Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/10/2022 at 2:18 ΜΜ, KLEO67 said:

Προσπαθώ να κάνω κλήση από το watch 5 και λαμβάνω το μήνυμα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις Bluetooth του κινητού τη δυνατότητα κλήσεων μέσω του watch. Το ενεργοποιώ όντως μέσω Bluetooth κινητού και σε μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιείται από μόνο του.

Μπορει να βοηθήσει κάποιος, μου φαίνεται κουφό.

Άκυρο τελικά reboot ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Παρακολουθώ το θέμα και βλέπω ότι έχει δώσει κάποιες αναβαθμίσεις. Μήπως έδωσε, στην μαμά εφαρμογή προπόνησης, σύνδεση με ζώνη παλμών;

Link to comment
Share on other sites

νέο update:

Build Number : R925FXXS1AVI4
Android version : R(AndroidWear 11)
Release Date : 2022-10-25
Security patch level : 2022-10-01
• Security
The device is protected with improved security.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο, τελικά, κρατάει η μπαταρία του με όλα ανοιχτά και εννοείται όχι την aod;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο, τελικά, κρατάει η μπαταρία του με όλα ανοιχτά και εννοείται όχι την aod;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


2 με 2:30 μέρες περίπου η Bluetooth έκδοση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2022 at 12:05 ΜΜ, costsa41 said:

Πόσο, τελικά, κρατάει η μπαταρία του με όλα ανοιχτά και εννοείται όχι την aod;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμένα με μόνο το Bluetooth ανοικτό και παρακολούθηση περπατήματος περίπου 1 ώρα την ημέρα, κρατάει περίπου 2 ημέρες και 9-10 ώρες. Χωρίς παρακολούθηση περπατήματος, πάει στις 3 ημέρες και 4 ώρες. Κάθε μέρα μέτρηση σώματος, πίεσης και καρδιογράφημα (έτσι για δοκιμή.) Έχω το pro, Bluetooth edition.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους! Με ενδιαφερει σαν αγορα το 5 pro lte. Επειδη θελω να το δουλευω αρκετα χωρις το κινητο(s21 ultra), εψαξα το θεμα με την esim. Εχω cosmote whatsup, οποτε αποκλειω την δυνατοτητα multisim μιας και υποστηριζει μονο συμβολαια. Η twin sim απο την αλλη οπως μου ειπαν δεν υποστηριζει ακομα esim. Αρα η λυση ειναι μια. Δευτερο νουμερο στο ρολοι πραγμα που δεν εχει νοημα αφου το κυριο νουμερο το εχω πανω απο 15 χρονια κ το ξερουν ολοι. Σκεφτηκα τη λυση της εκτροπης κλησεων στο νεο νουμερο. Το εχει κανει καποιος ετσι? Η χρηση χωρις κινητο ειναι πρακτικη? Δεν αναφερομαι στο κομματι της ασκησης, αλλα κυριως σε κλησεις μνμ ειδοποιησεις κλπ. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει να κανει με την καθημερινοτητα του καθενος. Αλλωστε γι αυτο υπαρχει bluetooth και lte μοντελο. Η φυση της δικης μου δουλειας, εξυπηρετει ενα τετοιο ρολοι, ωστε να μην εχω συνεχεια επανω μου ενα κινητο. Γι αυτο το λογο θα με ενδιεφερε η γνωμη καποιου που το εχει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτομαι για αγορα το galaxy watch 5 LTE 

το βλεπω εδω  με μεγαλη διαφορα τιμης απο τα υπολλοιπα , αλλα και με χαμιλη βαθμολογια. Να το αποφύγω λετε?

https://www.skroutz.gr/s/38107907/Samsung-Galaxy-Watch5-LTE-Aluminium-44mm-Αδιάβροχο-με-Παλμογράφο-Silver.html?from=listing 

 

επισης το κινητο μου δεν ειναι samsung , αλλα ενα vivo x80 pro.  θα εχω προβλημα?

