Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να καταλαβω εγω ειμαι καλυμμενος.τωρα αν δε τον πληρωνει ο ενοικιαστης δικο του θεμα.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οικονομικά καλυμμένος θα είσαι.

Σίγουρα είναι καλύτερο να υπάρχει σταθερό αποθεματικό στο ταμείο, αλλά αφού δε γίνεται....

 

Αν δεν τον πληρώνει ο ενοικιαστής σίγουρα είναι δικό του θέμα. Αλλά όλα είναι αλυσίδα.

Απλώς να ενημερώσετε τον ενοικιαστή ότι υπάρχει πάγιο και ας τα έχει κλειστά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πληρώσει για θέρμανση εφόσον δε κάψει ούτε ένα λίτρο πετρέλαιο; τι πειράζει αν αυτός έχει 20 σόμπες και 10 κλιματιστικά για να ζεσταθεί;

 

Διότι ο νόμος μέχρι στιγμής δεν τον απαλλάσσει από την πληρωμή παγίων επειδή έχει μια σόμπα .

 

εγω του ζητησα αποθεματικο απο τον ιδιοκτητη για να ξεκινησει η δεξαμενη να κινειται.αυτος μου ειπε να το κανουμε ως εξης.πχ 1200 ευρω δια 3=400 ευρα ο καθενας.τα δινουμε για να γεμισει η δεξαμενη.οταν ερθει ο αλλος μηνας για μετρηση αν καποιος εχει καψει πχ 100 ευρω θα αφαιρεθουν απο τα 400 που ειχε δωσει αν καψει 420 θα δωσει 20 ευρω παραπανω.και οταν ερθει η στιγμη ν ξαναγεμισει η δεξαμενη θα δωσει ο καθενας τι αναλογει.δε θελει ο ιδιοκτητης να προπληρωσει να το πω ετσι αποθεματικο

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλυμενος και έτσι είσαι.με καθαρίστρια ΔΕΗ ΕΥΔΑΠ τη γίνεται;κυνηγάς να μαζέψεις για να τα πληρώσεις;

 

 

Αν δεν κάψει καθόλου ο ενοικιαστής, είναι το ίδιο πράγμα, δηλαδή σα να έχει δώσει αποθεματικό ο ιδιοκτήτης για την πολυκατοικία το οποίο απλά θα μείνει στο ταμείο.

 

Το θέμα είναι, αν κάψει ο ενοικιαστής πετρέλαιο, θα τα βρίσκουν μεταξύ τους ενοικιαστής και ιδιοκτήτης;

Όχι ότι σε ενδιαφέρει, απλά θεωρώ ότι δεν το έχει σκεφτεί πλήρως ο ιδιοκτήτης

 

Στον κανονισμό τι αναφέρει;

 

Ο ιδιοκτήτης θα σκεφτεί όταν την κάνει ο ενοικιαστής και αφήσει κοινόχρηστα απλήρωτα.

 

κανονισμος δεν υπαρχει.αφου το σπιτι ομως ασχετα αν δε καταναλωνει πετρελαιο δεν επιβαρυνεται το παγιο θερμανσης?αυτο ποιος τ πληρωνει?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πάγιο το πληρώνει το διαμέρισμα.αλλα αφού δεν υπάρχει κανονισμός θ υπάρχει πάγιο;

 

για να καταλαβω εγω ειμαι καλυμμενος.τωρα αν δε τον πληρωνει ο ενοικιαστης δικο του θεμα.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλυμενος εισαι

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

τετοια δεν εχουμε περι καθαριστριας.αυτα ειναι δια 3.δεν εχει θεμα.θα τα δινει ο ιδιοκτητης.τωρα τι εχει κανονισει με τον ενοικιαστη δε ξερω

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους..

 

Το αποθεματικό, αποτελεί και αυτό δαπάνη που καταλογίζεται βάσει χιλιοστών και όχι κατ' ισομοιρίαν...ακόμη και εάν δεν υπάρχει κανονισμός (γεγονός που θεωρώ μάλλον απίθανο),μπορεί ένας μηχανικός να συντάξει μία μελέτη θέρμανσης ώστε να επιμερίσει με βάσει την κάθε ιδιοκτησία την σχετική δαπάνη...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά 2 πράγματα γνωρίζω κ ισχύουν:

1. Το αποθεματικό είναι του ιδιόκτητη (γιατί μένει στη διαχείριση και ακόμη και αν ξοδεύεται επανατοποθετείται με τα κοινόχρηστα).

