Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σέρνεται και σε κανέναν άλλον η nova? Πιάνω 2 down από τα 50 down που είχα και τα πάντα αργούν πολύ. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ανατολική Θεσσαλονίκη κανένα πρόβλημα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τώρα. Μπορεί να ευθυνόταν το γεγονός πως παίρνω σήμα από κεραία εκτός πόλης σε βουνό και με τις βροχές που έριχνε να τα έπαιξε. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα καιρικά φαινόμενα ενίοτε επηρεάζουν.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dasnowy said:

Σέρνεται και σε κανέναν άλλον η nova? Πιάνω 2 down από τα 50 down που είχα και τα πάντα αργούν πολύ. 

Σε μένα εδώ και εβδομαδες🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε Χαλκιδική απ' ότι βλέπω επειδή πλέον μένω σχεδόν μόνιμα εδώ και μερικούς μήνες και πηγαινοέρχομαι στη δουλειά επίσης Χαλκιδική πρώτο πόδι έχω να πω ότι η Nova είναι κατά πολύ καλύτερη σε ταχύτητες από τη Vodafone με διαφορά. Φυσικά τα αδύνατα σημεία τα έχουν και οι δύο εννοείται. Η Cosmote πάντως παραμένει όπως διαπιστώνω εκτός συναγωνισμού καθότι οι ταχύτητες στις περισσότερες περιοχές είναι ίσως και τριπλάσιες από τις άλλες δύο.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το βράδυ, με τις ισχυρές καταιγίδες έχει βγει εκτός η 1993. Η vodafone πιάνει κανονικά από την κεραία μέσα στην πόλη και η nova είναι κολλημένη σε 1 γραμμή b20 ή b28 από πολύ μακριά (που όμως συνδέεται σε 4G+ κάπως). Η κεραία της nova μέσα στην πόλη πιάνει καλά μόνο σε εξωτερικούς χώρους και σε εσωτερικούς χώρους πολύ κοντά σε αυτήν. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εν Πλω Για Χανιά λίγο Πιο έξω από το Λιμανι του Πειραιά 

Screenshot_20230418_103245_NetMonster.jpg

Screenshot_20230418_103457_NetMonster.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Εν Πλω Για Χανιά λίγο Πιο έξω από το Λιμανι του Πειραιά 

Screenshot_20230418_103245_NetMonster.jpg

Screenshot_20230418_103457_NetMonster.jpg

Εν πλω τι γίνεται; Έχεις δεδομένα; Έστω στην μεγαλύτερη διάρκεια της διαδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραπονιέστε για το χαλί της κόκκινης την περίοδο των γιορτών,αρκεί να κάνετε μια βόλτα από το νήματα της COSMOTE και της Vodafone να δείτε διαφορά

•Πράσινη:κλείσιμο τρίτης γενιάς το 2021 και αναβαθμισμένο το 80-90 τοις εκατό. Φυσιολογικές ταχύτητες 60+ Mbps. Περίοδος εορτών:40+ Mbps

•Ασπρόμαυρη:κλείσιμο τρίτης γενιάς 7 Μαρτίου. Αναβαθμισμένο το 50 τοις εκατό περίπου. Φυσιολογικές ταχύτητες 20+Mbps. Περίοδος εορτών:12+Mbps

•Κόκκινη:κλείσιμο της τρίτης γενιάς θα γίνει 26 Απριλίου. Ξεκίνημα αναβάθμισης από τις αρχές Μαΐου. Φυσιολογικές ταχύτητες μαξ 10 Mbps. Περίοδος εορτών:0,4-4 Mbps

Περιοχή:Θήβα 

Αν κάποιος δεν έχει μια πράσινη ή ασπρόμαυρη σιμ κοντά μόνο με την κόκκινη δεν κάνει δουλίτσα 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όσοι παραπονιέστε για το χαλί της κόκκινης την περίοδο των γιορτών,αρκεί να κάνετε μια βόλτα από το νήματα της COSMOTE και της Vodafone να δείτε διαφορά

•Πράσινη:κλείσιμο τρίτης γενιάς το 2021 και αναβαθμισμένο το 80-90 τοις εκατό. Φυσιολογικές ταχύτητες 60+ Mbps. Περίοδος εορτών:40+ Mbps

•Ασπρόμαυρη:κλείσιμο τρίτης γενιάς 7 Μαρτίου. Αναβαθμισμένο το 50 τοις εκατό περίπου. Φυσιολογικές ταχύτητες 20+Mbps. Περίοδος εορτών:12+Mbps

