Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Μια ερώτηση που αφορά το πάρκινγκ της οικοδομής. Ένα διαμέρισμα της οικοδομής έχει μια θέση πάρκινγκ. Λόγω ότι ο άντρας απεβίωσε δεν υπάρχει αυτοκίνητο και η θέση έμεινε κενή και έγινε σαν κοινόχρηστη. Εμφανίστηκε ο ανηψιος της γυναίκας που έρχεται κάθε μέρα και την προσέχει και παρόλο που μένει αλλού παρκάρει κανονικά σην θέση όλη μέρα. Η ερώτηση μου ότι έχει το δικαίωμα η θα πρέπει η θέση εφόσον στο διαμέρισμα που ανήκει δεν υπάρχει αυτοκίνητο γίνει κοινόχρηστη;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δηλαδή αν αποβιώσει και η γυναίκα και μείνει άδειο το διαμέρισμα θα της το πάρετε και θα το κάνετε σαν κοινόχρηστο;

Και μετά όταν θα έρθει ο νόμιμος κληρονόμος θα αναρωτιέστε αν μπορεί να μείνει στο διαμέρισμα;

Ελπίζω να διαβάζεις τι γράφεις.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σας. Μια ερώτηση που αφορά το πάρκινγκ της οικοδομής. Ένα διαμέρισμα της οικοδομής έχει μια θέση πάρκινγκ. Λόγω ότι ο άντρας απεβίωσε δεν υπάρχει αυτοκίνητο και η θέση έμεινε κενή και έγινε σαν κοινόχρηστη. Εμφανίστηκε ο ανηψιος της γυναίκας που έρχεται κάθε μέρα και την προσέχει και παρόλο που μένει αλλού παρκάρει κανονικά σην θέση όλη μέρα. Η ερώτηση μου ότι έχει το δικαίωμα η θα πρέπει η θέση εφόσον στο διαμέρισμα που ανήκει δεν υπάρχει αυτοκίνητο γίνει κοινόχρηστη;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Το διαβασα 3 φορες καθως δεν μπορουσα να πιστεψω αυτο που διαβαζα. Παρολα αυτα κατι αντιστοιχο εχω βιωσει και εγω στο περιπου

 

Συγνωμη αλλα μιλαμε για περιπτωσεις γειτονων που δεν θα ηθελε κανεις να εχει.

 

Εννοειται η θεση ΔΕΝ ειναι κοινοχρηστη!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρκινγκ είναι σε πιλοτή μπορεί να παρκάρει όποιος θέλει και ας έχει συμβόλαιο ο άλλος. Μόνο σε υπόγειο κλειστό πάρκινγκ είναι καθαρά δικό σου αν υπάρχει συμβόλαιο. Και εγώ έχω πάρκινγκ στην πιλοτή στο όνομα μου αλλά η δικηγόρος μου λέει ότι μπορεί να παρκάρει οποιοσδήποτε ένοικος. Είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση με τα πάρκινγκ στις πιλοτές.

 

Από τη στιγμή που είναι στο όνομα σου δεν μπορεί.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Μια ερώτηση που αφορά το πάρκινγκ της οικοδομής. Ένα διαμέρισμα της οικοδομής έχει μια θέση πάρκινγκ. Λόγω ότι ο άντρας απεβίωσε δεν υπάρχει αυτοκίνητο και η θέση έμεινε κενή και έγινε σαν κοινόχρηστη. Εμφανίστηκε ο ανηψιος της γυναίκας που έρχεται κάθε μέρα και την προσέχει και παρόλο που μένει αλλού παρκάρει κανονικά σην θέση όλη μέρα. Η ερώτηση μου ότι έχει το δικαίωμα η θα πρέπει η θέση εφόσον στο διαμέρισμα που ανήκει δεν υπάρχει αυτοκίνητο γίνει κοινόχρηστη;

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

Είσαι ο γείτονας για φάπες με σιγουριά! Ο ανηψιός της γυναίκας θα πρέπει να σε δίνει καμιά ψιλή που και που να ερχεται το μυαλό στην θέση του.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολλή συζήτηση.

Πόσες θέσεις υπάρχουν και τι ισχύει με τις άλλες ???

