Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, steliosk said:

Το s-pen που έχει στο link γράφει ότι είναι για z fold 3. Έχει σημασια?

Όχι η ίδια έκδοση είναι 

Spen zfold edition... 

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2023 at 10:40 ΜΜ, v@gelis said:

Όχι η ίδια έκδοση είναι 

Spen zfold edition... 

Μετά από χρήση (περίπου μισής ώρας) ζεσταίνεται... Υπάρχει κάποια λύση γ αυτό?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση (περίπου μισής ώρας) ζεσταίνεται... Υπάρχει κάποια λύση γ αυτό?
Για πες μας την χρήση ακριβώς....παίζεις κάποιο παιχνίδι? Ή απλά σερφαρεις?

Επίσης επειδή το έδειξα σε φίλο που δεν το γνώριζε, κάνουμε τα εξής (για να ενημερώσουμε το σύστημα Google Play):
Πάμε Ρυθμίσεις - Πληροφορίες για το τηλέφωνο - Πληροφορίες για το λογισμικό - και πατάμε στο Ενημέρωση Συστ. Google Play. Αλλιώς από μόνο του, δεν το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, tfd1978 said:

Για πες μας την χρήση ακριβώς....παίζεις κάποιο παιχνίδι? Ή απλά σερφαρεις?

Επίσης επειδή το έδειξα σε φίλο που δεν το γνώριζε, κάνουμε τα εξής (για να ενημερώσουμε το σύστημα Google Play):
Πάμε Ρυθμίσεις - Πληροφορίες για το τηλέφωνο - Πληροφορίες για το λογισμικό - και πατάμε στο Ενημέρωση Συστ. Google Play. Αλλιώς από μόνο του, δεν το κάνει...

Το Google play έχει ημερομηνία Ιανουάριος 2023. Η χρήση είναι σερβίρισμα ίντερνετ και social δίκτυα,  επίσης YouTube.  Παιχνίδια δεν παίζω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το Google play έχει ημερομηνία Ιανουάριος 2023. Η χρήση είναι σερβίρισμα ίντερνετ και social δίκτυα,  επίσης YouTube.  Παιχνίδια δεν παίζω.
Σόρρυ, δικό μου το λάθος ..δεν ξεκαθάρισα ότι google play δεν έχει να κάνει με το θέμα της θερμοκρασίας.

Εγώ και με μία ώρα συνεχόμενης χρήσης σε insta, tapatalk, 9gag, κλπ δεν έχω δει ανεβασμένη θερμοκρασία. Είσαι με wifi όταν σερφαρεις που λες, ή με data? Αυτό παίζει ρόλο, όπως επίσης και η ποιότητα σήματος σε data.
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, tfd1978 said:

Σόρρυ, δικό μου το λάθος ..δεν ξεκαθάρισα ότι google play δεν έχει να κάνει με το θέμα της θερμοκρασίας.

Εγώ και με μία ώρα συνεχόμενης χρήσης σε insta, tapatalk, 9gag, κλπ δεν έχω δει ανεβασμένη θερμοκρασία. Είσαι με wifi όταν σερφαρεις που λες, ή με data? Αυτό παίζει ρόλο, όπως επίσης και η ποιότητα σήματος σε data.

Δεν έχω δει διαφορά από wifi σε data. Μήπως αν κάνω clear cashe?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει διαφορά από wifi σε data. Μήπως αν κάνω clear cashe?

Σε καινουρια συσκευη, δεν εχει νοημα το clear cache…αλλα κανε το. Η ζεστη ειναι πισω, κοντα στην καμερα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, tfd1978 said:


Σε καινουρια συσκευη, δεν εχει νοημα το clear cache…αλλα κανε το. Η ζεστη ειναι πισω, κοντα στην καμερα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω σε όλη την επιφάνεια είναι το ίδιο. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, steliosk said:

Νομίζω σε όλη την επιφάνεια είναι το ίδιο. 

Φοράω θήκη και γενικά δε μπορώ να καταλάβω αν ζεσταίνεται. 

