Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ακόμα Βαγγέλη. Το έχει δώσει μόνο σε κάποιες χώρες της Ασίας. Αναμένεται μέσα στην εβδομάδα μάλλον.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδια το ότι με 4400 μπαταρία θα έβγαζα παραπάνω αυτονομία με το fold 4 από ότι με το s22 ultra δεν το περίμενα. 

Με την ίδια ακριβώς χρήση, στα ίδια ακριβώς σημεία πάντα... 

Καταπληκτική διαχείριση από τη Samsung, πρώτη φορά προσωπικά της βγάζω το καπέλο σε αυτό τον τομέα. 

Α να μην ξεχάσω μιας και με το 2ο fold 4 κι ακόμα δεν έχω σχολιάσει σχετικά... . Τι συσκευαρα έφτιαξε πάλι... Πολλά έτη μπροστά από τον ανταγωνισμό... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, v@gelis said:

Πάντως ρε παιδια το ότι με 4400 μπαταρία θα έβγαζα παραπάνω αυτονομία με το fold 4 από ότι με το s22 ultra δεν το περίμενα. 

Με την ίδια ακριβώς χρήση, στα ίδια ακριβώς σημεία πάντα... 

Καταπληκτική διαχείριση από τη Samsung, πρώτη φορά προσωπικά της βγάζω το καπέλο σε αυτό τον τομέα. 

Α να μην ξεχάσω μιας και με το 2ο fold 4 κι ακόμα δεν έχω σχολιάσει σχετικά... . Τι συσκευαρα έφτιαξε πάλι... Πολλά έτη μπροστά από τον ανταγωνισμό... 

Πραγματικά.

Ερχόμενος από fold 3, δε περίμενα πολλά πράγματα, αλλά με εξέπληξε ευχάριστα.

BTW βγήκε to update για Android 13 σε EUX.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 13, σας βγάζει το netflix στο playstore; 

 

Είχα βάλει την beta και όταν πήγα να κάνω update το netflix μου έβγαζε ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή. Το διέγραψα και τώρα που είμαι με stable, στην αναζήτηση στο playstore δεν το εμφανίζει. 

 

Αν βρω λινκ που οδηγεί στο playstore, μου λέει ότι αυτό το tablet δεν είναι συμβατό με αυτή την εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2022 at 9:40 ΠΜ, ntinoscrypton said:

Όσοι έχετε την 13, σας βγάζει το netflix στο playstore; 

 

Είχα βάλει την beta και όταν πήγα να κάνω update το netflix μου έβγαζε ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή. Το διέγραψα και τώρα που είμαι με stable, στην αναζήτηση στο playstore δεν το εμφανίζει. 

 

Αν βρω λινκ που οδηγεί στο playstore, μου λέει ότι αυτό το tablet δεν είναι συμβατό με αυτή την εφαρμογή. 

Ναι μου δουλεύει κανονικά (last updated 17 November λέει το play store)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, v@gelis said:

Ναι, ειτε το fold edition, ειτε το pro...

Πήρα αυτό κάνει;

Screenshot_20221129_221816_Skroutz.jpg

Επίσης στο screenshot που έβαλα πως αλλάζω τις εφαρμογές κάτω κάτω να βάλω τις δικές μου; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, paolo21r said:

Πήρα αυτό κάνει;

Screenshot_20221129_221816_Skroutz.jpg

Επίσης στο screenshot που έβαλα πως αλλάζω τις εφαρμογές κάτω κάτω να βάλω τις δικές μου; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Μέχρι την κάθετο | είναι οι εφαρμογές που έχεις στο dock στην αρχική. Οι 2 τελευταίες είναι αυτές που ανοιξες πρόσφατα. Δυστυχώς δεν αλλάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα και τις 2 θήκες. Ήτοι spigen thin fit p spen edition και την original spen case της Samsung. 
Οπως περίμενα, μόνο με τη spigen μπορείς να ακουμπήσεις πλήρως ανοιχτό το fold σε γραφείο... 
ΥΓ πήρε κανείς oneui 5? 
στο Fold 3 υπάρχει θήκη που θα σε βολέψει. Το spen μπαίνει στην πλάτη της θήκης, Η θήκη για το spen αποτελείται από μαλακό υλικό οπότε όταν το αφαιρείς το τηλέφωνο κάθετε με την πλάτη κανονικά στο γραφείο χωρίς πρόβλημα. Λογικά αντίστοιχη θα υπάρχει και για το Fold 4.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2022 at 10:18 ΜΜ, paolo21r said:

Πήρα αυτό κάνει;

Screenshot_20221129_221816_Skroutz.jpg

Επίσης στο screenshot που έβαλα πως αλλάζω τις εφαρμογές κάτω κάτω να βάλω τις δικές μου; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Ναι, κανει μια χαρα η γραφιδα αυτη.

