Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 14/1/2023 at 10:33 ΜΜ, papdoux said:

watch 5 pro με bluetooth σε εξοικονόμηση ενέργειας και κλειστό το bluetooth το βράδυ από τις 11 περίπου το βράδυ μέχρι το πρωί στις 8 περίπου, 4 με 5 μέρες και μένει ένα 15%

Εάν το 5pro βγάζει 4-5 ημέρες τότε το σκέφτομαι και εγώ για μετάβαση από Galaxy Watch λόγο μπαταρίας φυσικά. Περιμένω και από εδώ από έναν φίλο μου συμφορουμιτη που το πήρε και αυτός πριν λίγες μέρες τα συμπεράσματα του και το βλέπουμε. Ψήνομαι και εγώ. Για το Grey Titanium μόνο το μαύρο για μένα είναι εντελώς αδιάφορο!! 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

59 minutes ago, zerv_5800 said:

Εάν το 5pro βγάζει 4-5 ημέρες τότε το σκέφτομαι και εγώ για μετάβαση από Galaxy Watch λόγο μπαταρίας φυσικά. Περιμένω και από εδώ από έναν φίλο μου συμφορουμιτη που το πήρε και αυτός πριν λίγες μέρες τα συμπεράσματα του και το βλέπουμε. Ψήνομαι και εγώ. Για το Grey Titanium μόνο το μαύρο για μένα είναι εντελώς αδιάφορο!! 

Εντάξει, 4-5 μέρες το βρίσκω υπερβολικό...
Αν είσαι ψαγμένος με τα κινητά, και μπορείς να κάνεις disable ότι δεν σου είναι απαραίτητο, και με battery saver μερικές ώρες το βράδυ (ή flight mode, δεν το έχω ακόμα δεν ξέρω τι έχει) λογικά θα δίνει 3 γεμάτες μερούλες (με καθημερινές προπονήσεις / GPS) το οποίο δεν είναι άσχημο σε καμμιά περίπτωση...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του pro εδώ και 2 εβδομάδες. Ζευγάρι μαζί με s22 ultra.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος. εγώ το φορτίζω μέρα παρά μέρα με περίπου ακόμα 20% μπαταρία.  Όλα ανοιχτά εκτός από ροχαλητό και οθόνη να ανοίγει με το γύρισμα του χεριού. Αυτές τις μέρες έκλεισα και το nfc αλλά δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά.

Πιστεύω ότι 3 μέρες θα μου βγάζει όταν σταματήσω να μετράω τα πάντα 2-3 φορές την μέρα…J

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που κάποιοι λένε  ότι φορτίζει σε μια ώρα και κάτι… το δικό μου φορτίζει σε λίγο παραπάνω από  μιάμιση ώρα από το 20% άρα φαντάζομαι από 0% θα ήθελε ένα 2ωρο..  ο φορτιστής είναι γνήσιος 45w

Υπάρχει κάποιο μεταλλικό λουράκι να ταιριάζει με το γκρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις για τα watch 5 44mm και watch 5 pro : 
1. Σε καταγραφή άσκησης ανάμεσα σε πολυκατοικίες μέσα σε στενα δηλαδή, τρέξιμο ή απλό περπάτημα, η καταγραφή είναι αξιόπιστη ή σε δείχνει να καβαλάς τα κτίρια και να τρέχεις στις ταράτσες ;
2. Η διάρκεια μπαταρίας με ανοιχτό bluetooth, το πολύ μία κλήση την ημέρα, σε εξοικονόμηση ενέργειας, χωρίς βέβαια να ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού ή always on display κτλ, πόσο κρατάει πάνω κάτω ;
Πιστεύω μια μισή με 2 μέρες. Ένα καλό τρικ είναι λίγο πριν πέσουμε για ύπνο να το βάζουμε σε λειτουργία πτήσης. Και σώζει μπαταρια αρκετή γιατί κλείνει τα πάντα και σου μετράει κανονικά ύπνο και δουλεύουν και τα ξύπνητηρια. Εγώ αυτό κάνω και κρατεί αρκετά.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει νομίζω..... ac552c5d8a8b56fc1af5fdc3afb39e5b.jpg

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ένα θεματάκι από εχθές μετά την ενημέρωση σε Watch 5 Pro. Όταν ανάβει η οθόνη με την κίνηση του καρπού μερικές φορές μένει αναμμένη για 1 δευτερόλεπτο και σβήνει..Το έχει παρατηρήσει κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Καλημέρα! Έχω ένα θεματάκι από εχθές μετά την ενημέρωση σε Watch 5 Pro. Όταν ανάβει η οθόνη με την κίνηση του καρπού μερικές φορές μένει αναμμένη για 1 δευτερόλεπτο και σβήνει..Το έχει παρατηρήσει κανείς;;

Καλημέρα. Εμένα λειτουργεί κανονικά και μετά την χθεσινή αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ioterl said:

Καλημέρα. Εμένα λειτουργεί κανονικά και μετά την χθεσινή αναβάθμιση. 

