Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 50 mAh μπαταρία του απλού Watch 5 44mm έχουν, στην πράξη, παραπάνω αυτονομία από το αντίστοιχο Watch 4 44mm και αν ναι πόσο περίπου;

Επίσης πόσο πιο γρήγορα φορτίζει την μπαταρία του; Το 4 θέλει ως και 2 ώρες από άδειο σε 100%

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα 50 mAh μπαταρία του απλού Watch 5 44mm έχουν, στην πράξη, παραπάνω αυτονομία από το αντίστοιχο Watch 4 44mm και αν ναι πόσο περίπου;
Επίσης πόσο πιο γρήγορα φορτίζει την μπαταρία του; Το 4 θέλει ως και 2 ώρες από άδειο σε 100%
 
Στο 4αρι εμένα όταν πήγαινε 35% τη κατεβαζε σαν νερό, με αυτό εδώ βλέπω ότι κρατάει λίγο παραπάνω.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με watch 5 44αρι βγάζω σταθερά 40 ώρες. Το φορτίζω στο 15% μέχρι τέρμα. Όλα ανοιχτά (εκτός ροχαλητό και aod). Δεν έχω και πάρα πολλές ειδοποιήσεις. Με ποδήλατο, εντός σπιτιού, 1 με 1, 5 ώρα περίπου σε κάθε φόρτιση.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ενεργοποιησει cosmote esim?

Προσπαθησα σε καρτοκινητο με αγορα νεας esim-QR code, βλεπω στην οθονη το ονομα δικτυου cosmote αλλά το μονο που εχω καταφερει ειναι να στειλω sms. Κλησεις δεν κανω - δεν δεχομαι, sms μονο στελνω, data μάλλον δεν παίζουν. Μου ειπαν στο καταστημα οτι πρεπει να περασουν 24 ώρες για ενεργοποιηση αλλα ακόμα δεν εχω καταφερει κατι. Μήπως έκαψα και το QR που ενεργοποιησα νωρίτερα απο το 24ωρο;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tobias said:

Εχει κανεις ενεργοποιησει cosmote esim?

Προσπαθησα σε καρτοκινητο με αγορα νεας esim-QR code, βλεπω στην οθονη το ονομα δικτυου cosmote αλλά το μονο που εχω καταφερει ειναι να στειλω sms. Κλησεις δεν κανω - δεν δεχομαι, sms μονο στελνω, data μάλλον δεν παίζουν. Μου ειπαν στο καταστημα οτι πρεπει να περασουν 24 ώρες για ενεργοποιηση αλλα ακόμα δεν εχω καταφερει κατι. Μήπως έκαψα και το QR που ενεργοποιησα νωρίτερα απο το 24ωρο;

Πότε έκανες αλλαγή;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, tobias said:

Εχει κανεις ενεργοποιησει cosmote esim?

Προσπαθησα σε καρτοκινητο με αγορα νεας esim-QR code, βλεπω στην οθονη το ονομα δικτυου cosmote αλλά το μονο που εχω καταφερει ειναι να στειλω sms. Κλησεις δεν κανω - δεν δεχομαι, sms μονο στελνω, data μάλλον δεν παίζουν. Μου ειπαν στο καταστημα οτι πρεπει να περασουν 24 ώρες για ενεργοποιηση αλλα ακόμα δεν εχω καταφερει κατι. Μήπως έκαψα και το QR που ενεργοποιησα νωρίτερα απο το 24ωρο;

Είχα Cosmote eSim στο Watch 4 και δεν δούλευαν οι κλήσεις μόνο data και μηνύματα και την επέστρεψα πίσω η εξυπηρέτηση πελατών δεν μου έδωσε λύση. Σε κάποιους λένε ότι δουλεύουν και οι κλήσεις με Cosmote είναι θέμα τύχης. 

Η Cosmote έχει ασυμβατότητα με τα ρολόγια της Samsung.