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  παιδιά,ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Όταν σου ζητάει pin στην πληρωμή με google pay ποιον κωδικό βάζεις;

Αυτόν που έχεις βάλει στο ρολόι για να ξεκλειδώνει ή το pin της χρεωστική σου κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kiots said:

Καλημέρα  παιδιά,ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Όταν σου ζητάει pin στην πληρωμή με google pay ποιον κωδικό βάζεις;

Αυτόν που έχεις βάλει στο ρολόι για να ξεκλειδώνει ή το pin της χρεωστική σου κάρτας;

Όχι της χρεωστικές σου κάρτας. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kiots said:

Καλημέρα  παιδιά,ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Όταν σου ζητάει pin στην πληρωμή με google pay ποιον κωδικό βάζεις;

Αυτόν που έχεις βάλει στο ρολόι για να ξεκλειδώνει ή το pin της χρεωστική σου κάρτας;

Ποιο σου ζηταει ΡΙΝ; ΤΟ POS? ή το ρολοι;

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζητάει το ρολόι θα βάζεις τον κωδικό για να ξεκλειδώνεις.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, guy_fawkes said:

Αν σου ζητάει το ρολόι θα βάζεις τον κωδικό για να ξεκλειδώνεις.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

σας εχει κανει ποτε το περιεργο , να το βαζεις σε airplane mode και το bluetooth να παραμενει ανοικτο? κατεβαζεις τη μπαρα απο πανω και φαινονται ταυτοχρονα το αεροπλανακι και το εικονιδιο του bluetooth . εχει γινει 4-5 φορες μεχρι τωρα . εννοειται το ρολοι παραμενει συνδεδεμενο στο κινητο

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stelioz78 said:

σας εχει κανει ποτε το περιεργο , να το βαζεις σε airplane mode και το bluetooth να παραμενει ανοικτο? κατεβαζεις τη μπαρα απο πανω και φαινονται ταυτοχρονα το αεροπλανακι και το εικονιδιο του bluetooth . εχει γινει 4-5 φορες μεχρι τωρα . εννοειται το ρολοι παραμενει συνδεδεμενο στο κινητο

Ναι μου έχει τύχη και μένα σε watch 4

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τις καλύτερες αγορές σε smartwatch όλα δουλεύουν άριστα νομίζω ότι αξίζει η  αγορά του 

με την μπαταρία του εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος λίγο πιο μεγάλο να ήταν πχ στα 50mm  θα ήταν σούπερ για μένα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, μετάβαση στο 5ρι από το 3ρι και "βούτυρο" αίσθηση έως τώρα, μου κάνε όμως ένα πράγμα εντύπωση, από αυτά τα άκυρα που μας πετάει κατά καιρούς η Σάμμυ και λέμε <<μα τι σκέφτονταν>>;

Είναι μία λεπτομέρεια βέβαια, αλλά έχετε βρει τρόπο να αφαιρέσετε το "ongoing icon notification" που εμφανίζεται όταν ανοίγεις μουσικά apps κλπ (κάτω κάτω στη φωτό);

Στο tizen γινόταν απλώς από τις ρυθμίσεις, τώρα δε το έβρισκα πουθενά, οπότε άρχισα να ψάχνω σάιτς, ρέντιτ κλπ και ενεργοποίησα και τις ρυθμίσεις προγραμματιστή όπως πρότειναν κάπου για να αφαιρέσω μεμονωμένα τα notifcations για apps που μπορεί να το εμφανίζουν, αλλά εκεί δεν εμφανίζεται καν το music app ας πούμε που χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο ώστε να το σταματήσω. Και το θέμα είναι ότι δεν είναι μόνο στη μουσική λογικά, θυμάμαι στο 3 εμφάνιζε τέτοια και σε άλλες περιπτώσεις. Αφαίρεσα μέχρι και τις ειδοποιήσεις στο κινητό γενικά για το app, πάλι τίποτα, το εικονίδιο εκεί μόνιμα να το χουμε να χοροπηδάει σώνει και ντε. 😄

Screenshot_20221106_181146_sysui.png

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nikolasn80 said:

Είναι από τις καλύτερες αγορές σε smartwatch όλα δουλεύουν άριστα νομίζω ότι αξίζει η  αγορά του 

με την μπαταρία του εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος λίγο πιο μεγάλο να ήταν πχ στα 50mm  θα ήταν σούπερ για μένα

Καλοριζικο! Bluetooth ή LTE?

Link to comment
Share on other sites

Και μία ακόμη ερώτηση που θα έχει απαντηθεί βέβαια αλλά ένα πρόχειρο ψαχτήρι που έβαλα δε μου βρήκε, το glide υποστηρίζεται στα ελληνικά στο gboard; Γιατί μόνο στα αγγλικά μου το καταφέρνει.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, tsoureki4 said:

Καλοριζικο! Bluetooth ή LTE?

 

21 ώρες πριν, tsoureki4 said:

Καλοριζικο! Bluetooth ή LTE?

bluetooth

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για την πληρωμή με google pay, τις μισές φορές δεν το επιτυγχάνει και ζητάει pin, τις άλλες μισές με την εμφάνιση της κάρτας στην οθόνη του ρολογιού, πληρώνει κανονικά. Ότι θυμάται χαίρεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...