Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eξαρτάται για ποιό πράγμα πρόκειται.Αν τρέχει η σωλήνα της αποχέτευσης και κάνει ζημιά σε διαμ/τα,μπορεί να πάρει 3 προσφορές και να το κάνει.Τι να ρωτήσει;

Εγώ έδωσα 1300 € για αλλαγή της κατακόρυφης στήλης,έχοντας 3 προσφορές με 1300,1500,και 2000€.Τι θα έπρεπε να κάνω,να βρω τους ανύπαρκτους;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το κουδούνι αναφέρομαι. Δεν προκαλεί κάποια ζημιά όπως η αποχέτευση.

Όπως λες, εξαρτάται για το πόσο άμεσα πρέπει να γίνει κάτι.

 

Στην τελική εσύ είσαι και καλυμμένος μιας και έχεις στα χέρια σου 3 προσφορές. Αμφιβάλλω αν ισχύει κάτι τέτοιο στην περίπτωση του Bernadi7.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα του ηλιακού που είχα αναφέρει στο παρελθόν για κάτι νεότερο...

Σε τετραόροφη πολυκατοικία με τέσσερα οροφοδιαμερίσματα και με την ταράτσα να ανήκει πλήρως ιδιοκτησιακά αλλά και με αποκλειστική χρήση της και με συμβολαιογραφική πράξη μάλιστα στον έναν από τους τέσσερις ιδιοκτήτες, υπάρχει δυνατότητα - δικαίωμα τοποθέτησης ηλιακών για τους υπόλοιπους τρεις (ιδιοκτήτες) δηλαδή, εγκατάσταση τριών ηλιακών ή όσων τελοσπάντων χωρούν στο δώμα;

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα του ηλιακού που είχα αναφέρει στο παρελθόν για κάτι νεότερο...

Σε τετραόροφη πολυκατοικία με τέσσερα οροφοδιαμερίσματα και με την ταράτσα να ανήκει πλήρως ιδιοκτησιακά αλλά και με αποκλειστική χρήση της και με συμβολαιογραφική πράξη μάλιστα στον έναν από τους τέσσερις ιδιοκτήτες, υπάρχει δυνατότητα - δικαίωμα τοποθέτησης ηλιακών για τους υπόλοιπους τρεις (ιδιοκτήτες) δηλαδή, εγκατάσταση τριών ηλιακών ή όσων τελοσπάντων χωρούν στο δώμα;

Εάν στο επιτρέψει ο ιδιοκτήτης της ταράτσας, τότε ναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο επιτρέψει ο ιδιοκτήτης της ταράτσας, τότε ναι.
Γιατί είναι ζήτημα του ιδιοκτήτη της ταράτσας να δώσει άδεια τοποθέτησης στο δώμα αφού αυτό είναι κοινόχρηστο;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι ζήτημα του ιδιοκτήτη της ταράτσας να δώσει άδεια τοποθέτησης στο δώμα αφού αυτό είναι κοινόχρηστο;

Α, συγγνώμη, τώρα παρατήρησα ότι είπες στο δώμα και όχι στην ιδιόκτητη ταράτσα.

Το δώμα είναι κοινόχρηστο, αλλά η δυνατότητα χρήσης του με τοποθέτηση ηλιακών θα κριθεί σύμφωνα με τον κανονισμό της πολυκατοικίας (λχ μπορεί να απαγορεύεται ρητά). Τώρα υπάρχει ένα ζήτημα γιατί το μεν δώμα (εσωτερικός χώρος) είναι κοινόχρηστος χώρος, αλλά ο επί της οροφής του δώματος χώρος, δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνεται στην ταράτσα της οικοδομής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω πρόβλημα με γυναίκα που μένει απέναντι μου και η οποία σχεδόν κάθε μέρα πετάει με κουβά νερό έξω από το μπαλκόνι σε δρόμο όπου περνάνε πολύ συχνά αμάξια. Της έχω κάνει ήδη 2 φορές παρατήρηση, όμως μου λέει συνέχεια ότι δεν είναι δικαίωμα μου και ότι είναι καθαρά νερά αυτά που ρίχνει, και παρά να σταματήσει αυτό που κάνει, το συνεχίζει και ακόμα πιο συχνά πλέον.