 

Τι συζητηση θελει δηλαδη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι συζήτηση….;:lol: Έχω αγοράσει το Πάρκιν πληρώνω ενφια,το έχω στην φορολογική μου, το έχω δηλώσει στο Κτηματολόγιο,και το έχω πληρώσει αδρά, και λείπω για αρκετό καιρό, πάει το παιδί , ανιψιός , δηλαδή συγγένεια , και θα απαγορευτεί να το παρκάρει επειδή βολευόσαστε τόσο καιρό ;:confused: Θα πρέπει να ζητήσει και ενοίκιο για την εκεμεταλλευση !!!

Η σας έχει βαρέσει η κλεισούρα η είναι παρενέργειες από το εμβόλιο για COVID 19

 

Ελληναρα με τα ωραία σου, βολεψακια, για αυτό πάμε κατά διαόλου τόσα χρόνια !!!!!:X

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τον αποπήρατε και εξαφανίστηκε :lol::lol::lol:

 

Με τις ******** που διαβάζουμε δεν πρέπει να εξαφανιστεί από το φόρουμ μόνο…….:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τι συζήτηση….;:lol: Έχω αγοράσει το Πάρκιν πληρώνω ενφια,το έχω στην φορολογική μου, το έχω δηλώσει στο Κτηματολόγιο,και το έχω πληρώσει αδρά, και λείπω για αρκετό καιρό, πάει το παιδί , ανιψιός , δηλαδή συγγένεια , και θα απαγορευτεί να το παρκάρει επειδή βολευόσαστε τόσο καιρό ;:confused: Θα πρέπει να ζητήσει και ενοίκιο για την εκεμεταλλευση !!!

 

Η σας έχει βαρέσει η κλεισούρα η είναι παρενέργειες από το εμβόλιο για COVID 19

 

 

 

Ελληναρα με τα ωραία σου, βολεψακια, για αυτό πάμε κατά διαόλου τόσα χρόνια !!!!!:X

 

Νομίζω ότι η θέση στάθμευσης σε πιλοτή ανήκει στους κοινόχρηστους χώρους. Αυτό που ορίζεται στο καταστατικό οριζόντιας ιδιοκτησίας είναι το δικαίωμα χρήσης κάθε θέσης ανά διαμέρισμα. Οπότε δεν υπάρχει ΕΝΦΙΑ, φορολόγηση και κτηματολόγιο για αυτές τις θέσεις. Φυσικά όλα αυτά είναι άσχετα με το δικαίωμα χρήσης, που παραμένει στον ιδιοκτήτη του διαμερίσματος.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η θέση στάθμευσης σε πιλοτή ανήκει στους κοινόχρηστους χώρους. Αυτό που ορίζεται στο καταστατικό οριζόντιας ιδιοκτησίας είναι το δικαίωμα χρήσης κάθε θέσης ανά διαμέρισμα. Οπότε δεν υπάρχει ΕΝΦΙΑ, φορολόγηση και κτηματολόγιο για αυτές τις θέσεις. Φυσικά όλα αυτά είναι άσχετα με το δικαίωμα χρήσης, που παραμένει στον ιδιοκτήτη του διαμερίσματος.

 

Άσχετο με το θέμα, αλλά καταστατικό οριζόντιας ιδιοκτησίας δεν έχω ξανακούσει.

Άλλο η οριζόντια ιδιοκτησία και άλλο ο κανονισμός πολυκατοικίας.

 

Προσωπικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι από τη στιγμή που υπάρχει ιδιοκτησία στην πολυκατοικία (π.χ. διαμέρισμα), και με δεδομένο ότι με τη σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας έχει ορισθεί ποιος παρκάρει σε κάθε θέση της πυλωτής (και δε μιλάμε για χώρο ελιγμών), τότε δε νοείται ότι η θέση είναι "κοινόχρηστη" αλλά η θέση αυτή είναι δεμένη με το διαμέρισμα.

Από ότι έχω καταλάβει (πάλι), η απόφαση που βγήκε το 2018 αναφέρεται στις περιπτώσεις που έχουν πουληθεί θέσεις πάρκινγκ χωρίς "αντίκρισμα" σε διαμέρισμα

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα, αλλά καταστατικό οριζόντιας ιδιοκτησίας δεν έχω ξανακούσει.

Άλλο η οριζόντια ιδιοκτησία και άλλο ο κανονισμός πολυκατοικίας.

