Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Κακοκαιρία "Μπάρμπαρα". Γράψτε σχόλια για τα δίκτυα της περιοχής που κινείστε. Είναι λειτουργικά;; Υπάρχουν μέρη που έχει πέσει ή έχουν πείσει τα δίκτυα;; Ποιά είναι αυτά;;

Δεν υπάρχει πρόβλημα με κανένα δίκτυο στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά. Στο Διόνυσο πάντως σε εσωτερικούς χώρους η vf έχει 3G μη λειτουργικό, η Nova έχει 4G B20 2 γραμμές σταθερά ενώ η Cosmote έχει 5G N1 2 γραμμές με ταχύτητες γύρω στα 50

Link to comment
Share on other sites

🎼🎶🎶🎵Δεν έχουμε "Βαρβάρα" στην (βόρειο) Ελλάδα...🎵🎶🎵🎵🎶

Μόνο λίγο Βαρδάρη... (που θα μας σηκώσει και θα μας πάρει) 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, andreasomageiras said:

🎼🎶🎶🎵Δεν έχουμε "Βαρβάρα" στην (βόρειο) Ελλάδα...🎵🎶🎵🎵🎶

Μόνο λίγο Βαρδάρη... 

και μεις που ήμαστε κολλητά στην Αθήνα δεν είδαμε την περιβόητη Βαρβάρα.. 

και είμαστε και βουνό.🤣

παράξενα πράγματα.

μάλλον έκατσε τ σύννεφο πάνω από την Αττική.🤣

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

και μεις που ήμαστε κολλητά στην Αθήνα δεν είδαμε την περιβόητη Βαρβάρα.. 

και είμαστε και βουνό.🤣

παράξενα πράγματα.

μάλλον έκατσε τ σύννεφο πάνω από την Αττική.🤣

Εμείς την παραειδαμε. Ειδικά βόρεια, ανατολικά, βορειοανατολικά και φυτικά προς Χαϊδάρι και Μενίδι έχει αρκετό χιόνι 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gv2008 said:

Εμείς την παραειδαμε. Ειδικά βόρεια, ανατολικά, βορειοανατολικά και φυτικά προς Χαϊδάρι και Μενίδι έχει αρκετό χιόνι 

τα βλέπω στα δελτία. 

υπομονή, χειμώνας είναι θα περάσει,αρκεί να μην υπάρχουν προβληματα.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nickchris36 said:

τα βλέπω στα δελτία. 

υπομονή, χειμώνας είναι θα περάσει,αρκεί να μην υπάρχουν προβληματα.

Εδώ στα Γιάννενα έχει απλά κρύο. Είναι ωραίο, γλυκό κρύο όμως. Δεν είναι αυτό το τσουχτερό γιατί δεν έχει υγρασία. Αντιθέτως Έχει απίστευτα καλή ορατότητα. Ναι μεν φυσάει που και που αλλά είναι ωραία έξω, ηλιόλουστα. Τώρα έφτασε 0 με αίσθηση -3, το πρωί ήταν -5 με αίσθηση -7,-8. Τα  βουνά είναι χιονισμένα εννοείται αυτό. Από λιγκιαδες και πάνω είναι λευκά. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.kar said:

Εδώ στα Γιάννενα έχει απλά κρύο. Είναι ωραίο, γλυκό κρύο όμως. Δεν είναι αυτό το τσουχτερό γιατί δεν έχει υγρασία. Αντιθέτως Έχει απίστευτα καλή ορατότητα. Ναι μεν φυσάει που και που αλλά είναι ωραία έξω, ηλιόλουστα. Τώρα έφτασε 0 με αίσθηση -3, το πρωί ήταν -5 με αίσθηση -7,-8. Τα  βουνά είναι χιονισμένα εννοείται αυτό. Από λιγκιαδες και πάνω είναι λευκά. 

ακριβώς και δω τα ίδια,χιόνισε βέβαια μέσα στον οικισμό και γύρω γύρω το έχει στρώσει.

αλλά είναι ξερό κρύο.

αλλά σε καμμια περίπτωση ο κακός χαμός που λέγανε εδώ.. 

τώρα έχει λιακαδες

θα το ονομάσουμε "περί καιρού" τ νήμα!🥳🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nickchris36 said:

ακριβώς και δω τα ίδια,χιόνισε βέβαια μέσα στον οικισμό και γύρω γύρω το έχει στρώσει.

αλλά είναι ξερό κρύο.

αλλά σε καμμια περίπτωση ο κακός χαμός που λέγανε εδώ.. 

