Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The latest software update for the Galaxy Watch 5 and Galaxy Watch 5 Pro (firmware version R920XXU1AVK7) brings a new 'Ball' watch face, the Android security patches for November 2022, and some stability and reliability improvements. The update measures slightly over 500MB and it has the following changelog.

  • Watch Face

     

    • Newly designed Ball Watch face is added.
  • Stability and reliability
    • Stability codes applied to improve notifications and device behavior.
Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κατι πινουν εκει στη σαμσουγκ μου φαινεται , μετα το update το κατω κουμπι δεν σε παει μια οθονη πισω , αλλα αν το ρυθμισεις να δειχνει τις προσφατες εφαρμογες το κανει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

κατι πινουν εκει στη σαμσουγκ μου φαινεται , μετα το update το κατω κουμπι δεν σε παει μια οθονη πισω , αλλα αν το ρυθμισεις να δειχνει τις προσφατες εφαρμογες το κανει
Το έκανε και σε εμένα, κάνε μια επανεκκίνηση και θα στρώσει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, majin4 said:

Το έκανε και σε εμένα, κάνε μια επανεκκίνηση και θα στρώσει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ωραιος , σε ευχαριστω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα το τελευταίο update δεν μπορω να βαλω custom ringtone. Τα παντα εκανα εκτος απο επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν χαθεί η επαφή του με το τηλ ειδοποιεί? Πουουου βρίσκεται αυτή η ειδοποίηση να την τικάρω μήπως και ξεχάσω πουθενά το τηλ? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alex61 said:
Παίδες αν χαθεί η επαφή του με το τηλ ειδοποιεί? Πουουου βρίσκεται αυτή η ειδοποίηση να την τικάρω μήπως και ξεχάσω πουθενά το τηλ? 

Στο 4άρι που έχω, πας στο ρολόι, ρυθμίσεις - συνδέσεις κ κατω από το WiFi το Bluetooth κ το nfc, γράφει "ειδοποιήσεις αποσύνδεσης".
Φαντάζομαι το ίδιο μενού θα έχει κ το 5άρι σου

Tapa
 

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, coulis said:

Στο 4άρι που έχω, πας στο ρολόι, ρυθμίσεις - συνδέσεις κ κατω από το WiFi υο Bluetooth κ το nfc, γράφει "ειδοποιήσεις αποσύνδεσης".
Φαντάζομαι το ίδιο μενού θα έχει κ το 5άρι σου

Tapa
 

Thaaaanks, περίμενα να το βρω στο τηλ και όχι στο ρολόι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κάτοχος Samsung galaxy watch 5 και κινητού xiaomi 11 t pro.  Μια απορία μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά. Όταν με καλούν αργεί να εμφανιστεί ποιος με καλεί στο ρολόι. Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

1)Δοκίμασε κανείς να δει αν δονείται - ειδοποιεί το ρολόι (watch 5 pro) όταν αποσυνδέεται από το κινητό? Εμένα όταν συνδέεται δονείται και όχι όταν αποσυνδέεται. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει? 

2)Ποιοοοο charging dock συνίσταται για φόρτιση κινητού (s22u) και ρολογιού μαζί? 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2022 at 2:39 ΜΜ, alex61 said:

1)Δοκίμασε κανείς να δει αν δονείται - ειδοποιεί το ρολόι (watch 5 pro) όταν αποσυνδέεται από το κινητό? Εμένα όταν συνδέεται δονείται και όχι όταν αποσυνδέεται. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει? 

2)Ποιοοοο charging dock συνίσταται για φόρτιση κινητού (s22u) και ρολογιού μαζί? 

έχεις ενεργοποιήσει να ειδοποιεί όταν γίνεται αποσύνδεση; σε εμένα δονείται όταν αποσυνδέεται από το κινητό.

για τη σύνδεση δε θυμάμαι να συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2022 at 9:52 ΜΜ, papdoux said:

έχεις ενεργοποιήσει να ειδοποιεί όταν γίνεται αποσύνδεση; σε εμένα δονείται όταν αποσυνδέεται από το κινητό.

