει πολύ λιγότερα από όσο θα περίμενε κάποιος. Κατά βάση είναι συντηρητική, συγκεντρωτική και επικεντρώνεται σε μικρό βελτιώσεις.

 

Σαν εταιρία καλά κάνει αλλά τον θαυμασμό μου τον κέρδισε κυρίως με τα έσοδα της και όχι με την τεχνολογική της υπέροχη. Και επειδή πιο πάνω αναφέρθηκε ότι δεν είμαι μέτοχος της πολύ σωστά (αν και έχω πάρει μετοχές της, οπότε με ενδιαφέρει να πηγαίνει καλά) δεν την θαυμάζω για πράγματα που διαφημίζει η ιδια όπως το νησί που το θεωρώ τίποτα με μπόλικο καθόλου. Αυτά τα έχω δει και θα χαρώ αν θα τα χρησιμοποιήσω και μαρεσουν. Την θαυμάζω για αλλά.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 ώρες πριν, dyannisb said:

Επισης ας υλοποιήσει κάτι πρώτη και να το κάνει και καλά. Ξανά λέω, αυτό είναι μαγκιά

Και γιατί να νοιάζεται η εκάστοτε εταιρία για τη «μαγκιά»; Εδώ μιλάμε για εταιρίες κολοσσούς που έχουν πολύ πιο σοβαρούς στόχους. Δεν είναι αυτό που φέρνει χρήματα σε μια εταιρία και την κάνει να ευδοκιμεί. Άλλου στοχεύουν και τα νούμερα δεν λένε ψέματα για αυτούς που το κάνουν σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και γιατί να νοιάζεται η εκάστοτε εταιρία για τη «μαγκιά»; Εδώ μιλάμε για εταιρίες κολοσσούς που έχουν πολύ πιο σοβαρούς στόχους. Δεν είναι αυτό που φέρνει χρήματα σε μια εταιρία και την κάνει να ευδοκιμεί. Άλλου στοχεύουν και τα νούμερα δεν λένε ψέματα για αυτούς που το κάνουν σωστά.

Σόρρυ αλλά με την λογική σου θα είχαμε μείνει στο Τ28s  και το 8310. Και αυτά σαν ζεστό ψωμάκι πουλούσαν αλλά οι Nokia και  Ericsson δεν έμεναν σε μικρό βελτιώσεις. Επίσης δεν είμαι η εταιρία για να με νοιάζει μόνο τι φέρνει ευρώ στην εταιρία. Σαν καταναλωτής θέλω ότι καλύτερο υπάρχει και νέες δυνατότητες. 

 

Τέλος τα νούμερα είπα πως είναι ένα από αυτά για το οποίο την θαυμάζω. Μπορώ να σου πω και άλλα για να μη νομίζεις ότι έχω εμπάθεια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, dyannisb said:

Σόρρυ αλλά με την λογική σου θα είχαμε μείνει στο Τ28s  και το 8310.

Για να ξεκινάς με αυτή την απάντηση προφανώς δεν έγινε κατανοητό το νόημα του προηγούμενου post μου, αλλά οκ, μικρή σημασία έχει. Συζήτηση κάνουμε, ο καθένας παραθέτει τις απόψεις του και αυτό αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...