Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, dimitriossara said:

Τίποτα το ιδιαίτερο τελικά

371mb με security patch Ιουλίου και απλά αναφέρει βελτίωση σταθερότητας συσκευής.

Version F936BXXU1AVHH

Ααα ναι, αυτο εχει ερθει καιρο τωρα ΛΟΛ. Ελεγα μπας και αξιωθηκαν και εβγαλαν με security updates Σεπτεμβρίου,

Link to comment
Share on other sites

Τα σημερινά stats. 

Προσωπικά είχα πολλά χρόνια να δω τέτοια νούμερα. Με τη δική μου χρήση πρώτη φορά βγάζω τόσο άνετα την ημέρα. 

Αναλυτικά. 2 κάρτες Sim σε 4g και ενεργό volte/vowifi. 4 email Gmail και 1 outlook. Facebook, insta, mess, viber, whatsup, Bluetooth παντα ανοιχτό και μόνιμη σύνδεση με watch 4 και για μερικές ώρες τα ακουστικά. Περίπου 3 ώρες ομιλία, αρκετό browsing, YouTube, Spotify και μερικές φώτο/βίντεο. 

1545241004_Screenshot_20220912_225552_Devicecare.thumb.jpg.0732790e5cdc1a4a316dd166976f09c0.jpg

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοί χρόνοι. Έχεις 120hz, πόση ώρα χρήση με την εξωτερική οθόνη και πόση ώρα με την εσωτερική?

Sent from my SM-F936B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, geovass said:

Πολύ καλοί χρόνοι. Έχεις 120hz, πόση ώρα χρήση με την εξωτερική οθόνη και πόση ώρα με την εσωτερική?

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
 

Σχεδόν οι μισές ώρες οθόνης είναι με την εσωτερική. Πάντα στα 120hz από την πρώτη μέρα. Επίσης έχω μόνιμα ανοιχτό το adguard για τις διαφημίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακη μπαταρια. Adguard εχω και εγω. Εχω κανει διαφορες μαιμουδιες για να καταλαβω τι τρωει τη μπαταρια στην αναμονη και το παρακολουθω. Φαινεται οτι το Spotify τρεχει απο πισω και κατεβαζει τη μανα του και τον πατερα του χωρις να χρειαζεται. Εχω ριξει φωτεινότητα και Hz και περιμενω να δω διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geovass said:

Εντυπωσιακη μπαταρια. Adguard εχω και εγω. Εχω κανει διαφορες μαιμουδιες για να καταλαβω τι τρωει τη μπαταρια στην αναμονη και το παρακολουθω. Φαινεται οτι το Spotify τρεχει απο πισω και κατεβαζει τη μανα του και τον πατερα του χωρις να χρειαζεται. Εχω ριξει φωτεινότητα και Hz και περιμενω να δω διαφορα. 

Κάνε μια εκκαθάριση cache και δεδομένων του Spotify και περίμενε 2 3 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ntinoscrypton said:

Κάνε μια εκκαθάριση cache και δεδομένων του Spotify και περίμενε 2 3 μέρες 

Το εκανα χθες και σημερα δειχνει να πηγαινει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες ποιες έχετε; έχω 2 official. Αυτή με το stand και την άλλη με το λουρί που κρατάς τη συσκευή, σιλικόνης είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την official με το stylus αυριο. Αυτη εχεις η την αλλη με το μεγαλο stand (την γυρισα γιατι γλιστρούσε παρα πολυ)?

Εχω αλλαξει 2-3 και καμια δεν μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dimitriossara said:

Μακράν η καλύτερη θήκη είναι η official η δερμάτινη.

Δεν εχει stand ομως.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geovass said:

Περιμενω την official με το stylus αυριο. Αυτη εχεις η την αλλη με το μεγαλο stand (την γυρισα γιατι γλιστρούσε παρα πολυ)?

Εχω αλλαξει 2-3 και καμια δεν μου κανει.

Με την μεγάλη πλάτη έχω, πλαστική που είναι. 

45 minutes ago, dimitriossara said:

Μακράν η καλύτερη θήκη είναι η official η δερμάτινη.

Σήμερα την παρήγγειλα. Σε όλα τα κινητά μου την παίρνω. Ειδικά στο s21 ultra ηταν απίστευτη στο χέρι. 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση  εχει διαφορα απο το 3 ? καμερα ? οθόνη ? εδω στην Αμερική η samsung το δίνει με ανταλλαγή το 3 και ενα s22 ultra 5g με 99 δολαρια και δωρο  την θήκη    

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikos1965ny said:

παιδια μια ερωτηση  εχει διαφορα απο το 3 ? καμερα ? οθόνη ? εδω στην Αμερική η samsung το δίνει με ανταλλαγή το 3 και ενα s22 ultra 5g με 99 δολαρια και δωρο  την θήκη    

Έχεις το 3 και s22 ultra και σκέφτεσαι να τα δώσεις για το 4; δεν είναι πολύ καλή ιδέα. Η Samsung usa κάνει φοβερά tradein. Δώσε κάνα fold 2 ή κάτι σε note 10/20 αν έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη εάν δεν την τοποθετώ σε  κατάλληλο post.. οπότε ας το κάνουν οι διαχειριστές...Είμαι κάτοχος xiaomi mi note 10 pro και σκέπτομαι να αλλάξω σε fold 4 ή iphone 14pro max.θα ήθελα την συμβουλή σας σαν πιο ειδικοί...δεν θα απαντήσω σε ερωτήσεις για να μην χαλάσω το post... ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μου δώσουν τα φώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stigun said:

Καλησπέρα παιδιά...μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη εάν δεν την τοποθετώ σε  κατάλληλο post.. οπότε ας το κάνουν οι διαχειριστές...Είμαι κάτοχος xiaomi mi note 10 pro και σκέπτομαι να αλλάξω σε fold 4 ή iphone 14pro max.θα ήθελα την συμβουλή σας σαν πιο ειδικοί...δεν θα απαντήσω σε ερωτήσεις για να μην χαλάσω το post... ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μου δώσουν τα φώτα τους.

