Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro
  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν βλέπω γιατί να πάει κάποιος από το 4 στο 5


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αξίζει τα χρήματα αυτά

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους η μπαταρία είναι σημαντικός παράγοντας για άλλους όχι μπροστά στις λειτουργίες του. Η τιμή του είναι λογική αν αναλογιστεί κάποιος ότι το αντίστοιχο της Apple είναι πιο ακριβό και με μπαταρία κατώτερη ακόμα κι από το 4. Και το συγκρίνω με αυτό γιατί τα υπόλοιπα είναι κατ επίφαση smart. Όποιος μπορεί να διαθέσει τα χρήματα ας το πάρει. Προσωπικά δε βλέπω μεγάλες διαφορές από το 4 ειδικά για όσους έχουν τηλέφωνο της εταιρείας. Αν είχε φέρει την επιλογή για τη μέτρηση στο ζάχαρο ίσως για κάποιους να ήταν επιλογή. Άλλωστε γρήγορα θα πέσει η τιμή του , για όσους έχουν την υπομονή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για κάποιον που έχει το 3 το tizen, πιστεύω αξίζει να πάει στο 5αρι σίγουρα!
Όπως εγώ.
Το θέμα είναι κατά πόσο αξίζει το pro σε σχέση με το κανονικό, γιατί η χρηματική διαφορά είναι αρκετή!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για κάποιον που έχει το 3 το tizen, πιστεύω αξίζει να πάει στο 5αρι σίγουρα!
Όπως εγώ.
Το θέμα είναι κατά πόσο αξίζει το pro σε σχέση με το κανονικό, γιατί η χρηματική διαφορά είναι αρκετή!


Από το 3 εννοείται ότι αξίζει . Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρημάτων και μπαταρίας. Το μικρό μια χαρά θα είναι , την ίδια δουλειά θα κάνει. Αν όμως κάποιος θέλει μπαταρία θα πάει στο pro.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pank said:

Πάντως για κάποιον που έχει το 3 το tizen, πιστεύω αξίζει να πάει στο 5αρι σίγουρα!
Όπως εγώ.
Το θέμα είναι κατά πόσο αξίζει το pro σε σχέση με το κανονικό, γιατί η χρηματική διαφορά είναι αρκετή!
 

Επειδή έχω και το 3 και το 4, σε πληροφορώ ότι πιο πολύ έχω ευχαριστηθει το 3αρι. Ειδικά τώρα που δεν έχει ροδέλα πάνω το 5αρι είναι τελείως fail. Προσωπικά δε θα πάω αν δεν πέσει στα 200 ευρώ και θα δώσω το 4αρι οι έχω την μικρή έκδοση για να πάω στην αντίστοιχη του 5 αφού το μεγάλο χωρίς ροδέλα δεν υποκαθιστα το 3αρι μου με ροδέλα ( γιαυτό έχω και τα 2, το ένα πιο σπορ το άλλο πιο κλασικοο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το 3 και το 4, σε πληροφορώ ότι πιο πολύ έχω ευχαριστηθει το 3αρι. Ειδικά τώρα που δεν έχει ροδέλα πάνω το 5αρι είναι τελείως fail. Προσωπικά δε θα πάω αν δεν πέσει στα 200 ευρώ και θα δώσω το 4αρι οι έχω την μικρή έκδοση για να πάω στην αντίστοιχη του 5 αφού το μεγάλο χωρίς ροδέλα δεν υποκαθιστα το 3αρι μου με ροδέλα ( γιαυτό έχω και τα 2, το ένα πιο σπορ το άλλο πιο κλασικοο)
200 θα πάει λίγο πριν την κυκλοφορία του 6 του χρόνου δηλαδή. Και το 4 τότε θα έχει το πολύ 100 ευρώ αξία ως μεταχειρισμένο. Το 3 το είχα κι εγώ. Πολύ καλό. Απλά το 4 , για μένα, είναι πιο λειτουργικό μόνο και μόνο λόγω λογισμικού. Google pay , gboard σου λύνουν τα χέρια. Και όχι αν εμφανίζεται η φωτογραφία στο viber , whatsapp ή όχι. Τελικά η μετάβαση από το ένα λειτουργικό στο άλλο ήταν πετυχημένη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ισχύει η μπαταρία του galaxy watch 4 classic δεν είναι καλή κάθε βράδυ τη φορτίζω αλλά και το 5 το pro δεν με εντυπωσίασε σε κάτι ώστε να τα σκάσω και για μένα είναι μεγάλο φάουλ ότι βγάλανε τη στεφάνη.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το μικρόβιο της αλλαγής κάθε χρόνο και έχει το 4 , ας περιμένει τουλάχιστον να πέσει η τιμή (και πέφτει πολύ στα ρολόγια της εταιρείας) . Προσωπικά έχω το 4, το είχα πάρει day one, (λογω ότι ήταν το πρώτο google ρολόι της samsung), αλλά εδώ δεν βλέπω λόγο αναβάθμισης σε αυτά τα χρήματα.


Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, costsa41 said:

200 θα πάει λίγο πριν την κυκλοφορία του 6 του χρόνου δηλαδή. Και το 4 τότε θα έχει το πολύ 100 ευρώ αξία ως μεταχειρισμένο. Το 3 το είχα κι εγώ. Πολύ καλό. Απλά το 4 , για μένα, είναι πιο λειτουργικό μόνο και μόνο λόγω λογισμικού. Google pay , gboard σου λύνουν τα χέρια. Και όχι αν εμφανίζεται η φωτογραφία στο viber , whatsapp ή όχι. Τελικά η μετάβαση από το ένα λειτουργικό στο άλλο ήταν πετυχημένη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δε νομιζω να αργησει να πεσει, ειδικα το απλο. Το προ οκ μπορει να παει 250 οχι 200 αλλα μεσα στο 6μηνο θα παει, και εφοσον δεν προσφερει τιποτα καινουσια ουσιαστικα, δεν αξιζει τα λεφτα. ειδικα απο τη στιγμη που αφαιρεσαν στεφανη η οποια εδινε εναν πιο κυριλε χαρακτηρα. 

Κατα τα αλλα θεωρω οτι τα ρολογια ειναι τα πιο χαμενα λεφτα, ελαχιστες αλλαγες και μεγαλη πτωση τιμης νωρις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

δε νομιζω να αργησει να πεσει, ειδικα το απλο. Το προ οκ μπορει να παει 250 οχι 200 αλλα μεσα στο 6μηνο θα παει, και εφοσον δεν προσφερει τιποτα καινουσια ουσιαστικα, δεν αξιζει τα λεφτα. ειδικα απο τη στιγμη που αφαιρεσαν στεφανη η οποια εδινε εναν πιο κυριλε χαρακτηρα. 

Κατα τα αλλα θεωρω οτι τα ρολογια ειναι τα πιο χαμενα λεφτα, ελαχιστες αλλαγες και μεγαλη πτωση τιμης νωρις.

Ειχα το galaxy watch το οποίο δεν με είχε τρελάνει αλλά μόλις έμαθα  ότι η samsung βάζει λογισμικό android και όχι tizen το πήρα αμέσως γιατί θα μπορούσα να κάνω  ότι και σε ένα κινητό μέσω sideload φυσικά αλλά το να δουλεύω το messenger όπως το δουλεύω ακριβώς στο κινητό για μένα είναι μεγάλη επιτυχία.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pank said:

Αξίζει να πάρει κάποιος την έκδοση LTE? Έστω και για μελλοντική χρήση?
Αφού esim στο ίδιο νούμερο δεν βγάζουν!

Ακριβως για αυτό το λόγο και εγώ πιστεύω δεν αξίζει

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος galaxy watch 3 εδώ και 1,5 χρόνο. Όλα ανοιχτά AOD, κάθε βράδυ το βάζω για φόρτιση. Βαρέθηκα. Σκέφτομαι για αλλαγή. Πόσο καλύτερη να είναι άραγε η μπαταρία; Εάν κρατάει 3 μέρες θα είναι μεγάλη αναβάθμιση.

Θα περιμένω να πέσει η τιμή στα 300 μάλλον ξανά τα Χριστούγεννα. 

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος galaxy watch 3 εδώ και 1,5 χρόνο. Όλα ανοιχτά AOD, κάθε βράδυ το βάζω για φόρτιση. Βαρέθηκα. Σκέφτομαι για αλλαγή. Πόσο καλύτερη να είναι άραγε η μπαταρία; Εάν κρατάει 3 μέρες θα είναι μεγάλη αναβάθμιση.
Θα περιμένω να πέσει η τιμή στα 300 μάλλον ξανά τα Χριστούγεννα. 
Κλείσε την aod καταναλώνει πολλή μπαταρία. Το wifi να το χρησιμοποιείς μόνο αν έχεις κινητό Samsung και ξεχάσεις το τηλέφωνο στο σπίτι σου. Τη θέση δε χρειάζεται γιατί την παίρνει από το κινητό. Τότε θα δεις τεράστια διαφορά στην μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Δοκιμάζω το aod γιατί το είχα ανοιχτό. Επίσης να μην ενεργοποιείται με κίνηση. Τα υπόλοιπα τα είχα κλειστά. Για να δω θα αλλάξει κάτι στη μπαταρία.

Galaxy watch 4 classic.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Δοκιμάζω το aod γιατί το είχα ανοιχτό. Επίσης να μην ενεργοποιείται με κίνηση. Τα υπόλοιπα τα είχα κλειστά. Για να δω θα αλλάξει κάτι στη μπαταρία.
Galaxy watch 4 classic.
Αν είχες την aod ανοιχτή φυσικά και θα αλλάξει!!! Όπως και την ενεργοποίηση με το σήκωμα του χεριού.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κάποιοι έχετε το watch 4. Όταν πληρώνεις με το ρολόι με το gpay, πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό?
Ή γίνεται κάπως αλλιώς?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω κάποιοι έχετε το watch 4. Όταν πληρώνεις με το ρολόι με το gpay, πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό?
Ή γίνεται κάπως αλλιώς?
Δεν χρειάζεται να βγάλεις κάν το κινητό σου, ούτε κάν να το έχεις μαζί σου!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βγάλεις κάν το κινητό σου, ούτε κάν να το έχεις μαζί σου!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. και την έκδοση Bluetooth? Ή μόνο LTE?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. και την έκδοση Bluetooth? Ή μόνο LTE?
Και στα δύο. Αφού την ίδια κάρτα την περνάς ξεχωριστά στο κινητό και στο ρολόι. Το ρολόι λειτουργεί κι αυτό αυτόνομα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο. Αφού την ίδια κάρτα την περνάς ξεχωριστά στο κινητό και στο ρολόι. Το ρολόι λειτουργεί κι αυτό αυτόνομα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Thanks. Δεν το ηξερα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...