Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 4 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Leonid111 said:

Δεν ισχύει η προσφορά του 20% επιστροφής της Eurobank στα : fold z4 , flip z4 και στα προϊόντα της apple. Το γράφει στα ψιλά γράμματα. Πήγα και εγώ να τη πατήσω. 

Ναι έχεις δίκιο , πηγα να το πάρω σήμερα το απόγευμα και μου το είπανε αλλά μου είπανε επίσης ότι το δίνουν ήδη 150 ευρώ φθηνότερα..  μέχρι 30/9/2022 και για online αγορα ισχύει.. μόλις το βάλεις στο καλάθι αυτόματα η τιμή γίνεται 1750

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, sbxgr said:

Ναι έχεις δίκιο , πηγα να το πάρω σήμερα το απόγευμα και μου το είπανε αλλά μου είπανε επίσης ότι το δίνουν ήδη 150 ευρώ φθηνότερα..  μέχρι 30/9/2022 και για online αγορα ισχύει.. μόλις το βάλεις στο καλάθι αυτόματα η τιμή γίνεται 1750

Ναι ισχύει, αλλά αν τα έχει κάποιος cash το παίρνει γύρω στα 1590€, οπότε μάλλον για κάπου εκεί θα κινηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα η μπαταρια (μερα 2) ειναι φρικτη... 90% wifi και χρηση 90% εξωτερικη οθονη...

Μπαταρια 49%...

 

 

Screenshot_20220909_173841_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, Leonid111 said:

Ναι ισχύει, αλλά αν τα έχει κάποιος cash το παίρνει γύρω στα 1590€, οπότε μάλλον για κάπου εκεί θα κινηθώ.

Δεν εννοώ στο Plaisio για να μην παραπληροφορώ άθελά μου , αλλά σε άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Leonid111 said:

Δεν εννοώ στο Plaisio για να μην παραπληροφορώ άθελά μου , αλλά σε άλλα καταστήματα.

Εγώ αποφάσισα να το πάρω black Friday συνήθως βγάζουμε οι μεγάλοι την σειρά Ζ  σε πολύ καλή προσφορά..  πέρσι μου βγήκε το fold 3 θυμάμαι στα 1049 .. οπότε θα περιμένω.

Θα έχει πάρει και τις απαραίτητες ενημερώσεις οπότε πιστεύω θα είναι καλή περίοδος.. 

Edited by sbxgr
P30 pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovass said:

Δεν ξερω για σας αλλα η μπαταρια (μερα 2) ειναι φρικτη... 90% wifi και χρηση 90% εξωτερικη οθονη...

Μπαταρια 49%...

 

 

Screenshot_20220909_173841_Device care.jpg

Δώσε του λιγες μέρες. Έτσι ήμουν και εγω (σκεφτόμουν να το γυρίσω) αλλά σήμερα έκανε deep sleep αρκετές εφαρμογές και ιδού. Σημείωση το παιχνίδι και το kwgt στην μεγαλη οθόνη αποκλειστικά.

Screenshot_20220909_183543_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λιγες μέρες. Έτσι ήμουν και εγω (σκεφτόμουν να το γυρίσω) αλλά σήμερα έκανε deep sleep αρκετές εφαρμογές και ιδού. Σημείωση το παιχνίδι και το kwgt στην μεγαλη οθόνη αποκλειστικά.
46498778_Screenshot_20220909_183543_Devicecare.thumb.jpg.d0fec8fa1f5edceb213d1ea040cc607c.jpg
Ααα οκ. Για ποιο λόγο το παιχνίδι και το kwgt στη μεγάλη οθόνη?

Sent from my SM-F936B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geovass said:

Ααα οκ. Για ποιο λόγο το παιχνίδι και το kwgt στη μεγάλη οθόνη?

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
 

Δεν είμαι σιγουρος ότι κατάλαβα την ερώτηση. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 11:50 ΠΜ, sbxgr said:

Παιδιά κάποιος που είχε το 3 και πήγε στο 4 μπορεί να μας γράψει εντυπώσεις;

Αν αξίζει η μετάβαση κτλ..

