Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, brath said:

Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα, γι αυτό

Εγώ οπότε πάω Αθήνα και χρειάζεται αλλαγή την αλλάζω.

Προσωπικά την εσωτερική μεμβράνη που πατάει πάνω στην οθόνη δεν θα την έβγαζα μόνος μου. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη βάζετε διπλές ζελατίνες, μόνο ζημιά μπορείτε να κάνετε στην οθόνη. Επουδενι ζελατίνα πάνω από την εργοστασιακή... Αφήνετε τη μαμά, κι όταν γδαρθει - φθαρεί πεταγεστε σε ένα καλό εξουσιοδοτημενο και σας την αντικαθιστά. 

Οι εκτός Αθηνών - Θεσσαλονίκης στέλνουν με κουριερ... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι πάντα εφικτό να μένεις χωρίς τηλέφωνο 4-5 μέρες για αλλαγή ζελατίνας αν μένεις εκτός Αθήνας.

Οπότε αναγκαστικά μένει έτσι μέχρι να καταφέρω να βρεθώ Αθήνα.

Επειδή έψαξα προς τα πίσω στο τόπικ και δεν το βρήκα, αν θυμάμαι καλά προτείνετε στην Smartech που είναι Χαλάνδρι; Κόστος;

13 ώρες πριν, v@gelis said:

Ρε παιδιά μη βάζετε διπλές ζελατίνες, μόνο ζημιά μπορείτε να κάνετε στην οθόνη. Επουδενι ζελατίνα πάνω από την εργοστασιακή... Αφήνετε τη μαμά, κι όταν γδαρθει - φθαρεί πεταγεστε σε ένα καλό εξουσιοδοτημενο και σας την αντικαθιστά. 

Οι εκτός Αθηνών - Θεσσαλονίκης στέλνουν με κουριερ... 

Στη Θεσσαλονίκη που είναι η επίσημη αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση παίδες...

Screenshot_20230412_151659_Software update.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο Χαϊδάρι είναι, κι αν θυμάμαι σωστά και δεν άλλαξε κάτι, 25€ είναι το κόστος.

Αναβάθμιση ακόμα δεν έχει έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε η αναβάθμιση, αλλά το βράδυ θα γίνει. 

Έχουμε κανένα feedback γενικά ;;🤪 

 

ΥΣ- χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη κλπ κλπ. 

Edited by jpol2410
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, jpol2410 said:

Έσκασε η αναβάθμιση, αλλά το βράδυ θα γίνει. 

Έχουμε κανένα feedback γενικά ;;🤪 

 

ΥΣ- χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη κλπ κλπ. 

Αυτό που είδα εγώ είναι το image clipper, η αποκοπή ενός αντικειμένου από την φωτογραφία και η μεταφορά του, μάλλον έχει ενεργοποιηθεί και το auto lens switching. Κάτι άλλο δεν έχω παρατηρήσει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μετά την νέα αναβάθμιση και η μπαταρία έχει πάρει λίγο τα πάνω της. 

Είναι ιδέα μου ή ισχύει και σε σας;; 

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2023 at 11:45 ΠΜ, jpol2410 said:

Έχω την εντύπωση ότι μετά την νέα αναβάθμιση και η μπαταρία έχει πάρει λίγο τα πάνω της. 

Είναι ιδέα μου ή ισχύει και σε σας;; 

Δε βλέπω κάποια διαφορά Γιάννη. 

Αν και προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από τη μπαταρία, μου βγάζει μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, v@gelis said:

Δε βλέπω κάποια διαφορά Γιάννη. 

Αν και προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από τη μπαταρία, μου βγάζει μέρα. 

Οk  κυρίως για την χρήση με την εξωτερική οθόνη ( αποκλειστικά) αναφέρομαι αλλά όλα μια χαρά. Vs του Ζ3 που είχα το 4 με καλύπτει σε χρόνους αναμονής - χρήσης απόλυτα. 

Πολύ καλή δουλειά έχει γίνει.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

μετά το καινούργιο update άρχισε να τρώει γρήγορα την μπαταρία. Δεν έχω αλλάξει κάτι ή προσθέσει κάποια εφαρμογή.Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία γενικά το τελευταίο διάστημα φεύγει πιο γρήγορα, με εντατική χρήση ημέρα δεν βγαίνει σίγουρα. 

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,ήθελα να ρωτήσω κάτι. Όσοι έχετε θήκη pitaka κάθεται καλά με το screen protector της Samsung ή το πετάει και δημιουργεί φουσκάλες;

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αν και αλλιώς στο χωρό με το συγκεκριμένο κινητό την έπαθα σαν πρωτάρης. 