Υπάρχει κάποιος σχετικός νόμος για απαγόρευση ρίψη νερού έξω από το μπαλκόνι; Τι θα μπόρεσα να κάνω παραπάνω για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι ζήτημα του ιδιοκτήτη της ταράτσας να δώσει άδεια τοποθέτησης στο δώμα αφού αυτό είναι κοινόχρηστο;

 

Νομίζω στο υπάρχον θέμα είχε αναφερθεί, ότι στο δώμα δεν είναι νόμιμο (πολεοδομία).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο υπάρχον θέμα είχε αναφερθεί, ότι στο δώμα δεν είναι νόμιμο (πολεοδομία).

 

καλημέρα! πολύ σωστα ετσι ακριβως είναι, είναι πολεοδομικη παραβαση μην βαζετε ΤΙΠΟΤΑ στο δωμα!!!

και κάθε λογης κεραιες επισης απαγορεύονται εκει.

Πρεπει να είναι πανω στην ταρατσα όχι στο δωμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! πολύ σωστα ετσι ακριβως είναι, είναι πολεοδομικη παραβαση μην βαζετε ΤΙΠΟΤΑ στο δωμα!!!

και κάθε λογης κεραιες επισης απαγορεύονται εκει.

Πρεπει να είναι πανω στην ταρατσα όχι στο δωμα.

Eντάξει αλλα αφού δεν αφήνει ο ιδιοκτήτης της ταράτσας να τοποθετήσουμε εγώ και οι υπόλοιποι, που στο καλό να τους βάλουμε;
Link to comment
Share on other sites

Eντάξει αλλα αφού δεν αφήνει ο ιδιοκτήτης της ταράτσας να τοποθετήσουμε εγώ και οι υπόλοιποι, που στο καλό να τους βάλουμε;

 

Δεν είμαι 100% βέβαιος ότι μπορεί να σας απαγορεύσει να τοποθετήσετε ηλιακό στην ταράτσα.

Κάποιος δικηγόρος εδώ στο forum θα μπορούσε να σας ενημερώσει σχετικά όμως

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει αλλα αφού δεν αφήνει ο ιδιοκτήτης της ταράτσας να τοποθετήσουμε εγώ και οι υπόλοιποι, που στο καλό να τους βάλουμε;

 

καλημέρα, πως γινεται αυτό? τι θα πει ιδιοκτητης της ταρατσας? εγω ξερω ότι είναι κοινόχρηστες οι ταρατσες!!!

μπορεις να το διευκρινυσεις αυτό? γιατι είναι ιδιοκτητης και πως αυτό είναι δυνατον να συμβαινει ?

μηπως εχει αγορασει τον αερα (ταρατσα) για να χτισει οροφο και δεν το εχει κανει ακομα?

γιατι και το διαμερισμα το δικο μου, ειχε αγορασει ο πατερας μου αερα ταρατσα και το εχτισε αλλα στο καπακι.

Μετα την από πανω ταρατσα εχουν ολοι δικαίωμα κανονικα όχι μονο εμεις, μετα εχτισε άλλος ενας από πανω και παλι την ταρατσα που εμεινε εχουμε δικαίωμα ολοι.

Αν τωρα εχει αγορασει τον αερα για να χτισει αλλα δεν το κανει, δεν ξερω τι ισχυει τοτε.

Παντως αν γινεται αυτό τοτε ουτε στο δωμα μπορεις και είναι και πολεοδομικη παραβαση κιολας.