 

Προσωπικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι από τη στιγμή που υπάρχει ιδιοκτησία στην πολυκατοικία (π.χ. διαμέρισμα), και με δεδομένο ότι με τη σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας έχει ορισθεί ποιος παρκάρει σε κάθε θέση της πυλωτής (και δε μιλάμε για χώρο ελιγμών), τότε δε νοείται ότι η θέση είναι "κοινόχρηστη" αλλά η θέση αυτή είναι δεμένη με το διαμέρισμα.

Από ότι έχω καταλάβει (πάλι), η απόφαση που βγήκε το 2018 αναφέρεται στις περιπτώσεις που έχουν πουληθεί θέσεις πάρκινγκ χωρίς "αντίκρισμα" σε διαμέρισμα

 

Εμένα η δικηγόρος μου όταν είχα κάνει αγορά του σπιτιού μου είπε ότι αν κάποιος άλλος ένοικος της πολυκατοικίας πάει και παρκάρει στη θέση στάθμευσης που ορίζει το συμβόλαιο μου δεν έχω δικαίωμα να τον βγάλω γιατί είναι στην πιλοτή και θεωρείται κοινόχρηστος χώρος. Επίσης μπορεί να δηλώνονται στην εφορία αλλά δεν υπάρχει φόρος για αυτά. Μόνο στα κλειστά πάρκινγκ έχεις την αποκλειστικότητα. Αυτά μου τα είχε πει το 2012.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με σύσταση οριζοντίου ιδιοκτησίας ή με χωριστό συμβόλαιο μπορεί να καθορίζεται ποιος θα παρκάρει νόμιμα στην πιλοτή και σε ποιον ανήκουν οι θέσεις στάθμευσης ή με χωριστό συμβόλαιο. Αν δεν γίνει ούτε το ένα ούτε το άλλο, τότε ισχύει ο νόμος, δηλαδή, θα έχουν δικαίωμα στάθμευσης όλοι, όπου να' ναι, χωρίς συγκεκριμένες θέσεις.

 

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/43784/oi-oeseis-staomeyshs-sthn-pylwth-sto-ypogeio-ston-akalypto-xwro-ti-isxyei-sto-e9

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα, αλλά καταστατικό οριζόντιας ιδιοκτησίας δεν έχω ξανακούσει.

Άλλο η οριζόντια ιδιοκτησία και άλλο ο κανονισμός πολυκατοικίας.

 

Προσωπικά αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι από τη στιγμή που υπάρχει ιδιοκτησία στην πολυκατοικία (π.χ. διαμέρισμα), και με δεδομένο ότι με τη σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας έχει ορισθεί ποιος παρκάρει σε κάθε θέση της πυλωτής (και δε μιλάμε για χώρο ελιγμών), τότε δε νοείται ότι η θέση είναι "κοινόχρηστη" αλλά η θέση αυτή είναι δεμένη με το διαμέρισμα.

Από ότι έχω καταλάβει (πάλι), η απόφαση που βγήκε το 2018 αναφέρεται στις περιπτώσεις που έχουν πουληθεί θέσεις πάρκινγκ χωρίς "αντίκρισμα" σε διαμέρισμα

Αυτό που λέω είναι πως, η θέση στάθμευσης σε πιλοτή ανήκει στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας που με βάση το καταστατικό έχει παραχωρηθεί η χρήση της σε συγκεκριμένο διαμέρισμα. Δεν υπόκειται σε φορολόγησή, δεν αποτελεί ιδιοκτησία και φυσικά δεν μπορεί να μεταβιβαστεί αυτοτελώς. Αντίθετα μια υπόγεια θέση στάθμευσης είναι ιδιόκτητη, φορολογείται και μπορεί να μεταβιβαστεί αυτοτελώς ξεχωριστά από το διαμέρισμα, ακόμη και σε μη κάτοικο της πολυκατοικίας.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Για μισό.....μας λες ότι επειδή πέθανε ο ιδιοκτήτης η θέση πάρκινγκ που ανήκει στο διαμέρισμα του θα πρέπει να γίνει κοινοχρηστη?

Σοβαρά?

Μήπως να γίνει και το σπίτι κοινόχρηστο?

Ρε παιδιά έλεος!!! Τι άλλο θα ακούσουμε?