Αγόρασα από το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να τα δώσω σημασία ότι ήταν αμερικάνικο και τώρα το μενού είναι το μισό στα ελληνικά και το μισό στα αγγλικά. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι για να το "εξελληνισω"πλήρως;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Ψάχνονται να αλλάξω το τηλ μου μάλλον χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρος καθώς είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω το one plus 10 pro.

Κάνω καθαρά επαγγελματική χρήση email viber κλήσεις μυνήματα word και ότι αφορά έναν επαγγελματία.

Επισης χρησιμοποιώ και πάρα πολύ λόγω δουλειάς το anydesk η teamviewer.

Επίσης λίγο YouTube και μουσική μέσω Spotify.

Δεν ξέρω αν θέλω το one plus 11 pro το s23 plus η το ultra η να πάρω το fold 4 που το έχει προσφορά υποτίθεται ο Κωτσόβολος με το ρολόι η να περιμένω το 5.

Το πρόβλημα είναι ότι έχω μια επιταγή από Κωτσόβολο 300 ευρώ συν ότι θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ θα βγει κάπου στα 1000 ευρώ συν το ρολόι.

Με απασχολεί το μικρό πληκτρολόγιο καθώς είμαι όλη μέρα με μηχανάκι και σταματώ για να απαντήσω μέσω viber η email.

Φοβάμαι μην μου πέσει μικρή η έξω οθόνη και τεράστια η μέσα και δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

Αν μπορείτε βοηθήστε με γιατί θα καω.

Δεν με νοιάζει το οικονομικό.

Η επιταγή που έχω από Κωτσόβολο λήγει 9 ιουλιου

Edited by pitbullakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Ψάχνονται να αλλάξω το τηλ μου μάλλον χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρος καθώς είμαι πολύ ευχαριστημένος έχω το one plus 10 pro.
Κάνω καθαρά επαγγελματική χρήση email viber κλήσεις μυνήματα word και ότι αφορά έναν επαγγελματία.
Επισης χρησιμοποιώ και πάρα πολύ λόγω δουλειάς το anydesk η teamviewer.
Επίσης λίγο YouTube και μουσική μέσω Spotify.
Δεν ξέρω αν θέλω το one plus 11 pro το s23 plus η το ultra η να πάρω το fold 4 που το έχει προσφορά υποτίθεται ο Κωτσόβολος με το ρολόι η να περιμένω το 5.
Το πρόβλημα είναι ότι έχω μια επιταγή από Κωτσόβολο 300 ευρώ συν ότι θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ θα βγει κάπου στα 1000 ευρώ συν το ρολόι.
Με απασχολεί το μικρό πληκτρολόγιο καθώς είμαι όλη μέρα με μηχανάκι και σταματώ για να απαντήσω μέσω viber η email.
Φοβάμαι μην μου πέσει μικρή η έξω οθόνη και τεράστια η μέσα και δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου.
Αν μπορείτε βοηθήστε με γιατί θα καω.
Δεν με νοιάζει το οικονομικό.
Η επιταγή που έχω από Κωτσόβολο λήγει 9 ιουλιου

Επειδη αναφερεις χρηση anydesk και teamviewer, δεν πιστευω οτι υπαρχει καλυτερη συσκευη για τετοια χρηση! Οσον αφορα το youtube, το απολαμβανεις στο 4. Η χρηση της εξωτερικης οθονης με το ενα χερι ειναι ευκολη, να στειλεις μηνυμα, κλπ. Για θεματα προστασιας/καθημερινοτητας, σιγουρα θελει λιγο συνηθεια στην αρχη λογω βαρους και «παραξενου» μεγεθους. Μετα ομως, δεν υπαρχει επιστροφη για μενα σε κλασικη συσκευη. Αυτα που σου δινει ενα Fold, τα εχεις μονο με ενα S23 Ultra και ενα ταμπλε μαζι. Κλεινοντας, η τιμη που σου βγαινει λογω κουπονιου και ρολοι δωρο μαζι, ειναι για μενα αψογη!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, για τη χρηση που αναφερει ο φιλος το 4 ειναι μονοδρομος.