Εφαρμογες δικες σου δε μπορεις να βαλεις, αλλα μπορεις να φτιαξεις φακελους, οποτε ειναι μια μεσοβεζικη λυση...

On 30/11/2022 at 9:24 ΜΜ, vfragos said:

στο Fold 3 υπάρχει θήκη που θα σε βολέψει. Το spen μπαίνει στην πλάτη της θήκης, Η θήκη για το spen αποτελείται από μαλακό υλικό οπότε όταν το αφαιρείς το τηλέφωνο κάθετε με την πλάτη κανονικά στο γραφείο χωρίς πρόβλημα. Λογικά αντίστοιχη θα υπάρχει και για το Fold 4.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο 4 υπαρχει η αυθεντικη case with spen (πλατη), που αφαιρειται ευκολα, αλλα εχει ενα μειον. Αν δεν το αφαιρεσεις, προφανως δε μπορεις να ακουμπησεις σε επιπεδη επφανεια, ενω αν κανεις κινηση να την αφαιρεσεις δυστυχως δεν υπαρχει απολυτα επιπεδη επιφανεια και εχει ενα τζογο κατα την χρηση.

Η μοναδικη θηκη που κανει σωστα αυτο το πραγμα (να ακουμπησεις σε γραφειο και να κρατησεις σημειωση) ειναι η spigen thin fit p...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επιτέλους το πήρα black friday κλασικά.. εχω μια ερώτηση όταν το ξεδιπλώνεται σας είναι εντελώς επίπεδο η λυγίζει ελάχιστα κάποιες μοίρες στη μέση. δηλαδή είναι εντελως επίπεδο φλατ η κάνει ένα μικρό αμυδρό βαθουλωμα στο κέντρο σαν μικρό ελληνικό (ν)

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 8:58 ΜΜ, sbxgr said:

παιδιά επιτέλους το πήρα black friday κλασικά.. εχω μια ερώτηση όταν το ξεδιπλώνεται σας είναι εντελώς επίπεδο η λυγίζει ελάχιστα κάποιες μοίρες στη μέση. δηλαδή είναι εντελως επίπεδο φλατ η κάνει ένα μικρό αμυδρό βαθουλωμα στο κέντρο σαν μικρό ελληνικό (ν)

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με την θήκη παρατηρώ ένα πάρα πολύ ανεπαίσθητο παίξιμο άμα το πατήσω στην μέση. Γενικά το έχουν αναφέρει και άλλοι ότι δεν κάθεται τελείως φλατ οπότε μην αγχώνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτησω κάτι.

Εχω την γνησια θηκη της samsung με την θηκη το s pen.

Aπο την αρχή ήταν χαλαρό το μπροστινό μέρος αλλά πλέον βγαίνει διαρκώς μόνο του.

Εχει κάνεις την αντίστοιχη της s pigen;

Εχει παρόμοιο θέμα. 

Δεν μου αρέσει που το s pen που είναι στο πλαι και δινει όγκο και κρύβει τα κουμπιά αλλά δεν ξέρω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2022 at 7:54 ΜΜ, stama said:

Να ρωτησω κάτι.

Εχω την γνησια θηκη της samsung με την θηκη το s pen.

Aπο την αρχή ήταν χαλαρό το μπροστινό μέρος αλλά πλέον βγαίνει διαρκώς μόνο του.

Εχει κάνεις την αντίστοιχη της s pigen;

Εχει παρόμοιο θέμα. 

Δεν μου αρέσει που το s pen που είναι στο πλαι και δινει όγκο και κρύβει τα κουμπιά αλλά δεν ξέρω τι να κανω

Εχει καλυτερη κολλα της spigen και δεν εχεις τετοιο θεμα. Συν οτι εχει και στη συσκευασια ανταλλακτικα strips.

Ειναι ογκωδες στο πλαι, αλλα το ακουμπας εντελως φλατ σε οποια επιφανεια θες και κρατας σημειωσεις. Στην original samsung εχεις καλυτερο grip αλλα το εντελως φλατ το ξεχνας.

Κατι κερδιζεις, κατι χανεις. Προτιμω τη spigen...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά. 

