Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, johnnyman25 said:

ευτυχής κάτοχος από σήμερα galaxy watch 5 44mm.
μετάβαση απο active 2.
Watchfaces δωρεάν που βρίσκουμε?

κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω?

κάποιον φορτιστή που έχετε να προτείνετε?
να κάνει και για το s21 fe που έχω.

ευχαριστώ πολύ. 4120eafd797c158904c8117a67aad056.jpg

My S21 FE Is Awesome!!


 

watchfaces βρίσκεις στο play store για wear. Κάνουν κανονικά.

Για φορτιστή δες αυτόν:   https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

   

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

watchfaces βρίσκεις στο play store για wear. Κάνουν κανονικά.
Για φορτιστή δες αυτόν:   https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766
   
σε ευχαριστώ πολύ.
αυτός είναι ίδιος με τον άσπρο έτσι?

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ta800nb-25watt-usb-no-cable-black-bulk-p-TEL.200002

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johnnyman25 said:

σε ευχαριστώ πολύ.
αυτός είναι ίδιος με τον άσπρο έτσι?

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ta800nb-25watt-usb-no-cable-black-bulk-p-TEL.200002

My S21 FE Is Awesome!!
 

Ναι. Είναι σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά για τη μέρα σήμερα κιόλας. Είμαι πολύ κοντά στη μετάβαση από το watch 3 στο 5 pro και ήθελα να ρωτήσω το εξής: Όσον αφορά τα viber, messenger και τα sms στο 5άρι, μπορείς να διαβάσεις τη συνομιλία όλη; Εννοώ το εξής: Στο δικό μου για παραδειγμα, όταν έρχεται ενα μνμ,είτε στο viber είτε ένα απλό sms, μπορείς να το δεις και να απαντήσεις. Αν όμως σου έρθει ένα δευτερο μνμ και ενα τρίτο και πάει λέγοντας, όλα τα προηγούμενα χάνονται, δε μπορείς δλδ να τα δεις παρά μόνο το τελευταίο μνμ που έχει έρθει και μόνο σε αυτό μπορείς να απαντήσεις. Γίνεται το ίδιο στο 5άρι ή πλέον μπορείς να δεις όλη τη συνομιλία κανονικά χωρίς να σβηστεί αν έρθει κάποιο καινούριο μνμ;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το gw5 pro Lte από κατάστημα Germanos , και για αρχή να αναφέρω ότι δεν ενεργοποίησα esim με το ίδιο νούμερο του κινητού μου, διότι μου είπαν ότι πρώτη φορά ακούν κάτι τέτοιο και δεν είναι σίγουροι αν θα λειτουργήσει! Θα το ψάξω λίγο ακόμα...

Κατά δεύτερον , μπορώ να χρησιμοποιώ τον ασύρματο φορτιστή που είχα για το gw4 Classic ή θα υπάρξει πρόβλημα;

Τρίτον ,  πέρα από την μπαταρία, το ρολόι δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό. Επίσης η απώλεια της στεφάνης κατά την γνώμη μου ήταν μεγάλο λάθος. Ψάχνω να βρω να τοποθετήσω bezel , γιατί το ρολόι μοιάζει με παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά για τη μέρα σήμερα κιόλας. Είμαι πολύ κοντά στη μετάβαση από το watch 3 στο 5 pro και ήθελα να ρωτήσω το εξής: Όσον αφορά τα viber, messenger και τα sms στο 5άρι, μπορείς να διαβάσεις τη συνομιλία όλη; Εννοώ το εξής: Στο δικό μου για παραδειγμα, όταν έρχεται ενα μνμ,είτε στο viber είτε ένα απλό sms, μπορείς να το δεις και να απαντήσεις. Αν όμως σου έρθει ένα δευτερο μνμ και ενα τρίτο και πάει λέγοντας, όλα τα προηγούμενα χάνονται, δε μπορείς δλδ να τα δεις παρά μόνο το τελευταίο μνμ που έχει έρθει και μόνο σε αυτό μπορείς να απαντήσεις. Γίνεται το ίδιο στο 5άρι ή πλέον μπορείς να δεις όλη τη συνομιλία κανονικά χωρίς να σβηστεί αν έρθει κάποιο καινούριο μνμ;
Στο sms μπορείς, στα υπόλοιπα όχι