τώρα έχει λιακαδες

θα το ονομάσουμε "περί καιρού" τ νήμα!🥳🤣🤣🤣🤣🤣

Η Barbara δεν ήρθε εδώ βέβαια. Καλύτερα που ήρθε εκεί κατω, μπας και πάρουμε λίγο βιταμίνη D εδώ πάνω😂😂

Θα μας τρελάνει η nova😂 στο υπόγειο στη δουλειά έξω από τα Γιάννενα Την Παρασκευή είχε 2 γραμμές 3G ή full edge. 
Και σημερα Δευτέρα αυτό 

271EC1FA-887F-48E3-B348-F1C4639F358F.thumb.jpeg.c81b83d32f56906975953c85a135a89b.jpeg

 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, panos.kar said:

Η Barbara δεν ήρθε εδώ βέβαια. Καλύτερα που ήρθε εκεί κατω, μπας και πάρουμε λίγο βιταμίνη D εδώ πάνω😂😂

Θα μας τρελάνει η nova😂 στο υπόγειο στη δουλειά έξω από τα Γιάννενα Την Παρασκευή είχε 2 γραμμές 3G ή full edge. 
Και σημερα Δευτέρα αυτό 

271EC1FA-887F-48E3-B348-F1C4639F358F.thumb.jpeg.c81b83d32f56906975953c85a135a89b.jpeg

 

εύγε στη Νοβαρα!

Φορτσα!!!🤣🥳

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 4:10 ΜΜ, p_k said:

Unlimited προγράμματα δεν υπάρχουν;

υπαρχουν σε ολους τους παροχους

Οι υπογραφές εκτός κανονισμών απαγορεύονται και διαγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athenaum said:

υπαρχουν σε ολους τους παροχους

Εννοώ στη Βραζιλία, που αναφέρθηκε ο συμφορουμίτης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στη Βραζιλία, που αναφέρθηκε ο συμφορουμίτης.

Τι να πω. Αν εννοεί την Βραζιλία Και ύπαρχουν, τότε δεν ξέρω τι να πω μάλλον δεν κοίταξα καλά το σάιτ, αλλά τι στο καλό; Δεν θα το διαφήμιζαν πουθενα; Βέβαια εκεί κάνουν τη μαγκιά του τύπου (20GB αλλά απεριόριστα πχ στα social media ή στις εφαρμογές streaming)

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ λίγα χιόνια και πολύ κρύο στη Μαγνησία. Τα δίκτυα μια χαρά είναι. 

Ρε σεις χάκαραν το myphone? Μου ήρθε email να κάνω reset τον κωδικό υποχρεωτικά και κάποιος προσπάθησε να συνδεθεί 3 φορές από Θεσσαλονίκη. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ λίγα χιόνια και πολύ κρύο στη Μαγνησία. Τα δίκτυα μια χαρά είναι. 
Ρε σεις χάκαραν το myphone? Μου ήρθε email να κάνω reset τον κωδικό υποχρεωτικά και κάποιος προσπάθησε να συνδεθεί 3 φορές από Θεσσαλονίκη. 

Αυτή τη στιγμή εγώ είμαι από Tapatalk. Από το my phone στο σαφάρι με πέταξε από το account λέγοντας μου «ο λογαριασμός κλειδώθηκε»


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.kar said:


Αυτή τη στιγμή εγώ είμαι από Tapatalk. Από το my phone στο σαφάρι με πέταξε από το account λέγοντας μου «ο λογαριασμός κλειδώθηκε»


Sent from my iPhone using Tapatalk

και μένα.. έκανα επαναφορά με νέο κωδικό.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ λίγα χιόνια και πολύ κρύο στη Μαγνησία. Τα δίκτυα μια χαρά είναι. 
Ρε σεις χάκαραν το myphone? Μου ήρθε email να κάνω reset τον κωδικό υποχρεωτικά και κάποιος προσπάθησε να συνδεθεί 3 φορές από Θεσσαλονίκη. 

Γενικά κάτι γίνεται αυτές τις μέρες αλλα δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

και μένα.. έκανα επαναφορά με νέο κωδικό.

Ας πάρει θέση κάποιος διαχειριστής. Συμβαίνει κάτι; Πρέπει να το γνωρίζουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.kar said:


Ας πάρει θέση κάποιος διαχειριστής. Συμβαίνει κάτι; Πρέπει να το γνωρίζουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι να μας πουν...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

To έχουν πει σε άλλο νήμα, ότι θα αναγκάσουν όλους τους χρήστες να κάνουν επαναφορά κωδικού στον λογαριασμό τους. Δεν θυμάμαι τον λόγο. 

Πολλοί έχουν θέμα με το tapatalk γιατί προσπαθεί να συνδεθεί με παλιά credentials και μετά εμφανίζει ότι κάποιος προσπάθησε να συνδεθεί από χχχχ.

Edit: Βρήκα την ανακοίνωση.