2. Κάνεις δεν προπληρώνει και δεν πρέπει να προπληρώνει πετρέλαιο. Οτι κάψει (αν κάψει) συν πάγιο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

@Lurker: Το αποθεματικό που είχαμε εμείς, δεν έφτανε ούτε για ζήτω. Τελικά αποφασίσαμε να βάλουμε οι ένοικοι (συμπεριλαμβανομένου κι ενός ενοικιαστή) και να συμπληρώσουμε στο αποθεματικό, καθαρά και μόνο για να μπορούμε να κάνουμε αγορά πετρελαίου.

Συμφώνησε κι αυτός να δώσει χωρίς δεύτερη σκέψη, δεδομένου ότι μένει 19 χρόνια στο σπίτι και γνωριζόμαστε και ξέρει ότι δεν πρόκειται να του τα φάμε (στην τελική θα τα βρει με τον ιδιοκτήτη/μίσθωμα αν προκύψει κάποιο πρόβλημα). Προφανώς στον ενοικιαστή θα επιστραφεί όταν φύγει.

 

Είναι κατανοητό όμως να υπάρχουν αμφιβολίες και ενστάσεις όταν πρωτο-μπαίνει κάποιος σε ένα διαμέρισμα.

Η καλύτερη λύση (και ορθή) είναι αυτή που προτείνει ο Greece_gus.

diver86: Αφού όμως έχετε έρθει σε συνεννόηση με τον ιδιοκτήτη, και δεδομένου ότι θα τηρηθούν όσα έχουν συμφωνηθεί, είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, λέβητας αερίου - ο οποίος δε χωράει σε μπαλκόνι - μπορεί να μπεί σε ακάλυπτο?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Πως δεν χωράει,στον τοίχο μέτρησες;Εγώ στον τοίχο τον έχω βάλει,αλλά βέβαια είναι βεράντα.Ομως δεν έχει μεγάλο πάχος,και άρα νομίζω ότι θα χωράει και σε μπαλκόνι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δε χωράει στο τοίχο του μπαλκονιού - είναι μικρό μπαλκόνι - οπότε θα πρέπει να μπεί στον ακάλυπτο.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λέβητας αεριου μιλαμε για επιτοιχο δλδ? για να μπει στον ακαλυπτο θελει αποφαση της πολυκατοικίας όμως, καθως είναι για ολους και όχι για έναν.

Δε νομιζω ότι δεν χωραει σε μπαλκονι, αλλα αν δεν θελουμε να μας εμποδιζει....

με τετοια ασχολουμε συνεχεια. Εχω δει και εχουμε βαλει σε απειρα μπαλκονια και μπαλκονάκια ακομα και ποιο εξω από το μπαλκονι!!!

αν είναι να βρεχετε επειδή δεν πρεπει υπαρχουν ειδικα κουτια-ερμαρια που πουλιούνται χωρια.

Επισης από τον ακαλυπτο δεν ξερω ποσο κοντα είναι στο διαμερισμα, γινονται όλα ποιο δυσκολα, από την εγκατασταση, για ελεγχο, ρυθμισεις για όλα.

Καλο είναι να αποφεύγεται αυτό. Και δεν ξερουμε κατά ποσο θα συμφωνουν και οι αλλοι ενοικοι της πολυκατοικίας βεβαια + ότι θα εχουν και αλλοι προσβαση εκει και δεν ξερω ποσο ασφαλες για το μηχανημα σου είναι εκει.

Δεν ξερω πως εισαστε εκει, αλλα λεω αυτά που μου εχουν τυχει λογω της δουλειας μου.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε το έθεσα εγώ καλά, στο τοίχο του μπαλκονιού μου δε χωράει όλο, οπότε θα πρέπει να "δανειστώ" και τοίχο της πολυκατοικίας.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ! αρα δεν μιλαμε για τον ιδιο τον ακαλυπτο, αλλα χωρο εκτος μπαλκονιού, ο τοιχος πιανου είναι του γειτονα? το διαμερισμα σου δεν είναι από πισω? οποτε ναι μπορεις...αν το υπολοιπο καταλαμβανει πχ γειτονικο διαμερισμα κτλ εκει είναι θεμα. Αν είναι το δικο σου διαμερισμα αυτος ο τοιχος μπορει κανονικα.

γιατι με τα κλιματιστικα τι κανουν? για να μην είναι μεσα στο μπαλκονι δεν τα βαζουν εξω από αυτά αρκετοι? ειδικα σε ισογεια, σε μικρα μπαλκονια κτλ.