Πρέπει να εξηγήσεις τι ακριβώς ζητάς από το κινητό σου. Εγώ μπορεί να σου πω ότι δεν το αλλάζω για iphone, ένας άλλος ότι "μόνο Apple".

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kaliakman said:

Πρέπει να εξηγήσεις τι ακριβώς ζητάς από το κινητό σου. Εγώ μπορεί να σου πω ότι δεν το αλλάζω για iphone, ένας άλλος ότι "μόνο Apple".

Έχετε δίκιο... παράλειψη μου που δεν το διευκρίνισα....το τηλ προοριζεται για επαγγελματική χρήση συναλλαγές με τράπεζες κλπ αποθήκευση αρχείων και φωτός κοινωνικά δίκτυα και emails και γενικά χρήση διαδικτύου όλη σχεδόν την ημέρα, θα ειναι δε  χωρητικότητας 512..Δεν παίζω παιχνίδια ,κλπ .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stigun said:

Έχετε δίκιο... παράλειψη μου που δεν το διευκρίνισα....το τηλ προοριζεται για επαγγελματική χρήση συναλλαγές με τράπεζες κλπ αποθήκευση αρχείων και φωτός κοινωνικά δίκτυα και emails και γενικά χρήση διαδικτύου όλη σχεδόν την ημέρα, θα ειναι δε  χωρητικότητας 512..Δεν παίζω παιχνίδια ,κλπ .

Αν θα έχεις θέμα, θα είναι μόνο αν δε σε φτάνει η αυτονομία της συσκευής, αυτό κοίτα. Στα υπόλοιπα τι θέμα να έχεις? Υπερέχει έναντι κάθε νορμάλ κινητού. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stigun said:

Έχετε δίκιο... παράλειψη μου που δεν το διευκρίνισα....το τηλ προοριζεται για επαγγελματική χρήση συναλλαγές με τράπεζες κλπ αποθήκευση αρχείων και φωτός κοινωνικά δίκτυα και emails και γενικά χρήση διαδικτύου όλη σχεδόν την ημέρα, θα ειναι δε  χωρητικότητας 512..Δεν παίζω παιχνίδια ,κλπ .

Αν κάνεις πολλή χρήση social media δεν είναι το καλύτερο κινητό από τα δυο. Αρχικά πολλές εφαρμογές δεν το υποστηρίζουν όπως θα έπρεπε ξεδιπλωμένο πχ Instagram. Επίσης η κάμερα αν και είναι πολύ καλή σε καμία περίπτωση δεν φτάνει το 14pm εκτός από το zoom(πάει μέχρι x30 το fold). 

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2022 at 6:20 ΜΜ, geovass said:

Ααα ναι, αυτο εχει ερθει καιρο τωρα ΛΟΛ. Ελεγα μπας και αξιωθηκαν και εβγαλαν με security updates Σεπτεμβρίου,

Ερχόμενος από fold 3 με security update σεπτεμβρίου, μου έκανε τρελή αίσθηση ότι το 4 είναι ακόμα στου Ιουλίου.

Να ρωτήσω ρε παιδιά. Τι παίζει με την εγγραφή κλήσεων natively από τη συσευή; Το fold 3 το υποστηρίζει αλλά στο 4 λείπει και η εγγραφή κλήσεων και ο έλεγχος των εισερχομένων κλήσεων για spam;

Τι φάση;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα super hands on από τον Fischer, που δείχνει τι χάνει ένας κάτοχος συμβατικού candybar /slab phone... 

https://youtu.be/4FaQiM-Mex8

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ο Fisher έχει μια προκατάληψη υπέρ των foldables αλλά τουλάχιστον είναι αξιόπιστος.
Για να δούμε τι προσφορές θα βγάλουν στα Εμιράτα για την Black Friday...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikoleon said:

Ο Fisher έχει μια προκατάληψη υπέρ των foldables αλλά τουλάχιστον είναι αξιόπιστος.
Για να δούμε τι προσφορές θα βγάλουν στα Εμιράτα για την Black Friday...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
 

Το να είσαι biased, αλλά με επιχειρήματα δεν είναι κακό. Δείχνει use cases, δεν αμπελοφιλοσοφει. Το multitasking 2 εφαρμογών σε ένα fold έχει αξία (οριακά). Σε τυπικό slab phone σχεδόν ποτέ δεν άνοιγα 2 εφαρμογές παράλληλα, πέρα από φευγαλέα copy paste κλπ... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι biased, αλλά με επιχειρήματα δεν είναι κακό. Δείχνει use cases, δεν αμπελοφιλοσοφει. Το multitasking 2 εφαρμογών σε ένα fold έχει αξία (οριακά). Σε τυπικό slab phone σχεδόν ποτέ δεν άνοιγα 2 εφαρμογές παράλληλα, πέρα από φευγαλέα copy paste κλπ... 
Χωρις δοση ειρωνιας...αλλα γιατι χρησιμοποιείς μονιμα greeklish ?
Ελληνοαμερικανος?
Πλουσια η ελληνικη γλωσσα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...