ΥΣ το πλαισιο έχει βγάλει προσφορά με κάρτα eurobank 20% επιστροφή σε πόντους.

Είχα το 3 και πήγα στο 4. 

 

Δε θα μιλήσω για κάμερες κτλ.  Θα πω ότι η διαχείριση του επεξεργαστή είναι σκάλες επάνω από το 3. Η συσκευή δε ζεσταίνετε καθόλου και η διαχείριση της μπαταρίας είναι απίστευτες. Προσωπικά εμένα μου βγάζει +20% με την ίδια χρήση. Η αναλογία της εσωτερικής οθόνης μου φαίνεται καλύτερη και η εξωτερική είναι πολύ πιο βολική. Αν κάποιος σκέφτεται τη μετάβαση από το 3 στο 4 ας την κάνει αλλά ας περιμένει λίγο παραπάνω να το πάρει σε προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 3 και πήγα στο 4. 
 
Δε θα μιλήσω για κάμερες κτλ.  Θα πω ότι η διαχείριση του επεξεργαστή είναι σκάλες επάνω από το 3. Η συσκευή δε ζεσταίνετε καθόλου και η διαχείριση της μπαταρίας είναι απίστευτες. Προσωπικά εμένα μου βγάζει +20% με την ίδια χρήση. Η αναλογία της εσωτερικής οθόνης μου φαίνεται καλύτερη και η εξωτερική είναι πολύ πιο βολική. Αν κάποιος σκέφτεται τη μετάβαση από το 3 στο 4 ας την κάνει αλλά ας περιμένει λίγο παραπάνω να το πάρει σε προσφορά. 
Σε ευχαριστώ για την απάντηση .. άρα μην προβώ ακόμα στην αγορά να περιμένω για black Friday που θα το δώσουν σίγουρα καλύτερη τιμή..
Αν και τώρα το έχουνε οι μεγάλοι στα 1750 .και με απαλλαγη 1410 .
Όμως
ξέρω ότι black Friday θα το δίνουν σίγουρα χωρις φπα και με απαλλαγη θα έχει 1049 .. έτσι έκανα και με fold 2 αλλά και με fold 3..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sbxgr said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση .. άρα μην προβώ ακόμα στην αγορά να περιμένω για black Friday που θα το δώσουν σίγουρα καλύτερη τιμή..
Αν και τώρα το έχουνε οι μεγάλοι στα 1750 .και με απαλλαγη 1410 .
Όμως
ξέρω ότι black Friday θα το δίνουν σίγουρα χωρις φπα και με απαλλαγη θα έχει 1049 .. έτσι έκανα και με fold 2 αλλά και με fold 3..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έχετε πάρει χαμπάρι ότι στο bestPrice είναι 1300€, χωρίς απαλλαγές και πράσινα άλογα? 

Black Friday η σαβούρα φτηναινει πολύ πλέον. Στην καλύτερη θα το πάρετε στα 1300€ απλα απο μεγάλο κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, geovass said:

Ααα οκ. Για ποιο λόγο το παιχνίδι και το kwgt στη μεγάλη οθόνη?

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
 

Γιώργο μιας κι είσαι από τους λίγους που έχουν fold 4 και mix fold 2, τι βλέπεις μεταξύ τους; ποιο θα κρατήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, v@gelis said:

Γιώργο μιας κι είσαι από τους λίγους που έχουν fold 4 και mix fold 2, τι βλέπεις μεταξύ τους; ποιο θα κρατήσεις; 

Βαγγέλη κανονικα ενα απο τα 2 θα ειχε ηδη μπει για πωληση... αλλά, το ενα καλυπτει αδυναμιες του αλλου και ακομα δεν εχω καταληξει... 

Το Xiaomi κερδιζει σε form factor αλλα το Fold4 εχει καλυτερο grip. Το Fold4 εχει καλυτερες καμερες αλλά το Xiaomi εχει καταπληκτικες αυτονομιες. To Fold4 ειναι αδιαβροχο αλλά το Xiaomi εχει 67W super fast charge (0-100% σε λιγοτερο απο 39 λεπτα!).