Καλησπέρα σε όλους,

το τελευταίο διάστημα έχουμε παρατηρήσει πολλά accounts που σπαμάρουν για cryptos, προφανώς από bots. Τα accounts αυτά είναι κανονικών χρηστών και με κάποιο τρόπο, κάποιοι αποκτούν πρόσβαση σε αυτά, πιθανότητα από κάποια διαρροή κωδικών από άλλο site εκτός του myphone και επειδή είχαν τον ίδιο κωδικό σε εκείνο το site αλλά και στο myphone.

Έχουμε αυξήσει από σήμερα τα μέτρα ασφάλειας (μέχρι 3 λάθος attempts εισαγωγής κωδικού, cooldown 30 λεπτών και άλλα), επίσης θα σας έρχονται ειδοποιήσεις αν γίνεται login στο λογαριασμό σας από κάποια άλλη συσκευή.

Αν μέχρι αύριο δεν δούμε κάποια βελτίωση, ενημερώνουμε οτι θα γίνει reset των κωδικών ΟΛΩΝ των χρηστών του Myphone. Θα σας έρθει prompt στο mail με το οποίο έχετε κάνει εγγραφή ώστε να βάλετε νέο κωδικό, ο οποίος θα είναι και ασφαλέστερος από τον παλιό.

Τέλος, γενικά μιλώντας, προσπαθήστε να μην έχετε τον ίδιο κωδικό σε όλα τα sites που επισκέπτεστε, για αποφυγή τέτοιων καταστάσεων (ναι, ξέρω, είναι δύσκολο)

Ευχαριστούμε

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Just now, waeo said:

To έχουν πει σε άλλο νήμα, ότι θα αναγκάσουν όλους τους χρήστες να κάνουν επαναφορά κωδικού στον λογαριασμό τους. Δεν θυμάμαι τον λόγο. 

Πολλοί έχουν θέμα με το tapatalk γιατί προσπαθεί να συνδεθεί με παλιά credentials και μετά εμφανίζει ότι κάποιος προσπάθησε να συνδεθεί από χχχχ.

Δεν εχω tapatalk. Άρα κάποιος προσπάθησε όντως να συνδεθεί από Θεσσαλονίκη αλλά δε μου λέει την ip του χρήστη στο email. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

https://www.cellmapper.net/map?MCC=202&MNC=5&type=LTE&latitude=37.03411151775785&longitude=21.71315343199177&zoom=11.922831816259906&showTowers=true&showIcons=true&showTowerLabels=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showENDCOnly=false&showBand=0&showSectorColours=true&mapType=roadmap&darkMode=false

Πήγε κάποιος πρόσφατα Γαργαλιάνους και Καλαμάτα;

Αν πάρω τις μετρητής το cellmapper δείχνει ότι η Cosmote έχει πρόβλημα στους Γαργαλιάνους και οι vicrusianes έχουν άλλες τρύπες μέχρι την Καλαμάτα πάνω σε κεντρικούς δρόμους.

Έχει κάποιος εικόνα από την περιοχή αλλά μετά τον Νοέμβριο που φαίνεται όλες ότι αναβάθμισαν σε αρκετά σημεία ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο γνωστούς από Γαργαλιάνους, και οι δύο έχουν ΚΟΣΜΟΤΕ και είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου από βόλτα που έκανα πρόσφατα στο Πάπιγκο/Αριστη για Cosmote και Nova. 5G δεν είδαμε από καμία.

Cosmote: στα χωριά έπαιζε με πολυ μεγάλη διαφορά ταχύτητας σε σχέση με τη nova. Δηλαδή ειδα και 140mbps. Δυστυχώς δεν ολοκληρώναμε μετρήσεις για να μην καταναλώσουμε πολλά δεδομένα. Παρ όλα αυτά στους δρόμους απ το ένα χωριό στο άλλο ήταν κυριως 1 μπάρα 4G, σε πολλά σημεία έπεφτε EDGE και στα Λουτρα (νομίζω Λουτρά είναι) πριν το μικρό Πάπιγκο για 3-4 λεπτά έπεσε εκτός δικτύου.

Nova: B20 και με ότι αυτή συνεπάγεται. Ταχύτητες στην καλύτερη 60mbps ενώ συνήθως ήταν γύρω στα 35-40. Βέβαια δεν έπεσε πουθενα εκτός δικτύου ΟΥΤΕ 3G/EDGE ενώ οι δρόμοι ήταν Αρκετα στενοί.

Αυτά ειδα όταν πηγαίναμε που οδηγούσε ο φίλος, μετά οδηγούσα εγώ και δεν ξερω αν άλλαξε κάτι στην κάλυψη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο πόδι Χαλκιδικής και συγκεκριμένα Τρίγλια, Πλάγια, Φλογητά, Διονυσίου, Πορταριά και Μουδανιά ποια εταιρεία θεωρείτε καλύτερη σε ίντερνετ κυρίως;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...