Δεν έχω βάλει και καμιά εφαρμογή να το τσεκάρω... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από Ελλάδα!🙂

Μια ερώτηση,  το spen φορτίζει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από Ελλάδα!
Μια ερώτηση,  το spen φορτίζει?
Καλημέρα δεν φορτίζει.δεν έχει τις λειτουργίες του s23 ultra με το Bluetooth spen.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από θέμα προστασίας οθόνης κλπ πώς πάει; Το σκέφτομαι τελευταία, αλλά σήμερα ας πούμε είχαμε οικογενειακό...κρούσμα με ένα Φλιπ 4 που έπεσαν σε δύο σημεία της οθόνης κλειδιά επάνω και δημιούργησαν σαν βαθουλώματα/σπάσιμο χρώματος και η αλλαγή οθόνης κοστίζει 425€ στην Smartec.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος παρατηρήσει τυχόν πρόβλημα με το άνοιγμα της οθόνης, μετά από περιβάλλον σε πολύ σκόνη ή από άμμο στην παραλία ή κάτι παρόμοιο. Οι θήκες το προστατεύουν επαρκώς?? 

Μιας και είμαι noteακιας εδώ και χρόνια, σκέφτομαι να κάνω το επόμενο βήμα, που επιτέλους η εταιρία με το Fold 4 ΄΄ολοκλήρωσε΄΄ τα fortable.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aris_12 said:

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος παρατηρήσει τυχόν πρόβλημα με το άνοιγμα της οθόνης, μετά από περιβάλλον σε πολύ σκόνη ή από άμμο στην παραλία ή κάτι παρόμοιο. Οι θήκες το προστατεύουν επαρκώς?? 

Μιας και είμαι noteακιας εδώ και χρόνια, σκέφτομαι να κάνω το επόμενο βήμα, που επιτέλους η εταιρία με το Fold 4 ΄΄ολοκλήρωσε΄΄ τα fortable.

Αν είσαι σε περιβάλλον με χώμα δε θα το συνιστούσα. 

Η σε αυτή την περίπτωση απλά να είσαι προετοίμασμενος σε 1+ χρόνο να το πας σε ένα εξουσιοδότημενο για καθαρισμό... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς ακουστικά bose? Ξαφνικά δεν μπορώ να τα συνδέσω στο τηλέφωνο μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω ενώ μου γράφει ότι δεν έχουν μπαταρία που είναι λάθος.

Είχα 2 μήνες περίπου να τα χρησιμοποιήσω.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς ακουστικά bose? Ξαφνικά δεν μπορώ να τα συνδέσω στο τηλέφωνο μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω ενώ μου γράφει ότι δεν έχουν μπαταρία που είναι λάθος.

Είχα 2 μήνες περίπου να τα χρησιμοποιήσω.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δοκίμασε τα αρχικά με κάποια άλλη συσκευή, να δεις εάν συμβαίνει το ίδιο.


Επίσης νέο update συστήματος google play:

679efbd2391781e6424658747a4e201f.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα iPhone που έχω και το honor magic v δεν έχω κανένα πρόβλημα μόνο στο Samsung.
Τι να πω δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα iPhone που έχω και το honor magic v δεν έχω κανένα πρόβλημα μόνο στο Samsung.
Τι να πω δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις αλλά ακουστικά να δεις εάν γίνεται και με εκείνα?? Αλλιώς εκτός από διαγραφή στο κινητό, δες εάν γίνεται κάποιο reset στα ακουστικά, πριν τα ξανασυνδεσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλησπέρα μετά από καιρό με μήλο αλλά και την αποτυχία να με κρατήσει το 14 pm είπα να κάνω μια δοκιμή ακόμα στην Ζ σειρά. Η αλήθεια όπως λέει και εδώ ένας φίλος αλλά και παλιό μέλος είναι ότι επιστροφή μετά από Ζ δεν υπάρχει αντε να δούμε. Προς το παρόν φορτώνω φορτώνω φορτώνω και έχει κι άλλο. Ειδωμέν......... 

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες με το 4 και έναντι του μηλου μπορώ να πω ότι έχουν κάνει τρομερές βελτιώσεις. 

