Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...

εγω αλλαξα απο cosmote se wind λογο αναβαθμιση συσκευης αφου με δουλευαν σε οτι αφορουσε στην προσφορα τους. μετα απο 15 χρονια που ημουν cosmote μου διναν ποσο για συσκευη 80 ευρω???!!! πηγα σε wind και μου εδωσαν 180ευρω και εχω και καλυτερη καλυψη στο σπιτι μου αφου η cosmote ηταν απαραδεκτη.

 

πολυ καλυτερη καλυψη η wind και καλυτερες προσφορες.

ομως επειδη μας δουλευουν γενικως αν μου κανει καλυτερη προσφορα η voda σε συσκευη εκει θα παω με φορητοτητα.

ετσι θελουν μπας και κοψουν τις πολλες μασες εναντιων μας.

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει και απο τις 3 μεγαλες εταιρειες και τα τελευταια χρονια ειμαι στη Vodafone. να μην ειχε τοσα πολλα vodafone live κινητα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Eγω μολις την εκανα απο την voda μετα απο 9 χρονια πελατης που ημουν εκει και πηγα wind μερια.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας;;; VODAFONE.

Cosmote δεν ειχα βεβαια ποτε, αλλα τουλαχιστα συγκριτικα με τους ψευτες τις Wind, δεν το συζηταω καν. Voda kαι παλι Voda.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote για σήμα και μόνο.

Wind για όλα τα υπόλοιπα.

Όσο για τη Vodafone μετράω αντίστροφα μέχρι τον Απρίλιο για να φύγω κυρίως λόγω σήματος αλλά όχι μόνο...

 

Ο Cosmote έχει καλύτερο σήμα από την Vodafone; Δεν μιλώ μόνο για τις "μπάρες" στο κινητό αλλά και για το κατά πόσο ... βγάινουν οι κλήσεις :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές νομίζω ναι.

Αυτήν τη στιγμή έχω vodafone και δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος σαν δίκτυο. Αν και τώρα τελευταία οι "μπάρες" της έχουν βελτιωθεί στα σημεία που είμαι καθημερινά (δουλειά + σπίτι) πολλές φορές στην δουλεία όταν πάω να καλέσω, το σήμα υπάρχει αλλά ...το δίκτυο είναι απασχολημένο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote ψηφισα cosmote γιατι εχει καλυτερη καλυψη εδω πιο καλα προγραματα συμβολαιου. εγω εχω το cosmote Απεριοριστα 35 και φυσκια θεωρω οτι στην καρτοκινητη με το what's up εχει εκμηδενισει τον ανταγωνισμο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote ψηφισα cosmote γιατι εχει καλυτερη καλυψη εδω πιο καλα προγραματα συμβολαιου. εγω εχω το cosmote Απεριοριστα 35 και φυσκια θεωρω οτι στην καρτοκινητη με το what's up εχει εκμηδενισει τον ανταγωνισμο

 

To ίδιο ακριβώς πρόγραμμα που έχεις υπάρχει και στη Vodafone μια και αυτή έβγαλε πρώτα τα unlimited προγράμματα. Με ποιό κριτήριο λοιπόν έχει καλύτερα προγράμματα? Το what's up δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από το CU και το F2G (μάλλον το αντίθετο αν δεις τα πακέτα και τις χρεώσεις που έχει), απλώς επειδή έχουν όλοι what's up παίρνουν και όσοι δεν έχουν για να έχουν μεταξύ τους τα δωρεάν πακέτα. Το μόνο που δέχομαι είναι το ότι έχει κάπως καλύτερη κάλυψη. Αλλά για τη ποιότητα του δικτύου της σε σχέση με των άλλων δύο έχω αμφιβολίες (αν κρίνω και με βάση τα όσα γράφονται στο forum και όσα έχω δει ο ίδιος από προσωπική χρήση).

 

Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τη Vodafone. Το δίκτυο πλέον είναι άψογο (κυρίως σε ταχύτητες mobile internet), η εξυπηρέτηση αρκετά καλύτερη από τις άλλες δύο, τα προγράμματα συμβολαίου, οι επιδοτήσεις και οι υπηρεσίες αρκετά καλές. To μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι τα προβλήματα της υπηρεσίας ενημέρωσης υπολοίπου 1284 (η οποία λειτουργεί και ενημερώνεται όποτε θέλει) και κάποια μικροπροβληματάκια σε λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές νομίζω ναι.

Αυτήν τη στιγμή έχω vodafone και δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος σαν δίκτυο. Αν και τώρα τελευταία οι "μπάρες" της έχουν βελτιωθεί στα σημεία που είμαι καθημερινά (δουλειά + σπίτι) πολλές φορές στην δουλεία όταν πάω να καλέσω, το σήμα υπάρχει αλλά ...το δίκτυο είναι απασχολημένο...:mad:

 

Αυτό μπορεί να είναι και τοπικό πρόβλημα - εγώ π.χ. ποτέ μου δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο.