Ρωτας δικηγορο τι ισχυει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω πρόβλημα με γυναίκα που μένει απέναντι μου και η οποία σχεδόν κάθε μέρα πετάει με κουβά νερό έξω από το μπαλκόνι σε δρόμο όπου περνάνε πολύ συχνά αμάξια. Της έχω κάνει ήδη 2 φορές παρατήρηση, όμως μου λέει συνέχεια ότι δεν είναι δικαίωμα μου και ότι είναι καθαρά νερά αυτά που ρίχνει, και παρά να σταματήσει αυτό που κάνει, το συνεχίζει και ακόμα πιο συχνά πλέον.

Υπάρχει κάποιος σχετικός νόμος για απαγόρευση ρίψη νερού έξω από το μπαλκόνι; Τι θα μπόρεσα να κάνω παραπάνω για αυτό;

 

εσεις τι ακριβως προβλημα εχετε με το νερο?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Google is our friend

ΦΕΚ 57/Α΄/23. 3.1999

Άρθρo 12

 

2. Δεν επιτρέπεται η απόθεση ή εγκατάλειψη ή η απόρριψη οποιουδήποτε αντικειμένου ή ύλης στις οδούς, εφ' όσον παρακωλύει έστω και κατ’ ελάχιστο την κυκλοφορία των πεζών και των οχημάτων, ως και τη στάθμευση των οχημάτων.

3. Δεν επιτρέπεται επίσης να χύνονται στις οδούς ουσίες ή υλικά, τα οποία μπορούν να καταστήσουν την οδό ολισθηρή (π.χ. νερά, λάδια, ασβέστης κ.λπ.)

 

Πηγή: https://www.e-nomothesia.gr/kat-aytokinita/n-2696-1999.html

 

Έχω κι εγώ την ίδια απορία με το φίλο, γιατί σε προβληματίζουν τα νερά.

Link to comment
Share on other sites

Τα νερα πως τα πεταει? γιατι ακουω για μπαλκονι, αλλα πχ να πλενει τις σκαλες και να αδειαζει τον κουβα της στον δρομο που προφανως δεν θα πειραζει αν δεν τα πεταει πανω σε κοσμο!

αλλα αν τα πεταει απο το μπαλκονι προφανως πειραζει γιατι θα πεφτουν πανω σε αμαξια και ανθρωπους! και αν κοιταει κατω!

γιατι τα εχω παθει! και με ποδηλατο και πεζος και με το αμαξι με ανοιχτο παραθυρο! το τι καντηλια και βρισιες πεσανε σε ολες τις περιπτωσεις ειναι νομιζω περιττο να πω!

ειναι απαραδεκτο να πεταει απο το μπαλκονι νερα στον δρομο οπως και να εχει!

ας τα χυσει στην αποχετευση ειναι απλα τα πραγματα!!!

 

Εμενα παντως ο απεναντι μου οταν ζουσε ο μακαριτης οταν ειμασταν με τα 2 αδερφια μου μικρα ενα καλοκαιρι με καυσωνα κοιμομασταν εξω και καναμε φασαρια και μας εριξε νερο με κουβα απο το μπαλκονι!

για να μαθει εμεις καναμε μπαλες με νερο και χωμα δλδ λασπομπαλες και του καναμε το μπάλκονι ολο καφετενιο! χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Τα νερα πως τα πεταει? γιατι ακουω για μπαλκονι, αλλα πχ να πλενει τις σκαλες και να αδειαζει τον κουβα της στον δρομο που προφανως δεν θα πειραζει αν δεν τα πεταει πανω σε κοσμο!

αλλα αν τα πεταει απο το μπαλκονι προφανως πειραζει γιατι θα πεφτουν πανω σε αμαξια και ανθρωπους! και αν κοιταει κατω!

γιατι τα εχω παθει! και με ποδηλατο και πεζος και με το αμαξι με ανοιχτο παραθυρο! το τι καντηλια και βρισιες πεσανε σε ολες τις περιπτωσεις ειναι νομιζω περιττο να πω!

ειναι απαραδεκτο να πεταει απο το μπαλκονι νερα στον δρομο οπως και να εχει!