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, guy_fawkes said:

Στο sms μπορείς, στα υπόλοιπα όχι

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ ξενέρωτο αυτό... ήΘελα να ξερα ποια η διαφορά του tizen με το wear os που τόσο τη διαφήμισαν ως κατι το διαφορετικό στο 5..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ξενέρωτο αυτό... ήΘελα να ξερα ποια η διαφορά του tizen με το wear os που τόσο τη διαφήμισαν ως κατι το διαφορετικό στο 5..
Μεγάλη. Αυτό σου δείχνει όλες τις συνομιλίες που δεν έχεις δει και όχι την τελευταία όπως το tizen. Και από WhatsApp και Viber. Από fb αν έχεις ειδοποιήσεις στις δείχνει όλες τη μια μετά την άλλη. Φυσικά υπάρχει και πορτοφόλι Google , αν το χρησιμοποιείς. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gboard είτε να γράψεις είτε να στείλεις κάτι φωνητικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το gw5 pro Lte από κατάστημα Germanos , και για αρχή να αναφέρω ότι δεν ενεργοποίησα esim με το ίδιο νούμερο του κινητού μου, διότι μου είπαν ότι πρώτη φορά ακούν κάτι τέτοιο και δεν είναι σίγουροι αν θα λειτουργήσει! Θα το ψάξω λίγο ακόμα...
Κατά δεύτερον , μπορώ να χρησιμοποιώ τον ασύρματο φορτιστή που είχα για το gw4 Classic ή θα υπάρξει πρόβλημα;
Τρίτον ,  πέρα από την μπαταρία, το ρολόι δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό. Επίσης η απώλεια της στεφάνης κατά την γνώμη μου ήταν μεγάλο λάθος. Ψάχνω να βρω να τοποθετήσω bezel , γιατί το ρολόι μοιάζει με παιχνίδι.

Σχετικά με το LTE λειτουργεί κανονικά με multisim (συμβόλαια μόνο). Σε κατάστημα Γερμανού γνώριζαν μόνο την twinsim Πήγα σε κατάστημα cosmote και εξυπηρετήθηκα άμεσα !


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, pug_rules said:


Σχετικά με το LTE λειτουργεί κανονικά με multisim (συμβόλαια μόνο). Σε κατάστημα Γερμανού γνώριζαν μόνο την twinsim emoji50.png Πήγα σε κατάστημα cosmote και εξυπηρετήθηκα άμεσα !


Sent from my iPad using Tapatalk

όταν είχα πάει σε κατάστημα cosmote στον πειραιά για multisim, μου περιέγραφε το twinsim σαν multisim 😁

Link to comment
Share on other sites

όταν είχα πάει σε κατάστημα cosmote στον πειραιά για multisim, μου περιέγραφε το twinsim σαν multisim 

Ό,τι να ναι τελικά …


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά.

Επειδή με ενδιαφέρει το 5 pro και δεν έχω κάποιον γνωστό να μου λύσει την απορρία, θα ήθελα τα φώτα σας...

Όταν βάλετε workout περπάτημα και βγείτε έξω για μερικά χιλιόμετρα, σας μετράει σωστά τους καρδιακούς παλμούς; 

Ρωτάω, γιατί το T-Rex Pro που έχω, ώρες ώρες "βλέπει" κάτι 190άρια με αποτέλεσμα τα τελικά αποτελέσματα (μέσος όρος παλμών και υπολογισμός θερμίδων) και είναι λανθασμένα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά.
Επειδή με ενδιαφέρει το 5 pro και δεν έχω κάποιον γνωστό να μου λύσει την απορρία, θα ήθελα τα φώτα σας...
Όταν βάλετε workout περπάτημα και βγείτε έξω για μερικά χιλιόμετρα, σας μετράει σωστά τους καρδιακούς παλμούς; 
Ρωτάω, γιατί το T-Rex Pro που έχω, ώρες ώρες "βλέπει" κάτι 190άρια με αποτέλεσμα τα τελικά αποτελέσματα (μέσος όρος παλμών και υπολογισμός θερμίδων) και είναι λανθασμένα...
Αν θέλεις τρελή ακρίβεια στις μετρήσεις το καλύτερο είναι να έχεις εξάρτημα που το βάζεις στο στήθος!!! Καμια μέτρηση στο χέρι δεν έχει το ίδιο αποτέλεσμα.
Δεν γνωρίζω αν κάποιο συνεργάζεται με το watch 5. Πολύ πιθανό!
Εμένα πάντως προσωπικά , τουλάχιστον σε περπάτημα , όχι τρέξιμο, μου βγάζει καλά νούμερα. Όχι κάτι το υπερβολικό, όπως αναφέρεις 190 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pank said:

Αν θέλεις τρελή ακρίβεια στις μετρήσεις το καλύτερο είναι να έχεις εξάρτημα που το βάζεις στο στήθος!!! Καμια μέτρηση στο χέρι δεν έχει το ίδιο αποτέλεσμα.
Δεν γνωρίζω αν κάποιο συνεργάζεται με το watch 5. Πολύ πιθανό!
Εμένα πάντως προσωπικά , τουλάχιστον σε περπάτημα , όχι τρέξιμο, μου βγάζει καλά νούμερα. Όχι κάτι το υπερβολικό, όπως αναφέρεις 190 κτλ.
 

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Δεν θέλω τρελή ακρίβεια, θέλω κάτι που να μην τρέλαινεται στα καλά καθούμενα...
Άλλο να έχεις 130 παλμούς και να σου δώσει στιγμιαία 140 και άλλο να σου δίνει στο 40% της διαδρομής 20+ παλμούς παραπάνω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Δεν θέλω τρελή ακρίβεια, θέλω κάτι που να μην τρέλαινεται στα καλά καθούμενα...
Άλλο να έχεις 130 παλμούς και να σου δώσει στιγμιαία 140 και άλλο να σου δίνει στο 40% της διαδρομής 20+ παλμούς παραπάνω...
Εγώ τουλάχιστον είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με περπάτημα και χαλαρό τζοκιν.
Οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές!
Εννοείται το ρολόι όχι χαλαρό.
Ας πει και κάποιος άλλος αν έχει άποψη από τρέξιμο κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Κάτοχος κι εγώ από εχθές του Pro bt προερχόμενος από το tizen του Watch 3. Μια απορία (για αρχή)..Σχετικά με το κλείδωμα με pin είδα ότι το ζητάει αν έχω βγάλει το ρολόϊ και το ξαναφορέσω. Παρατήρησα κάποια στιγμή εχθές που κοίταξα την ώρα οτι είχε κλειδώσει χωρίς να κάνω κάτι. Υπάρχουν κάποια στάνταρ διαστήματα που κλειδώνει ή απλά να κουνήθηκε απ'το χέρι και να κατάλαβε οτι δεν το φόραγα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Κάτοχος κι εγώ από εχθές του Pro bt προερχόμενος από το tizen του Watch 3. Μια απορία (για αρχή)..Σχετικά με το κλείδωμα με pin είδα ότι το ζητάει αν έχω βγάλει το ρολόϊ και το ξαναφορέσω. Παρατήρησα κάποια στιγμή εχθές που κοίταξα την ώρα οτι είχε κλειδώσει χωρίς να κάνω κάτι. Υπάρχουν κάποια στάνταρ διαστήματα που κλειδώνει ή απλά να κουνήθηκε απ'το χέρι και να κατάλαβε οτι δεν το φόραγα;
Μάλλον το τελευταίο, ως τυχαίο γεγονός θα το χαρακτήριζα

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ψάχνω μια τέτοια βασούλα και δεν βρίσκω για κανένα λόγο για το 5 Pro. Γνωρίζει κανείς αν είναι ίδιο μέγεθος οι φορτιστές των 5 pro/4/3;

https://www.skroutz.gr/s/27871158/Spigen-Watch-Night-Stand-Μαύρο-Galaxy-Watch-3.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις για τα watch 5 44mm και watch 5 pro