Δεν υπαρχει θεμα, δεν μου εχει τυχει ποτε δλδ εφόσον είναι παντα το δικο σου διαμερισμα πισω από τον τοιχο και όχι αλλουνού!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι τυπικά καλυμμένος, ρώτα και έναν μηχανικό...πιθανόν να χρειάζεται και άδεια εργασιών μικρής κλίμακας από πολεοδομία..το λέω γιατί σύμφωνα με τον Κτιριοδομικό κανονισμό, ό,τιδήποτε εξέχει από το γεωμετρικό στερεό της πολυκατοικίας πέραν των 40 εκατοστών, ίσως να δημιουργήσει πρόβλημα...

 

Βλέπε και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4185432#post4185432

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι νέα στο forum. Ίσως έχει ήδη απαντηθεί η απορία μου.

Θα αλλάξουμε το σύστημα θέρμανσης στην πολυκατοικία από πετρέλαιο σε φωταέριο. Είμαι η καινούρια διαχειρίστρια και θα το αναλάβω.

Τι χρειάζεται να γνωρίζω. Τι να προσέξω. Και ποια είναι η διαδικασία.

Χίλα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι νέα στο forum. Ίσως έχει ήδη απαντηθεί η απορία μου.

Θα αλλάξουμε το σύστημα θέρμανσης στην πολυκατοικία από πετρέλαιο σε φωταέριο. Είμαι η καινούρια διαχειρίστρια και θα το αναλάβω.

Τι χρειάζεται να γνωρίζω. Τι να προσέξω. Και ποια είναι η διαδικασία.

Χίλα ευχαριστώ.

Σε κανα 6μηνο πιθανόν να βάλετε.Θα σας βγάλουν την πίστη.Εβαλα εγώ ατομική εγκατάσταση και ξέρω από πρώτο χέρι.Του χρόνου θα το χρησιμοποιήσετε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα 6μηνο πιθανόν να βάλετε.Θα σας βγάλουν την πίστη.Εβαλα εγώ ατομική εγκατάσταση και ξέρω από πρώτο χέρι.Του χρόνου θα το χρησιμοποιήσετε.

 

Ευχαριστώ. Για την άνοιξη ενδιαφερόμαστε διότι τώρα έχουμε ήδη πετρέλαιο και θα πρέπει να το κάψουμε.

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε για τη σειρά των διαδικασιών, τις ημέρες που θα χρειαστεί να λείψω από τη δουλειά μου κλπ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω τη βοήθεια όσων γνωρίζουν απο νομοθεσία σχετικά με πολυκατοικίες. Είμαι ιδιοκτήτρια ενός διαμερίσματος στον 4ο όροφο. Στο διαμέρισμα έμεναν οι γονείς μου, αλλα λόγω υγείας έχουν μετεγκατασταθεί και ειναι άδειο το σπίτι. Παρόλα αυτα εχουμε δώσει τα κλειδιά σε συγγενείς για να ελέγχουν το σπίτι συχνά. Πρόσφατα είχαμε πλημμύρες στην Αθήνα. Τωρα η ιδιοκτήτρια του διαμερίσματος που ειναι απο κάτω μας μας κατηγορεί ότι έγιναν ζημιές στο σπίτι της εξ'αιτιας μας! Επίσης ζητάει να την αποζημιώσουμε. Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω ; Να σημειωθεί ότι πληρώνουμε κοινόχρηστα κανονικότατα σαν να κατοικούνταν το σπίτι , ενώ δεν εχουμε κανένα όφελος απο τις υπηρεσίες που παρέχονται . Δεν θα έπρεπε η διαχείρηση να κανονίζει για την συντήρηση κοινόχρηστων υδροροών ; Help please!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Για την άνοιξη ενδιαφερόμαστε διότι τώρα έχουμε ήδη πετρέλαιο και θα πρέπει να το κάψουμε.

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε για τη σειρά των διαδικασιών, τις ημέρες που θα χρειαστεί να λείψω από τη δουλειά μου κλπ.

Ευχαριστώ.

Πρώτα πρώτα θα βρείτε εγκαταστάτη,αυτός θα τα τακτοποιήσει όλα.

Οσον αφορά για την απουσία από τη δουλειά,εξαρτάται από την εγκατάσταση.Αλλά για να γίνει αυτό σε κεντρική εγκατάσταση θέλει δουλειά να πάνε οι σωλήνες κάτω και να αλλαχτεί ο καυστήρας σε αερίου,συν αν θέλετε,να πετάξετε και το καζάνι του πετρελαίου στην αυλή.Δεν έχω εμπειρία κεντρικής εγκατάστασης.