Μόλις έβαλα eSim Vodafone δούλεψαν όλα κανονικά και SMS και κλήσεις και Data. 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

στο google store του ρολογιού υπάρχει μια ενημέρωση που αναγράφεται ως wear os by google watch ή κάπως έτσι.

Γνωρίζει κάποιος περι τίνος πρόκειται?

Στο 4αρι δεν μου εμφανιζότανε.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με cosmote 13888 και μόλις μου ενεργοποιησε συστημικά το VOLTE/VOWIFI στη sim, το ρολοι άρχισε να δουλεύει κανονικά σε κλήσεις/sms/data.

Τέλος καλό όλα καλά.

Quote

Εχει κανεις ενεργοποιησει cosmote esim?

Προσπαθησα σε καρτοκινητο με αγορα νεας esim-QR code, βλεπω στην οθονη το ονομα δικτυου cosmote αλλά το μονο που εχω καταφερει ειναι να στειλω sms. Κλησεις δεν κανω - δεν δεχομαι, sms μονο στελνω, data μάλλον δεν παίζουν. Μου ειπαν στο καταστημα οτι πρεπει να περασουν 24 ώρες για ενεργοποιηση αλλα ακόμα δεν εχω καταφερει κατι. Μήπως έκαψα και το QR που ενεργοποιησα νωρίτερα απο το 24ωρο;

Quote

Είχα Cosmote eSim στο Watch 4 και δεν δούλευαν οι κλήσεις μόνο data και μηνύματα και την επέστρεψα πίσω η εξυπηρέτηση πελατών δεν μου έδωσε λύση. Σε κάποιους λένε ότι δουλεύουν και οι κλήσεις με Cosmote είναι θέμα τύχης. 

Η Cosmote έχει ασυμβατότητα με τα ρολόγια της Samsung.

Μόλις έβαλα eSim Vodafone δούλεψαν όλα κανονικά και SMS και κλήσεις και Data. 

 

Edited by tobias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 

Είχα στο galaxy watch 3 lte την εφαρμογή   G-Keyboard Pro  με την οποία μπορούσα να απαντήσω σε μηνύματα στα ελληνικά μέσω φωνητικής πληκτρολογησης. 

Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή πληκτρολόγιο στο ρολόι galaxy watch 5 pro 45mm lte? Το gboard που έχω αναγνωρίζει μόνο τα αγγλικά στην φωνητική πληκτρολογηση. 

Ευχαριστώ 

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, 
Είχα στο galaxy watch 3 lte την εφαρμογή   G-Keyboard Pro  με την οποία μπορούσα να απαντήσω σε μηνύματα στα ελληνικά μέσω φωνητικής πληκτρολογησης. 
Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή πληκτρολόγιο στο ρολόι galaxy watch 5 pro 45mm lte? Το gboard που έχω αναγνωρίζει μόνο τα αγγλικά στην φωνητική πληκτρολογηση. 
Ευχαριστώ 
Gboard και τα έχεις όλα!

Sent from my SM-F721B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Cristofer said:

Καλησπέρα σας, 

Είχα στο galaxy watch 3 lte την εφαρμογή   G-Keyboard Pro  με την οποία μπορούσα να απαντήσω σε μηνύματα στα ελληνικά μέσω φωνητικής πληκτρολογησης. 

Υπάρχει αντίστοιχη εφαρμογή πληκτρολόγιο στο ρολόι galaxy watch 5 pro 45mm lte? Το gboard που έχω αναγνωρίζει μόνο τα αγγλικά στην φωνητική πληκτρολογηση. 

Ευχαριστώ 

Πατάς συνεχόμενα το space. Επιλέγεις τα Ελληνικά. Μετά πατάς το μικρόφωνο και αναγνωρίζει κανονικά τα Ελληνικά.