1. Σε καταγραφή άσκησης ανάμεσα σε πολυκατοικίες μέσα σε στενα δηλαδή, τρέξιμο ή απλό περπάτημα, η καταγραφή είναι αξιόπιστη ή σε δείχνει να καβαλάς τα κτίρια και να τρέχεις στις ταράτσες ;

2. Η διάρκεια μπαταρίας με ανοιχτό bluetooth, το πολύ μία κλήση την ημέρα, σε εξοικονόμηση ενέργειας, χωρίς βέβαια να ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού ή always on display κτλ, πόσο κρατάει πάνω κάτω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις για τα watch 5 44mm και watch 5 pro : 
1. Σε καταγραφή άσκησης ανάμεσα σε πολυκατοικίες μέσα σε στενα δηλαδή, τρέξιμο ή απλό περπάτημα, η καταγραφή είναι αξιόπιστη ή σε δείχνει να καβαλάς τα κτίρια και να τρέχεις στις ταράτσες ;
2. Η διάρκεια μπαταρίας με ανοιχτό bluetooth, το πολύ μία κλήση την ημέρα, σε εξοικονόμηση ενέργειας, χωρίς βέβαια να ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού ή always on display κτλ, πόσο κρατάει πάνω κάτω ;
Για το δεύτερο να σου απαντήσω ότι με πολλές κλήσεις, με το ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού και χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας η μπαταρία κρατεί 2 ημέρες και έχω και περίσσευμα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, guy_fawkes said:

Για το δεύτερο να σου απαντήσω ότι με πολλές κλήσεις, με το ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού και χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας η μπαταρία κρατεί 2 ημέρες και έχω και περίσσευμα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το watch 5 pro ή με το watch 5 το απλό στα 44 mm ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις για τα watch 5 44mm και watch 5 pro : 
1. Σε καταγραφή άσκησης ανάμεσα σε πολυκατοικίες μέσα σε στενα δηλαδή, τρέξιμο ή απλό περπάτημα, η καταγραφή είναι αξιόπιστη ή σε δείχνει να καβαλάς τα κτίρια και να τρέχεις στις ταράτσες ;
2. Η διάρκεια μπαταρίας με ανοιχτό bluetooth, το πολύ μία κλήση την ημέρα, σε εξοικονόμηση ενέργειας, χωρίς βέβαια να ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού ή always on display κτλ, πόσο κρατάει πάνω κάτω ;
Καλησπέρα.
1. Κανένα ρολόι, εκτός από τα καινούργια dual band, δεν δείχνει σωστά ανάμεσα σε ψηλά κτίρια. Σε δείχνει σαν τον Spider-Man να καβαλάς πολυκατοικίες.
2. Με watch 5 44αρι βγάζω σταθερά 40 ώρες. Το φορτίζω στο 15% μέχρι τέρμα. Όλα ανοιχτά (εκτός ροχαλητό και aod). Δεν έχω και πάρα πολλές ειδοποιήσεις. Με ποδήλατο, εντός σπιτιού, 1 με 1, 5 ώρα περίπου σε κάθε φόρτιση.
Αυτό από 'μένα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gthebest said:

Με το watch 5 pro ή με το watch 5 το απλό στα 44 mm ;

με το το απλό το 44mm

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gthebest said:

Καλημέρα. Θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις για τα watch 5 44mm και watch 5 pro

1. Σε καταγραφή άσκησης ανάμεσα σε πολυκατοικίες μέσα σε στενα δηλαδή, τρέξιμο ή απλό περπάτημα, η καταγραφή είναι αξιόπιστη ή σε δείχνει να καβαλάς τα κτίρια και να τρέχεις στις ταράτσες ;

2. Η διάρκεια μπαταρίας με ανοιχτό bluetooth, το πολύ μία κλήση την ημέρα, σε εξοικονόμηση ενέργειας, χωρίς βέβαια να ανοίγει η οθόνη με σήκωμα καρπού ή always on display κτλ, πόσο κρατάει πάνω κάτω ;

watch 5 pro με bluetooth σε εξοικονόμηση ενέργειας και κλειστό το bluetooth το βράδυ από τις 11 περίπου το βράδυ μέχρι το πρωί στις 8 περίπου, 4 με 5 μέρες και μένει ένα 15%

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...