•Κόκκινη:κλείσιμο της τρίτης γενιάς θα γίνει 26 Απριλίου. Ξεκίνημα αναβάθμισης από τις αρχές Μαΐου. Φυσιολογικές ταχύτητες μαξ 10 Mbps. Περίοδος εορτών:0,4-4 Mbps

Περιοχή:Θήβα 

Αν κάποιος δεν έχει μια πράσινη ή ασπρόμαυρη σιμ κοντά μόνο με την κόκκινη δεν κάνει δουλίτσα 

Η νοβα ήταν τρίτη και καταϊδρωμένη όπου και αν πήγα στις γιορτές σε επαρχία εκτός πόλεων τι δεύτερη; που στα κέντρα των μεγάλων πόλεων που άδειασαν για τα χωριά; 

Για το νόβα βονταφον διαφωνώ κάθετα παρα μόνο για επιμέρους σημεία. Σε αυτό που λέω πάντα είναι το θέμα με τις εναλλαγές. Όσο για την ποιότητα του 5g η βονταφον προσπαθεί να βάζει τουλάχιστον δύο n78 ανά πόλη μη δίνοντας ιδιαίτερη σημασία στο  4g ενώ η νόβα βάζει μία n78 η σκέτο n1 στα σημεία που πήγα και βελτιώνει επιμέρους το 4g. 

Είπα να μην μπω στον κόπο να σχολιάσω αλλά πρέπει να παρατίθενται όλες οι εμπειρίες. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κόσμοτε παρόλα τα θέματα της σε επιμέρους σημεία παραμένει ο πρωταθλητής με διάφορα και να ενώσουν οι άλλες στο εκτός πόλεων τα δίκτυα τους πάλι δεν μπορούν να την χτυπήσουν όπου έχει αναβαθμίσει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες αναφορές και μετρήσεις των μελών του φόρουμ φίλε μου, δείχνουν το αντίθετο όσον αφορά τη δεύτερη θέση. 

Και οι έγκυρες μάλιστα της ookla. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Οι περισσότερες αναφορές και μετρήσεις των μελών του φόρουμ φίλε μου, δείχνουν το αντίθετο όσον αφορά τη δεύτερη θέση. 

Και οι έγκυρες μάλιστα της ookla. 

Αναφέρομαι στο εκτός πόλης μην μπερδεύεσαι. Το μόνο που δεν ακούσαμε φίλε μου ακόμα είναι ότι είναι καλύτερη από την κοσμοτέ 😂😂

Άσε που η διάφορα είναι αμελητέα από το okkla. Όταν φτάσει στις 15 μονάδες και πάνω τότε θα κάνουμε αυτήν την κουβέντα πάλι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Aς λάβουμε επίσης υπόψιν πόσα άτομα μετράνε από το κάθε δίκτυο και βγαίνει ο μέσος όρος του ookla.. Η Vodafone δίνει πολύ περισσότερα mb στην μεγαλύτερη μερίδα ανθρώπων (νέοι) που ασχολούνται και μετράνε σε σχέση με την wind και πλέον nova που περιόρισε ακόμη περισσότερο την εν δυνάμει μερίδα ανθρώπων που θα κάτσουν να ασχοληθούν με μετρήσεις με το νέο free2go..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, p_k said:

Οι περισσότερες αναφορές και μετρήσεις των μελών του φόρουμ φίλε μου, δείχνουν το αντίθετο όσον αφορά τη δεύτερη θέση. 

Και οι έγκυρες μάλιστα της ookla. 

Εγώ θα έλεγα να περιμένουμε την Umlaut, που μετράει πιο στατιστικά εγκυρα σε σχέση με το Ookla. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, cmvr said:

Η νοβα ήταν τρίτη και καταϊδρωμένη όπου και αν πήγα στις γιορτές σε επαρχία εκτός πόλεων τι δεύτερη; που στα κέντρα των μεγάλων πόλεων που άδειασαν για τα χωριά; 

Για το νόβα βονταφον διαφωνώ κάθετα παρα μόνο για επιμέρους σημεία. Σε αυτό που λέω πάντα είναι το θέμα με τις εναλλαγές. Όσο για την ποιότητα του 5g η βονταφον προσπαθεί να βάζει τουλάχιστον δύο n78 ανά πόλη μη δίνοντας ιδιαίτερη σημασία στο  4g ενώ η νόβα βάζει μία n78 η σκέτο n1 στα σημεία που πήγα και βελτιώνει επιμέρους το 4g. 