για τη σύνδεση δε θυμάμαι να συμβαίνει

OK τώρα δουλεύει μια χαρά 

 

Για το charging dock, δεεεεννν χρησιμοποιεί κανείς???? 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ακριβως να περιγραψω το προβλημα συνδεσης που εχω μεταξυ buds pro, s21 ultra και watch 5 pro bluetooth. Ποια ειναι ακριβως η φιλοσοφια συνδεσης αυτων των 3? Πολλες φορες χανω την συνδεση των ακουστικων με το ρολοι. Οταν πραγματοποιω εξερχομενη κληση ειτε απο το ρολοι ειτε απο το κινητο με τα ακουστικα στ αυτια δεν περναει ο ηχος απο τα buds. Υποτιθεται λεει οτι τα ακουστικα θα κανουν αυτοματα switch στη συσκευη απο την οποια θα καλεσεις/δεχθεις την κληση. Καποιες φορες γινεται καποιες οχι. Εγω θελω πολυ απλα οπως εκανα πριν αγορασω το ρολοι, με το που εβαζα τα ακουστικα στ αυτια απευθειας υπηρχε συνδεση με το κινητο. Τωρα που μπηκε και το ρολοι στη μεση δημιουργειται ενα θεμα. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να το πάρω σήμερα αύριο το πεντάρι αλλά το απλό όχι το pro.

Μου αρέσει η οθόνη που δεν έχει αυτή την στεφάνη και στο 4 που είχα το classic με κούρασε για κάποιο λόγο η περιστρεφόμενη στεφάνη.

Ποιες διαφορές θα δω απο το 4αρι χωρίς Samsung συσκευή?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να το πάρω σήμερα αύριο το πεντάρι αλλά το απλό όχι το pro.
Μου αρέσει η οθόνη που δεν έχει αυτή την στεφάνη και στο 4 που είχα το classic με κούρασε για κάποιο λόγο η περιστρεφόμενη στεφάνη.
Ποιες διαφορές θα δω απο το 4αρι χωρίς Samsung συσκευή?
Είχα το 4 ένα χρόνο και τώρα το 5.
Θα σε απογοητεύσω αλλά καμία πέρα απο την ταχύτερη φόρτιση.
Μου φαίνεται και λίγο καλύτερη η οθόνη, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου.



Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Da_rudakos said:
Είχα το 4 ένα χρόνο και τώρα το 5.
Θα σε απογοητεύσω αλλά καμία πέρα απο την ταχύτερη φόρτιση.
Μου φαίνεται και λίγο καλύτερη η οθόνη, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου.



Sent from my V2145 using Tapatalk
 

Το πήρα μόλις!
Είχα το 42mm classic και πήρα το κανονικό σε 44mm, νομίζω ότι θα δω τουλάχιστον διάφορα στην μπαταρία κατά τ αλλά μάλλον έχεις δίκιο ότι δεν θα δω αλλαγές πολλές!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εντυπωσιακή οθόνη πάντως!

Ερώτηση: έχω αυτόν τον φορτιστή 

https://sonycenters.gr/xperia/thikes-aksesoyar/sony-xqz-uc1-grigoros-fortistis-30-w/

να βάλω άφοβα το ρολόι να φορτίζετε με αυτόν?

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μόλις!
Είχα το 42mm classic και πήρα το κανονικό σε 44mm, νομίζω ότι θα δω τουλάχιστον διάφορα στην μπαταρία κατά τ αλλά μάλλον έχεις δίκιο ότι δεν θα δω αλλαγές πολλές!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
εντυπωσιακή οθόνη πάντως!
Ερώτηση: έχω αυτόν τον φορτιστή 
https://sonycenters.gr/xperia/thikes-aksesoyar/sony-xqz-uc1-grigoros-fortistis-30-w/
να βάλω άφοβα το ρολόι να φορτίζετε με αυτόν?

Επειδή τρώγομαι κι εγώ για την ίδια αλλαγή, γράψε μας καμία εντύπωση απο την μπαταρία μόλις το ΔΟΥ κε εις!

Με γεια !