Εγώ βλέπω ότι σας χάλασε το βολεμα που παρκάρετε τόσο καιρό με το έτσι θέλω σε ξένη θεση

Δεν έχω λόγια για τις λογικές καποιων. Παροχή σε διαμέρισμα είναι και αυτά που λέγονται απλά δεν στέκουν.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η θέση στάθμευσης σε πιλοτή ανήκει στους κοινόχρηστους χώρους. Αυτό που ορίζεται στο καταστατικό οριζόντιας ιδιοκτησίας είναι το δικαίωμα χρήσης κάθε θέσης ανά διαμέρισμα. Οπότε δεν υπάρχει ΕΝΦΙΑ, φορολόγηση και κτηματολόγιο για αυτές τις θέσεις. Φυσικά όλα αυτά είναι άσχετα με το δικαίωμα χρήσης, που παραμένει στον ιδιοκτήτη του διαμερίσματος.

 

ΛΑΘΟΣ ανεβάζω οποίος θέλει όλα αυτά που ανέφερα για το Πάρκιν που έχω σε πυλωτη ….

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ ανεβάζω οποίος θέλει όλα αυτά που ανέφερα για το Πάρκιν που έχω σε πυλωτη ….
Ειμαι σιγουρος αμα ψαχτουμε λιγο θα βρουμε και συμβολαια που έχουν αγορασει την Ακρόπολη...
Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ ανεβάζω οποίος θέλει όλα αυτά που ανέφερα για το Πάρκιν που έχω σε πυλωτη ….

Τι συζήτηση….;:lol: Έχω αγοράσει το Πάρκιν πληρώνω ενφια,το έχω στην φορολογική μου, το έχω δηλώσει στο Κτηματολόγιο,....

 

Αν ισχύουν αυτά που λες, πήγαινε σε ένα λογιστή να το δείτε, γιατί δε φτάνει που κάποιος σου πούλησε κάτι που δεν του ανήκε, αλλά πληρώνεις και κάθε χρόνο χωρίς λόγο.

Δεν το λέω ειρωνικά.

Δες εδώ:

https://www.taxheaven.gr/news/43784/oi-oeseis-staomeyshs-sthn-pylwth-sto-ypogeio-ston-akalypto-xwro-ti-isxyei-sto-e9

Edited by Gx2
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν αυτά που λες, πήγαινε σε ένα λογιστή να το δείτε, γιατί δε φτάνει που κάποιος σου πούλησε κάτι που δεν του ανήκε, αλλά πληρώνεις και κάθε χρόνο χωρίς λόγο.

Δεν το λέω ειρωνικά.

Δες εδώ:

https://www.taxheaven.gr/news/43784/oi-oeseis-staomeyshs-sthn-pylwth-sto-ypogeio-ston-akalypto-xwro-ti-isxyei-sto-e9

 

Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ που ακριβως κολλαει σε θεματα ΝΟΜΙΚΑ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ που ακριβως κολλαει σε θεματα ΝΟΜΙΚΑ?
Ο άνθρωπος λέει πως:

 

"πληρώνω ενφια,το έχω στην φορολογική μου, το έχω δηλώσει στο Κτηματολόγιο,...."

 

άρα για το λογιστικό κομμάτι πρέπει να απευθυνθεί σε ΛΟΓΙΣΤΗ, για το δε, νομικό σε δικηγόρο.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος λέει πως:

 

"πληρώνω ενφια,το έχω στην φορολογική μου, το έχω δηλώσει στο Κτηματολόγιο,...."

 

άρα για το λογιστικό κομμάτι πρέπει να απευθυνθεί σε ΛΟΓΙΣΤΗ, για το δε, νομικό σε δικηγόρο.