Είπα να μην μπω στον κόπο να σχολιάσω αλλά πρέπει να παρατίθενται όλες οι εμπειρίες. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κόσμοτε παρόλα τα θέματα της σε επιμέρους σημεία παραμένει ο πρωταθλητής με διάφορα και να ενώσουν οι άλλες στο εκτός πόλεων τα δίκτυα τους πάλι δεν μπορούν να την χτυπήσουν όπου έχει αναβαθμίσει.

Λοιπόν, εγώ επειδή συμφωνώ σε αυτά που λες. Καταρχάς πήγα Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα. Σε όλη την Εγνατία η κοσμοτε έχει σχεδόν παντού 5G εκτός από μια σήραγγα όπου η μισή δεν έχει σήμα πέρα από 2G στο ύψος του Μετσόβου. 
Στο ύψος της Παραμυθιας η Nova είχε 4G 30Mbps και η κοσμοτε 5G με 250Mbps Download. 
Στο λιμάνι είχε Ν78 και στης Κέρκυρας και έδινε 400-500Mbps με πολύ καλό Upload. Η Nova σε 5G το πολύ 150/50 να είχε. Ήταν καθαρά Ν1. Κεφαλονια έπιανα 200 και 300Mbps Download σε 5G. Παλιά πόλη Κέρκυρας η Cosmote ήταν τόσο πίτα που οι κλήσεις έρχονταν σε μήνυμα. Αλλά ναι, είχε 5G ακόμα και με 10-15Mbps και στο τελευταίο στενο. Η Nova είχε Edge. 
Επισης στο δρόμο για Άγιο Γόρδιο δεν είδα 5G Nova καθόλου. Σε ένα σημείο είχε τρύπα το δίκτυο,κενό κάλυψης καθαρά με οριακο σήμα. 
Στο χωριό μέσα είχε Ν1/Ν28 5G,η Nova με 4G έπαιζε και με μονοψήφια μέσα σε εσωτερικούς χώρους στη καλύτερη είτε έβλεπες Edge. 
Τουλάχιστον ήταν λειτουργικό το δίκτυο και κλήσεις/sms έβγαιναν κανονικά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όσοι παραπονιέστε για το χαλί της κόκκινης την περίοδο των γιορτών,αρκεί να κάνετε μια βόλτα από το νήματα της COSMOTE και της Vodafone να δείτε διαφορά

•Πράσινη:κλείσιμο τρίτης γενιάς το 2021 και αναβαθμισμένο το 80-90 τοις εκατό. Φυσιολογικές ταχύτητες 60+ Mbps. Περίοδος εορτών:40+ Mbps

•Ασπρόμαυρη:κλείσιμο τρίτης γενιάς 7 Μαρτίου. Αναβαθμισμένο το 50 τοις εκατό περίπου. Φυσιολογικές ταχύτητες 20+Mbps. Περίοδος εορτών:12+Mbps

•Κόκκινη:κλείσιμο της τρίτης γενιάς θα γίνει 26 Απριλίου. Ξεκίνημα αναβάθμισης από τις αρχές Μαΐου. Φυσιολογικές ταχύτητες μαξ 10 Mbps. Περίοδος εορτών:0,4-4 Mbps

Περιοχή:Θήβα 

Αν κάποιος δεν έχει μια πράσινη ή ασπρόμαυρη σιμ κοντά μόνο με την κόκκινη δεν κάνει δουλίτσα 

Η Vodafone σε πολλές περιοχές είναι πίτα, ειδικά στις γιορτές ή μεγάλα events. Σε κάποιες άλλες είναι μόνιμα έτσι. 

Αλλά ισχύει και αυτό που λέει ο @bbbb. Ότι το target group της Vodafone είναι νέοι σε ηλικία και κάνουν μεγάλη χρήση των data. Σε αυτό βοηθούν οι συχνές προσφορές και δώρα που κάνει, όπως και το ότι έχει το καλύτερο φοιτητικό overall. Οι υπόλοιποι πελάτες μάλλον είναι κυρίως εταιρικά συμβόλαια και IoT, τίποτα το ιδιαίτερο σε χρήση. 