Ο εγκαταστάτης όμως θα σας πει σίγουρα γιατί θα έχει εγκαταστήσει κι άλλα.Αν δεν έχετε κάποιον και είσαστε στην Αθήνα,να πάτε σ' αυτόν που χρησιμοποίησα εγώ,που είναι καλός.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι νέα στο forum. Ίσως έχει ήδη απαντηθεί η απορία μου.

Θα αλλάξουμε το σύστημα θέρμανσης στην πολυκατοικία από πετρέλαιο σε φωταέριο. Είμαι η καινούρια διαχειρίστρια και θα το αναλάβω.

Τι χρειάζεται να γνωρίζω. Τι να προσέξω. Και ποια είναι η διαδικασία.

Χίλα ευχαριστώ.

Κσι εγω ημουν διαχειριστης στην πολυκστοικια οταν εγινε η αλλαγη.Μη φοβασαι ειναι πολυ απλο.Μερικες υπογραφες στα εγγραφα της εταιρειας που θα κανει την τοποθετηση και υστερα αναλαμβανουν αυτοι.Εγω δεν ελλειψα ουτε μια μερα.Τους εδωσα τα κλειδια και δεν ασχοληθηκα ξανα.Αυτο που πρεπει να κανετε ειναι να διαλεξετε αξιοπιστη εταιρεια και οχι τον ποιο φτηνο

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

AbbyTabby17 :Κατ' αρχάς να ξεκαθαρίσουμε ότι το μέρος των σωληνώσεων εκτός του διαμερίσματος είναι κοινόχρηστο ενώ από το διαμέρισμα και μέσα ιδιωτικό..

 

Επομένως, πρέπει να εντοπισθεί πού βρίσκεται η βλάβη και η διαρροή και αναλόγως να καταλογισθεί η σχετική δαπάνη αποκατάστασης..αυτό θα στο πει ένας μηχανικός ή υδραυλικός από τους οποίους καλού κακού πάρε και μία έκθεση αυτοψίας να έχεις για τυχόν δικαστική χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω τη βοήθεια όσων γνωρίζουν απο νομοθεσία σχετικά με πολυκατοικίες. Είμαι ιδιοκτήτρια ενός διαμερίσματος στον 4ο όροφο. Στο διαμέρισμα έμεναν οι γονείς μου, αλλα λόγω υγείας έχουν μετεγκατασταθεί και ειναι άδειο το σπίτι. Παρόλα αυτα εχουμε δώσει τα κλειδιά σε συγγενείς για να ελέγχουν το σπίτι συχνά. Πρόσφατα είχαμε πλημμύρες στην Αθήνα. Τωρα η ιδιοκτήτρια του διαμερίσματος που ειναι απο κάτω μας μας κατηγορεί ότι έγιναν ζημιές στο σπίτι της εξ'αιτιας μας! Επίσης ζητάει να την αποζημιώσουμε. Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω ; Να σημειωθεί ότι πληρώνουμε κοινόχρηστα κανονικότατα σαν να κατοικούνταν το σπίτι , ενώ δεν εχουμε κανένα όφελος απο τις υπηρεσίες που παρέχονται . Δεν θα έπρεπε η διαχείρηση να κανονίζει για την συντήρηση κοινόχρηστων υδροροών ; Help please!!!

 

 

Ανάλογα από τι έγινε η ζημιά και πως. ποιος να τις συντηρεί απλά μπορεί να φθαρούν με τον χρόνο.

εμείς που έχουμε πρόβλημα με τον από πάνω είναι χαλασμένη η κεντρική αποχέτευση και κάθε φορά που ρίχνουν νερά στάζουν στο πατάρι μας, μας είπαν να φέρουμε εμείς υδραυλικό να το φτιάξει και θα αφαιρεθεί από τα κοινόχρηστα το κόστος τις ζημίας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι νέα στο forum. Ίσως έχει ήδη απαντηθεί η απορία μου.

Θα αλλάξουμε το σύστημα θέρμανσης στην πολυκατοικία από πετρέλαιο σε φωταέριο. Είμαι η καινούρια διαχειρίστρια και θα το αναλάβω.

Τι χρειάζεται να γνωρίζω. Τι να προσέξω. Και ποια είναι η διαδικασία.

Χίλα ευχαριστώ.

