Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας, εχουμε τεραστιο προβλημα στην πολυκατοικια.εκδιδουν κοινοχρηστα αλλοπροσαλλα,μπορει και 3 φορες τον μηνα, μας λενε πως η εταιρεια που τα βγαζει εκανε και καλα τυπογραφικο λαθος (σε ενα συγκεκριμενο διαμερισμα οοοοοολη τη χρονιαα..... ) και μας αναγκαζουν να τα πληρωνουμε εμεις. αποδειξεις για ολα δεν μας δινουν, ζητανε συνεχεια λεφτα, μας εχουν κατακλεψει.ζητησαμε επισημες αποδειξεις απο την εταιρεια που τα εκδιδει,που να αιτιολογουν το "τυπογραφικο" λαθος, αλλα ο υποτιθεμενος διαχειριστης εγινε καπνος!15 χρονια η ιδια εταιρεια τα εκδιδει, ποτε δεν εγινε λαθος, φετος με τον διαχειριστη αυτον, που δεν μενει καν στην πολυκατοικια μας, μας εχουν πιει το αιμα.υπαρχει καποιος νομος να μας προστατευει?σε τι νομικα στηριγματα να πατησουμε για να του μιλησουμε και πως μπορουμε να κινηθουμε????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν δεν σου δωσουν κανονισμο πολυκατοικιας με μελετη μηχανικου για το ποσο επιβαρυνεται καθε διαμερισμα και αποδειξεις για το καθε ευρω δαπανης εχεις δικιωμα να μην πληρωσεις τιποτα και αστιυς να ...κουρευοντε.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

απο ολα αυτα που διαβασα μαλλον καποιες λαμογιες σας εχει κανει ο διαχειριστης (δυστυχως καποιοι διαχειριστες βγαζουν πολλα λεφτα απο την διαχειρηση πολυκατοικιων, για τον λογο οτι κανεις απο τους υπολοιπους δεν ασχολειται και δεν τους ζηταει αποδειξεις και παραστατικα απο τις εταιρειες τις οποιες "χρησιμοποιει" ο διαχειριστης ... πολλες φορες μαλιστα εκδιδουν και πλαστα παραστατικα και αποδειξεις σε συνεργασια με αυτους που κανουν τις υποτιθεμενες "επισκευες", κλπ). Να κανετε συνελευση και να βαλετε εναν δικηγορο να του κανει αγωγη ...
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις αμεσες απαντησεις.το θεμα ειναι,πως εγω ειμαι ενοικιαστης, στην πολυκατοικια μας, ολα τα διαμερισματα ανηκουν σε 2-3 λαμογια, ο διαχειριστης,ενας αλλος αχαρακτηριστος, και ο ενας που δεν πληρωνει ποτε, γιατι παντα γινεται τυπογραφικο λαθος στο ονομα του και τα πληρωνουμε ολοι οι υπολοιποι.συνελευση ζητησαμε αλλα οσο την ειδατε εσεις, αλλο τοσο την ειδαμε και εμεις.μπορω να παω εγω απο μονη μου στην εταιρεια που εκδιδει τα κοινοχρηστα να ζητησω αποδεικτικα ή θα με κατηγορησουν μετα πως αυτα ειναι δουλεια του διαχειριστη?
Link to comment
Share on other sites

ο νομος οριζει οτι τα αποδεικτικα για ολα τα εξοδα μιας πολυκατοικιας πρεπει να ειναι διαθεσιμα ανα πασα στιγμη σε ολους ... στην δικη μου πολυκατοικια (και σε πολλες αλλες) ο διαχειριστης καρφιτσωνει τις φωτοτυπιες τους κατω στο ισογειο σε εναν πινακα ανακοινωσεων που εχουμε εκει ... και ποτε δεν ειχαμε κανενα απολυτως προβλημα
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..εμας βγαζουν που και που καταστατικα κατω, πχ πριν 2 μηνες, ο ιδιοκτητης που δεν πληρωνει , ειχε 480 ευρω κοινοχρηστα (και η θερμανση μεσα),την επομενη μερα, τα εβγαλαν,και μας ειπαν οτι εγινε τυπογραφικο λαθος, με αποτελεσμα αυτος , με τα νεα κοινοχρηστα, να εχει 22 ευρω, και τα υπολοιπα να εχουν μοιραστει στα αλλα διαμερισματα....οκ, θα ζητησω οσα μου ειπατε, και θα παω και μονη μου στην εταιρεια που βγαζει τα κοινοχρηστα μπας και βγαλω ακρη.