Τιμολογιακά συμφέρει. Αλλά αν θέλει να κρατήσει τους συνδρομητές, πρέπει να επενδύσει κι άλλα €€ στο δίκτυο. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, cmvr said:

Η νοβα ήταν τρίτη και καταϊδρωμένη όπου και αν πήγα στις γιορτές σε επαρχία εκτός πόλεων τι δεύτερη; που στα κέντρα των μεγάλων πόλεων που άδειασαν για τα χωριά; 

Για το νόβα βονταφον διαφωνώ κάθετα παρα μόνο για επιμέρους σημεία. Σε αυτό που λέω πάντα είναι το θέμα με τις εναλλαγές. Όσο για την ποιότητα του 5g η βονταφον προσπαθεί να βάζει τουλάχιστον δύο n78 ανά πόλη μη δίνοντας ιδιαίτερη σημασία στο  4g ενώ η νόβα βάζει μία n78 η σκέτο n1 στα σημεία που πήγα και βελτιώνει επιμέρους το 4g. 

Είπα να μην μπω στον κόπο να σχολιάσω αλλά πρέπει να παρατίθενται όλες οι εμπειρίες. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κόσμοτε παρόλα τα θέματα της σε επιμέρους σημεία παραμένει ο πρωταθλητής με διάφορα και να ενώσουν οι άλλες στο εκτός πόλεων τα δίκτυα τους πάλι δεν μπορούν να την χτυπήσουν όπου έχει αναβαθμίσει.

Για αρχή να πω πως η συγκεκριμένη κατάταξη αφορά την παροχή μου και μόνο αυτή. Να τονίσω πως εναλλαγές έχω παρατηρήσει μόνο από την Vodafone,αλλά σπάνια. Συνήθως κρατά το 4g ακόμα και 0,4 Mbps

8 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Η Vodafone σε πολλές περιοχές είναι πίτα, ειδικά στις γιορτές ή μεγάλα events. Σε κάποιες άλλες είναι μόνιμα έτσι. 

Αλλά ισχύει και αυτό που λέει ο @bbbb. Ότι το target group της Vodafone είναι νέοι σε ηλικία και κάνουν μεγάλη χρήση των data. Σε αυτό βοηθούν οι συχνές προσφορές και δώρα που κάνει, όπως και το ότι έχει το καλύτερο φοιτητικό overall. Οι υπόλοιποι πελάτες μάλλον είναι κυρίως εταιρικά συμβόλαια και IoT, τίποτα το ιδιαίτερο σε χρήση. 

Τιμολογιακά συμφέρει. Αλλά αν θέλει να κρατήσει τους συνδρομητές, πρέπει να επενδύσει κι άλλα €€ στο δίκτυο. 

Στην περιοχή μου,το 90 τοις εκατό των νέων έχει την πράσινη και κάνει μεγάλη χρήση. Μετά είναι η μπλε και τέλος η Vodafone

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για αρχή να πω πως η συγκεκριμένη κατάταξη αφορά την παροχή μου και μόνο αυτή. Να τονίσω πως εναλλαγές έχω παρατηρήσει μόνο από την Vodafone,αλλά σπάνια. Συνήθως κρατά το 4g ακόμα και 0,4 Mbps

Στην περιοχή μου,το 90 τοις εκατό των νέων έχει την πράσινη και κάνει μεγάλη χρήση. Μετά είναι η μπλε και τέλος η Vodafone

Το επενδυτικό πλάνο της ολοκληρώνεται σε 1.5 χρόνο. Μη περιμένετε και πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Περιφερειακός Υμηττού 

Cosmote:

20230419_143144.thumb.jpg.d0dce7a55f4030447b8ffea88ad09ab4.jpg

Vodafone:

20230419_143212.thumb.jpg.5f47b10cbff3e4b7fca83a0128833291.jpg

Και επειδή όντως η κόκκινη θέλει να πιάσει τις νέες ηλικίες να φροντίζει να αναβαθμίζει κοντά με τους υπόλοιπους και να προσφέρει καλές υπηρεσίες για να τις απολαμβάνουν όλοι οι συνδρομητές.  Είναι ένας λόγος παραπάνω να προσπαθήσει να φτιάξει/χτίσει ένα καλό δίκτυο 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Για αρχή να πω πως η συγκεκριμένη κατάταξη αφορά την παροχή μου και μόνο αυτή. Να τονίσω πως εναλλαγές έχω παρατηρήσει μόνο από την Vodafone,αλλά σπάνια. Συνήθως κρατά το 4g ακόμα και 0,4 Mbps

Στην περιοχή μου,το 90 τοις εκατό των νέων έχει την πράσινη και κάνει μεγάλη χρήση. Μετά είναι η μπλε και τέλος η Vodafone