Προσωπικα περιμενω σταθερα με το 4, περιμενοντας το 5, δεν υπαρχει candybar τηλεφωνο στο καδρο ξανα... Foldables μονο και περιμενουμε μελλοντικα κατι σε rollable...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, για τη χρηση που αναφερει ο φιλος το 4 ειναι μονοδρομος.
Προσωπικα περιμενω σταθερα με το 4, περιμενοντας το 5, δεν υπαρχει candybar τηλεφωνο στο καδρο ξανα... Foldables μονο και περιμενουμε μελλοντικα κατι σε rollable...
Για να δούμε Βαγγέλη τι ακριβώς θα έχει το 5 που θα αξίζει τόσο, για να αλλάξουμε το 4. Δεν λέω ότι είναι άψογο το 4αρι μας, αλλά θα πρέπει να έχει κάτι πολύ καλό το 5 για να κάνω άμεσα την αλλαγή. Αλλιώς από φθινόπωρο, σε λογικές τιμές!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ενδοιασμούς όταν το πήρα,μετάβαση από S22 Ultra.

Αν με ρωτήσεις  τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω σε κανονικό τηλ.

Στην εξωτερική οθόνη μπορείς να κάνεις τα πάντα και συνηθίζεται εύκολα.Για multimedia περιεχόμενο βέβαια το ανοίγεις και είναι απόλαυση,με φοβερό multitasking. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2023 at 9:27 ΜΜ, tfd1978 said:
On 19/6/2023 at 10:43 ΠΜ, v@gelis said:
Πραγματι, για τη χρηση που αναφερει ο φιλος το 4 ειναι μονοδρομος.
Προσωπικα περιμενω σταθερα με το 4, περιμενοντας το 5, δεν υπαρχει candybar τηλεφωνο στο καδρο ξανα... Foldables μονο και περιμενουμε μελλοντικα κατι σε rollable...

Για να δούμε Βαγγέλη τι ακριβώς θα έχει το 5 που θα αξίζει τόσο, για να αλλάξουμε το 4. Δεν λέω ότι είναι άψογο το 4αρι μας, αλλά θα πρέπει να έχει κάτι πολύ καλό το 5 για να κάνω άμεσα την αλλαγή. Αλλιώς από φθινόπωρο, σε λογικές τιμές!

Τα ξερουμε ηδη Φανη. Εξαλειφεται το διακενο σε "θεση κλειστο", snap gen 2 (S23 ultra soc), καλυτερη καμερα και... τελος

Αν αξιζουν οι αλλαγες? Σιγουρα οχι αλλαγη day 1... Το 4αρι ειναι απολαυστικο, το απολυτο εργαλειο...

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε το τηλέφωνο δεν έχει αντίπαλο είναι η μόνη συσκευή που δεν έχω αλλάξει σε 3 μήνες.το μόνο που θα ήθελα να ητν λίγο μεγαλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ξερουμε ηδη Φανη. Εξαλειφεται το διακενο σε "θεση κλειστο", snap gen 2 (S23 ultra soc), καλυτερη καμερα και... τελος
Αν αξιζουν οι αλλαγες? Σιγουρα οχι αλλαγη day 1... Το 4αρι ειναι απολαυστικο, το απολυτο εργαλειο...
 
Έτσι ακριβώς Βαγγέλη. Αν δεν έχει κάποια έκπληξη έξτρα, αλλαγή day 1 για κανένα λόγο!
Τι να λέμε το τηλέφωνο δεν έχει αντίπαλο είναι η μόνη συσκευή που δεν έχω αλλάξει σε 3 μήνες.το μόνο που θα ήθελα να ητν λίγο μεγαλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συμφωνώ απόλυτα, παίζει μόνο του σε αυτή την κατηγορία, μέχρι στιγμής. Το μέγεθος, για μένα, καλό είναι..πιστεύω θα δυσκολέψει κι άλλο την μεταφορά αν μεγαλώσει.
Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2023 at 10:08 ΠΜ, bikiapo said:

Τι να λέμε το τηλέφωνο δεν έχει αντίπαλο είναι η μόνη συσκευή που δεν έχω αλλάξει σε 3 μήνες.το μόνο που θα ήθελα να ητν λίγο μεγαλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα ίδια κι εδώ. Μετά από πολλαααααα χρόνια έμεινα καιρό με μια συσκευή. 

Δεν υπάρχει επιστροφή σε slab phones. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση ΣΟΣ
είμαι διαχειριστής σε eshop, σκέφτομαι να το πάρω για να μην κουβαλάω μαζί μου συνέχεια laptop για έλεγχο και επεξεργασία παραγγελιών κλπ κλπ
θα κάνω δουλειά μου?
ουσιαστικά η βασική δουλειά που θέλω να το πάρω είναι διαχείριση backend eshop. όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα......
να προχωρήσω σε αγορά? το έχει ο Κώτσος με άτοκες δόσεις και δώρο το samsung smartwatch 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...