Μπορεί να ρίξει μια ματιά κάποιος με cosmote branded fold 4 στην έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών; 

Τι αναγράφεται; 

Ευχαριστώ 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω 2 μέρες που το πήρα και ‘γώ ερχόμενος από z fold 3 Kai meta s22 ultra μπορώ να πω ότι είναι έκανα  καλή επιλογή 

σε σχέση με το 3 θεωρώ τουλάχιστον λίγες μέρες που το έχω υπερέχει ξεκάθαρα στα σημεία επεξεργαστης κάμερα και μου φαίνεται ακόμα πιο κόμπακτ στο μέγεθος 

σε σχέση με το s22 ultra τώρα θεωρώ άδικη την σύγκριση καθώς το z fold4 δεν είναι καμεροτηλεφωνο πχ 

το μέγεθος είναι σχετικό ότι βολεύει τον καθένα απλά θεωρώ ότι το φολντ είναι ξεκάθαρα εργαλείο δουλειάς 

προσπαθησα να το συγκρίνω και με iPhone 14 pro max δεν ξέρω αλλά νομίζω απέχουν πολύ. όλα καλά με το μήλο αλλά νομίζω ότι είναι ένα…..πολύ καλό παιχνίδι.ακριβό παιχνίδι το fold 4 είναι μια ολοκληρωμένη πρόταση όχι τέλεια αλλά πολύ καλή αν δε το βρεις και σε μια καλή χρηματική ευκαιρία τότε νομίζω ότι σε αποζημιώνει για την δαπάνη σου.

 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι. 

Να ρωτήσω, από wireless charger, χρησιμοποιείται? Και αν ναι,τι? Και βάση αυτοκινήτου?  Θα βόλευε μάλιστα αυτά τα 2 να ήταν και σε μια συσκευή. 

Ευχαριστώ πολύ 

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

για το Fold 3

 στο αμάξι έχω αυτή.

https://www.mediamarkt.gr/product/smartphones-smartliving/aksesouar-kiniton/fortistes/samsung-asurmatos-fortistis-autokinitou-ep-h5300cbegeu-9w/1672178?gclid=CjwKCAiAoL6eBhA3EiwAXDom5nmQUcqth0d6m0XOu-njhqZDvx3A3oBc_co84fC5CCTrdPsvtXAdbBoCiLQQAvD_BwE

ανοίγει μόλις το πλησιάζεις και κλείνει μόνη της να το κρατήσει. με ασύρματη φόρτιση φυσικά.

 

για σπίτι έχω αυτή.

 

https://www.skroutz.gr/s/25839391/Samsung-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-9W-Λευκός-Trio.html

 

φορτιζει ταυτοχρονα 

Watch 4 classic,  buds live και fold 3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Νέος κάτοχος της συσκευής εδώ και μία εβδομάδα και έχω να πω ότι δύσκολα γυρνάς σε κανονικό τηλ. μετά από  Fold.

Ήθελα να κάνω μία  ερώτηση.Αν γρατζουνιστεί η μαμά ζελατίνα της εσωτερικής οθόνης,μπορούμε να την βγάλουμε και να περάσουμε άλλη;

Και αν ναι,υπάρχει η εργοστασιακή πουθενά να στην περάσουν ή να την αγοράσεις;

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 8:04 ΜΜ, kiots said:

Καλησπέρα παιδιά.Νέος κάτοχος της συσκευής εδώ και μία εβδομάδα και έχω να πω ότι δύσκολα γυρνάς σε κανονικό τηλ. μετά από  Fold.

Ήθελα να κάνω μία  ερώτηση.Αν γρατζουνιστεί η μαμά ζελατίνα της εσωτερικής οθόνης,μπορούμε να την βγάλουμε και να περάσουμε άλλη;

Και αν ναι,υπάρχει η εργοστασιακή πουθενά να στην περάσουν ή να την αγοράσεις;

Καλοριζικο.

Μπορεις να την αλλαξεις και μονος σου με μια εμποριου (πχ whitestone dome), αλλα η καλυτερη επιλογη ειναι αντικατασταση σε ενα απο τα μεγαλα εξουσιοδοτημενα σερβις (πχ smartec, omnitech κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Βαγγέλη.

Συμφωνώ πάντως για την μπαταρία.Ο μόνος ενδοιασμός που είχα για να πάω από το S22 Ultra στο Fold 4,ήταν η μπαταρία.

Βλέπω όμως ότι πιάνω τις ίδιες ώρες οθόνης καθώς και τις ίδιες ώρες λειτουργίας μέχρι να το φορτίσω και έχω πάθει πλάκα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει ωραίες προσθήκες/αλλαγές το 5.1. v@gelis είμαι σχεδόν 2 μήνες με το Fold 4, και τελικά δεν έχει γυρισμό! Έντονη διάφορα η εξωτερική οθόνη στην καθημερινότητα με το 3, και σαν συσκευή μου έχει γίνει βασική!!! Μεγάλη διαφορά η μπαταρία επίσης!!

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...