Θα περιμένω να παρουν και τα 2 μερικα updates ακομα και θα αποφασίσω. Η Samsung για πρωτη φορα εχει δωσει καταπληκτικο UI χωρις κολληματα και πιο ολοκληρωμένο OS skin απο τους Κινεζους. Οι Κινεζοι απο την αλλη πλευρα τρεχουν με την ιδια σμουδιλα, χωρις κολληματα αλλα με κενα ακομα στο κομματι των εφαρμογων μεταξυ fold και unfold (περιμενω αρκετες διορθώσεις μιας και η συσκευη κυκλοφορησε πολυ προσφατα). Πολυ λειτουργικο το MIUI 13 με τρομερες παραμετροποιησεις (πχ. μου αρεσει που ορίζεις εσυ ποιες εφαρμογες θα τρεχουν αυτοματα και ποιες οχι)
Η Samsung ανεβαζει στο χερι μου θερμοκρασιες (λιγοτερες απο του S22U Snap μου) αλλα τις καταλαβαινεις στο χερι ενω το Xiaomi με την ιδια χρηση εφαρμογων μενει δροσερο.
Επισης το Xiaomi ανωτερο σε δαχτυλικο και face unlock. Αστραπιαιο σε σχεση με την Samsug.

Θα επανελθω μετα απο λιγες εβδομαδες μιας και η μπαταρια του Fold4 ειναι (για μενα) απογοητευτηκη. Τριτη μερα χρησης βεβαια και θεωρητικα θα στρωσει...

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:
οσοι ειχατε το 2 ή το 3 επιχειρησατε να το δωσετε?
εφυγε ευκολα?

ειναι κατι που φοβιζει σε ενδεχομενη αγορα----> μεταπωληση
γιατι και το κοινο που απευθυνεται ειναι μικρότερο, αλλα λογω της οθονης μπορει καποιος πχ να σκεφτεται
να παρει καινουργιο για να χει ησυχο το κεφαλι του....

σκεψεις...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anergos13 said:

ερωτηση:
οσοι ειχατε το 2 ή το 3 επιχειρησατε να το δωσετε?
εφυγε ευκολα?

ειναι κατι που φοβιζει σε ενδεχομενη αγορα----> μεταπωληση
γιατι και το κοινο που απευθυνεται ειναι μικρότερο, αλλα λογω της οθονης μπορει καποιος πχ να σκεφτεται
να παρει καινουργιο για να ζει ησυχο το κεφαλι του....

Ποιο εύκολα έδωσα τα fold 2 και 3 και φαντάσου το fold 3 το αγόρασα 3 φορές το έδινα και το ξανά ήθελα παλι ,

πάρα τα iphone και ότιδηποτε άλλο..

  μη σε αγχώνει φεύγει αρκετα εύκολα  μπορώ να πω.. αρκεί να είναι και η τιμή σε νορμάλ πλαίσια πάντα.

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε πάρει χαμπάρι ότι στο bestPrice είναι 1300€, χωρίς απαλλαγές και πράσινα άλογα? 
Black Friday η σαβούρα φτηναινει πολύ πλέον. Στην καλύτερη θα το πάρετε στα 1300€ απλα απο μεγάλο κατάστημα. 
Καλησπέρα φίλε μου , η αλήθεια είναι ποτέ δεν κοίταξα best price .. μου άνοιξες τα μάτια.. ήδη έβαλα αγγελία το s22 ultra και έφυγα για αγορά..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, sbxgr said:

Καλησπέρα φίλε μου , η αλήθεια είναι ποτέ δεν κοίταξα best price .. μου άνοιξες τα μάτια.. ήδη έβαλα αγγελία το s22 ultra και έφυγα για αγορά..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σχεδόν τα πάντα είναι φθηνότερα στο bestPrice.. Κακώς ξεχνάτε να το κοιτάξετε. Ήθελα να πάρω το galaxy tab s8 ultra.. Στο σκρουτζ έκανε 1000ρικο και εκει 770. Δυστυχώς δεν πρόλαβα και εξαντληθηκε, αλλά τις περισσότερες φορές είναι όντως πολύ φθηνότερα εκει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovass said:

Βαγγέλη κανονικα ενα απο τα 2 θα ειχε ηδη μπει για πωληση... αλλά, το ενα καλυπτει αδυναμιες του αλλου και ακομα δεν εχω καταληξει... 