Στην δική μου περιοχή η wind είναι ανύπαρκτη για τους περισσότερους και σε αυτό έπαιξε ρόλο ότι μέχρι σχεδόν τέλη 2018 μας είχε με το παλιό 3g umts και σερνόταν. Στην κεντρική κεραία της πόλης της Κοζάνης που καλύπτει μεγάλο μέρος συνδρομητών την έχει ως εγκατάσταση απο εποχής τέλη  90`s ως Telestet. Το 2014 έκανε συνεγκατάσταση η vodafone και έβαλε απλό 4g με κάτι παλιά μτχ μηχανήματα από ΟΤΕ Kηφισιάς έλεγαν πάνω αλλά δούλευαν πολύ καλύτερα απο της wind. Εν έτει 2023 αμφότεροι έχουν 4G+ και N1 5G αλλά ο κόσμος δεν επιστρέφει στην wind/nova... Σε ώρες αιχμής με ιδιαίτερα μεγάλη κίνηση η wind δουλεύει καλύτερα απο την vodafone (που πριν βάλουν και την Ν1 ήταν μη χρησιμοποιήσιμη σε αυτές τις ώρες) αλλά πλέον και η vodafone είναι αξιοπρεπής και προσωπικά πχ μου δίνει με τα ίδια χρήματα δεκαπλάσια mb από ότι η nova.. Οπότε ναι είναι και ανάλογα την περιοχή αλλά γενικά θεωρώ ότι Βόρεια Ελλάδα ειδικά η wind άργησε πολύ και ο κόσμος δεν επιστρέφει πίσω εύκολα

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, bbbb said:

Στην δική μου περιοχή η wind είναι ανύπαρκτη για τους περισσότερους και σε αυτό έπαιξε ρόλο ότι μέχρι σχεδόν τέλη 2018 μας είχε με το παλιό 3g umts και σερνόταν. Στην κεντρική κεραία της πόλης της Κοζάνης που καλύπτει μεγάλο μέρος συνδρομητών την έχει ως εγκατάσταση απο εποχής τέλη  90`s ως Telestet. Το 2014 έκανε συνεγκατάσταση η vodafone και έβαλε απλό 4g με κάτι παλιά μτχ μηχανήματα από ΟΤΕ Kηφισιάς έλεγαν πάνω αλλά δούλευαν πολύ καλύτερα απο της wind. Εν έτει 2023 αμφότεροι έχουν 4G+ και N1 5G αλλά ο κόσμος δεν επιστρέφει στην wind/nova... Σε ώρες αιχμής με ιδιαίτερα μεγάλη κίνηση η wind δουλεύει καλύτερα απο την vodafone (που πριν βάλουν και την Ν1 ήταν μη χρησιμοποιήσιμη σε αυτές τις ώρες) αλλά πλέον και η vodafone είναι αξιοπρεπής και προσωπικά πχ μου δίνει με τα ίδια χρήματα δεκαπλάσια mb από ότι η nova.. Οπότε ναι είναι και ανάλογα την περιοχή αλλά γενικά θεωρώ ότι Βόρεια Ελλάδα ειδικά η wind άργησε πολύ και ο κόσμος δεν επιστρέφει πίσω εύκολα

Σωστός. Όμως κάτι αντίστοιχο θα γίνει και εδώ. Την ώρα που έχουν βολευτεί όλοι στους άλλους δύο την Vodafone,δύσκολα θα την εμπιστευτούν ξανά. Θα πρέπει να προσεγγίσει με καλές προσφορές. Εμένα λόγω της καταστάσεως μου προσφέρει τα πάντα απεριόριστα για ένα μήνα(μέχρι τις 18/5),το ερώτημα είναι,όπως έχετε διαπιστώσει μέσω των μετρήσεων στα υπόλοιπα νήματα,μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Εγώ θα έλεγα να περιμένουμε την Umlaut, που μετράει πιο στατιστικά εγκυρα σε σχέση με το Ookla. 
 

 

Γιατί είναι πιο έγκυρη η Umlaut;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, p_k said:

Γιατί είναι πιο έγκυρη η Umlaut;

Γιατί προφανώς η Umlaut μετράει ταυτόχρονα και τα 3 δίκτυα, στις ίδιες περιοχές, με τις ίδιες συσκευές. 
 

Στην Ookla ακόμα και το δείγμα δεν είναι επιστημονικά επιλεγμένο. Άσε που πχ η Vodafone έχει 100% παραπάνω δείγμα από την Wind. 
Όποτε αν λάβεις και τα ποσοστά λάθους υπόψιν στο ανάλογο επίπεδο εμπιστοσύνης, δεν θα βγάλεις συμπέρασμα για τόσο μικρή διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...