σας υπερ-ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

επισης να ζητησεις να δεις (και να βγαλεις φωτοτυπια να το χεις) του καταστατικου της πολυκατοικιας (ολες εχουν απο ενα τετοιο), εκει μεσα περιγραφονται αναλυτικα τα χιλιοστα που εχει καθε διαμερισμα (δηλαδη αν ο συνολικος λογαριασμος των κοινοχρηστων ειναι 1000 χιλιοστα, το διαιρεις με το 1000 και αναλογα με το ποσα χιλιοστα εχει καθε διαμερισμα πληρωνει και αναλογως (τα χιλιοστα ειναι αναλογα με τα τετραγωνικα και με τον οροφο) ... βασικα ο καθενας μπορει να υπολογισει τα κοινοχρηστα για καθε διαμερισμα, ειναι πανευκολο, στο excel η εστω με ενα κομπιουτερακι χειρος ... ;)
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα, περυσι, εβγαζαν κοινοχρηστα μεχρι τον ιανουαριο, τα πληρωσαμε ολα κανονικα.απο τον γεναρη και μετα επαψαν να βγαζουν κοινοχρηστα, μεχρι και τον φετινο σεπτεμβρη.οι αλλοι επειδη τα εβλεπαν φουσκωμενα, δεν τα πληρωναν,με αποτελεσμα να εχει συσωρευτει ενα ποσο που αντιστοιχει στο πετρελαιο που ειχε καταναλωθει απο αυτους που δεν πληρωσαν,και στα κοινοχρηστα-καθαρισμο κτλ- απο γεναρη και μετα .ολα αυτα, με την προφαση οτι αλλοτε υπηρξε βλαβη στον καυστηρα,αλλοτε διαρροη στον καυστηρα,αλλοτε ενα συγκεκριμενο διαμερισμα και καλα δεν εκαιγε, αρα γιατι να πληρωνει(του ιδιοκτητη που δεν πληρωνει ποτε).τωρα απαιτουν ΚΑΙ απο εμας που πληρωσαμε τα δικα μας κοινοχρηστα περυσι, να δωσουμε 300 ευρω για πετρελαιο και 200 για κοινοχρηστα,για την περσινη χρονια.αυτα τα ποσα θελουν να πληρωθουν απο καθε διαμερισμα εδω μεσα, ανεξαρτητα εαν ειχαν πληρωσει περυσι, για να ισοφαρισουν το ποσο των κοινοχρηστων που εμειναν απληρωτα απο καποιους.τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο? :(
Link to comment
Share on other sites

darkocean καλέ μου άνθρωπε,μόνο που τα διάβασα όλα αυτά απελπίστηκα!