Sent from my iPad using Tapatalk
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μόλις!
Είχα το 42mm classic και πήρα το κανονικό σε 44mm, νομίζω ότι θα δω τουλάχιστον διάφορα στην μπαταρία κατά τ αλλά μάλλον έχεις δίκιο ότι δεν θα δω αλλαγές πολλές!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
εντυπωσιακή οθόνη πάντως!
Ερώτηση: έχω αυτόν τον φορτιστή 
https://sonycenters.gr/xperia/thikes-aksesoyar/sony-xqz-uc1-grigoros-fortistis-30-w/
να βάλω άφοβα το ρολόι να φορτίζετε με αυτόν?
Εννοείται άφοβα!!

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι κάθος κάνω και δεν μου περνάει την τελευταία αναβάθμιση?

Εχω ανοιχτα το wifi του τηλεφώνου (oxi samsung) και το bluetooth και το wifi του ρολογιού και αδυνατεί να την περάσει.

On 7/12/2022 at 9:25 ΜΜ, margaritagr said:


Επειδή τρώγομαι κι εγώ για την ίδια αλλαγή, γράψε μας καμία εντύπωση απο την μπαταρία μόλις το ΔΟΥ κε εις!

Με γεια !


Sent from my iPad using Tapatalk

Απο μπαταρία δείχνει να είναι ελαφρώς καλύτερο απο το 4 classic 42mm.

το τεσσάρι όταν έπεφτε κάτω απο 50% έφευγε σαν νερό, ενώ το 5αρι δείχνει οτι η πτώση είναι πιο ομαλή.

Αν έχεις το 42mm σε 4αρι και περάσεις στο 5αρι σε 44mm τότε θα απολαύσεις την οθόνη του!

Εγώ σε αυτά μένω, στην οθόνη και στην μπαταρία.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

έχω και το 4 classic και πήρα το 5 σε γρι χρώμα.  Η μεγάλη διαφορά είναι η έλλειψη περιστρεφομενης στεφάνης αλλά η οθόνη από ζαφείρι,  προσφέρει εντυπωσιακή οθόνη στην εμφάνιση, ευκρίνεια και αίσθηση. επίσης φαίνεται πάντα καθαρό και δύσκολα κάνει δαχτυλιές,  σε σχέση με το classic.  πίστευα πως εύκολα θα ξεπερνούσα την φυσική στεφάνη, αλλά δεν βλέπω να γίνεται σύντομα... μακάρι να ισχύει αυτό που είπε ένας στο promotion stand της samsung,  ότι στην επόμενη έκδοση θα το επαναφέρουν. ( αν και δεν το έχω διαβάσει πουθενά και αμφιβάλλω)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν θα ήθελα να γυρίσω σε φυσική περιστρεφόμενη στεφάνη.

Ξέρει κάποιος τι πρέπει να δοκιμάσω για να κατεβάσει την ενημέρωση?

Να κλείσω wifi ρολογιού και να το αφήσω μόνο στο κινητό?

Edit: το βρήκα! Επρεπε να κλείσω bluetooth και να το αφήσω να κατεβάσει την ενημέρωση απο το ρολόι με wifi.

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν θα ήθελα να γυρίσω σε φυσική περιστρεφόμενη στεφάνη.
Ξέρει κάποιος τι πρέπει να δοκιμάσω για να κατεβάσει την ενημέρωση?
Να κλείσω wifi ρολογιού και να το αφήσω μόνο στο κινητό?
Edit: το βρήκα! Επρεπε να κλείσω bluetooth και να το αφήσω να κατεβάσει την ενημέρωση απο το ρολόι με wifi.
 
Το δικό μου πήρε αναβάθμιση κανονικά με Bluetooth, της γυναίκας μου είχε το πρόβλημα που περιγράφεις.
Δεν σκέφτηκα να κλείσω Bluetooth, έκανα επαναφορά εργοστασιακών στο ρολόι και πήρε το update κανονικά μετά.
Οπότε κάνε και μια επαναφορά μετά την αναβάθμιση καλού κακού.

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το ρολόι εδώ και δύο μέρες το 5, 44mm μαζί με το S22 Ultra και έχω να πω είμαι εντυπωσιασμενος. Είχα προηγούμενος το Oppo watch το οποίο ήταν μια χαρά αλλά καμία σχέση οι δυνατότητες και η οργάνωση του ρολογιού της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...