 

Αντίθετα, για την Cosmote το έχω διαβάσει να είναι διαρκές παράπονο ;)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να είναι και τοπικό πρόβλημα - εγώ π.χ. ποτέ μου δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο.

 

Αντίθετα, για την Cosmote το έχω διαβάσει να είναι διαρκές παράπονο ;)

 

Εγώ πάντως που ζω Αθήνα, με Cosmote δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Αντίθετα, με Voda σε αρκετές περιπτώσεις κοβόντουσαν οι κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο ακριβώς πρόγραμμα που έχεις υπάρχει και στη Vodafone μια και αυτή έβγαλε πρώτα τα unlimited προγράμματα. Με ποιό κριτήριο λοιπόν έχει καλύτερα προγράμματα? Το what's up δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από το CU και το F2G (μάλλον το αντίθετο αν δεις τα πακέτα και τις χρεώσεις που έχει), απλώς επειδή έχουν όλοι what's up παίρνουν και όσοι δεν έχουν για να έχουν μεταξύ τους τα δωρεάν πακέτα. Το μόνο που δέχομαι είναι το ότι έχει κάπως καλύτερη κάλυψη. Αλλά για τη ποιότητα του δικτύου της σε σχέση με των άλλων δύο έχω αμφιβολίες (αν κρίνω και με βάση τα όσα γράφονται στο forum και όσα έχω δει ο ίδιος από προσωπική χρήση).

 

Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τη Vodafone. Το δίκτυο πλέον είναι άψογο (κυρίως σε ταχύτητες mobile internet), η εξυπηρέτηση αρκετά καλύτερη από τις άλλες δύο, τα προγράμματα συμβολαίου, οι επιδοτήσεις και οι υπηρεσίες αρκετά καλές. To μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι τα προβλήματα της υπηρεσίας ενημέρωσης υπολοίπου 1284 (η οποία λειτουργεί και ενημερώνεται όποτε θέλει) και κάποια μικροπροβληματάκια σε λογαριασμούς.

δεν μου λεει κατι το οτι τα εβγαλε πρωτη η vodafone δες και συγρινε το Απεριοριστα 35 της cosmote με το unlimited 35 της vodafone η cosmote με τα ιδια λεφτα δινει κλησεις προς σταθερα ενω η vodafone οχι δινει μονο 50 λεπτα παραπανω προς τριτους. για να παρω και σταθερα απο vodafone πρεπει να παω στο unlimited 50 με 50 ευρω παγιο:ninja:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δεν μου λεει κατι το οτι τα εβγαλε πρωτη η vodafone δες και συγρινε το Απεριοριστα 35 της cosmote με το unlimited 35 της vodafone η cosmote με τα ιδια λεφτα δινει κλησεις προς σταθερα ενω η vodafone οχι δινει μονο 50 λεπτα παραπανω προς τριτους. για να παρω και σταθερα απο vodafone πρεπει να παω στο unlimited 50 με 50 ευρω παγιο:ninja:

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7721 Δες το δεύτερο πίνακα (unlimited 35 + σταθερά). Απορώ αν δεν έκανε τη κινηση άλλη εταιρεία θα έβγαζε τα συγκεκριμένα προγράμματα η Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7721 Δες το δεύτερο πίνακα (unlimited 35 + σταθερά). Απορώ αν δεν έκανε τη κινηση άλλη εταιρεία θα έβγαζε τα συγκεκριμένα προγράμματα η Cosmote?
κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα εκανε η cosmote. εδω τωρα εχουμε ισοπαλια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ vodafone, εδώ και 5 χρόνια.. CU, και τον τελευταίο μήνα συμβόλαιο unlimited και πιστεύω είναι η καλύτερη εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε. Γιατι.. εχει σημα καμπανα =P. Δοκιμασα ολες τις εταιρειες και η κοσμοτε ειχε το καλυτερο σημα. Επιανε οπουδιποτε και παντου

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα από την Tetelestet, νομίζω ότι με τον τρόπο που την γράφω τα αναφέρω όλα ...επιεικώς άθλια

 

Στην Panafon/Vodafone από το 1997-8 έως πριν ένα μήνα. Απόλυτα ευχαριστημένος από σχεδόν όλα, απλά είπα να δοκιμάσω μετά από τόσα χρόνια κάποιον άλλο πάροχο.

 

Εδώ και έναν μήνα, λοιπόν, στην Cosmote ......ένα λάθος που δεν πρόκειται να ξανακάνω!

Νόμιζα στην αρχή ότι έφταιγε η συσκευή, αλλά και με άλλες (δικές μου, δοκιμασμένες)

το σήμα εξακολουθεί να είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μιλάμε για πολλές χαμένες επαγγελματικές κλήσεις

και μετά από κάποιες συζητήσεις που είχα αυτές τις ημέρες με κάποιους παλαιότερους συνδρομητές της Cosmote, μου εξέφρασαν και αυτοί πολλά παράπονα, για διάφορους λόγους όμως, οι περισσότεροι απο αυτούς παραμένουν στο δίκτυο της.

