Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 15/3/2023 at 7:57 ΜΜ, bikiapo said:

Ήρθε η αναβάθμιση Μαρτίου.

Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τα bose 700.πλεον δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. e58a4dce0331e87f96b78addfff63ed6.jpg

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ήρθε η αναβάθμιση / έγινε / πάτησε όμορφα και τρέχει μια χαρά. 

Τελικά η samsung έχει κάνει και αυτή βήματα μπροστά vs της Apple που με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ήτανε Kinder έκπληξη το τι θέματα θα είχες. 

Ερώτηση για τις αναβαθμίσεις ( προερχόμενος από μήλο) την κάνουμε απ ευθείας ή πρέπει να διαγράφουμε το τηλέφωνο και μετά......  ή δεν έχει καμία απολύτως σημασία like Apple??? 🤔

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2023 at 12:46 ΜΜ, v@gelis said:

Καλησπέρα σε όλους!

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίητε για pdf editing? Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι, όταν ανοίγω  pdf αρχείο,  να μπορώ να κάνω highlight όπου θέλω. 

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, steliosk said:

Καλησπέρα σε όλους!

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίητε για pdf editing? Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι, όταν ανοίγω  pdf αρχείο,  να μπορώ να κάνω highlight όπου θέλω. 

Το Adobe acrobat for mobiles... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ermenegildo said:

Το Adobe acrobat for mobiles... 

Αυτό έχω,  αλλά δεν έχω βρει  πως να το κάνω 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, steliosk said:

Καλησπέρα σε όλους!

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίητε για pdf editing? Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι, όταν ανοίγω  pdf αρχείο,  να μπορώ να κάνω highlight όπου θέλω. 

Καλησπέρα 

Xodo... 

17 ώρες πριν, jpol2410 said:

Ήρθε η αναβάθμιση / έγινε / πάτησε όμορφα και τρέχει μια χαρά. 

Τελικά η samsung έχει κάνει και αυτή βήματα μπροστά vs της Apple που με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ήτανε Kinder έκπληξη το τι θέματα θα είχες. 

Ερώτηση για τις αναβαθμίσεις ( προερχόμενος από μήλο) την κάνουμε απ ευθείας ή πρέπει να διαγράφουμε το τηλέφωνο και μετά......  ή δεν έχει καμία απολύτως σημασία like Apple??? 🤔

Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να κάνω wipe μετά από οποιαδήποτε αναβάθμιση. Και γενικά δε μπορώ να πω ότι έχω προβλήματα. Όλα κυλούν ομαλά... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 

σκέφτομαι να πάρω την samsung slim standing cover.

Ήθελα να ρωτήσω αν την έχει  κανείς, αν αξίζει και αν είναι πιο λεπτή από την samsung leather cover που έχω ήδη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να κάνω wipe μετά από οποιαδήποτε αναβάθμιση. Και γενικά δε μπορώ να πω ότι έχω προβλήματα. Όλα κυλούν ομαλά... 
Εμένα μου έχει μείνει η συνήθεια να κάνω wipe cache μετά τις αναβαθμίσεις...μπορεί και να μην χρειάζεται, αλλά οι παλιές συνήθειες δύσκολα κόβονται! :)
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tfd1978 said:
On 18/3/2023 at 4:32 ΠΜ, v@gelis said:
Προσωπικά έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να κάνω wipe μετά από οποιαδήποτε αναβάθμιση. Και γενικά δε μπορώ να πω ότι έχω προβλήματα. Όλα κυλούν ομαλά... 

Εμένα μου έχει μείνει η συνήθεια να κάνω wipe cache μετά τις αναβαθμίσεις...μπορεί και να μην χρειάζεται, αλλά οι παλιές συνήθειες δύσκολα κόβονται! :)

Αυτό είναι ότι πιο άκακο. 

Το θέμα ειναι να μη μπεις στη λούμπα να κάνεις wipe data... :) 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ότι πιο άκακο. 
Το θέμα ειναι να μη μπεις στη λούμπα να κάνεις wipe data... :) 
Wioe data κάνω σε μεγάλα Update, και σε android και σε iPhone, αφού έχω πάρει φουλ encrypted backup, και το φορτώνω μετά. Θέλει λίγο χρόνο, αλλά μιλάμε για μία φορά τον χρόνο, οπότε μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Η samsung ετοιμάζει αναβάθμιση που θα περιλαμβάνει το auto lens switching που βελτιώνει πολύ τις φωτογραφίες. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, steliosk said:

Καλησπέρα σε ολους! Η samsung ετοιμάζει αναβάθμιση που θα περιλαμβάνει το auto lens switching που βελτιώνει πολύ τις φωτογραφίες. 

Καλό αυτό. 

Τελικά ερώτηση για σχετικά κοντινές φωτογραφίες είναι καλύτερα η ανάλυση των 50 ή η απλή των 12;; Λίγο αυτό το θέμα με έχει μπερδέψει. 

Είμαι και τύπος που δεν πεθαίνω και για τις φώτο οπότε μια στο τόσο που βγάζω τουλάχιστον να είναι σωστές. Για πείτε κανένα tip. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 10:36 ΜΜ, jpol2410 said:

Καλό αυτό. 

Τελικά ερώτηση για σχετικά κοντινές φωτογραφίες είναι καλύτερα η ανάλυση των 50 ή η απλή των 12;; Λίγο αυτό το θέμα με έχει μπερδέψει. 