εγώ στη θέση σου θα μετακόμιζα. όταν μπλεκεις σε τέτοιες περιπτώσεις δεν βρίσκεις ποτέ άκρη γιατι συνήθως υπάρχουν 3-4 διαμερίσματα που υποστηρίζονται μεταξύ τους και όλο αυτό γίνεται φαύλος κύκλος. με τόσα άδεια διαμερίσματα είμαι σίγουρη θα βρεις κάποιο με καλύτερες συνθήκες απο αυτές που αντιμετωπίζεις εκεί.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ενα διαμερισμα οταν ειναι κλειστο και δεν καιει πετρελαιο δεν σημαινει οτι απαλασσεται 100% απο τα χιλιοστα θερμανσης και απο τα κοινοχρηστα, δικαιουται απλα μια εκπτωση 30% επι της θερμανσης και απλα ενα 10% επι των υπολοιπων κοινοχρηστων που του αναλογουν (τα γραφει ολα αυτα μεσα το καταστατικο της πολυκατοικιας, τα εχει ορισει ο μηχανικος που εφτιαξε την πολυκατοικια συμφωνα με τους νομους του κρατους που ισχυουν και της πολεοδομιας). Τα κοινοχρηστα πρεπει να εκδιδονται ανελλιπως καθε μηνα (αλλιως τα επιβαρυνεται η εταιρεια που τα εκδιδει, κι αυτο το γραφει το καταστατικο της πολυκατοικιας), ολα τα αλλα ειναι απλα δικαιολογιες για να γλιτωνουν καποιοι κοινοχρηστα (που μαλλον τα χουν κανει "πλακακια" με την εταιρεια που τα εκδιδει), κι αυτα περι "τυπογραφικων λαθων" ειναι πολυ υποπτα, τα τυπογραφικα λαθη πληρωνονται κι αυτα κανονικα καθε μηνα που αναγραφονται στα κοινοχρηστα, αλλιως τα επιβαρυνεται η εταιρεια που τα εκδιδει και που πληρωνεται αρκετα λεφτα γι αυτο καθε μηνα ετσι κι αλλιως, τα δηθεν "τυπογραφικα λαθη" ειναι 100% δικη της ευθυνη). Εμενα παντως μου μυριζει "φαμπρικα" εδω περα για να σας τρωνε λεφτα στην πολυκατοικια σας, με εναν καλο δικηγορο μπορειτε να απαιτησετε πισω οσα εχετε δωσει παρανομα μεχρι σημερα και να μην πληρωσετε αυτα που σας ζητανε (οι δικηγοροι συνηθως πληρωνονται μεσω ποσοστου 20% επι των χρηματων που θα ανακτησουν και θα σας γλιτωσουν, οποτε δεν θα σας κοστισει σχεδον καθολου να το αναθεσετε σε εναν ... Φυσικα πρεπει οπωσδηποτε να προηγηθει συνελευση της πολυκατοικιας η οποια ετσι κι αλλιως πρεπει να γινεται τουλαχιστον 1 φορα ετησιως και σε πολλες πολυκατοικιες συχνοτερα (στην δικη μου κανουμε 1 το εξαμηνο αλλα και εκτακτες κατα καιρους, οταν προκυπτει καποιο σοβαρο ζητημα). Υπαρχουν διαχειριστες παντως που εχουν παει μεχρι και φυλακη στο παρελθον για τετοιες υποθεσεις. Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω μονο και μονο που μου ανοιξατε τα ματια, τι να κανω και τι να πω. η μετακομιση ειναι στα αμεσα σχεδια μας, δουλευουμε με τετοια κριση για να πληρωνουμε ενα ενοικιο, και ενα δευτερο στην επιχειρηση που εστησαν εις βαρος μας εδω μεσα :mad: ήδη απο τα 15 διαμερισματα εχουν φυγει 3 ενοικοι σε διαστημα 1 μηνα.

σας ευχαριστω παρα πολυ ξανα!

 

 

υγ:οταν πρωτομπηκαμε, μας ζητησαν μια προκαταβολη 100 ευρω σαν εγγυηση για τα κοινοχρηστα, την οποια και καλα μας ειπαν θα παρουμε πισω οταν φυγουμε. κανεις αλλος ομως δεν το εχει πληρωσει αυτο, οπως ανακαλυψαμε στην πορεια. αυτα τα λεφτα μπορουμε να τα διεκδικησουμε ? επιτρεπεται αυτο που εκαναν?υπαρχει -αν υπαρχει-μεσα στον κανονισμο της πολυκατοικιας?