 

φυσικό αέριο εννοείς προφανώς,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω τη βοήθεια όσων γνωρίζουν απο νομοθεσία σχετικά με πολυκατοικίες. Είμαι ιδιοκτήτρια ενός διαμερίσματος στον 4ο όροφο. Στο διαμέρισμα έμεναν οι γονείς μου, αλλα λόγω υγείας έχουν μετεγκατασταθεί και ειναι άδειο το σπίτι. Παρόλα αυτα εχουμε δώσει τα κλειδιά σε συγγενείς για να ελέγχουν το σπίτι συχνά. Πρόσφατα είχαμε πλημμύρες στην Αθήνα. Τωρα η ιδιοκτήτρια του διαμερίσματος που ειναι απο κάτω μας μας κατηγορεί ότι έγιναν ζημιές στο σπίτι της εξ'αιτιας μας! Επίσης ζητάει να την αποζημιώσουμε. Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω ; Να σημειωθεί ότι πληρώνουμε κοινόχρηστα κανονικότατα σαν να κατοικούνταν το σπίτι , ενώ δεν εχουμε κανένα όφελος απο τις υπηρεσίες που παρέχονται . Δεν θα έπρεπε η διαχείρηση να κανονίζει για την συντήρηση κοινόχρηστων υδροροών ; Help please!!!

 

καλημέρα, τι είδους ζημιες εγιναν? χρειαζονται πολλες διευκρινυσεις για να πουμε σιγουρα!

στο σπιτι σου μεσα μπηκαν νερα?

να πω ένα πχ σε εμενα, στον από κατω μου βουλωσαν οι υδροροες στο μπαλκονι που ελειπαν, γεμισε ολο και μπηκαν μεσα στο σπιτι, περασαν από τις σωλήνες στο ισογειο και πλημμυρισε εκει!!!

Σε αυτή την περιπτωση την ευθυνη την φερει ΜΟΝΟ το διαμερισμα αυτό επειδή ΔΕΝ καθαριζε τις υδροροες στο μπαλκονι του!!!

οι υδροροες δεν καθαριζουν από πανω ολες δλδ από ταρατσα πρεπει να καθαριζεις και σχαρακια στο μπαλκονι.

Αν υποθεσω ότι εγιναν οι ζημιες από κατι τετοιο.

Όπως ειπα δωσε μας διευκρινισεις.

Επισης σε εμενα παλι καποιος πεταξε πλαστικα κομματια μεσα στην υδροροη και εφραξε η υδροροη πριν το πεζοδρομιο!!!

αναγκαστικα να την σπασω! γιαυτο βασικα πλημμύρισε τοτε το μπαλκονι κατω από εμενα. Αλλα και δεν ερχονται ΠΟΤΕ να καθαρισουν τιποτα!!!

Συγκεκριμενο μερος των υδρορροών είναι κοινόχρηστες πχ της ταρατσας, ακαλυπτων χωρων κτλ. Τα αλλα που είναι σε μπαλκονια πρεπει να καθαρίζονται από τους ιδιοκτητες-νοικαρηδες. Αν φραξουν εκει δεν φταιει η διαχειριση φυσικα.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω μια ερώτηση,

ενοικιάζω ένα διαμέρισμα από τον Μάιο 2017 σε τετραώροφη πολυκατοικία με 5 διαμερίσματα. Το θυροτηλέφωνο είναι με βιντεοκάμερα. Εφόσον μετακόμισα στο διαμέρισμα διαπίστωσα ότι η κάμερα στο θυροτηλέφωνο η μονάδα στην είσοδο δεν λειτουργεί και επιπλέον η ενδοεπικοινωνια κάνει πολύ δυνατά παράσιτα, τα οποία καθιστούν την επικοινωνία σχεδόν ανύπαρκτη. Ο ιδιοκτήτης του διαμερίσματος επανειλημμένος μου έχει πει ότι θα επισκευαστεί, εδώ και έξι, εφτά μήνες τίποτα. επικοινώνησα με την διαχειριστική εταιρεία και μου είπαν ότι το γνωρίζουν και ότι θ επιλυθεί το πρόβλημα, και πάλι τίποτα. Έπειτα από επικοινωνία πάλι με την δια/κη εταιρία το μόνο που μου είπαν είναι ότι η επισκευή είναι πολύ ακριβή. Αποδέχομαι ότι το θυροτηλέφωνο δεν θα επισκευαστεί? Και εάν επισκευαστεί, εφόσον ήταν χαλασμένο πριν μετακομίσω θα συμμετάσχω στα έξοδα? Εάν δεν επισκευαστεί ζητάω μείωση του ενοικίου?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...