Σαφώς υπάρχουν στιγμές που η τόσο πολύ παραμετροποίηση σε τρελαίνει αλλά απ την άλλη αφού σου δίδεται η δυνατότητα γιατί να μην κάνεις και αυτό ή να φτιάξεις το άλλο μια χαρά. 

Μεγάλη βελτίωση και στην μπαταρία ( έναντι του Ζ3) με τα ίδια δεδομένα χρήσης οπότε έχω μια συσκευή που μπορεί να μου κάνει όλα τα γούστα χωρίς φοβάμαι εάν θα βγάλω την μέρα ή ξεμείνω από ρεύμα στα μισά. 

Πραγματικά περιμένω να δω τι επιπλέον μπορεί να μπει στο 5............... 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα λίγο σήμερα σε μαγαζί.ειδα βέβαια το 1% των δυνατοτήτων του ίσως και λιγότερο.πολυ ωραία υλοποίηση.αν μπορουσα οικονομικά σίγουρα θα το εξέταζα σοβαρα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα ερώτηση για δυνατούς παίχτες :

Μέχρι χθες είχα τα airpods 3 που τόσο σε ήχο όσο και συνδεσιμοτητα δύναμη ( προς αποφυγήν παρεξήγησης συνδιασμός με μήλο) όλα τέλεια. 

Με το Ζ τόσο η μουσική όσο και η ομιλία είναι πολύ υποτονική με θορύβους να περνάνε στους άλλους κλπ κλπ. 

Αυτήν την στιγμή είμαι με beats flex που όλα τέλεια και ο ήχος δυνατός αλλά μεγάλο μείον ότι εάν μείνω από ρεύμα δεν έχω εναλλακτική. 

Η ερώτηση λοιπόν είναι: εμπειρία με Galaxy Buds 2 pro  έχουμε??? 

Αυτό....... 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jpol2410 said:

Ομάδα ερώτηση για δυνατούς παίχτες :

Μέχρι χθες είχα τα airpods 3 που τόσο σε ήχο όσο και συνδεσιμοτητα δύναμη ( προς αποφυγήν παρεξήγησης συνδιασμός με μήλο) όλα τέλεια. 

Με το Ζ τόσο η μουσική όσο και η ομιλία είναι πολύ υποτονική με θορύβους να περνάνε στους άλλους κλπ κλπ. 

Αυτήν την στιγμή είμαι με beats flex που όλα τέλεια και ο ήχος δυνατός αλλά μεγάλο μείον ότι εάν μείνω από ρεύμα δεν έχω εναλλακτική. 

Η ερώτηση λοιπόν είναι: εμπειρία με Galaxy Buds 2 pro  έχουμε??? 

Αυτό....... 

καλημερα εγω εχω το z3 οποτε θεωρω πως δεν θα εχει και διαφορα... εχω πάρει σχεδον ολα τα buds (live, pro, 2, pro 2)

με τα 2 δεν έμεινα ευχαριστημένος αλλά αγαπώ πολύ το buds pro. αν μεινεις απο ρευμα του δινεις απο το τηλεφωνο και εισαι καλα, απο ήχο είναι καλύτερο απο το pro2 γιατι κρατάει το atmos ενω το pro2 σε παει στο 360...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ermenegildo said:

καλημερα εγω εχω το z3 οποτε θεωρω πως δεν θα εχει και διαφορα... εχω πάρει σχεδον ολα τα buds (live, pro, 2, pro 2)

με τα 2 δεν έμεινα ευχαριστημένος αλλά αγαπώ πολύ το buds pro. αν μεινεις απο ρευμα του δινεις απο το τηλεφωνο και εισαι καλα, απο ήχο είναι καλύτερο απο το pro2 γιατι κρατάει το atmos ενω το pro2 σε παει στο 360...

Άρα τα pro σου δίνουν καλύτερο ήχο vs 2pro.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 👍

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση Μαρτίου.

Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τα bose 700.πλεον δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. e58a4dce0331e87f96b78addfff63ed6.jpg

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...