Edited by darkocean
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω να ζητανε προκαταβολη σαν εγγυηση για τα κοινοχρηστα ... μαλλον ειναι μερος της "φαμπρικας" κι αυτο γιατι ξερουν οτι καποιοι ενοικιαστες θα φυγουν καποια στιγμη οταν θα χουν πλεον αγανακτησει !! ... Υπαρχει ενας συλλογος προστασιας ενοικιαστων που μπορει να σας βοηθησει σε τετοια ζητηματα (παρακατω ειναι τα στοιχεια τους) και φυσικα και ο "Συνηγορος του Καταναλωτη" ασχολειται με τετοια θεματα (παρεχουν δωρεαν νομικη καλυψη επισης):

"ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΩΝ"

ΜΕΝΑΝΔΡΟΥ 66

Δήμος ΑΘΗΝΑ

Νομός ΑΤΤΙΚΗΣ

Τηλ.: 210 52 31 848

:)

και εδω:

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_contact.html

:)

Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω μονο και μονο που μου ανοιξατε τα ματια, τι να κανω και τι να πω. η μετακομιση ειναι στα αμεσα σχεδια μας, δουλευουμε με τετοια κριση για να πληρωνουμε ενα ενοικιο, και ενα δευτερο στην επιχειρηση που εστησαν εις βαρος μας εδω μεσα :mad: ήδη απο τα 15 διαμερισματα εχουν φυγει 3 ενοικοι σε διαστημα 1 μηνα.

σας ευχαριστω παρα πολυ ξανα!

 

 

υγ:οταν πρωτομπηκαμε, μας ζητησαν μια προκαταβολη 100 ευρω σαν εγγυηση για τα κοινοχρηστα, την οποια και καλα μας ειπαν θα παρουμε πισω οταν φυγουμε. κανεις αλλος ομως δεν το εχει πληρωσει αυτο, οπως ανακαλυψαμε στην πορεια. αυτα τα λεφτα μπορουμε να τα διεκδικησουμε ? επιτρεπεται αυτο που εκαναν?υπαρχει -αν υπαρχει-μεσα στον κανονισμο της πολυκατοικιας?

 

Κι εγω ειχα δωσει 30 ευρω εγγυηση, τα οποια τα πηρα πισω οταν μετακομισα... βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι νομιμη η οχι μια τετοια κινηση..

Link to comment
Share on other sites

acer εισαι θησαυρος! επειδη δεν ειμαι απο αθηνα, ξερεις εαν βοηθουν πανελλαδικα?η αν εχουν γραφεια σε αλλες μεγαλες πολεις?παντως και να μην εχουν, μια προσπαθεια θα την κανω να μιλησω μαζι τους, εστω και στην αθηνα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα δωσει 30 ευρω εγγυηση, τα οποια τα πηρα πισω οταν μετακομισα... βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι νομιμη η οχι μια τετοια κινηση..

κι ομως δεν ειναι νομιμη, δεν την προβλεπει ο νομος, αντιθετα προβλεπει την προκαταβολη στον ιδιοκτητη απο τον ενοικιαστη ενος μεχρι και τριων ενοικιων (αφου συμφωνηθει μεταξυ τους γραπτως στο συμβολαιο ενοικιασης) για τυχον σοβαρες φθορες που θα προκληθουν στο ακινητο. Δεν υπαρχει λογος προκαταβολης για κοινοχρηστα, διοτι ο νομος οριζει οτι τυχον ανεξοφλητα κοινοχρηστα απο τον ενοικιαστη, τα επιβαρυνεται ο ιδιοκτητης του διαμερισματος, ο οποιος και οφειλει να τα καταβαλλει στον διαχειριστη μετα την αποχωρηση του ενοικιαστη του.

Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

κι ομως δεν ειναι νομιμη, δεν την προβλεπει ο νομος, αντιθετα προβλεπει την προκαταβολη στον ιδιοκτητη απο τον ενοικιαστη ενος μεχρι και τριων ενοικιων (αφου συμφωνηθει μεταξυ τους γραπτως στο συμβολαιο ενοικιασης) για τυχον σοβαρες φθορες που θα προκληθουν στο ακινητο. Δεν υπαρχει λογος προκαταβολης για κοινοχρηστα, διοτι ο νομος οριζει οτι τυχον ανεξοφλητα κοινοχρηστα απο τον ενοικιαστη, τα επιβαρυνεται ο ιδιοκτητης του διαμερισματος, ο οποιος και οφειλει να τα καταβαλλει στον διαχειριστη μετα την αποχωρηση του ενοικιαστη του.

