Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισως να κανω κατι εγω λαθος αλλα ειναι store σοβαρο τωρα αυτο που εχει?δηλαδη παρατησαμε το tizen για να λυθει το προβλημα των εφαρμογων και το μονο εξτρα που υπαρχει ειναι τα google wallet και maps ?στην τελικη ας τους πληρωσει να φτιαξουν ενα viber , κατι εστω

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

προχθές το βράδυ που το έκανα disconnect και off όλα τα connections και το έβαλα σε battery saving mode με sleep tracking, το πρωί ήταν 4% κάτω.

χθες το βράδυ τα ίδια συν το blood oxygen monitoring, το πρωί ήταν ένα 8% κάτω.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stelioz78 said:

ισως να κανω κατι εγω λαθος αλλα ειναι store σοβαρο τωρα αυτο που εχει?δηλαδη παρατησαμε το tizen για να λυθει το προβλημα των εφαρμογων και το μονο εξτρα που υπαρχει ειναι τα google wallet και maps ?στην τελικη ας τους πληρωσει να φτιαξουν ενα viber , κατι εστω

Απ' ότι ξέρω, οι εφαρμογές και τα καντράν που υπάρχουν στο play store της Google για wear κάνουν και στο δικό μας. Δεν είναι απαραίτητο να ψάχνεις μόνο στο samsung store. 

Για το Viber, το έχω στο κινητό, το έχω επιλέξει στις ειδοποιήσεις κινητού, και μου βγάζει στο ρολόι το μήνυμα με δυνατότητα να το διαβάσω, να κάνω like, να στείλω απάντηση ή απλά να το τσεκάρω ως αναγνωσμένο. Απλά δεν μπορώ να ανοίξω viber από το ρολόι. 

Link to comment
Share on other sites

ισως να κανω κατι εγω λαθος αλλα ειναι store σοβαρο τωρα αυτο που εχει?δηλαδη παρατησαμε το tizen για να λυθει το προβλημα των εφαρμογων και το μονο εξτρα που υπαρχει ειναι τα google wallet και maps ?στην τελικη ας τους πληρωσει να φτιαξουν ενα viber , κατι εστω
Δεν κάνεις κανένα λάθος. Το store δεν είναι αυτό που έπρεπε με εφαρμογές όπως στο τηλέφωνο native ώστε να τις ανοίγεις από το ρολόι και να μιλάς. Είναι βέβαια καλύτερο από του tizen σε λειτουργίες που εκεί έλεγες θα μου δείξει την εικόνα από το Viber ή όχι. Δεν έχει τη ποικιλία των faces του tizen αλλά μέχρι εκεί. Αν αναλογιστείς ότι δουλεύει άριστα με Samsung κινητό και όλα τα υπόλοιπα ρολόγια των εταιρειών είναι για τα σκουπίδια σε smart λειτουργίες συμβιβάζεσαι μέχρι η Google να πάρει σοβαρά το λειτουργικό. Ίσως τώρα που ετοιμάζει δικό της ρολόι. Και φυσικά πριν η Samsung μπει στο παιχνίδι ήταν ακόμα χειρότερο σε εφαρμογές.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε πλήρη φόρτιση, για το pro lte που έχω, έχοντας μόνο το bluetooth, μου λέει 2 μέρες και 21 ώρες.

με power saving μου λέει 3 μέρες και 10 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει ερθει σε κανεναν δεύτερο email απο την Samsung για τα buds παρεμπιπτόντως? 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει ερθει σε κανεναν δεύτερο email απο την Samsung για τα buds παρεμπιπτόντως? 
Όχι μέχρι στιγμής. Ο κολλητός μου που πήρε τα buds πάντως του ήρθε μαιλ για τον ασύρματο φορτιστή χτες.


Update: Μόλις μου ήρθε και εμένα το mail για τα buds 2 pro. Για το ρολόι τίποτα ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ρολόι έχει μέτρηση θερμοκρασίας; Αναφέρομαι στο απλό, όχι το pro. Δεν την έχω βρει προς το παρόν.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ρολόι έχει μέτρηση θερμοκρασίας; Αναφέρομαι στο απλό, όχι το pro. Δεν την έχω βρει προς το παρόν.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Υπάρχει σαν αισθητήρας αλλά δεν ξέρω αν γίνεται να τον χρησιμοποιήσεις μόνο για αυτό το σκοπό. Είναι βοηθητικός για τις άλλες λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, skorosporos said:

Τελικά το ρολόι έχει μέτρηση θερμοκρασίας; Αναφέρομαι στο απλό, όχι το pro. Δεν την έχω βρει προς το παρόν.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχει μετρητη, αλλα μεχρι στιγμης δεν χρησιμοποιείται έτσι οπως περιμένουμε, μαλλον θα δοθει με κάποιο update απ'ο,τι διάβασα. 