MicrosoftTeams-image (68).png

Link to comment
Share on other sites

άκυρο

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρήγγειλα σήμερα το 5 pro. Επειδή ξέρω ότι δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί. Αν το βάλω να φορτίζει με τον φορτιστή του Samsung Galaxy s21 υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρήγγειλα σήμερα το 5 pro. Επειδή ξέρω ότι δεν έχει φορτιστή μέσα στο κουτί. Αν το βάλω να φορτίζει με τον φορτιστή του Samsung Galaxy s21 υπάρχει πρόβλημα;
Όχι κανένα..

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα και εγώ το galaxy watch 5 44mm. Ερχόμενος από galaxy watch 3,ειδα καλύτερη οθόνη αισθητά πιο γρήγορη φόρτιση και πιο smooth στην περιήγηση του γενικά. Μπαταρια δεν έχω προλάβει να τσεκάρω είναι φρέσκο ακόμα. Αλλά σαν αλλαγή αξίζει. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάνεις γιατί μού κολλάει στην τελευταία αναβάθμιση; κάπου στα 500mb είναι. Την κατεβάζει κανονικά το κινητό και όταν πάει για εγκατάσταση στο ρολόι κολλάει στο 0%.εχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να την κατεβάσεις απευθείας απο το ρολόι

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

δοκίμασε να την κατεβάσεις απευθείας απο το ρολόι

Αυτό έκανα φίλε μ και δούλεψε. Σε ευχαριστώ. Δεν το βρίσκω λογικό βέβαια να χρειάζεται κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Mpeliaris said:

Αυτό έκανα φίλε μ και δούλεψε. Σε ευχαριστώ. Δεν το βρίσκω λογικό βέβαια να χρειάζεται κάτι τέτοιο. 

και εγω δεν γνωρίζω τον λόγο, απο το 4αρι που είχα γινότανε αυτό και θεώρησα οτι επειδή δεν έχω samsung συσκευή, αλλά τελικά γίνεται και σε κατόχους με samsung.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.!

 

Έχεις δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει με side loading, την εφαρμογή του Viber στο ρολόι;

Είναι  εύχρηστη και λειτουργική;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.!
 
Έχεις δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει με side loading, την εφαρμογή του Viber στο ρολόι;
Είναι  εύχρηστη και λειτουργική;

Από όσο ξέρω το viber έχει σταματήσει την υποστήριξη στα watch γενικότερα. Και στο Apple watch που υπήρχε εφαρμογή έχει καταργηθεί.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, iganiats said:

Καλημέρα και καλή χρονιά.!

 

Έχεις δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει με side loading, την εφαρμογή του Viber στο ρολόι;

Είναι  εύχρηστη και λειτουργική;

Δεν υπάρχει σαν εγκατάσταση στο ρολόι. Αν το έχεις στο κινητό και το έχεις επιλέξει από το Wearable να στέλνει ειδοποιήσεις στο ρολόι, θα εμφανίζονται τα μηνύματα στο ρολόι, και θα μπορείς να τα διαβάσεις, διαγράψεις και απαντήσεις. Δεν μπορείς να ξεκινήσεις το viber από το ρολόι για να στείλεις νέο μήνυμα.  

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι δεν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή πλέον, για το wear os και ότι μόνο βλέπεις ειδοποιήσεις και απαντάς σε αυτές.

Έλεγα μήπως η κανονική εφαρμογή μπορεί να εγκατασταθεί μέσω sideloarding ώστε να έχω πολλές τις δυνατότητες του Viber (στο νερό του εφικτιύ)

Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος από σήμερα galaxy watch 5 44mm.
μετάβαση απο active 2.
Watchfaces δωρεάν που βρίσκουμε?

κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω?

κάποιον φορτιστή που έχετε να προτείνετε?
να κάνει και για το s21 fe που έχω.

ευχαριστώ πολύ. 4120eafd797c158904c8117a67aad056.jpg

My S21 FE Is Awesome!!



Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...