Ωχ...τέτοια λέγε μου και το έχω μόλις 2 εβδομάδες..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Ωχ...τέτοια λέγε μου και το έχω μόλις 2 εβδομάδες..

Μην αγχώνεσαι. Συνήθως τέτοια προβλήματα διορθώνονται με επαναφορά. Δεν είναι πρόβλημα συσκευής, εφόσον στο παρουσίασε μετά την αναβάθμιση. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση. Αν μετά από επανεκκίνηση δεν φτιάξει, κάνε επαναφορά συσκευής και πιστεύω ότι θα είσαι οκ.  

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ioterl said:

Μην αγχώνεσαι. Συνήθως τέτοια προβλήματα διορθώνονται με επαναφορά. Δεν είναι πρόβλημα συσκευής, εφόσον στο παρουσίασε μετά την αναβάθμιση. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση. Αν μετά από επανεκκίνηση δεν φτιάξει, κάνε επαναφορά συσκευής και πιστεύω ότι θα είσαι οκ.  

Έκανα επαναφορά 2 φορές, μια από το μενού και μια από recovery αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε..αμα ήταν θέμα λογισμικού να περίμενα για επόμενο update αλλά προβληματίστηκα τώρα που δεν έφτιαξε με επαναφορά. Δεν έκανα και επαναφορά το back up μήπως έφταιγε κανένα watchface αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Έκανα επαναφορά 2 φορές, μια από το μενού και μια από recovery αλλά δυστυχώς δεν έφτιαξε..αμα ήταν θέμα λογισμικού να περίμενα για επόμενο update αλλά προβληματίστηκα τώρα που δεν έφτιαξε με επαναφορά. Δεν έκανα και επαναφορά το back up μήπως έφταιγε κανένα watchface αλλά τίποτα..

ενεργοποιησα το raise to wake και το κανει και σε μενα . οποτε περιμενουμε το επομενο update  τωρα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelioz78 said:

ενεργοποιησα το raise to wake και το κανει και σε μενα . οποτε περιμενουμε το επομενο update  τωρα

Ότι πιο ευχάριστο έχω ακούσει σήμερα!!😁😁 Άρα κάνουμε υπομονή...

 

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2023 at 9:39 ΜΜ, kiriakos_tjet said:

Ότι πιο ευχάριστο έχω ακούσει σήμερα!!😁😁 Άρα κάνουμε υπομονή...

 

επειδη ειμαι γραμμενος και στο reddit υπαρχουν και εκει πολλες αναφορες για αυτο το προβλημα μετα το update . τουλαχιστον βελτιωσαν κι αλλο τη μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Οι  κάτοχοι του ρολογίου που το δουλεύον με MH samsung τηλέφωνο , μπορούν να επιβεβαιώσουν αν τους δουλεύει η απομακρυσμένη ΄συνδεση για κλήσεις και μηνύματα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimkit said:

Οι  κάτοχοι του ρολογίου που το δουλεύον με MH samsung τηλέφωνο , μπορούν να επιβεβαιώσουν αν τους δουλεύει η απομακρυσμένη ΄συνδεση για κλήσεις και μηνύματα. 

Για να δουλεψει η απομακρυσμενη συνδεση απαιτειται ο ιδιος λογαριασμος samsung να υπαρχει και στο τηλεφωνο αλλα και στο ρολοι. Ειναι σιγουρο οτι δεν δουλευει....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εσκασε software update στο 5pro. Δεν βλεπω καμια διαφορα μεχρι στιγμης, αν και εχω την εντυπωση πως μου εκανε ενα random restart, αλλα εκανα κατι εκεινη την στιγμη και μπορει να πιεστηκαν τα δυο κουμπια. Το παρακολουθω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 8:19 ΠΜ, dimkit said:

Οι  κάτοχοι του ρολογίου που το δουλεύον με MH samsung τηλέφωνο , μπορούν να επιβεβαιώσουν αν τους δουλεύει η απομακρυσμένη ΄συνδεση για κλήσεις και μηνύματα. 

Ναι κανονικοτατα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lazlo said:

Ναι κανονικοτατα.

Με τι συσκευή το δουλεύεις? Ένας φίλος πριν έλεγε ότι δουλεύει μόνο με Samsung κινητά. Ξανά διευκρινίζω η απομακρυσμένη σύνδεση για κλήσεις , δηλαδή να δέχεσαι κλήσεις και όταν δεν είσαι συνδεδεμένος με Bluetooth στο κινητό.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, dimkit said:

Με τι συσκευή το δουλεύεις? Ένας φίλος πριν έλεγε ότι δουλεύει μόνο με Samsung κινητά. Ξανά διευκρινίζω η απομακρυσμένη σύνδεση για κλήσεις , δηλαδή να δέχεσαι κλήσεις και όταν δεν είσαι συνδεδεμένος με Bluetooth στο κινητό.