4 ώρες πριν, Cris4524 said:

Όχι μέχρι στιγμής. Ο κολλητός μου που πήρε τα buds πάντως του ήρθε μαιλ για τον ασύρματο φορτιστή χτες.


Update: Μόλις μου ήρθε και εμένα το mail για τα buds 2 pro. Για το ρολόι τίποτα ακόμα...

Μόλις τωρα μου ηρθε το mail εμενα για τα live.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, papdoux said:

σε πλήρη φόρτιση, για το pro lte που έχω, έχοντας μόνο το bluetooth, μου λέει 2 μέρες και 21 ώρες.

με power saving μου λέει 3 μέρες και 10 ώρες.

απο που το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, papdoux said:

από το you

Σκέφτομαι να πάρω το lte αλλά με αγχώνει λίγο το θέμα της μπαταρίας κατά πόσο θα είναι χειρότερη σε σχέση με το bluetooth.
Θα ήθελα τις εντυπώσεις σου στο θέμα. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το lte αλλά με αγχώνει λίγο το θέμα της μπαταρίας κατά πόσο θα είναι χειρότερη σε σχέση με το bluetooth.
Θα ήθελα τις εντυπώσεις σου στο θέμα. ευχαριστώ
Δεν θα έχεις θέμα. Το LTE λειτουργεί μόνο όταν δεν είναι το ρολόι συνδεμένο με το κινητό, αλλιώς δουλεύει Bluetooth only mode. Επίσης αν θες να πας στην LTE έχει στο νου σου ότι μόνο τα συμβόλαια τις cosmote είναι συμβατά με το ρολόι για να σου έρχονται οι κλήσεις/μηνύματα στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, madmax75t said:

Σκέφτομαι να πάρω το lte αλλά με αγχώνει λίγο το θέμα της μπαταρίας κατά πόσο θα είναι χειρότερη σε σχέση με το bluetooth.
Θα ήθελα τις εντυπώσεις σου στο θέμα. ευχαριστώ

σε αυτό θα αργήσω κάπως επειδή δεν έχω πάει ακόμα από cosmote να πάρω esim

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

Παιδες εχει ερθει σε κανεναν δεύτερο email απο την Samsung για τα buds παρεμπιπτόντως? 

Πριν λίγο ήρθε επιβεβαίωση αποστολής

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα από Ινδία.

Κάτοχος και εγώ από εχθές, αντε να δούμε πότε θα το δούμε σε πλήρη λειτουργία,  εννοώ θερμοκρασία σώματος και μέτρηση πίεσης.  (Στην Ινδία δεν έχει εγκριθεί ακόμα)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πήρατε όλοι το δώρο τής προ/παραγγελίας.. φαντάζομαι.

Σήμερα έκανα την διαδικασία κ περιμένω το email 

Χρήση 2ημ.18 ώρες ...με υπόλοιπο μπαταρίας 25%.

Όλα ανοιχτά/2ωρες άσκηση/οξυγόνο/μέτρηση ύπνου/always on display/αυτόματη φωτεινότητα.

Το μόνο που δεν υπολογίζεται... είναι η λειτουργία αρτηριακής πίεσης.

Νομίζω καλύπτει τις ανάγκες μου ,κ έχει περιθώρια για βελτίωση με τις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτός από το email επιβεβαίωσησης εγγραφής για το δώρο, δεν έχω λάβει ακόμα  κάποιο email.

Ξέρει κανείς γιατί κάποιες φορές μου κλειδώνει συνέχεια ενώ του δίνω σωστό πιν;

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκτός από το email επιβεβαίωσησης εγγραφής για το δώρο, δεν έχω λάβει ακόμα  κάποιο email.
Ξέρει κανείς γιατί κάποιες φορές μου κλειδώνει συνέχεια ενώ του δίνω σωστό πιν;
Προφανώς δεν το σφίγγεις σωστά στο χέρι σου και μετά από λίγο κλειδώνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Προφανώς δεν το σφίγγεις σωστά στο χέρι σου και μετά από λίγο κλειδώνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το εχω σφικτά πανω απο τον καρπό ενα δάκτυλο+, δεν κουνιέται από τη θέση που το έχω δέσει 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σ εμένα η αναβάθμιση...

Screenshot_20220905-114307_Galaxy Watch5 Manager.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Cris4524 said:
59 minutes ago, steliosk said:
Ήρθε και σ εμένα η αναβάθμιση...
434845348_Screenshot_20220905-114307_GalaxyWatch5Manager.thumb.jpg.3606f4193367ba27d5be6f586d230455.jpg

Watch 4??

Στο δικό μου 4αρι δεν ήρθε ακόμα.  Αυτή  που αναφέρω εδώ είναι για το 5αρι. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...