Το εαν ομως καποιος πληρωνει ενφια ή δηλωνει ενα ακινητο στη φορολογικη του δηλωση δεν ειναι αποδειξη της ιδιοκτησιας του. Η ιδιοκτησια ενος ακινητου ειναι νομικο ζητημα και κρινεται με βαση του νομο, οχι του εαν καποιος δηλωνει κατι στο ε9 του. A yway, ως προς τις πυλωτες, ο καθενας ας διαβασει τι προβλεπει το συμβολαιο του. Απλο ειναι. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το εαν ομως καποιος πληρωνει ενφια ή δηλωνει ενα ακινητο στη φορολογικη του δηλωση δεν ειναι αποδειξη της ιδιοκτησιας του. Η ιδιοκτησια ενος ακινητου ειναι νομικο ζητημα και κρινεται με βαση του νομο, οχι του εαν καποιος δηλωνει κατι στο ε9 του. A yway, ως προς τις πυλωτες, ο καθενας ας διαβασει τι προβλεπει το συμβολαιο του. Απλο ειναι. :)

 

Το ίδιο λέμε.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Το εαν ομως καποιος πληρωνει ενφια ή δηλωνει ενα ακινητο στη φορολογικη του δηλωση δεν ειναι αποδειξη της ιδιοκτησιας του. Η ιδιοκτησια ενος ακινητου ειναι νομικο ζητημα και κρινεται με βαση του νομο, οχι του εαν καποιος δηλωνει κατι στο ε9 του. A yway, ως προς τις πυλωτες, ο καθενας ας διαβασει τι προβλεπει το συμβολαιο του. Απλο ειναι. :)

 

Μόνο που σε εμένα και στο Ε9 το αναγράφει το γκαράζ και συγκεκριμένα 10.13τμ, εκτός του σπιτιού…. Άρα όλα είναι στην ιδιοκτησία μου και αγορασμενα και το ίδιο γράφει και στο συμβόλαιο και γράφει για το Πάρκιν με ποιον συνορεύει….

 

Τελικά εδώ θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε και σπουδάσαμε

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που σε εμένα και στο Ε9 το αναγράφει το γκαράζ και συγκεκριμένα 10.13τμ, εκτός του σπιτιού…. Άρα όλα είναι στην ιδιοκτησία μου και αγορασμενα και το ίδιο γράφει και στο συμβόλαιο και γράφει για το Πάρκιν με ποιον συνορεύει….

 

Τελικά εδώ θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε και σπουδάσαμε������

Στο Ε9 εμφανίζεται ότι δηλώσεις. Αν εσύ δεν έχεις πρόβλημα να πληρώνεις ΕΝΦΙΑ και δημοτικά τέλη χωρίς να είσαι υποχρεωμένος, είναι δικαίωμα σου
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Στο Ε9 εμφανίζεται ότι δηλώσεις. Αν εσύ δεν έχεις πρόβλημα να πληρώνεις ΕΝΦΙΑ και δημοτικά τέλη χωρίς να είσαι υποχρεωμένος, είναι δικαίωμα σου

 

Αν δεν το δηλώσεις τότε ναι υπάρχει θέμα για ρωτά… στο Ε9 είναι όλες ιδιοκτησίες σου ακριβώς….

Τώρα για 10τμ να πληρώνω ΕΝΦΙΑ και δημοτικά τέλη δεν έχω θέμα αρκεί να είναι δηλωμένο, όπου και να πας Ε9 σου ζητάνε….γιατί άραγε ; Ακόμα και στο Κτηματολόγιο Ε9 σου ζητάνε για να γίνει δεκτή η αίτηση….

Ναι το δηλώνω γιατί υπάρχουν ελληναρες καταπατητές όπως ο πιο πάνω που έκανε το ξένο γκαράζ δικό του χαχαχαχα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το δηλώσεις τότε ναι υπάρχει θέμα για ρωτά… στο Ε9 είναι όλες ιδιοκτησίες σου ακριβώς….

Τώρα για 10τμ να πληρώνω ΕΝΦΙΑ και δημοτικά τέλη δεν έχω θέμα αρκεί να είναι δηλωμένο, όπου και να πας Ε9 σου ζητάνε….γιατί άραγε ; Ακόμα και στο Κτηματολόγιο Ε9 σου ζητάνε για να γίνει δεκτή η αίτηση….

Ναι το δηλώνω γιατί υπάρχουν ελληναρες καταπατητές όπως ο πιο πάνω που έκανε το ξένο γκαράζ δικό του χαχαχαχα

 

Να κάνω μια ερώτηση, εσύ το παρκινγκ σε πυλωτή που έχεις αγοράσει, το έχεις αγοράσει μόνο του ή εννοείς ότι το είχες αγοράσει μαζί με κάποιο διαμέρισμα στην ίδια πολυκατοικία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...