 

Μαλιστα... Χρησιμη πληροφορια που θα την εχω απο δω και περα στα υπ'οψιν..

Link to comment
Share on other sites

κι ομως δεν ειναι νομιμη, δεν την προβλεπει ο νομος, αντιθετα προβλεπει την προκαταβολη στον ιδιοκτητη απο τον ενοικιαστη ενος μεχρι και τριων ενοικιων (αφου συμφωνηθει μεταξυ τους γραπτως στο συμβολαιο ενοικιασης) για τυχον σοβαρες φθορες που θα προκληθουν στο ακινητο. Δεν υπαρχει λογος προκαταβολης για κοινοχρηστα, διοτι ο νομος οριζει οτι τυχον ανεξοφλητα κοινοχρηστα απο τον ενοικιαστη, τα επιβαρυνεται ο ιδιοκτητης του διαμερισματος, ο οποιος και οφειλει να τα καταβαλλει στον διαχειριστη μετα την αποχωρηση του ενοικιαστη του.

είναι η λεγόμενη εγγύηση που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις καποιους μήνες πριν μετακομίσεις για να μην πληρώνεις ενοίκια..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις αμεσες απαντησεις.το θεμα ειναι,πως εγω ειμαι ενοικιαστης, στην πολυκατοικια μας, ολα τα διαμερισματα ανηκουν σε 2-3 λαμογια, ο διαχειριστης,ενας αλλος αχαρακτηριστος, και ο ενας που δεν πληρωνει ποτε, γιατι παντα γινεται τυπογραφικο λαθος στο ονομα του και τα πληρωνουμε ολοι οι υπολοιποι.συνελευση ζητησαμε αλλα οσο την ειδατε εσεις, αλλο τοσο την ειδαμε και εμεις.μπορω να παω εγω απο μονη μου στην εταιρεια που εκδιδει τα κοινοχρηστα να ζητησω αποδεικτικα ή θα με κατηγορησουν μετα πως αυτα ειναι δουλεια του διαχειριστη?

 

Αυτο κανει τα πραγματα πιο ευκολα για σενα !!!!!!

Ας σου κανουν...αγωγη αν το τολμουν χωρις στοιχεια και θα παρουνν τα.....τους !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

είναι η λεγόμενη εγγύηση που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις καποιους μήνες πριν μετακομίσεις για να μην πληρώνεις ενοίκια..

ετσι ακριβως ... και οχι αδικα πιστευω, ετσι πρεπει να γινεται αν ο νοικαρης δεν εχει προκαλεσει σοβαρες φθορες στο διαμερισμα (οι ελαφρες φθορες "επιτρεπονται" βασικα, θεωρουνται φυσιολογικη φθορα, πχ αναγκη βαψιματος, κλπ). Παντως στις μερες μας οι ενοικιαστες εχουν το πανω χερι, μπορουνε να ζητανε μειωση του ενοικιου οποτε τους καπνισει, με την δικαιολογια οτι βρηκανε αλλου καλυτερο με τα ιδια λεφτα η λιγοτερα, και συνηθως οι ιδιοκτητες του της κανουνε την μειωση κιολας, επειδη φοβουνται μην τους την κοπανησει ο ενοικιαστης και μετα αντε να ξαναβρουνε καινουριον στην εποχη μας και μαλιστα στα λεφτα που πληρωνε ο προηγουμενος !! ... :)

Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

σε εμας η φραση μειωση ενοικιου ειναι δια ροπαλου απαγορευμενη...ας μην σας πω ΚΑΙ αυτη την ιστορια και σας φυγουν τα μαλλια....
Link to comment
Share on other sites

σε εμας η φραση μειωση ενοικιου ειναι δια ροπαλου απαγορευμενη...ας μην σας πω ΚΑΙ αυτη την ιστορια και σας φυγουν τα μαλλια....