δεν γίνεται αν δεν έχεις Samsung κινητό.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 9:08 ΜΜ, dimkit said:

Με τι συσκευή το δουλεύεις? Ένας φίλος πριν έλεγε ότι δουλεύει μόνο με Samsung κινητά. Ξανά διευκρινίζω η απομακρυσμένη σύνδεση για κλήσεις , δηλαδή να δέχεσαι κλήσεις και όταν δεν είσαι συνδεδεμένος με Bluetooth στο κινητό.

το εχω μαζι με το samsung note 10+

Πρεπει η συσκευη του κινητου σου να ειναι της samsung (οχι παλια) και να περασεις και στις δυο σκυσκευες (κινητο και ρολοι) το samsung account σου.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας θέμα με το κουμπί ( το κάτω)? Οταν το πατάω για να πάει πίσω, δεν λειτουργεί.

Σημ: την ενημέρωση την έλανα σήμερα, είχα να το χρησιμοποιησω 2 εβδομάδες το ρολόι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 

Ενώ έως τώρα το google pay λειτουργούσε άψογα στο ρολόι,έχει μερικές μέρες πριν την νέα αναβάθμιση ακόμα που έχει πρόβλημα.

Βάζοντας το στο pos για να πληρώσεις μου βγάζει μήνυμα το ρολόι ότι δεν λειτούργησε. Πρέπει να το περάσεις και δεύτερη φορά για να πληρώσεις και δεν πιάνει πάντα ούτε με την δεύτερη. 

Το έχει παρατηρήσει κανείς,συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 
Ενώ έως τώρα το google pay λειτουργούσε άψογα στο ρολόι,έχει μερικές μέρες πριν την νέα αναβάθμιση ακόμα που έχει πρόβλημα.
Βάζοντας το στο pos για να πληρώσεις μου βγάζει μήνυμα το ρολόι ότι δεν λειτούργησε. Πρέπει να το περάσεις και δεύτερη φορά για να πληρώσεις και δεν πιάνει πάντα ούτε με την δεύτερη. 
Το έχει παρατηρήσει κανείς,συμβαίνει σε κανέναν άλλο;
Με watch 5, πριν και μετά την αναβάθμιση, κανένα πρόβλημα. Πληρώνω μόνο με το ρολόι πλέον.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kiots said:

Καλημέρα παιδιά. 

Ενώ έως τώρα το google pay λειτουργούσε άψογα στο ρολόι,έχει μερικές μέρες πριν την νέα αναβάθμιση ακόμα που έχει πρόβλημα.

Βάζοντας το στο pos για να πληρώσεις μου βγάζει μήνυμα το ρολόι ότι δεν λειτούργησε. Πρέπει να το περάσεις και δεύτερη φορά για να πληρώσεις και δεν πιάνει πάντα ούτε με την δεύτερη. 

Το έχει παρατηρήσει κανείς,συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

το google wallet στο watch 5 pro σπάνια λειτουργεί σωστά, μία δεν πιάνει το nfc, μία πιάνει από μακρυά και τρώει άκυρο επειδή δεν γίνεται σωστά η επικοινωνία, μία πρέπει να το κρατήσεις κοντά για πολύ ώρα, μία ζητάει το πιν αφού τρώει άκυρο η συναλλαγή, και τελευταία για μία συναλλαγή γίνονται τρεις προσπάθειες για την ίδια συναλλαγή:

- προσπάθεια α, τρώει άκυρο από την τράπεζα
- προσπάθεια β, ζητάει pin
- προσπάθεια γ, επιτυχημένη συναλλαγή.

όλα αυτά από αναβάθμιση σε αναβάθμιση, αυτή η google ή όποιος κάνει develop το app με εκπλήσει με τα bugς και την έφεση σε bug που έχουν

 

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

το google wallet στο watch 5 pro σπάνια λειτουργεί σωστά, μία δεν πιάνει το nfc, μία πιάνει από μακρυά και τρώει άκυρο επειδή δεν γίνεται σωστά η επικοινωνία, μία πρέπει να το κρατήσεις κοντά για πολύ ώρα, μία ζητάει το πιν αφού τρώει άκυρο η συναλλαγή, και τελευταία για μία συναλλαγή γίνονται τρεις προσπάθειες για την ίδια συναλλαγή:
- προσπάθεια α, τρώει άκυρο από την τράπεζα
- προσπάθεια β, ζητάει pin
- προσπάθεια γ, επιτυχημένη συναλλαγή.
όλα αυτά από αναβάθμιση σε αναβάθμιση, αυτή η google ή όποιος κάνει develop το app με εκπλήσει με τα bugς και την έφεση σε bug που έχουν
 
Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που αναφέρεις καθώς είμαι κάτοχος του watch 4 classic το οποίο είναι ουσιαστικά το 5αρι απλά έχει και το περιστροφικό δακτυλίδι για να το ελέγχεις. Στον ένα χρόνο σχεδόν που το έχω ποτέ δεν είχα θέμα με τις πληρωμές! Έχω να κυκλοφορήσω με μετρητά πάνω μου μήνες για να καταλάβεις! Σίγουρα δεν έχει κάποιο πρόβλημα το ρολόι;;;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...