ας τα χυσει στην αποχετευση ειναι απλα τα πραγματα!!!

Τώρα που το περιγράφεις, καταλαβαίνω την ενόχληση. :O

 

Εμενα παντως ο απεναντι μου οταν ζουσε ο μακαριτης οταν ειμασταν με τα 2 αδερφια μου μικρα ενα καλοκαιρι με καυσωνα κοιμομασταν εξω και καναμε φασαρια και μας εριξε νερο με κουβα απο το μπαλκονι!

για να μαθει εμεις καναμε μπαλες με νερο και χωμα δλδ λασπομπαλες και του καναμε το μπάλκονι ολο καφετενιο! χαχαχαχαχαχαχα

Είσαι Θ Ε Ο Σ !!!! :lol: :up: :respect:

Link to comment
Share on other sites

τυχαινει και το αλλο, να βαζουν τις γλαστρες ΕΞΩ απο το μπαλκονι που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρωτως! και να τις ποτιζουν και να πεφτουν λασπες στον δρομο! να εχεις παρκαρει κατω μολις επλυνες το αμαξι και τσουπ πανω στο αμαξι σου!

και να ειναι μονο αυτο! αμα πεσουν και πανω σου?

φυσικα κανεις δεν κοιταει τι γινεται κατω! εγω παντως εχω ριξει μπινελικια αρκετες φορες.

Αν δεν υπηρχε το υψος θα τους εριχνα κατι για να ξυπνησουν....

και ετυχε και το αλλο, μια μερα που φυσουσε σε ενα μπαλκονι ειχαν γλαστρες πανω σε μαρμαρο στο τοιχειο του μπαλκονιου!!!

μια μεγαλη γλαστρα εφυγε (την ειδα απο απεναντι εγω ημουν σε μαγαζι) και εσκασε σε αμαξι και του εσπασε το τζαμι στο πορτ μπαγκαζ και εφαγε και την λαμαρινα!

και ερωτω αν ηταν ανθρωπος εκει τι θα γινοταν? :mad::mad::mad:

Γενικα ειναι απαραδεκτο να πεταμε απο τα μπαλκονια οτιδηποτε γενικα, και ακομα χειροτερα αν το κανει καποιος να ΜΗΝ ελεγχει τι ειναι απο κατω.

Πχ η αλλη τιναζει χαλια για παραδειγμα και ειναι γεματα με τριχες σκυλων! και να εχει βρεξει και πας να παρεις το αμαξι και το βρισκεις να εχει βγαλει μαλλια!

ριχνεις καντηλια ή οχι? αλλα τι να πεις εδω οχι τοσο μεγαλο το κακο.

Το θεμα ειναι πανω μας μην τα ριχνουν.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιος από πότε απαγορεύεται ρητώς από την πολεοδομία η οποιαδήποτε κατασκευή/τοποθέτηση άνωθεν της απολήξεως στις πολυκατοικίες;

Ρωτάω γιατί μέρες τώρα παρατηρώ πως σχεδόν οι μισές, παλιές λιγότερο ή περισσότερο & καινούριες ή νεόδμητες πολυκατοικίες έχουν τοποθετημένους ηλιακούς στις απολήξεις (υπερκατασκευές) τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτησω κατι οσον αφορα στις υποχρεώσεις του διαχειριστη.

Ένα διαμερισμα που εχει η μανα μου και εχει διαρροη στην ντουλαπα στο υπνοδωματιο που όπως φαινεται προερχεται από την διπλα πολυκατοικια, εχω θεμα με τον διαχειριστη. Δλδ δεν βοηθαει αρκετα στην επιλυση του προβλήματος, αρνειται να μιλησει με αλλους, λεει ότι δεν είναι δικια του δουλεια γιατι τρεχουν σε εμενα, αλλα πηγαν όμως και στο λεβητοστασιο αλλα και στο υπογειο που εχει ένα παλιο μαγαζι!