γιατι, αν του πεις του ιδιοκτητη σου το εξης: ... "κυρ Κωστα αντιμετωπιζω οικονομικες δυσκολιες και θα φυγω, βρηκα αλλου διαμερισμα στα ιδια περιπου τετραγωνικα με λιγοτερα λεφτα, εκτος βεβαια αν μου κανεις μειωση στο νοικι, οποτε ετσι θα το σκεφτω αν θα μεινω" !! :) ... σαν τι μπορει να κανει δηλαδη ??? ;) (εδω στην Αθηνα ξερω πολλους που πετυχανε μειωση με αυτον τον τροπο)

Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

σε εμας η φραση μειωση ενοικιου ειναι δια ροπαλου απαγορευμενη...ας μην σας πω ΚΑΙ αυτη την ιστορια και σας φυγουν τα μαλλια....

 

γιατι, αν του πεις του ιδιοκτητη σου το εξης: ... "κυρ Κωστα θα φυγω, βρηκα αλλου διαμερισμα στα ιδια περιπου τετραγωνικα με λιγοτερα λεφτα, εκτος βεβαια αν μου κανεις μειωση στο νοικι, οποτε ετσι θα το σκεφτω αν θα μεινω" !! :) ... σαν τι μπορει να κανει δηλαδη ??? ;) (εδω στην Αθηνα ξερω πολλους που πετυχανε μειωση με αυτον τον τροπο)

 

Με τσους φορους στα ενοικια και στα ακινητα πιθανον "να τον συμφερει" να το κρατησει κλειστο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@Acer Εδώ θεσσαλονίκη είχε ξεφτιλιστεί το θέμα με τα ενοίκια. τώρα που άδειασαν σπίτια και τους μένουν έτσι για καιρό μαζεύουν τις τιμές...

 

και για να μην είμαστε off darkocean να μας ενημερώσεις για τις όποιες εξελίξεις,είμαι περίεργη να δω τι θα γίνει!!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχουμε τεραστιο προβλημα στην πολυκατοικια.εκδιδουν κοινοχρηστα αλλοπροσαλλα,μπορει και 3 φορες τον μηνα, μας λενε πως η εταιρεια που τα βγαζει εκανε και καλα τυπογραφικο λαθος (σε ενα συγκεκριμενο διαμερισμα οοοοοολη τη χρονιαα..... ) και μας αναγκαζουν να τα πληρωνουμε εμεις. αποδειξεις για ολα δεν μας δινουν, ζητανε συνεχεια λεφτα, μας εχουν κατακλεψει.ζητησαμε επισημες αποδειξεις απο την εταιρεια που τα εκδιδει,που να αιτιολογουν το "τυπογραφικο" λαθος, αλλα ο υποτιθεμενος διαχειριστης εγινε καπνος!15 χρονια η ιδια εταιρεια τα εκδιδει, ποτε δεν εγινε λαθος, φετος με τον διαχειριστη αυτον, που δεν μενει καν στην πολυκατοικια μας, μας εχουν πιει το αιμα.υπαρχει καποιος νομος να μας προστατευει?σε τι νομικα στηριγματα να πατησουμε για να του μιλησουμε και πως μπορουμε να κινηθουμε????

Μην πληρωσεις τιποτα,και αστον να κουρευεται.Ας τρεχει σε δικηγορους να βρει την ακρη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μην πληρωσεις τιποτα,και αστον να κουρευεται.Ας τρεχει σε δικηγορους να βρει την ακρη.

ετσι ακριβως ... και οι δικηγοροι για να τον αναλαβουνε θα του ζητησουνε στοιχεια και γραπτες αποδειξεις (επειδη θα τους ειναι απαραιτητα για το δικαστηριο), κι εκει φυσικα θα τα βρει μπαστουνια ο διαχειριστης και δεν θα χει τι να τους παρουσιασει γιατι εχει κανει λαμογιες ... Mε αλλα λογια τελικως δεν θα καταφερει τιποτα απολυτως (και θα του φανε και λεφτα οι δικηγοροι) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...