Είμαι και τύπος που δεν πεθαίνω και για τις φώτο οπότε μια στο τόσο που βγάζω τουλάχιστον να είναι σωστές. Για πείτε κανένα tip. 

Εχω παρατηρησει πως η 50ΜΡ δεν παιζει καλα, δηλαδη μπορει να μη βγαλει καλα focused photo (καποιες φορες blurry).

προσωπικα το εχω μονιμα στα 12ΜΡ κι ειμαι ευχαριστημενος.

Για να δουμε και το lens switching...

On 30/3/2023 at 1:49 ΜΜ, steliosk said:

Καλησπέρα σε ολους! Η samsung ετοιμάζει αναβάθμιση που θα περιλαμβάνει το auto lens switching που βελτιώνει πολύ τις φωτογραφίες. 

Το εχει δωσει ηδη. Κατεβαζεις την εφαρμογη camera assistant απο το galaxy store και προσθετει τη σχετικη επιλογη στο μενου της καμερας...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, v@gelis said:

Εχω παρατηρησει πως η 50ΜΡ δεν παιζει καλα, δηλαδη μπορει να μη βγαλει καλα focused photo (καποιες φορες blurry).

προσωπικα το εχω μονιμα στα 12ΜΡ κι ειμαι ευχαριστημενος.

Για να δουμε και το lens switching...

Το εχει δωσει ηδη. Κατεβαζεις την εφαρμογη camera assistant απο το galaxy store και προσθετει τη σχετικη επιλογη στο μενου της καμερας...

Είχα διαβάσει στην περιγραφή του camera assistant update ότι αυτό θα γίνει με την αναβάθμιση του Μαρτίου. Επισυνάπτω το screen shot που το λέει...

Screenshot_20230401_185829_Galaxy Store.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tfd1978 said:

Εγώ βλέπω ότι ισχύει αυτό που λέει ο v@gelis...είναι ήδη σε λειτουργία από το τελευταίο update.
e18be54883e7e85f16349fc1ab68a43c.jpg

Αυτό ισχύει για την εφαρμογη,  αυτό που γράφει στην δική μου φωτογραφία είναι ότι για το δικό μας κινητό θέλει και την εφαρμογη Απριλίου. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, steliosk said:

Είχα διαβάσει στην περιγραφή του camera assistant update ότι αυτό θα γίνει με την αναβάθμιση του Μαρτίου. Επισυνάπτω το screen shot που το λέει...

Screenshot_20230401_185829_Galaxy Store.jpg

Ναι την έχουμε λάβει 

Τσέκαρε το. Έχει ενεργοποιηθεί η σχετική επιλογή στο μενού της κάμερας... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για την εφαρμογη,  αυτό που γράφει στην δική μου φωτογραφία είναι ότι για το δικό μας κινητό θέλει και την εφαρμογη Απριλίου. 
Είναι ήδη εκεί η επιλογή...τσέκαρέ το!
68cbc4f6c3edf1b7a158fd3bf2d10173.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είναι, απλά νομίζω ότι δεν δουλεύει ακόμα, για είμαστε σίγουροι,  υπάρχει τρόπος να το ελέγξουμε?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις συμβουλές σας, έβαλα και την εφαρμογή και έκανα και την ενεργοποίηση.. Μου εμφανίζει μια γραμμή με υπόδειξη καλύτερης ποιότητας λήψης έκανα 1-2 δοκιμαστικές λήψεις καλες μου φανήκανε. 

Ειδωμεν..... 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, steliosk said:

Είναι, απλά νομίζω ότι δεν δουλεύει ακόμα 

Άρχισε να έρχεται το update  του Απριλίου (414 ΜΒ)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σοβαρή ερώτηση.

Είχα βάλει ζελατίνες της Whitedome. Στην εσωτερική λόγω λάθους δικού μου πιάστηκαν από κάτω κόκκοι σκόνης (ο ένας ήταν σαν πάρα πολύ μικρό πετραδάκι). Μετά από περίπου 2 μήνες που ήταν έτσι πήρα νέες ζελατίνες της Ringke (παρεμπιμπτόντως θεωρώ πολύ πιο ωραίες από της Whitedome και πιο εύκολη εγκατάσταση).

Όμως αυτό που βλέπω είναι ότι τα σημάδια από τις σκόνες έχουν περάσει στη μαμά ζελατίνα της εσωτερικής οθόνης και όσο και αν τα έτριψα με εμποτισμένο πανάκι δεν φεύγουν με τίποτα.

Η ερώτηση λοιπόν....χάραξε η ζελατίνη της οθόνης (αν περάσω πάντως το νύχι μου δεν έχει χάραγμα); Κι αυτή μπορεί να αλλάξει μόνο στην αντιπροσωπεία που αναφέρετε στην Αθήνα (γιατί μένω μακριά).

Μπορώ να την αφαιρέσω και να περάσω 2 μαζί της Ringke και να είμαι ήσυχος;

Link to comment
Share on other sites

Εαν εισαι φιλε μου απο Αθηνα γιατι δεν πας να αλλάξεις την εσωτερική ζελατίνα στο επίσημο service στην Αθήνα να σου βάλουν καινούργια?

Και μετά βάλε από πάνω της ότι θέλεις.

Εγώ την εσωτερική ζελατίνα δεν θα την έβγαζα μόνος μου. Μια βλακειών να γίνει με την οθόνη εγγύηση τέλος.

Ενώ ότι και αν συμβεί με την επίσημη αντικατάσταση της στο service εγγύηση πάντα θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...