Εχει κλειδωμένους χωρους και δεν τον βρίσκουμε ευκολα να ανοιγει ή βαριεται να τρεχει (είναι και ηλικιωμένος) και λογω αυτων τσακωθήκαμε μερικες φορες.

Εγω πληρωνα κανονικα παντα τα κοινόχρηστα, αλλα πλεον του ειπα ότι αμα δεν φτιαχτει δεν θα ξαναδωσω ευρω και ας χτυπιέται οσο θελει, δεν με καίγεται καρφι απλα….

το διαμερισμα εχει γινει αχρηστο εντελως μη κατοικησιμο πλεον! Τον Σεπτ θα κλεισουμε 2 χρονια.

Προσφατα πηρε τηλ σπιτι και ειπε ότι μιλησε και το εφτιαξαν!

ενώ η κυρια που εχει το υπογειο λεει εχει γεμισει νερα και βρηκε μια διαχειριστρια από διπλα που λεει ότι είναι από τον από πανω μου μια διαρροη παλια στο μπανιο που φτιαχτηκε το 2016 το καλοκαιρι με νεες εξωτερικες σωλήνες!!!!

Δηλαδη ο ενας τα ριχνει στον αλλον και σαφως ψεύδεται ασυστόλως ότι το εφτιαξαν!!!

 

Επειδή τα εχουμε ξαναπει δεν ρωταω για λυση, αλλα τι υποχρεώσεις εχει ο διαχειριστης.

Από την στιγμη που τα νερα πανε ΚΑΙ στο λεβητοστασιο ΚΑΙ στο υπογειο δεν είναι θεμα της πολυκατοικίας ολης?

δεν είναι κοινοχρηστο πρόβλημα όταν μουσκευει ο ενδιάμεσος τοιχος στο υψος του μισου δικου μου διαμερίσματος μεχρι στο υπογειο?

δεν πρεπει αυτος να πιασει τον διπλα διαχειριστη (πλεον εχει αλλαξει κιολας και δεν τον ξερω δεν με ξερει) να του μιλησει?

 

Εγω του ειπα όπως αυτος δεν ενδιαφέρεται λοιπον και εγω δεν ενδιαφέρομαι για κοινόχρηστα, αφου δεν μενω εκει ΔΕΝ ξαναπληρωνω ΠΟΤΕ!!! ΤΕΛΟΣ....

όταν θα κανονισει να το φτιαξουν γιατι εμενα με εχουν γραμμενο θα ξανασυζητήσουμε για κοινόχρηστα...

 

Αν βαριεται να τρεχει να μπει καποιος άλλος διαχειριστης, τον πληρωνουμε κιολας...όχι να πληρωνεται να παιρνει και τις μιζες του και να κανει τον κινεζο σε σοβαρο πρόβλημα της πολυκατοικίας!!!! τοσα νερα που εχουν φαει τα θεμελια θα ερθει κατω καμια μερα….

Εγω δεν μενω εκει καν και είναι δυσκολο να πηγαινω να ψαχνω ατομα από την διπλα πολυκατοικια, εχω ασχοληθεί παρα πολύ αλλα δεν βγαζουμε ακρη.

Αλλα να μιλησει ο διαχειριστης μιας πολυκατοικίας στον αλλον και άλλο ενας ιδιοκτητης διαμερίσματος ετσι δεν είναι?

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνετε τον διαχειριστή; Χαζοί είμαστε οι υπόλοιποι που τόσα χρόνια δεν έχουμε πάρει φράγκο....

Ερώτηση που δεν περιμένω απάντηση, "σας κόβει και απόδειξη;"

 

Επίσης, τα νερά και να μην πήγαιναν στο λεβητοστάσιο θα μπορούσε πολύ εύκολα να πήγαιναν σε κολώνα που βρίσκετε στο διαμέρισμα σου. Και αυτό τον αφορά ΑΜΕΣΑ.