 

Προσωπικά από την Δευτέρα θα το σπάσω, και θα συνάψω νέο στην Vodafone.

 

Άκου σήμα καμπάνα.....!!!

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει εταιρία που να υπερτερεί σε καμμία άλλη, ειδικά σε ότι αναφέρεται σήμα κλπ. ¨ολες έχουνε τις λίγες τρύπες..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..

Εχω αρκερτα χρονια συμβολαιο με την Βονταφον αλλα λεω να βαλω κοσμοτε.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλυτερο το σημα της κοσμοτε? με την βονταφον δεν ειχα προβλημα σχετικα απλα σε καποια σημεια δεν επιανε σημα αλλα δεν επιαναν ουτε οι αλλες εταιριες..!!! εσεις τι λετε για το σημα τον 2 εταιριων??

*ταξιδευα για ιταλια με καραβι και απο κροατια και πανω δεν ειχα σημα μεχρι βενετια, ενω απο το καρτοκινητο βονταφον σε καποιεσ φασεις εστελνα μηνυματα..

Εσεις τι λετε για το σημα των δυο εταιριων !!??!!

 

:!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχουν γενικοί κανόνες που αφορούν το σήμα των εταιριών, ανάλογα με την περιοχή που βρίσκεσαι η κάλυψη διαφοροποιήται σημαντικά. π.χ. στο σπίτι μου η vodafone "πιάνει καμπάνα" 3G, η Wind αρκετά καλά και η cosmote χάλια στο συγκεκριμένο σημείο παρότι ο μέσος όρος της στην περιοχή είναι καλύτερος, τι να το κάνω εάν "γενικά" είναι καλύτερη εάν στα βασικά σημεία που βρίσκομαι δεν δουλεύει σωστά? Καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. Καταλαβαινω!! Ναι σωστα, εξαρταται απο την παεριοχη σιγουρα.. Στα νησια ρε παιδια τη νομιζεται οτι παιζει καλυτερα? γιατι δεν εχω ταξιδεψει και αρκετα!!
Link to comment
Share on other sites

Οι γενικόλογες απόψεις περί καλύτερης κάλυψης στην επαρχία δεν αποτελούν επιχείρημα.

Κατά τη διάρκεια των ταξιδιών που έκανα ως τεχνικός διαπίστωσα ότι έχει επέλθει ισορροπία όσον αφορά τις εγκαταστάσεις νέων σταθμών μεταξύ Cote και Voda.

Θα πρέπει ο ενδιαφερόμενος να αναφέρει συγκεκριμένες περιοχές και να λάβει συγκεκριμένες απαντήσεις και από τις δύο εταιρείες πριν επιλέξει πως θα πράξει.

Ερωτήσεις του τύπου “Ποιος έχει καλύτερη κάλυψη” δε μπορούν να τυγχάνουν πλέον de facto απλοϊκών απαντήσεων του τύπου “Μα φυσικά η τάδε εταιρεία”

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..

Εχω αρκερτα χρονια συμβολαιο με την Βονταφον αλλα λεω να βαλω κοσμοτε.

Θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλυτερο το σημα της κοσμοτε? με την βονταφον δεν ειχα προβλημα σχετικα απλα σε καποια σημεια δεν επιανε σημα αλλα δεν επιαναν ουτε οι αλλες εταιριες..!!! εσεις τι λετε για το σημα τον 2 εταιριων??

*ταξιδευα για ιταλια με καραβι και απο κροατια και πανω δεν ειχα σημα μεχρι βενετια, ενω απο το καρτοκινητο βονταφον σε καποιεσ φασεις εστελνα μηνυματα..

Εσεις τι λετε για το σημα των δυο εταιριων !!??!!

 

:!::!::!::!::!::!:

 

Εφόσον δεν αντιμετώπιζες πρόβλημα κάλυψης με την Vodafone, τότε δεν έχεις λόγο να την αλλάξεις κατά την άποψή μου με την Cosmote. Έχε υπόψη σου πως η Cosmote έχει αρκετά προβλήματα ποιότητας(πεσμένες κλήσεις, χαμένες κλήσεις, χαμηλές ταχύτητες Ίντερνετ εφόσον κάνεις χρήση κλπ,κλπ) και μάλλον θα το μετανιώσεις πηγαίνοντας εκεί, εκτός κι αν είσαι πολύ τυχερός :p

Για το σήμα πλέον, δε διαπιστώνω ιδιαίτερες διαφορές κάλυψης. Αλλού θα πιάνει καλύτερα η μια, αλλού η άλλη. Γενικά, θα έχεις ίδια κάλυψη. Τα παραμύθια του marketing τύπου "σήμα-καμπάνα" και καλύτερη κάλυψη στην επαρχία είναι λόγια του αέρα για την κυρία Μαρία και τον κύριο Μάκη που πείθονται απ'ό,τι τους πλασάρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...