Το Xiaomi κερδιζει σε form factor αλλα το Fold4 εχει καλυτερο grip. Το Fold4 εχει καλυτερες καμερες αλλά το Xiaomi εχει καταπληκτικες αυτονομιες. To Fold4 ειναι αδιαβροχο αλλά το Xiaomi εχει 67W super fast charge (0-100% σε λιγοτερο απο 39 λεπτα!).

Θα περιμένω να παρουν και τα 2 μερικα updates ακομα και θα αποφασίσω. Η Samsung για πρωτη φορα εχει δωσει καταπληκτικο UI χωρις κολληματα και πιο ολοκληρωμένο OS skin απο τους Κινεζους. Οι Κινεζοι απο την αλλη πλευρα τρεχουν με την ιδια σμουδιλα, χωρις κολληματα αλλα με κενα ακομα στο κομματι των εφαρμογων μεταξυ fold και unfold (περιμενω αρκετες διορθώσεις μιας και η συσκευη κυκλοφορησε πολυ προσφατα). Πολυ λειτουργικο το MIUI 13 με τρομερες παραμετροποιησεις (πχ. μου αρεσει που ορίζεις εσυ ποιες εφαρμογες θα τρεχουν αυτοματα και ποιες οχι)
Η Samsung ανεβαζει στο χερι μου θερμοκρασιες (λιγοτερες απο του S22U Snap μου) αλλα τις καταλαβαινεις στο χερι ενω το Xiaomi με την ιδια χρηση εφαρμογων μενει δροσερο.
Επισης το Xiaomi ανωτερο σε δαχτυλικο και face unlock. Αστραπιαιο σε σχεση με την Samsug.

Θα επανελθω μετα απο λιγες εβδομαδες μιας και η μπαταρια του Fold4 ειναι (για μενα) απογοητευτηκη. Τριτη μερα χρησης βεβαια και θεωρητικα θα στρωσει...

Ωραίος. Αναμένουμε περισσότερες εντυπώσεις στην πορεία. Προσωπικά ελέω spen αποκλείω το mix fold 2 σαν επιλογή, αλλά αναγνωρίζω πως έχει αρκετά στοιχεία στα οποία υπερτερεί από το fold 4...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή. Λογικά η ίδια συσκευή έχει κοπεί ήδη τιμολόγιο και ξανά βγαίνει για πώληση; Δεν έχουν μεγάλο περιθώριο κέρδους, πόσο μάλλον 300 ευρώ στη συσκευή... 

 

Κάτι παίζει και ελπίζω να μην είναι κατά του καταναλωτή.. 

9 ώρες πριν, sbxgr said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση .. άρα μην προβώ ακόμα στην αγορά να περιμένω για black Friday που θα το δώσουν σίγουρα καλύτερη τιμή..
Αν και τώρα το έχουνε οι μεγάλοι στα 1750 .και με απαλλαγη 1410 .
Όμως
ξέρω ότι black Friday θα το δίνουν σίγουρα χωρις φπα και με απαλλαγη θα έχει 1049 .. έτσι έκανα και με fold 2 αλλά και με fold 3..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλύτερα να περιμένεις κάποια προσφορά. Ίσως το δώσουν με κάποιο δώρο 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, geovass said:

Βαγγέλη κανονικα ενα απο τα 2 θα ειχε ηδη μπει για πωληση... αλλά, το ενα καλυπτει αδυναμιες του αλλου και ακομα δεν εχω καταληξει... 

Το Xiaomi κερδιζει σε form factor αλλα το Fold4 εχει καλυτερο grip. Το Fold4 εχει καλυτερες καμερες αλλά το Xiaomi εχει καταπληκτικες αυτονομιες. To Fold4 ειναι αδιαβροχο αλλά το Xiaomi εχει 67W super fast charge (0-100% σε λιγοτερο απο 39 λεπτα!).