 

Όπως και να έχει, στο τελευταίο σκέλος που ρωτάς αν φαίνεται καλύτερα να μιλάει ο διαχειριστής με τους άλλους.

Το θεωρώ πιο σωστό ναι (από τη στιγμή που δημιουργείται πρόβλημα στην πολυκατοικία πάντα).

Αλλά και πρόβλημα μόνο σε ένα διαμέρισμα να υπήρχε, τότε πάλι θα μπορούσε να το αναλάβει αυτός, μιας και στη δική σου περίπτωση, δεν έχεις καταφέρει να βγάλεις άκρη. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κάποιος από πότε απαγορεύεται ρητώς από την πολεοδομία η οποιαδήποτε κατασκευή/τοποθέτηση άνωθεν της απολήξεως στις πολυκατοικίες;

Ρωτάω γιατί μέρες τώρα παρατηρώ πως σχεδόν οι μισές, παλιές λιγότερο ή περισσότερο & καινούριες ή νεόδμητες πολυκατοικίες έχουν τοποθετημένους ηλιακούς στις απολήξεις (υπερκατασκευές) τους.

Eγώ,ως διαχειριστής,είχα ένα τέτιοο πρόβλημα να αντιμετωπίσω καθώς υπάρχουν δυο μάγκες που βάλανε ηλιακούς πάνω στο καμαράκι αυτό.

Τελικά,και μετά από ένα χρόνο ήλθαν κάτι υπάλλλοι της και καλά πολεοδομίας ,είδαν και απεφάνθησαν εγγράφως ότι είναι νόμιμες οι εγκαταστάσεις,γιατί δεν ήταν ακριβώς πάνω από το μέρος της πλάκας που από κάτω βρίσκεται το τέλος του κλιμακοστασίου,αλλά πιο δίπλα.

Δηλαδή,κατά τη λογική τους,την οποίαν εγώ δεν καταλαβαίνω,ενώ η πλάκα είναι ενιαία,επιτρέπεται να φορτίζουμε το ένα μισό της,αυτό δηλαδή που δεν βρίσκεται πάνω από το κλιμακοστάσιο και όχι το άλλο μισό.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνετε τον διαχειριστή; Χαζοί είμαστε οι υπόλοιποι που τόσα χρόνια δεν έχουμε πάρει φράγκο....

Ερώτηση που δεν περιμένω απάντηση, "σας κόβει και απόδειξη;"

 

3 χρόνια τώρα ( επειδή τον παρακαλάνε οι ιδιοκτήτες να μείνει ως διαχειριστής γιατί δεν θέλουν να αναλάβουν οι ίδιοι ) πληρώνουμε κανονικά 100ευρώ τον μήνα σαν πολυκατοικία για τον διαχειριστή ενώ πριν τα 3 χρόνια που ήταν εξίσου ο ίδιος αλλά δεν τον παρακαλούσαν δε πληρώναμε κάτι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια τώρα ( επειδή τον παρακαλάνε οι ιδιοκτήτες να μείνει ως διαχειριστής γιατί δεν θέλουν να αναλάβουν οι ίδιοι ) πληρώνουμε κανονικά 100ευρώ τον μήνα σαν πολυκατοικία για τον διαχειριστή ενώ πριν τα 3 χρόνια που ήταν εξίσου ο ίδιος αλλά δεν τον παρακαλούσαν δε πληρώναμε κάτι. :rolleyes:
πάτε καλά ρε σεις? λιγότερα παίρνουν εταιρείες που τα βγάζουν όλα τακτοποιημένα χωρίς να ασχολείστε εσείς!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι είπε ο ilka71.

Το θέμα είναι ότι δύσκολα θα ασχοληθούν σε πλυμμηρισμένα όπως στον Νικηφόρο κτλ.

Αλλά από ότι βλέπω ούτε ο τωρινός ασχολείται.

 

Προφανώς για να έχετε συμφωνήσει σε αυτό, σημαίνει ότι δεν υπήρχε προθυμία από κανέναν να αναλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...