 

Τι χρήση κάνεις και δε σε ικανοποιεί η μπαταρία; Προσωπικά, τόσο καλή διαχείριση μπαταρίας είχα να δω από το s6 edge plus που είχα. Είναι η μόνη συσκευή που μου βγάζει 5+ ώρες sot στο 15%~. Εχω μόνιμα ανοιχτό το Bluetooth με σύνδεση στο watch 4, wifi/data μόνιμα ανοικτά, βίντεο, browsing και περίπου 2 ώρες κλήσεις. Να διευκρινίσω ότι μετά την 5η μέρα ήδη τρομακτική βελτίωση στην μπαταρία. Επίσης θερμοκρασίες πέρα από την ημέρα που έστηνα δεν ξανά είδα. Είναι κατά πολύ πιο κρύα από s21 ultra με Exynos και fold 3 με snap. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ntinoscrypton said:

Τι χρήση κάνεις και δε σε ικανοποιεί η μπαταρία; Προσωπικά, τόσο καλή διαχείριση μπαταρίας είχα να δω από το s6 edge plus που είχα. Είναι η μόνη συσκευή που μου βγάζει 5+ ώρες sot στο 15%~. Εχω μόνιμα ανοιχτό το Bluetooth με σύνδεση στο watch 4, wifi/data μόνιμα ανοικτά, βίντεο, browsing και περίπου 2 ώρες κλήσεις. Να διευκρινίσω ότι μετά την 5η μέρα ήδη τρομακτική βελτίωση στην μπαταρία. Επίσης θερμοκρασίες πέρα από την ημέρα που έστηνα δεν ξανά είδα. Είναι κατά πολύ πιο κρύα από s21 ultra με Exynos και fold 3 με snap. 

Οταν είχα πάρει το galaxy s10 lite (μονο lite δεν ήταν 6.7 amoled, με τον τότε κορυφαίο snapdragon 855) ειχε βγάλει 5 ωρες οθονης με υπόλοιπο μπαταρίας 60%.. Αυτες ηταν αυτονομίες. Γι αυτο το κρατάω ακόμα.. Και δεν είχε καμια γιγα μπαταρία για να το πετύχει αυτο, νορμάλ 4500 ειχε. Βέβαια μετά με τα update το έκανε η σαμσουνγκ να βγαζει πολύ λιγότερο. Έτσι εγκυκλοπαιδικα.. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση κάνεις και δε σε ικανοποιεί η μπαταρία; Προσωπικά, τόσο καλή διαχείριση μπαταρίας είχα να δω από το s6 edge plus που είχα. Είναι η μόνη συσκευή που μου βγάζει 5+ ώρες sot στο 15%~. Εχω μόνιμα ανοιχτό το Bluetooth με σύνδεση στο watch 4, wifi/data μόνιμα ανοικτά, βίντεο, browsing και περίπου 2 ώρες κλήσεις. Να διευκρινίσω ότι μετά την 5η μέρα ήδη τρομακτική βελτίωση στην μπαταρία. Επίσης θερμοκρασίες πέρα από την ημέρα που έστηνα δεν ξανά είδα. Είναι κατά πολύ πιο κρύα από s21 ultra με Exynos και fold 3 με snap. 
Αν και είναι ακόμα νωρίς νομίζω ότι και αυτή η συσκευή έχει θέματα στην αναμονή (όπως σχεδόν όλα τα τελευταία Samsung). Έχω 2 SIM πάνω και όλα τα υπόλοιπα στο αυτόματο. BT Garmin, WiFi συνδεδεμένο στο σπίτι (4G έξω), sync όλα πάντα, αυτόματη φωτεινότητα και βέβαια ένα κάρο εφαρμογές (από tasker, μέχρι αυτοματοποιήσεις για το σπίτι, κλπ).


Sent from my SM-F936B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitriossara said:

Έσκασε νέο update...

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες (Security Patch, size,version?).

Εμενα δεν εχει ερθει ακομα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geovass said:

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες (Security Patch, size,version?).

Εμενα δεν εχει ερθει ακομα τιποτα...

Τίποτα το ιδιαίτερο τελικά

371mb με security patch Ιουλίου και απλά αναφέρει βελτίωση σταθερότητας συσκευής.

Version F936BXXU1AVHH

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...